0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #400 -: Май 06, 2019, 19:33:08 pm »
Хелиантус, пусни си, 5ти ден също става.

Лейди, защо лека. Защо хабите нерви, надежди и пари? Ако няма да я правите като хората, преминете към инвитро по- добре.
При над 50% успеваемост при мен, никога не съм седяла със спекулума 30 мин и после лежах само десетина минути.

При лапароскопия няма нужда от неща за флората. То няма какво да се случи, достъпът е през корема.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #401 -: Май 06, 2019, 22:35:17 pm »
Павла, аз нямах представа, че може и да не е лека стимулацията при инсе. Даже не мога и да си обясня, как се процедира с повече. Ако примерно направя 4 фоликула, това няма ли да е проблем? Мислех, че при леката стимулация се произвеждат по 2.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #402 -: Май 06, 2019, 22:59:17 pm »
Просто лека казват на хапчетата, а те не могат да се контролират. Може и да могат, но не си представям как.
Като хората имам предвид с изследване на хормони, с инжекционни препарати, с добро таймиране.  Ако е направена добре симулацията няма да имаш много фоликули, а ако реагираш прекалено бурно, тогава винаги може да се уговорите за пункция, така или иначе ще се си платила лекарствата. Иначе просто няма добра успеваемост. Не по- добра от секс вкъщи дори.
Така мисля аз изхождайки от личен опит и от наблюдение по групите.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #403 -: Май 06, 2019, 23:49:41 pm »
Да, вече ми стана ясно. Съгласна съм с теб, че това е по-добрият вариант. Ще го обсъдя с док. Благодаря ти за изчерпателната информация  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #404 -: Май 07, 2019, 07:59:29 am »
 Благодаря, Павла! След малко ще тичам до лабораторията.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #405 -: Май 09, 2019, 08:32:30 am »
Момичета как сте?Липсвахте ми!

Лейди, Павла е описала много добре всичко и аз мисля същото.Даже според мен е най-добре да преминете към ин витро.Ти беше на золадекс, ендометриозата е коварна болест и се връща в повечето от случаите, та аз бих играла на сигурно.

Ние видяхме/чухме две сърчица!Много съм щастлива, отивам в бременната, чакам и други от тук да се прехвърлят там!Но ще ви пиша!Много си ви обичам!

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #406 -: Май 09, 2019, 08:55:28 am »
Маги страхотни новини, браво. Да си бременееш леко и спокойно.  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #407 -: Май 09, 2019, 09:02:47 am »
Супер Маги, най-хубавата новина  :bighug:
Момичета и на мен ми липсвахтее  :kiss:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #408 -: Май 09, 2019, 09:49:40 am »
Маги,супер! :bighug:
Да минавате насам ей!На мен вчера ми звъннаха от фонда,на 27ми сме за заповед.Още на другия ден отивам при доктора,предполагам юни няма да започнем,ама юли трябва.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #409 -: Май 09, 2019, 10:10:59 am »
Здравейте и от мен! Много ми липсвахете. Въпреки съобщението, че сайта ще е отворен на 9ти, проверявах дали няма по-раничко да се отвори<3 Маги това са супер новини <3 <3 <3 Да не ни забравиш. Днес ми е 11 тия ден от цикъла а преглед имам чак на 13ти. Говорих по телефона със клинката, чакам да коментират с доктора и да видим какво правим, дали местим за утре или не. Аз малко по малко се събирам. Слънчицето - супер новини. Юли да направиш едни близнаци, зодия близнаци хехех
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #410 -: Май 09, 2019, 10:51:19 am »
И на мен ми липсвахте!

Маги, страхотна новина! Много се радвам ❤️❤️

Лина  :bighug:

Слънчице, супер за заповедта, не остана!

Другите как сте?

Аз вече съм обратно в Англия, сега пък не мога да си намеря работа и ми е леко гузно. Предлагат ми за след 2 месеца някакви неща, но аз как да кажа да.. Ами ако съм бременна... Дано изскочи нещо. Готови са ми хормоналните изследвания, може ли да ги погледнете?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #411 -: Май 09, 2019, 11:02:20 am »
HELIANTHUS,  :grouphug: кой ден от цикъла ти е-5ти? С оглед на всички неща дето пропуснах за тези 2 години,щото видиш ли може да съм бременна вече нищо не пропускам. Най ме е яд за екскурзиите както казах,защото просто вече нямам финансовата възможност да си ги позволя.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #412 -: Май 09, 2019, 11:47:02 am »
Здравейте  :D И аз проверявах за всеки случай  :lol:
Ами аз бях при док. Сега минаваме и двамата на помощни средства, ще пием по една шепа добавки. След три месеца нова инсеминация. Док предпочита да е на ЕЦ, ще ме прегледа на вторият месец дали има О. Коментирахме и подаване на документи по Фонда. Тя ми обясни, че ендометриозата е 2ра степен и ще изискват онези няколко инсета. Та ще чакаме два месеца.
Маги, прекрасна новина ❤️❤️ Всичко да бъде наред! Минавай да ни виждаш и да ни ръсиш  :bighug:
Хелиантус, всяко зло за добро, ще намериш твоята работа.
Слънчице, ето и твоето слънце изгря!
Късмет на всички.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #413 -: Май 09, 2019, 12:33:02 pm »
Супер, Маги! Чудесна бременност ти пожелавам!

Хелиантус, супер са ти изследванията.
За работата те разбирам чудесно. Цял живот ще работиш, не ги мисли толкова.

Лина, според ден трябва да отидеш на ДРЗ.

Лейди, какво печелите с ец? И защо ще чакате толкова?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #414 -: Май 09, 2019, 12:49:43 pm »
http://www.car-bg.org/news.php
За тези, които са подали заявления след 1.05.
Лейди,за какво са тия добавки,щом сте направили инсеминация вече,значи имате показатели за това,аз бих настоявала да не чакам.Дори чисто финансово,добавките сигурно са колкото една инсеминация,и после пак на ЕЦ.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #415 -: Май 09, 2019, 13:13:59 pm »
Привет Павла. Дам, ще ида , даже снощи гледах инфо във ФБ.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #416 -: Май 09, 2019, 15:28:17 pm »
Нямаме показатели. Оказа се, че спермограмата е мноооого зле. Ембриолога хич не е бил обнадежден. Все още не мога да я взема. Днес, утре, трябва да я изпратят заедно с микробиологията му. И понеже не се знае, какво е качеството и на яйцеклетките ми, за това ще чакаме 3 месеца, за да ги подобрим.
Ами, Павла, тя настоява да бъде на ЕЦ, за да не натоварваме яйчниците. Ако след два месеца нямам О, ще бъде със стимулация. Но нещо ме озадачи, тя каза, че в месеца на инсе ще изпише и на него да пие Кломифен. То не се ли пие само от жени  8O Или аз бъркам.
Ами Слънчице, определено добавките за двамата ще надхвърлят финансово самата процедура.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #417 -: Май 09, 2019, 15:55:21 pm »
Момичета,и на мен ми липсвахте ! Само рефрешвах да  не би да го пуснат по рано. Аз записах час за 15-ти,тогава ще ми е 16-ти ден от цикъла и дебнем ову,и се залавяме за работа. Развълнувана съм много все едно за първи път ще пробваме и нямам търпение,искам да стане от първия месец опити ама надали. Успех на всички !🤗🤗🤗🍀🍀🍀
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #418 -: Май 09, 2019, 16:27:42 pm »
Круела, успех и на теб.  :bighug: Но, ако случайно О подрани и е на 15ия ден? Не е ли късничко?
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #419 -: Май 09, 2019, 17:27:09 pm »
Аз ранна овулация никога не съм имала,моя цикъл е дълъг 31,32,33 дни. Последните 2-3 месеца овулацията ми беше на 18-ти ден и затова записах час за 16-ти ден.