0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #380 -: Януари 17, 2019, 15:32:49 pm »
Ех,... как те разбирам, ако знаеш.  Съжалявам, не падай духом. На инвитрото има повече шанс
Формулата за инсемнация е: ((а% + б%) * общ брой сперматозоиди) * 0.85
Тоест от всички подвижни слагаме загуба при обработка 15%. Трябва да ти останат при тази формула поне 10млн, за да има шанс за инсеминацията.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #381 -: Януари 17, 2019, 15:37:59 pm »
Kukapetal, ужасно е, когато толкова много чакаш дадена процедура и накрая дори не стигнеш до края. Все пак се надявам да е възможно да направите инсеминацията.
Аз чак сега си тръгнах от болницата, за щастие съм уцелила момента и от днес стартирам стимулацията - мериоферт по 150 на ден и си продължавам с декапептила. В понеделник на преглед и хормони.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #382 -: Януари 17, 2019, 15:39:48 pm »
Мише, смело напред. Пожелавам ти да те чакат накрая на път близначета с твоите очи и спокойствието на Митко :* :* :*
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #383 -: Януари 17, 2019, 15:42:58 pm »
Здравейте момичета :)
Малко се загубих, но много работа, турнири на детето, брат ми ни е нагости и така...времето лети! :)
Тери, аз в годината когато забременях със Стаси - 2010 бях в Асеновград - квартал беше някакъв, мисля че март или април. Имаше празник на ябълката...нещо такова. Там ни дадоха едни коланчета, които трябваше да носим докато забременеем, но аз не го носих толкова дълго защото си помислих че нищо не помага! Стана от първи опит :) Преди две години една баба ми каза, че март ще забременея, но...кой март??? Още го чакам :) Така, че когато ни е писано - дали ходжата ще помогне или докторите....не се знае :) Важното е да стане! Успех!
Kukapetal, съжалявам!
Мише, стискам палци!
Успех на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #384 -: Януари 17, 2019, 15:47:31 pm »
Прикачам спермограмата, че нещо не съм сигурна дали правилно смятам млн. Ако съм разбрала Тери, излиза малко над 1 млн., т.е. нямаме шанс.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #385 -: Януари 17, 2019, 15:58:33 pm »
Кукапетел, съжалявам!

Мише, стискам палци и успех с теб съм :*

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #386 -: Януари 17, 2019, 16:06:55 pm »
Зависи дали 4% са а% или са (а+б)%. Сега потърсих 4% са (а+б)%. Няма за инсеминация :( Морфология правихте ли?
Петя, докторката на мен ми е разказвала, че много жени се качват с колани на стола за преглед и тя също ме посъветва да ида там.
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 16:13:20 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #387 -: Януари 17, 2019, 16:15:20 pm »
Тери, благодаря, сега пък се чудя дали да опитаме, но миналия път с тази подвижност, казаха, че няма смисъл, вдигнал е количеството малко този път...

Мише, стискам ти палци, както и на всички други!  :goodluck: :goodluck: :goodluck:

П.П. Морфологията му е 14%.
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 16:17:28 pm от Kukapetal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #388 -: Януари 17, 2019, 16:22:42 pm »
14% морфология???? По СЗО ли? И по СЗО да е пак ми се струва невъзможно чак морфологията да е толкова по-висока от подвижността. Много странен резултат. Не разбирам тези левкоцити 3-4 какво ще означава, някаква степен или бройка. Защото по приницп левкоцитите говорят за възпалителен процес.
Иначе с тази подвижност не би трябвало лекарите изобщо да се съгласят.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #389 -: Януари 17, 2019, 16:35:18 pm »
Мише, супер, че си се хванала навреме. Сега остана една хубава бройка и качествени Я.

Kukapetal, съжалявам. МБ на мъжа ти правили ли сте скоро?
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #390 -: Януари 17, 2019, 16:58:53 pm »
Морфологията му е добра през последната година и половина, но продължава с ортомола, както и един месец беше на кломифен за нисък тестостерон. През май 2017 имаше 2% морфология и се повлия много добре от тези лекарства, но и засили фитнеса, направи плочки тогава  :lol: :lol: :lol:, не пие, не пуши, спермограмата се нормализира през октомври 2017 година. След това направи дискова херния, спря спорта, нещата почнаха да се влошават отново. Вече вдига и кръвно и се чудим какъв е проблема. Последната му микробиология беше преди 3 месеца. Беше ок.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #391 -: Януари 17, 2019, 17:12:20 pm »
Аз ви помня на вас историята (даже дисковата херния). Щом спорта му е помогнал, да не би да му е малко движението и да сварява сперматозоидите. Според мен е добре още една микробиология + микоплазми и хламидия.  И хормоните, щом има проблем с тестостерона, може пак нещо да не е наред и затова подвижността да е зле. Просто проблемът в тази спермограма е точно това, което по-лесно се оправя. Морфология 14% и здравите мъже май не виждат често.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #392 -: Януари 17, 2019, 23:32:08 pm »
Кукапетал, съжалявам  :bighug:
Мише  :bighug:
Тери, аз нося коланчето от 01.04.2018, всеки ден, а резултатът към момента ти е ясен  :? :( :? Вече и аз не знам, какво да направим...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #393 -: Януари 18, 2019, 07:21:34 am »
Мой приятел ходи в една протестантска църква. Много хубава общност от хора са. Вече познавам някои от тях. И все ме викат да отида някоя неделя, за да се помолили всички за мен заедно, което е много мило. Аз не съм ходила все още, защото смятам, че Господ винаги има отговор за нас. Просто понякога той е: "Не". На ходжа отидох, не за да ми прави заклинания за дете, а защото вътрешно се съмнявах, че имам нещо като урока, за магия не ми се ще да вярвам, че някой целенасочено ми е направил, но уроки се хващат.
Иначе за коланите, не знаеш кога ще ти помогне :)
Танче, видях, че във фейсбук групата си писала, че скоро пак започвате с опитите. Моля ти се, жена, направи си обременяване с инсулин. Много ме гложди, че това е проблемът за неуспешните опити и миседа. А ако лъсне нещо такова, иска три месеца диета, за да се подобрят яйцеклетките.
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 07:31:35 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #394 -: Януари 18, 2019, 09:41:29 am »
Таня, аз подкрепям Тери.Дори самата аз искам да го направя тия дни, само да си взема направление за ендокринолог.
Тери, и мои роднини са протестанти, те ми казваха, че много се били молили за мен, да имаме дете.В същото време знам, че хич не съм им любимка и го правят, защото така трябва, а не защото са искрени.Мерси аз на такава лицемерна религия.За мен Бог е вътре в нас.Не обичам да ме събират като овце да ходим на църква, да пеем и да припадаме.Не го правят ама така ми изглежда от страни.Просто ми идва в повече.Но ти знаеш какво усещаш.Само да не се загубиш от толкова търсене на духовното :*
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 09:58:23 am от magi_st »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #395 -: Януари 18, 2019, 10:31:15 am »
Кукапетъл,не ги разбирам мъжките проблеми,но ако не стигате за инсеминация,знаеш че инвитрото има по-голям шанс.Аз при нормалната спермограма на мъжа ми,да не би да съм забременяла,нямам търпение да дойде цикъла ми в края на месеца и да правим другите две инсеминации,да си кандидатстваме по фонда и да го правим.Понеделник ще отида да видя направиха ли ремонта и да си правя етапна епикриза за общинския фонд.Просто понякога начина ,който ние искаме не е правилния.
Мише,успех🤗!
Тери,аз като Маги мисля.
Тези хора,които са ми непознати,няма да се молят със сърце за мен.Но,ако ще те накара да се почувстваш по-добре ,не губиш нищо.
Вирусологията,колко давност има?Октомври изследвахме спин,хепатити и сифилис ли беше,сега за февруари пак ли трябва?Че предния път с големи нерви мина,точно в деня преди инсето отивам да ги взема,на мъжа ми не са пуснали единия хепатит.Че като почна една разправия,парите щели да ми върнат,съжалявали,тяхна грешка.Добре,че пазиха кръвта,та на другата сутрин беше готово.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #396 -: Януари 18, 2019, 10:44:05 am »
Ама аз не съм отишла. Това исках да кажа и аз. Че няма смисъл да нося колан, да ходя да се молят за мен, защото или вярваш в Господ, или не. И ако нещо той ти го е отредил, ще ти се случи. Колан може и да сложа някой ден, да знам, че и това съм направила, но ми се струва, че по-скоро създава неудобство.
Вирусологията трае 3 месеца, както и цитонамазката. Микробиологиите по 1 месец. Не ме питайте колко вирусологии направих с моите отложени инсета и трансфери....


Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #397 -: Януари 18, 2019, 10:54:36 am »
Тери,за цитонамазката на мен ми казаха една година.Вярно съм разбрала значи за вирусологиите.
Сега те разбрах,ама за този колан ,само аз ли не знам?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #398 -: Януари 18, 2019, 10:55:37 am »
Тери, сега разбрах и аз.Извинявай.А цитото не е ли 6 месеца?Всичко на ново ще трябва да пускаме и ние.Направо взе да ми писва.Преди поне по 6 месеца важаха, сега по 3.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #399 -: Януари 18, 2019, 11:10:30 am »
3 месеца е... Не ми се мисли колко пари, ей така дадохме. И моите изтекоха вчера :(
Бъди промяната, която искаш да видиш в света