0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #580 -: Май 16, 2019, 14:24:15 pm »
Моя мъж беше с хидроцеле.Наложи се операция и подобрение имаше една година след операцията, на 6-тия месец след операцията морфологията беше 5% и доктора ни каза, че ще сме ИКСИ, аз го и очаквах.
Ние пуснахме освен спермограмата СДИ тест и още един за ДНК фрагментация май, не помня.За да се ориентира доктора само ИКСИ или и ИМСИ да прави.Аз не мисля, че има смисъл при ниска морфология да се прави ин витро, губят се яйцеклетки.При нас от оплодените ин витро са оцелели 2, тези който върнахме сега, от оплодените ИКСИ имаме 4. Говорете с доктора и вижте какво ще предложи, но пиенето на добавки със сигурност няма да навреди.

Тери е права, навсякъде казват физическа активност, за мъжете.Но си трябва излизане на вън на слънце, не висене във фитнеса.Поне аз така мисля :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #581 -: Май 16, 2019, 14:39:42 pm »
Чочолинка, много съжалявам. Ние също сме и с мъжки фактор. Митко пи най-различни добавки повече от година, да не кажа две. Нямаше подобрение, на моменти имаше дори влошаване. Но пак да кажа, че последно му бях взела бабини зъби, някакъв екстракт, който се разреждаше във вода. Ако има още от шишенцето ще го снимам. И според мен имаше най-добър резултат от тази билка. Все пак от само 6 годни яйцеклетки, 4 ембриончета изкараха до 5-ти ден.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #582 -: Май 16, 2019, 14:42:16 pm »
Ох момичета моя е такъв спортист , тренира в нас в двора даже си е направил малка площадка , но умерено тренира . Храни се сравнително здравословно бих казала та не знам дали и това е фактор наистина . Не пуши не пие . Стреса това е при него многото стрес . Карах го прави разни медитации когато може но трудно му се получава главата му работи нон стоп и има проблеми със съня което аз си мисля ,че допринася .
Тери права си всеки организъм е различен . Мисля сега да мина малко на режим ,че съм качила някое килце от стимулацията , да направим една хубава почивка с някъде да се възстановя психически и мисля ,че малко ще спра да мисля за деца вече се чувствам като на дъното така или иначе  наистина има неща който не са по силите ни колкото и да ни се иска и се случват когато трябва ... Трудно ми е сега да се върна на работа и да продължа все едно нищо не се е случило ,но вярвам че ни се дават неща в живота само който можем да понесем явно и това ще успея да понеса щом така се случва .
Ще говоря с док да видим какво ще каже и какво да се направи от тук на там . Дай Боже съдбата да ме изненада преди следващия опит .🙏🏻❤️🙏🏻❤️🙏🏻❤️
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #583 -: Май 16, 2019, 14:58:00 pm »
Момичета, пак съм аз 😁! Мина ми пункцията днес, извадихме 8 яйцеклетки, утре ще се обадят да кажат колко са се оплодили, но много ме боли десният яйчник, където бяха фоликулите, дали мога да пия нещо болкоуспокояващо?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #584 -: Май 16, 2019, 15:56:52 pm »
Нелита, не ти ли казаха какво можеш да пиеш? Не пий аспирин! Иначе пробвай с Парацетамол.
Дано да имате и за замразяване :)

Не съм наясно с Турция и техниката им. Различни среди от всички в България ли използват? Различни инкубатори?
Мен лично би ме било малко страх да се подлагам на каквото и да е извън ЕУ. Ако се случи нещо при пункцията? Ако има проблем? Извънматочна?

Чочолинка, вие женени ли сте? Знам, че в Турция е задължително.

На нас, при срещата с ембриолога тук, ми каза, че различното от други клиники във Франция (тази, в която ходя е с добър процент- 25% и е на 9то място. Най- високият процент е 32%. Колко е % в Турция?) е температурата на отглеждане. Така не се "стресирал" ембрионът и лесно се имплантирал.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #585 -: Май 16, 2019, 16:03:12 pm »
Да, написаха ми какво да пия, но не питах за обезболяващо 😕
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #586 -: Май 16, 2019, 16:18:26 pm »
Tогава парацетамол и ношпа ако имаш и спазми. Пази се и се наспи. Нормално е да те боли, а и 8 от един Я си е бройка.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #587 -: Май 16, 2019, 16:31:53 pm »
Нелита, не ти ли казаха какво можеш да пиеш? Не пий аспирин! Иначе пробвай с Парацетамол.
Дано да имате и за замразяване :)

Не съм наясно с Турция и техниката им. Различни среди от всички в България ли използват? Различни инкубатори?
Мен лично би ме било малко страх да се подлагам на каквото и да е извън ЕУ. Ако се случи нещо при пункцията? Ако има проблем? Извънматочна?

Чочолинка, вие женени ли сте? Знам, че в Турция е задължително.

На нас, при срещата с ембриолога тук, ми каза, че различното от други клиники във Франция (тази, в която ходя е с добър процент- 25% и е на 9то място. Най- високият процент е 32%. Колко е % в Турция?) е температурата на отглеждане. Така не се "стресирал" ембрионът и лесно се имплантирал.
Съгласна съм с теб и аз си ги мисля тези неща в чужда страна знае ли човек ,аз може би заради това не се доверих на лекарите в УК ами се прибрах тук да си правим опита .
Специално за процента в Турция на успеваемост е между 45% и 60% това го знам и от Кременски ,който също ми намекна за там . Каза ,че тук не дават много верни данни за тези неща в статистиките на клиниките .
Не знам наистина не мога да коментирам ,просто се интересувам търся възможно най-сигурни варянти това е .
И да имаме сключен брак .
Чудя се дали все пак ще ми се даде някакво обяснение защо не стана това не ми излиза от главата днес цял ден . Не съм яла цял ден днес както бях спряла да пуша познайте дали не се натрових и от цигари  :((( . Вие как  се справихте с това да го преживеете ,дълго време ли ви отне ? 😣😣😣😣😣
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #588 -: Май 16, 2019, 16:42:33 pm »
Един ден плаках, бях като призрак и бях на дъното.Това си позволих, след това станах, изтупах се и реших, че ако искам да се случи няма смисъл от самосъжаление, а трябват действи.Понякога не могат да се дадат отговори.Малшанс!На мен доктора ми каза, че си генетичен проблем и за това се е случило нещо такова.Възраст, качество на яйцеклетки и сперматозоиди, всичко се натрупва и се случва бихимичната.При спонтанното забременяване също има висок % биохимична, просто драмата не е толкова голяма, защото шанса за забременяване е в пъти по-висок.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #589 -: Май 16, 2019, 17:09:42 pm »
Понякога няма обяснения, поне не такива, които ни харесват. 4 пъти съм го преживяла. Първият път беше ме яд много. Почти към сигурна, че е лекарска грешка. Следващият- плаках малко, минути и това е. 3тият беше най- труден, защото най- далече стигна бременността, видяхме го в матката, имахме много надежда, но не би. Когато си тръгнах от кабинета се разплаках, бях сама. Не измих предното стъкло докато не чухме сърцето на Симеон. Бях го напръскала със сополи. После плащахме малко с мъжа ми и така. Последният- Нищо, абсолютно нищо не почувствах. Е, случва се.
И така.
Откажи цигарите!



А за процентите не знам какво да кажа. Най- успешната клиника в Европа, в Испания има 36% или 41%, не си спомням. Нереални ми изглеждат.
« Последна редакция: Май 16, 2019, 17:39:04 pm от Pav-la »
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #590 -: Май 16, 2019, 17:58:29 pm »
През какво само трябва да минем не е истина ... . Ще си се нарева днес едно хубаво така да ми олекне и това е . Лошото е ,че днес съм щял ден сама ,мъжът ми не до мен ще го видя другата седмица сигурно чак и това още повече не ми помага .
Много съжелявам ,че и вие няколко пъти в трябвало да минете през рова . Павла явно си доста силен характер за което адмирации . Аз вчера преди да говоря с док влезнах да пусна чхг и ревнах вътре сестрата се шашна какво става . Много съм чувствителна и това ми пречи . За цигарите бях ги спряла 6 месеца ,сега пак ще ги спра просто ми дойде в повече всичко .
Ами пак казвам на мен не ми го каза случаен човек вече не знам и аз нищо не мога да твърдя .
🤗благодаря ви за подкрепата ❤️❤️❤️
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #591 -: Май 16, 2019, 18:42:57 pm »
И аз съм чувала за същите проценти, но дали е истина никой не знае.
Иначе много плаках и бях в тотален срив, когато ни казаха, че няма нито една оплодена яйцеклетка. Сякаш дори и шанса да ми се случи ми е отнет. Един ден не бях на себе си, не можех да дишам чак и някак си след това при неуспешния трансфер толкова ме беше страх да не се почувствам пак така, че не си позволих да го изживея. Дори не плаках. Е, няколко дни не бях в най-добрата си форма, но като цяло нямаше нищо общо с преди това.
Просто прави това, което чувстваш и смяташ, че ще ти помогне. Наплачи се няколко дни, ако трябва или пък се съсредоточи върху следващата цел или каквото чувстваш, че имаш нужда да направиш. Не се насилвай да се чувстваш добре или да не мислиш за това или нещо, което ти казва някой друг. Прави това, което усещаш, че на теб конкретно ще ти помогне по-бързо да се справиш  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #592 -: Май 16, 2019, 19:00:34 pm »
В Турция имат много по-силни "микроскопи" или каквото е там. Мемориал  е избрана за най-добрата клиника по стерилитет за 2015 година. Мисля, че Бахчеджи са с официална успеваемост 50%, но май за Мемориал съм чела за 60% дори за някоя година. Там интересно е, че поемат тежки случаи, които тук отписват. Знам жена, на която й правиха инвитро с АМХ 0,2, а тук са я отписали за донорска. Изкарали са Я. Но парите са си много. Между 8000-10000 излиза за млади жени (по последна информация от едно момиче с добър резерв). Това включва и спането.
Не целя да превръщам темата в "Хайде да ходим в Турция". Нашия мъжки фактор също не е толкова тежък, че да кажа: край Турция. Но ако имам 4 неуспешни трансфера, вече бих се замислила.
Аз да ви кажа след първия трансфер го приех много по-трудно. Вероятно под влияние на хормоните и затова много разбирам как се чувства Кукапетал. Хормоните те хвърлят в една жестока депресия. А тогава ни следвало да си кажем :"е то свеж трансфер, хиперстимулация, случва се", но в реалността не така. Втория неуспех ми е много по-страшен като резултат, защото възникват много неясни, но тялото е изчистено от хормони и го преживях по-лесно.
Така че горе главата, момичета. Душата ви има нужда от почивка и ще станете пак себе си.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #593 -: Май 16, 2019, 19:27:42 pm »
Тери, ще ми подадеш ли линк към тази информация, ако можеш. Чак фантастична ми се струва.
Иначе не се отчайвай от N (ти сложи цифрата) брой трансфери. Все пак са едни и същи Я и едни и същи сперматозоиди. Ново инвитро, нови сперматозоиди, нов късмет. Маги затова имаше 2 биохимични- те са еднакви ембриони, колкото и да са различни.
Аз знам, че всички вие ще станете родители. Просто го знам. Няма причина да не стане. Отчайвате се бързо, но всеки си има слаби моменти. Ако мога да си позволя личен съвет- стегнете се, радвайте се на мъжете си, забавлявайте се и знайте, че всяка крачка, дори и на криво, е все пак крачка напред. Аз бях готова психически за още 10, още 100 ако трябва, неуспешни бременности. Просто знам, че ще стане!

Успех и главите горе! И както е казал поетът
"Ще потъжа. Ден два ще ми е криво,
ала от скръб едва ли ще умра!"
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #594 -: Май 16, 2019, 19:36:06 pm »
Тук са обявили 65% за млади двойки
https://www.medikara.bg/memorial-selected-for-best-ivf-center-in-the-world-for-2015
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #595 -: Май 16, 2019, 19:39:55 pm »
То така и аз мога да кача успеваемост 60%.Имаше една международна организация и всички клиники изпращаха информация към нея, информацията се проверяваше, ама като не помня.Турците са добри търговци, в това отношение ни бият на 10000%.Нашите лекари още имат да се учат как да омагьосват пациентите.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #596 -: Май 16, 2019, 19:42:21 pm »
Кукапетъл,Чочолинка,съжалявам за това ,което се случва.Дайте си малко време,съберете сили и после наново.
Тери,каква е тая успеваемост 60%..
Аз съм на мнението на Павла,извън ЕС,малко рисково ми се струва
Ама няма какво да го говорим това,всички ще успеем тук.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #597 -: Май 16, 2019, 19:58:44 pm »
Маги, аз точно за нея си мислих. Не се сещам как се казваше. Ти като беше в Малта, тогава гледах и европейската организация и там имаше данни. Също пишеше, че извън ЕС не е със задължителен характер подаването на информация за клинични бременности и живи раждания. Русия и Украйна изкарват по 80% успеваемост заради това. Мисля, че с Турция е същото. Може да имат по- добър подход и повече опит с мъжки фактор или знам ли, но 65% успеваемост означава, че се прави инвитро на двойки, който нямат нужда от него.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #598 -: Май 16, 2019, 20:09:30 pm »
Точно като прочетох това,което Павла е писала,се сетих че съм чела по форуми за голямата успеваемост в Украйна,че и излизало колкото тук 2500-3000€,мисля че цялата работа е малко преувеличена.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #599 -: Май 16, 2019, 21:52:28 pm »
Благодаря момичета , за подкрепата . Ще се съживя тези дни и на есен с песен . 🤗❤️🤗❤️ За процентите в Турция аз не се учудвам просто защото те не само в тези сфера в медицината ,но и в доста други са добри . Настина тази клиника едната за 2015 е била на първо място в света ,нооо Господ знае най добре кога ,как и т.н .

Btw момичета да ви питам след пункция ако се извадят примерно 10 Я може ли да де поиска 2 да се замразят без да са оплодени като резерва за ЗЕТ и да бъдат размразени и оплодени след това ако се наложи ? Или винаги се замразяват оплодени

Прегръщам ви 🤗🙏🏻
« Последна редакция: Май 16, 2019, 22:30:06 pm от Chocholinka »