0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #520 -: Ноември 21, 2018, 12:43:47 pm »
heartseasee, задължително изследвай преди друга стимулация, защото ИР влияе на качеството на яйцеклетките.
Слънчице, браво момиче. Бравооо. Има фоликул и от здравата тръба. Ей какво ли не прави мерака. Аз толкова исках близнаци, че януари започнах всеки месец да овулирам с по два фоликула.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #521 -: Ноември 21, 2018, 12:53:17 pm »
Тери,ти на подсъзнателно ниво общуваш с яйчниците си :D .Ами каквото стане,ако не по Коледа трета инсеминация и така докато стане.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #522 -: Ноември 21, 2018, 13:34:21 pm »
heartseasee, питай, питай! Аз те попитах, защото мога да ти опиша и двата препарата по един опит, който е бил успешен.
Тери, те лекарствата са едни и същи. Ако се прави стимулация за инсеминация с тези препарати има много повече информация. При теб, ако инсеминацията ти беше с инжекции- щяха да знаят какво ще стане, макар и да не се стигна до инсеминация и можеше да не си на ръба на хиперстимулация.

Слънчице, супер! Ще пукате ли фоликулите или ще ги оставите сами?
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #523 -: Ноември 21, 2018, 15:05:38 pm »
Момичета, честит празник на християнското семейство. Пожелавам ви до година семействата ви да се увеличат минимум с още един член :)
Мен в крайна сметка ме погледнаха ма УЗ и лекаря каза че спрямо туморния маркер и това което видя няма причина за притеснение, имам си две кистички от дясно и това е. Лошото е че уреаплазмата не съм я изчистила и в петък съм при професора най-вероятно антибиотик ще ми изпише, ама каквото такова. Поне до часа със Стаменов се надявам да съм я изчистила и с него да коментираме инсеминация.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #524 -: Ноември 21, 2018, 15:16:33 pm »
Павла,миналия път беше на неспукан фоликул,започнал беше да се деформира.
Не сме обсъждали,ама на неспукан фоликул не е ли по-голям шанса в случаи при нормална спермограма?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #525 -: Ноември 21, 2018, 15:45:13 pm »
Не увеличава шансовете. Според мен най-много се увеличават шансовете, когато се бие инжкеция да спука фоликула. Така вие контролирате положението. Избягва се момента да идеш и да е спукан или да мислите, че ще се спука след 12 часа например, а той да се спука след 36. С инжекцията от 24 до 36 часа знаете, че ще се спука и ще се прави инсеминация. Понякога и реинсеминация. Павла има доста стаж с инсеминациите, но на мен така щяха да ми я правят моята. Овитрел като че ли си бих и се спука фоликула.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #526 -: Ноември 21, 2018, 16:56:10 pm »
Не знам как е по- добре. Никога съм нямала ехографски преглед в деня на инсеминацията. Питах за инжекция дали ще имаш. По- добре да има.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #527 -: Ноември 21, 2018, 17:41:33 pm »
Мерси,той нищо за инжекция не ми е казвал,като отида в събота ще го питам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #528 -: Ноември 22, 2018, 08:21:27 am »
Привет, как сте днес?И според мен е най-добре да се бие инжекция за таймиране на овулацията.Моите инсета винаги така са били.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #529 -: Ноември 22, 2018, 09:25:42 am »
Ние у дома сме скарани. И за съжаление мъжът ми е прав този път. Сутринта по път за работа се карахме или по-точно си мълчахме скарани за любовния триъгълник в леглото: аз, той и лаптопа ми с корейски сериали. Очевидно той заемал най-малко физическо място от трима ни. Та мълчал, мълчал и днес избухна. Не че му пречи, че на ден гледам по 50 минути сериали, но явно заемам 2/3 от леглото.
Иначе така хубаво гъбясах от антибиотиците, че в понеделник микробиологията е обречена. Нищо, решила съм, ако има бактерии да кажа на докторката, че декември изобщо не искам да ме готви за трансфер. Не ми се пие Естрофем отново и антибиотик и да се надявам отново. Декември почивка, пък дано е ползотворна.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #530 -: Ноември 22, 2018, 09:49:38 am »
Тери, много добре си решила.Най-вече ще си починеш психически.А мъжете имат такива моменти.Моя мъж и той така ми се сърди защото няколко пъти през седмицата сядам и гледам някакъв сериал.Аз дори не следя нещо, защото нямам физическата възможност.Та ме побърква.АКо той цъка на компа или играе на игра аз нищо не казвам, ама моя сериал му е трън в очите!

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #531 -: Ноември 22, 2018, 10:17:02 am »
Привет и от мен. Аз имах (всъщност все още имам) повтарящи се гъбични инфекции. Даже си отложих цветната снимка с месец докато ги изчистя. Сега се чудя кога ще се появят отново. Иначе след инжекцията си чувствам яйчниците чувствително по-леки, чудя се дали е възможно да са се спукали още вчера или днес сутринта празните фоликули.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #532 -: Ноември 22, 2018, 15:15:04 pm »
Здравейте момичета, аз съм с последна 4 та инсеминация без стимулация. Док твърди, че нямам нужда от стимулация ама нищо не се получава :(
В живота всичко става неочаквано.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #533 -: Ноември 22, 2018, 15:17:11 pm »
Фоликулите по принцип се пукат от 24 до 36 часа след инжекцията. Задължително другия месец (дано не ти дойде), но ако ти дойде иди на втори ден да види докторът дали за изчистени всички фоликули, че доста беше направила, а си склонна към кисти.
И аз често казано леко се съмнявам да не клоня към ПКЯ, но не отключена вече. Според докторката ми съм реагирала на стимулация все едно имам ИР, понякога правя по два доминантни фоликула, месеца след стимулация направих 4 доминантни, а месеца на естрофем, който уж трябваше да блокира овулация не само, че изкарах фоликул, ами и по време на седмицата с Дуфастон изкарах още 3 фоликула.
Разреших проблема с лаптопа. Мишо щеше да получи от мен подарък изненада: щях да му взема някой ден лаптопа и да го ъпгрейдна в офиса, че все се оплаква, че му е бавен. Парите за неговия коледен подарък днес заминаха за поръчка на евтин смарт телевизор и моя лаптоп ще си иде отново на бюрото. Да не се караме, че вече и двамата сме собственици на земята за къщата :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #534 -: Ноември 22, 2018, 21:54:54 pm »
Момичета, ето за този карък говорех...
не отговарям на условията за Коледно желание, защото съм се регистрирала тук, след 01.11..
Явно не е било моето нещо 🙂
Успех на всички ❤️
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #535 -: Ноември 22, 2018, 22:16:12 pm »
Тери, радвай ,че Мишо не иска да те дели в леглото с лаптопа :D.Ние се оглеждаме за смарт телевизор по черния петък,даже май само се ослушваме,не сме отваряли онлайн магазините още.
Питанка,на мен малкия Александров ми каза,че първата инсе е на ЕЦ,от там ако не стане,а то не,ще е с медикаменти.
Джеси,аз подозирах че ще стане така ама.....малшанс.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #536 -: Ноември 22, 2018, 23:12:32 pm »
Маги, то с това условие някой ще спечели ли изобщо? Никоя от нас не отговаря на условията.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #537 -: Ноември 23, 2018, 00:06:35 am »
Тери, всички сме регистрирани преди ноември тази година.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #538 -: Ноември 23, 2018, 06:26:35 am »
Да, но имаме право на опити от фонда. Може би Хелиантус и ти отговаряте, защото клиниките ви не са в България. И Петя, но тя си има съображения. Това ми беше мисълта, дали има жени, които отговарят на условията, са регистрирани от повече време, знаят за инициативата и не пишат.
« Последна редакция: Ноември 23, 2018, 06:28:49 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #539 -: Ноември 23, 2018, 08:31:23 am »
Тери, за съжаление е сложено, защото масово се регистрират, за да вземат парите.При Джеси е мал шанс, тя е активна, просто късмет наистина.Но масовката няма да напишат ред, няма да помогнат.Знаеш ли дори не ни се обаждат да кажат как е протекла процедурата, ние звъним на докторите.За благодаря дори не говоря!Не искаме благодаря, искаме да знаем какво е станало, помогнали ли сме.Знам че отчаянието е голямо, но съм видяла и много наглост, за съжаление. Аз вярвам, че всичко се случва с определена причина, има някакъв замисъл, да ни научи на нещо.Така че Джеси ще има своите прекрасни дечица по един или друг начин.