0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #360 -: Януари 16, 2019, 16:34:27 pm »
Привет, момичета! Днес ми дойде и ходих да ми изпишат лека стимулация за предстоящата инсеминация. От 3 до 7 ден трябва да пия летрозол и на 3, 5, 6 ден - менопур 75. Понеже нищо не разбирам това за леко ли се води, аз се притесних, че са два продукта, да не направя хиперстимулация, викат ме след това чак на 10 ден от цикъла.  :ask: Какви странични ефекти да очаквам, ако сте пили тези хормони?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #361 -: Януари 16, 2019, 16:44:41 pm »
Леко е да. Спокойно това са минимални дози и са на рядко.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #362 -: Януари 16, 2019, 17:27:08 pm »
Кукапетъл,и аз пих летрозол,на следващата инсеминация пак ще го пия.Точно същите дни като теб.Два фоликула имах,аз се опъпчих с едни големи подкожни пъпки,дажи боляха,в месеца в който ги пих и следващия прокървих между цикъла.Доктора каза,че ставало при много малко жени.
Леко е,не го мисли ,дано направиш хубави фоликули и да успееш🤗.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #363 -: Януари 16, 2019, 17:34:38 pm »
Благодаря, Маги и Слънчице! Дано всичко завърши с щастлив финал при всички ни!
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #364 -: Януари 16, 2019, 19:11:15 pm »
Кукапетъл силно стискам палци. Дано да е успешно инсето.  :pleasantry: :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #365 -: Януари 16, 2019, 19:49:53 pm »
Слънцемое, благодаря! Трогна ме как намина за малко!  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #366 -: Януари 16, 2019, 20:22:18 pm »
Милиарда,аз сега видях твоя пост,ако не се лъжа биопсия се взема винаги.Нали така се прави хистологично изследване,след седмица май беше,отиваш и го взимаш.Още повече,че вие търсите причина за неуспеха.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #367 -: Януари 16, 2019, 20:32:01 pm »
Каква биопсия? Ако говорите за имунологична- няма да направят при нормална хистероскопия.

Кукапел, стиснати палци! Дано всичко да е наред и да започва голямото бременеене на групата.

Маги, такива мръсни дни са и за здравословно, и за психическо оцеляване.

Мише, кога ще повтаряш МБ?
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #368 -: Януари 16, 2019, 21:29:19 pm »
Да за имунологична биопсия става въпрос. А защо да не може да вземе по време на хистероскопията ? Последния път когато говорихме и казах ако може да вземе докато съм под пълна упойка ще е най добре,и тя ми отговори че зависи колко ще реже и искала да види какво е положението там и на място ще преценява дали може да вземе или не.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #369 -: Януари 16, 2019, 22:10:47 pm »
Имунологична биопсия се взима около О, мисля че беше 1-2 след О. Иначе могат естествено да ти вземат, не е никакъв проблем, просто при рутинна такава не е практика да се взима проба за това изследване.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #370 -: Януари 16, 2019, 22:44:34 pm »
Ясно,благодаря ти Pavla.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #371 -: Януари 17, 2019, 08:56:24 am »
Добрютро, не мога да ви изчета.Вчера пътувах, нямах достъп до нет и така и не можах да пиша.Само вечерта драснах на Кукапетел.

Как сте дами, как е настроението?

Мише, теб те мисля много!

Джоси, не се е появявала известно време, какво ли прави?

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #372 -: Януари 17, 2019, 12:20:52 pm »
Момичета при мен пак са филми. Значи, нали съм ви казвала, че от години всеки месец имам зацапване преди цикъла. След това винаги си го разпознавам, защото е по-обилно кървенето с болка и останалите симптоми. И сега пак си имам от около седмица зацапване и си чаках цикъла, като във вторник и сряда ме боля корема и мислех, че вщдо днес ще ми дойде, а днес вече няма никаква болка и почти никакво кървене. И според моята докторка може и да ми е дошло, но с много намалени симптоми и кървене. Сега пуснах естрадиола и е 43 pmol/l, което гледах, че е около 13 pg/ml. Това значи, че подтискането е ок и сега чакам да ме прегледа и да каже дали ще започваме стимулацията.
Кукапетал, много успех и дано всичко върви както трябва.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #373 -: Януари 17, 2019, 12:30:22 pm »
Кукапетал, нека късмета да е с теб и да поведеш бременеенето на групата  :D
Успех и на всички останали 💟
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #374 -: Януари 17, 2019, 13:05:41 pm »
Мише, ти си на блокираща инжекция кой знае как какво ти прави с тялото. Важното е, че докторката не е отписала месеца.
Кукапетал, хайде да поведеш годината и Мишето с теб.
Аз се връщам от хомеопатката. Вкара ме в тъча. И тя не открива пустата Е.коли. Открива разни гъби и микози, които според нея са заради многото антибиотици, но не открива гадината. Каза, че в понеделник ще ми назначи лечение, защото искала да помисли какво изпуска.
Но много интересено нещо ми каза. (Д-р Мели ще спре да ми отговаря сигурно след ходжата и сега, каквото ще напиша :D :D :D) Хомеопатката си спомни Мишо. Каза: "Твоят съпруг не беше ли с пропускливи черва? Как да има добра спермограма като той не усвоява добре веществата. Той трябва да е на еди какви си витамини и на строга диета, за да усвои правилно всичко". И аз ей така  8O 8O 8O

Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #375 -: Януари 17, 2019, 13:12:01 pm »
Тери, с как ти ги търси хомеопатката? За СГ на Мишо нищо няма да кажа, но тези пропускливи черва такова варикоцеле правят, че мани мани.

Мише, ако на прегледът ти е излющена лигавицата- значи това е било. Всичко ще се нареди. Важното е да се извадят хубави Я.

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #376 -: Януари 17, 2019, 13:25:47 pm »
Така е, Павла, но стои и въпросът защо след операция на Варикоцеле и 1 година на добавки, все още спермограмата е зле? Няма бактерии, добри хормони, няма Варикоцеле, огромна бройка сперматозоиди (пу-пу), но кофти морфология. Нали знаеш, първо опитвам с традиционната медицина, но тя като не помогне нищя и другаде проблема. Не че ще пращам Мишо на хомеопатка сега, поне докато имаме 6 ембриона, няма да го тормозя.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #377 -: Януари 17, 2019, 15:24:58 pm »
Така е, Тери, но нали казваш, че Мишо пак има симптоми. Без да съм наясно с мъжките проблеми,но ако дълго време е имало проблем, дори след операция може да не се възстанови, може необратимо за е увредена тъканта. Тук се радват на бройка и 4% е нормата.
Сега е важното ти да си добре, че да ти върнат ембиончета и да си бременееш на спокойствие.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #378 -: Януари 17, 2019, 15:28:32 pm »
А да, аз затова няма да дълбая там. Но иначе Мишо ходи на уролог, според урологът не се е върнало Варкицелето. Явно е въпрос на внушение при него.
Иначе ми предписа хомеопатката пробиотик Био култ, коментирах и с други момичета и казаха, че е добър. Ако на някоя от вас и трябва някой път. А едно момиче, с което пишем (и тя като мен с разни бактерии) е завъдила лактобацили с Гинофит гел (нормализира ПХ)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #379 -: Януари 17, 2019, 15:29:18 pm »
Благодаря на всички за подкрепата, много сте мили, както винаги, но явно отново няма да има инсеминация при нас!  :( Ако помните предишния път, преди 3 месеца, заради 4% сперматозоиди с нормокинеза, отложихме процедурата, заради минималния шанс. Сега решихме да направим нова спермограма преди да стартирам с лекарствата и резултатът от днес е същия, отново 4%, а 29% са с хипокинеза. За първи път му излиза вискозитет - 3, агрегация - да и 3-4 левкоцита. За инфекция ли говори това? Оф, ще си чакам инвитрото...
Тери, каква беше формулата, която даваше а+б... ?