0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #420 -: Април 12, 2019, 10:18:13 am »
Високия пролактин значи проблем.Той не се вдига от сутиен или нещо подобно.Аз съм го изследвала по всяко време на цикъла при ме е в долна граница, а аз съм нервозен човек.Ето сега ми го изследваха при стартиране на процедурата, бях се изнервила толкова много че като ми излязоха резултатите на хормоните от облекчение ревнах.Та не е от моментно състояние девойки, има проблем някакъв и надали ще се оправи от само себе си!Отивате на лекар, ако няма адекватно лечение търсите нов.Не чакате нещо от горе да ви падне на главата и да се оправите ей така от само себе си, тоя филм го няма.

Берил, ти сама казваш че си направила тест като ти е закъсняло, а сега подраняваш. ;) Търпение му е майката.Ти имаш една биохимична, така ли?

ЧХГ 6 е изключително малко и не може да се каже дали е имало биохимична за мен лично.Аз засякох веднъж ЧХГ 100 и после прокървих, втория път на втората биохимична засякох 19,98 и после падна ЧХГ-то.Та 6 е много малко, за да се каже че е имало имплантация.

Биохимичните са нещо нормално, много често дори жените не знаят, че им се случват защото стават в много ранен етап.Ние се следим и за това ги засичаме.Дали яйцеклетката не е била доозряла, дали сперматозоида не е бил качествен никой не може да каже.Природа, така казват и лекарите.Ако зачестят като при мен, се правят генетични и тромбофилия, макар тромбофилията да влияе на малко по-късен етап.

Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #421 -: Април 12, 2019, 10:28:24 am »
Говорих и с Минев за това, каза че според него е имало загнездване, просто не съм засякла по-високи стойности а когато чхг е падало, при мен проблема е овулацията и качеството на яйцата,нямам проблем с захващането.За него едно инсе ще реши проблема,имало начин как да накара да отделя яйцеклетки.Само трябва да му се доверя. Според мен и ин витро да направим,успех ще имаме ,силни вярвам и съм убедена.Понякога малките камъчета препъват каручката ,винаги си повтарям че щом е станало,пак ще стане!
Мечтите, не винаги са осъществими,, но когато искаме нещо толкова силно, то намира начин да дойде в живота ни!  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #422 -: Април 12, 2019, 10:32:22 am »
За да се разбере защо се е случило си трябват изследвания.Предполагам има в предвид,ч е с една лека стимулация ще има повече яйцеклетки и все една ще е читава.А и така ще таймира овулацията.Самата овулация, като такава не е причина за биохимична.

И не на последно място ин витрото не е панацея, това е една изключително натоварваща организма процедура.За това е хубаво, че лекарите се стараят да стигнете до бременност без ин витро.

Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #423 -: Април 12, 2019, 10:42:53 am »
magi_st задължително отивам на лекар, няма да седя и да чакам. Последно да питам и няма да ви занимавам повече 2 месеца пих Дуфастон. Този месец го пих до 03,04 на 7 вечерта ми зацапа и на 8 вече бях с цикъл.Излесдването го правих в сряда,възможно ли е Дуфастона да повлияе на резултатите,все пак е хормонално лекарство
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #424 -: Април 12, 2019, 10:52:22 am »
Дуфастонът няма как да е повлиял. Хормонът, от който се влияе Пролактина е Естрадиол.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #425 -: Април 12, 2019, 11:08:37 am »
Да, Тери е права.Дуфастона е прогестерон той не влияе на Пролактина!

Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #426 -: Април 12, 2019, 11:18:15 am »
Джули успех с лекаря.
Инлзитол ми казаха да го пия 2000мг на ден за пкя, някоя приемала ли го е, четох само хубави отвизи за него.
Мечтите, не винаги са осъществими,, но когато искаме нещо толкова силно, то намира начин да дойде в живота ни!  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #427 -: Април 12, 2019, 12:03:56 pm »
Берил, за мен си си имала бременност. Понякога просто така се случва. Ако не правиш опити за забременяване, то никога няма да направиш тест на един ден закъснение. Така, че само когато търсиш, тогава намираш. Инвитрото не е хапче за гърло. Ние 6 инсеминации правихме. Вече лекарката ми искаше инвитро, но аз си настоявах на инсеминациите, макар в моя случай да беше по- натоварващо, защото са си 6 стимулации, а не 1 примерно и 2-3 трансфера. Не се подвеждай и по това да направиш 4 евтини инсеминации, за да можеш да минеш по фонда. Не е ли по- добре 1, но като хората, макар и платена, а и да има резултат. Ако можеш фондът да плаща поне 3 инсеминации, щеше да е много добре, а и пари щяха да се спестят. 

Джули, пролактинът ти си е висок, не е от неспазване на условията. ЛХ ти е висок, но може да имаш и по- ранна О, но и естрадиолът ти е нисък. Задържан фоликул, знае ли човек, но нещо не му е наред на този цикъл.


Маги, бременна си си!

Тери, ама я малко по- весело. Момчетата са палави и нямат време да човъркат, че да имаш симптоми. Моят основен симптом със Симеон беше, че нямах симптоми.

При мен всичко е наред с тръбите. Никакъв проблем нямам. Всичко мина супер леко. Тук не слагат клампа на шийката, а с едно, на което казват лале и което прави вакум се прави. Има някакво съмнение, че имам аденомиоза, но е написано, че имам дискретно нерегулярна лигавица. Имам и някакъв флеболит, ама той е свързан с уринарния тракт. Ще отида на уролог в България, макар че си мисля, че ми е параовариалната киста, защото тя не е спомената никъде. Какво прави там обаче, а и има и лапароскопия и там си е киста. Знам ли?!
На лекар съм чак на 29ти май, че сега нали е Великден, а аз мога само сряда да ходя по лекари... абе сложна работа. Каквото такова. Да ми се даде зелена светлина от ендокринолога, че може да става сестричката и да става :)


Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #428 -: Април 12, 2019, 12:12:32 pm »
Павла, а вие сестричката ще я пробвате ли по естествен път или състоянието, което си имала (антиспермални тела ли бяха), си е доживот?
Работя аз, но днес съм толкова минорна, че си казах. Не ще видя теста. Да знам какво, не се издържа. Взех си портмонето и такъв страх ме хвана. Не погледнах теста. Седях после 10 минути да си успокоявам сърцето, е тъкмо тогава Пролактин да бях изследвала. Аз ако съм така и на 16 ден не мога да си погледна теста. Не знам как не припаднах, казвам ви. Не преувеличавам. От пункция не ме е страх, от трансфер, от нищо освен от тест. Май по-добре да ходя на ходжата да ми каже бременна ли съм :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #429 -: Април 12, 2019, 12:42:06 pm »
Тери, нямам никакво състояние. Един отрицателен посткоитален тест, който не е до живот. Дали сме си време до септември за естествено, че и да се успокоят малко нещата с работата на мъжа ми, че ни е лудница.
Сега да те разсмея малко. Нали знаеш, че съм човек, който вярва в науката. Ама при опитите, до теста, понякога си правих 8th magic ball в интернет. Веднъж, като ми каза, че не съм бременна се разплаках. Така, че ако ходжата работи, супер, но не се ври из хората с морбилито и другите неща, които не са добре за момченцето ти и другото бебче.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #430 -: Април 12, 2019, 12:51:22 pm »
Определено ме разсмя :D :D
Питах и аз топката: каза "Не мога да кажа сега" :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #431 -: Април 12, 2019, 13:07:45 pm »
Тери остави тия топки ми се предтраши и виж теста това е най-сигурния вариант
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #432 -: Април 12, 2019, 13:15:09 pm »
Сега бягах до една ендокриноложка. Видя изследванията и каза във вторник да отивам да ми пуска ТАТ,МАТ,Тестостерон и да направим още едно изследване на пролактина. Ако пак е висок -снимка на главата и от там ще видим как ще процедираме.Каза,че ако има проблем с хипофизата обикновенно се прилага медикаментозно лечение за да се свали нивото му. Направо съм в потрес..аз какво го мислех,то какво излезна
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #433 -: Април 12, 2019, 13:17:38 pm »
Спокойно, Джули, тя малко те е наплашила, но нали иска да види цялата картина лекарката. Лекарства, ако трябват, добре. Не е голяма работа.
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #434 -: Април 12, 2019, 13:29:04 pm »
Павла, браво за хубавия резултат от ЦС, дано скоро минат и другите неща и да започвате работа по сестричето.

Тери, изтръпнах като каза, че си бъркала в портмонето  :D Без минорни настроения, малко остана ( въпреки, че знам как всъщност е цяла вечност). Толкова силно стискам палци за вас с Маги, дано, дано!

Хайде подгрявайте бременната тема, че идвам :D охх толкова много искам да стане скоро... Не мога да повярвам, че минаха 5 месеца от хистероскопията и аз още не съм бременна, бях се навила да е бързо. Мрън!

Джулия не се притеснявай прекалено, всичко ще се нареди.
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #435 -: Април 12, 2019, 13:37:46 pm »
Момичета, днес ходих на преглед и пуснахме хормони. Естрадиол- 153,80 (реф. 5,10- 2950); прогестерон- 0,15 (реф. 0,055-59); ЛХ 6,12 (реф. 0,11-198). Днес ми е 7 ден.
На трети ден имах:
ЛХ- 10.09 mIU/ml, фол.фаза 1.8-11.78
ФСХ- 14.02 mIU/ml, фол.фаза 3.03-8.08
Пролактин- 18.86 ng/ml, Жени: 5.18-26.53
Естрадиол- 38 pg/ml, фол.фаза 21- 251
TSH- 1.987 uIU/ml

Това ЛХ не трябва ли да покачва?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #436 -: Април 12, 2019, 13:45:20 pm »
mary cherry, на теория да, но да не се окаже месец без овулация.  Дано кажат момичета с повече информация относно хормони при ИЯР. Ти ще кандидатстваш ли по фонда, че май това ще е най-добрият ви шанс на вас?
Джулия, прекалено си се наплашила. Хипофизата е в главата, а тя произвежда Пролактина.междудругото той води и до спонтанни аборти. Ти преди изследвала ли си го?
На мен дори не ми гледаха хипофизата, защото при проблеми с хипофизата стойността била 2-3 пъти по-голяма от горна граница. Така че не се стряскай, сигурно нищо няма да има. На мен ми предписаха едно лекарство и от него станах като нов човек: изчезна ми постоянната умора, наспивам се, изчезнаха ми проблемите със сърцето.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #437 -: Април 12, 2019, 13:47:58 pm »
Ехе, Павла...тогава аз съм рожденничка. Бре, доста тука знаци си намирам в групата. :)

Аз имам нещо течение, незнайно защо. Изчезнаха всякакви "признаци" нещо съм в гадно настроение.

beril93 ами по-назад съм разказвала, но вече май близко до почти 2 години не стават нещата по ествесен начин и така. Пукнахме един фоликул този месец с хоримон инжекция и вървим към инсеминация... най-вероятно. С неизяснен стерилитет се водим.
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #438 -: Април 12, 2019, 13:50:23 pm »
Тери,не съм изследвала преди нищо. Сега за първи път правя хормони
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #439 -: Април 12, 2019, 13:57:03 pm »
Тери, не можем да кандидатстваме, навърших годинките. Чакам един ЕЦ и спирам. Докторката видя фоликул 15 мм. Изследванията ги пусках в различни лаборатории, не знам дали това има значение.