0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #380 -: Април 11, 2019, 12:59:31 pm »
Искам да ви питам според вас какво трябва да изследвам, с поликистозни яйчници съм, овулация рядко, дори да имам идеален фокикул той просто не отделя яйце и става задържан.
Мечтите, не винаги са осъществими,, но когато искаме нещо толкова силно, то намира начин да дойде в живота ни!  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #381 -: Април 11, 2019, 13:10:29 pm »
Берил аз също съм с поликистоза намери си читав лекар, задължително се изслеевай за инсулинова резистентност ( серумен инсулин, оралоглюкозотолерантен тест). Аз октомври миналата година се реших на лапаро при което направиха електрофенистрация на яйчниците и провериха проходимост на тръби. И ето сега съм бременна в 10 г.с.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #382 -: Април 11, 2019, 13:20:39 pm »
Берил, от колко време пробвате? Не е много добре, най- вече финансово, да се правят изследвания  без лекар. Намери лекар по репродуктивна медицина, както те е посъветвала и Еличка. С нещо ще направите изследванията, као трябва ще таймирате овулация, ще имаш план на действие. Няма да е лошо и партньорът ти да си направи спермограма, даже от там се започва според мен.

Тери, нищо им няма да бебетата. Нали не те е ударил тока. Внимавай много. Така или иначе електрическите четки не са най- долюбваните от зъболекарите. Шийките на зъбите ти също се радват. От термометъра също нищо нямаше да им стане на бебетата, нали нямаше да го изсмучеш с уста от пода живака.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #383 -: Април 11, 2019, 13:27:51 pm »
Ох, Ели, как хубаво ми стана да прочета, че вече си 10г.с.
Дарк, къде се загуби, колко е голямо бебето?
Павла, кажи проходима ли е магистралата, че теб чакаме всички.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #384 -: Април 11, 2019, 13:33:10 pm »
Аз съм в 4и30 тукашно време. Ще кажа като мина. Дано не чакам много, че Симито ще се накриво. Ще ви кажа как е тук.

Сега излязоха на щж. ТСХ е 2,9, т3 и т4 са ок, но антителата не са. Другата седмица съм на ендокринолог и ще видя и там какво става.
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #385 -: Април 11, 2019, 13:37:01 pm »
Павла, благодаря ти ще ми препоръчите ли добър репродуктивен специалист в Пловдив?
Аз не ползвам електрическа четка, но имам и добре почиства . Базална температура не меря, но Януари ясно си усетих овулацията. Значи нищо не е съвсем изгубено. Знам че ТСХ е добре да е под 2 за зачеване, другите f3и f4 съм ги пускала и бяхя е норма
Мечтите, не винаги са осъществими,, но когато искаме нещо толкова силно, то намира начин да дойде в живота ни!  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #386 -: Април 11, 2019, 13:47:42 pm »
Павла, щом и ТАТ и МАТ не са ОК, нещо не е наред с жлезата.Ще ти направят ли ехография?Не знам как е там системата.Може да ти изпишат някакъв хормон.Стискам палци бързо да минеш на ЦС.

Тери, имаш знак от съдбата да спреш да се вглеждаш в разни неща, а да си бременееш на спокойствие :)


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #387 -: Април 11, 2019, 14:02:13 pm »
Берил, кажи че си от Пловдив :) аз съм твоят човек. Д-р Васил Даскалов е много добър репродуктивен лекар. Да ти кажа при теб някак ми се струва, че прекалено много неща вече сте изследвали за 6 месеца опити. Защо така от първия месец започнахте с изследвания, заради ПКЯ или просто си параноичка като мен (и ние на 6 месец започнахме с изследвания, което го водят рано).
При теб може би една таймирана овулация може да оправи нещата (с Прегнил инжекция да ти спукат доминантен фоликул, за да настъпи овулация).
С две ръце, крака и каквото имам ти препоръчвам еднокринолог: д-р Георгиев във второ ДКЦ. Била съм при трима уж много добри еднокринолози в Пловдив, но Георгиев за мен е класи над всички. Пред неговият кабинет има жени доста с репродуктивни проблеми, всички сме много доволни.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #388 -: Април 11, 2019, 14:05:25 pm »
Тери, направо лягай днес и си мъти, само форум позволяваме!
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #389 -: Април 11, 2019, 14:10:58 pm »
Тери пожелавам ти и ти да започнеш да броиш седмиците. И да чакаш всеки следващ преглед да видиш бебоците ( незнам защо, но съм убедена че ори теб ще са 2 заслужаваш го). И няма лу да погледнеш вече този тест че всички изгаряме от нетърпение
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #390 -: Април 11, 2019, 14:13:48 pm »
Маги, ще ме гледат сигурно. Преди седмица ходих на кардиолог и като ми гледа каротидните артерии видя от ляво, че имала променена структура ЩЖ, но все пак е кардиолог, а не ендокринолог. Иначе преди да забременея със Симеон антителата пак бяла леко повишени, но тогава не им обърнаха внимание. Сега при норма 5.6 e 32 TPO, а  другите 6.3 при 4.11. Ще видя какво ще ми кажат. Ако трябва ще пия и лекарства, какво да направя. Не е ли добър знак, че ТСХ влиза в норма и т3, т4 са ок?

Берил, те мият добре, но ако не мият от червено към бяло (венец- зъб), а са кръгови- заминават шийките на зъбите, образуват се кариеси и не с най- подходящите за миене на зъби.
Ако живея в Пловдив бих ходила само при д-р Даскалов. За друг не знам.


Тери, мъжът ми си направи СГ на 4тия месец, а аз на 6тия ЦС и хормони. Пак ни отне 4 години. По- добре рано, отколкото "Успокой се и ще стане". :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #391 -: Април 11, 2019, 16:14:32 pm »
Здравейте момичета, пуснах си сутринта витамин Б 12 и витамин Д. Б 12 от референтни стойности 140-490 pmol/l  е 257.10 pmol/l, мисля че е в норма. Но витамин Д от референтни стойности 50-120 nmol/l е 61,12  nmol/l. Какво мислите за него?
Ох нещо съм хремава и реших да си остана в къщи днес и утре, ама тоя  Sterimar за носа нещо хич не ми помага за отпушване.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #392 -: Април 11, 2019, 16:27:27 pm »
Здравейте момичета, пуснах си сутринта витамин Б 12 и витамин Д. Б 12 от референтни стойности 140-490 pmol/l  е 257.10 pmol/l, мисля че е в норма. Но витамин Д от референтни стойности 50-120 nmol/l е 61,12  nmol/l. Какво мислите за него?
Ох нещо съм хремава и реших да си остана в къщи днес и утре, ама тоя  Sterimar за носа нещо хич не ми помага за отпушване.

И двата витамина са с ниски стойности, хубаво е да ги вдигнеш малко, като при Б12 е добре да е около 500 поне, много пъти съм казвала, че в БГ горната граница на Б12 е занижена.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #393 -: Април 11, 2019, 16:28:08 pm »
Маги и двете са ниски, да в референтни са, но трябва да са в горната граница.

Аз приемах подезичен б12, и капки Вигантол по 2х20 капки, че ми е по-лесно, макар да казват че е хубаво всеки ден по няколко капки да се вземат.А преди ин витрото бях ударно всеки ден по 20 капки.

Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #394 -: Април 11, 2019, 16:40:57 pm »
Благодаря ви момичета  :grouphug2:
Препоръчайте ми нещо и за витамин Д, освен яйца, масло и другите храни които ги пише в нета.
« Последна редакция: Април 11, 2019, 16:46:10 pm от magi mei »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #395 -: Април 11, 2019, 17:14:54 pm »
Вигантол капки приемам аз.Прочети ми горния пост :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #396 -: Април 11, 2019, 17:55:03 pm »
Тук съм и аз, следя ви и се моля за хубави новини.

В 9 г.с + 5 дена съм. И не знам как става така, че хем съм спокойна, че всичко ще е наред, хем в същото време ме глождят черни мисли. Нали не почнах с Фраксипарина... и отвреме навреме изплуват разни съмнения дали не беше грешка. Но се успокоих малко като прочетох коментара на Павла от вчера, че за 4G/5G по-важен е аспирина, защото го почнах преди седмица. Иначе нямам гадене, повръщане и други екстри.

И аз съм на Вигантол, но май нещо трудно се трупа витамина. Сега минах към един на Now Foods, да видим дали няма да е по-добре положението
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #397 -: Април 11, 2019, 17:55:45 pm »
Момичета, май забравих да пия дуфастон сутринтта. Да пия ли един сега? Защото са ми два на ден?
редакция: Браво, дарк! Колко готино. Айде да се обебва темата  :bori_014:

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #398 -: Април 11, 2019, 18:08:01 pm »
apbt, ако беше за друг хормон бих казала НЕ, но Дуфастон за поддържане на евентуална бременност не е проблем да пиеш пак. Моят е 3х1, но да ти кажа, ако не го пиеш, няма да е причина за това да не забремеееш.
О, Дарк, и ти си напреднала. Вие сте много неактивни. Чакайте да видя положителен тести  започвам с въпросите в бременната тема. Ще раздвижа нещата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #399 -: Април 11, 2019, 18:08:55 pm »
благодаря,тери!