0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #20 -: Юни 14, 2018, 09:09:13 am »
Маги, хареса ми как се изрази. Всички други говорят за точици, калинки, снежинки. Ти директно си каза бебче, както си е. Бременна до доказване на противното.
А аз вчера какво писане бях изписала.

Та накратко. Мишо за първи път ходи сам на преглед при д-р Мели. По принцип не го пращам сам, даже аз му записвам часовете, че като глътне бастуна и нищо няма да пита. Абе за репродуктивните проблеми му нямам доверие, като го пратих сам за заповедта от фонда и 3 пъти му повтарях да не я изгуби. Та отиде той сам. Аз бях подготвила д-р Мели защо го пращам, че кой знае какво щеше да каже. А той какво направил. Като отишъл и така се заприказвал. Нали знаете, че всяка от нас има едни налудничеви размишления, които са толкова нелогични, че дори тук няма да ги сподели (не се правете, знам че имате теории из главата). Та и аз си имам и явно си разсъждавам на глас пред Мишо и той запомнил всичко. Неговата консултация вместо да бъде за него се е превърнала в консултация за мен :D :D :D
Иначе докторката му е сменила Ортамола. Тя по начало не го е предписвала, един уролог му го беше предписал и тя не искаше да му спира лечението, защото имахме купени опаковки. Но на ДРЗ 2ма лекаря ми казаха, че не са фенове на Ортамол. И знаейки, че д-р Мели също не би предписала точно него, пратих Мишо пак. Сменила е Ортамола с някакви други лекарства, които са на пазара от по-дълго време. Не че Ортамолът е лош, просто бил отскоро на пазара и няма достатъчно дълго време наблюдения над мъжете, за да се каже статистически, че върши работа. Но той я е затруднил с избора на лекарство, защото повечето бутали кръвното, а той е с ниско кръвно по принцип. Та да имат мъжете ви предвид и за кръвното да споделят като ходят на лекар.
Михаела нещо ми се губи. Митко й е забранил сигурно да влиза след като му надухме главата с матки и плаценти :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #21 -: Юни 14, 2018, 10:00:53 am »
Маги, радвам се за теб. Пази си го на топличко бебчето и почивай.

Аз тест на 18-ти ли трябва да направя?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #22 -: Юни 14, 2018, 10:04:46 am »
Според мен на 22ри, защото на Точица на 10-11 ден й беше още отрицателен теста и си изрева очите. На 14 ден имаше ЧХГ 17. Вярно беше извънматочна (не знам има ли отношение), но й растеше ЧХГ-то след това.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #23 -: Юни 14, 2018, 10:09:23 am »
Ще видим дали ще устискам... :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #24 -: Юни 14, 2018, 10:33:11 am »
Маги и Хриси, нека бързо мине времето до теста и да се похвалите с плюсчета :)
Ива, вчера бях писала относно младите доктори мъже, но коментарът не се е запазил - и моят, който ме гледа на колпоскоп, беше млад, но аз го засипах с толкова въпроси, че нямаше време за притеснения :D
Изпращам линк към един сайт за ваучери за намаления за различни изследвания и прегледи, който наскоро ми попадна, мисля, че може да е полезен за нас: https://www.ofertomat.bg/
« Последна редакция: Юни 14, 2018, 10:40:26 am от Хана Монтана »
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #25 -: Юни 14, 2018, 10:46:30 am »
Добро утро :)))

Браво, Маги, премеждия, премеждия, ама резултатът е важен, продължавам с палците за всички :))))

Хана Монтана, то и аз имах въпроси, ама ми беше и смешно каква картинка е било отстрани  :lol:

Тери, виж как добре се справя, все той да ходи вече и за теб :P

Аз пък днес най-накрая съм с 37 градуса, обаче то ми е 20 ден, а на мен ми идва на 27-мия, овулацията явно ми е била вчера или онзи ден, та...не смея да се надявам за нещо... :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #26 -: Юни 14, 2018, 10:54:47 am »
Тери, збранил или не, няма шанс да не влизам  :D Чете си той Наков, ама нещо трудно върви. Казва, че нещата, които се иксат в задачите не са обяснени как да се направят в урока. Та за сега сме греда  :D Браво на Мишо, задобрява  :D
Хриси, на мен ми казаха на 10-ти ден да направя теста, като деня на трансфера не се брои. Значи на теб ти се пада на 19-ти най-рано. Стискам ти палци, както и за Маги и Таня. Наистина е време да разчупим този застой  :)
« Последна редакция: Юни 14, 2018, 10:57:30 am от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #27 -: Юни 14, 2018, 11:11:22 am »
Благодаря момичета!

Ива
, ще стискаме палци!

Второто го замразихме!Първото, което върнахме беше тръгнало да се излюпва и д-р- Тачева беше много доволна от качеството, казваше, че е перфектно!Второто го догонвало и то аха да почне да се излюпва.Та второто е замразено, а номер едно е в корема на мама  :D

Тери, браво на Мишо!

Мишето и на мен ми се губи.

Христинче
, стискам палци.Всеки лекар различно казва за теста.

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #28 -: Юни 14, 2018, 11:14:31 am »
Mаги,много се радвам за теб миличка
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #29 -: Юни 14, 2018, 11:32:07 am »
Момичета и аз се записвам в новата тема, да е на късмет на всички, много късмет на Христинчето, Маги и Таня  :crossfingers:
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #30 -: Юни 14, 2018, 11:38:20 am »
И аз ви стискам палци момичета - Маги, Христинчето и Таня и на всички момичета които сте тук.
Да ви се похваля тези дни съм в О ( този месец няма тестове, няма фоликуметрия, няма нищо на тото ще го караме), но по важното е че не сме болни, не ни болят гърлата и имаме желание за секс. Направо не мога да повярвам хахах Явно слагането на флажила и събирането на почти 2 седмици без секс си оказва ролята хаха
И да попитам как се изследвате за хламидии - може ли от миркобиологията? Или с кръв? А гледам от тестовете, които Хана Монтана пусна има с урина? И какви точно хламидии се изследват?  А за другия месец нали ако всичко е наред ще правя ЦС ама ми искаха и изследване за хламидии и се обърках какво и как да пускам?
« Последна редакция: Юни 14, 2018, 11:42:37 am от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #31 -: Юни 14, 2018, 12:23:40 pm »
Привет момичета, аз си имам едно бебче в корема и сега чакам датата за теста :)
...
Ако липсват мнения, да знаете вчера имаше срив във форума и е върната запазената сесия от вчера по обед.Допишете пак!
Маги, имаш най-силно стиснатите ми палци. Имам тук едни слингове, дето чакат да гушкат мама и бебе.

Иначе, освен мнения във форума, има и липси по календара - на мен ми бяха затрити всички промени, които съм правила вчера.
« Последна редакция: Юни 14, 2018, 12:25:34 pm от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #32 -: Юни 14, 2018, 12:58:21 pm »
Слънцемое, пусни PCR тест хламидия и уреаплазма (вагинални). Важно е  да се провери дали има активна хламидия във влагалището. Поне на мен такива изследвания ми искаха. Хайде дано не ти се отлага вече, че чакането е много гадно.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #33 -: Юни 14, 2018, 13:23:46 pm »
Тери мерси за отговора. Освен другата седмица като отида за микробиологията, ще говоря с лекарката и за тях да ми пусне.
Може ли да попитам по вещите :) от почти месец статуса ни в ЦАР е прието заявление. Това нормално ли е? Защото от страни излиза един текст който гласи "Данните в интернет страницата са валидни към дата 8 юни 2018 включително. Заявленията, подавани след тази дата не са въведени в уебсайта и са със статус "прието заявление. " Пък нашето заявление е от преди 8.06 пък пак е със статус прието заявление???
« Последна редакция: Юни 14, 2018, 13:46:52 pm от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #34 -: Юни 14, 2018, 13:56:35 pm »
Маги  :bighug:
Христинче, няма да ти се сърдим, ако не изтраеш :D
А относно инжекцията, не я разбирам аз, на маслена основа ли е, но ми слагаха в болницата, мускулно в бутчето. От февруари до момента ме боли, а на места е безчувствено, все едно е изтръпнало. Попитах доки, тя каза че най-вероятно е засегнат нерв. Но е доста неприятно, знам какво ти е  8O
Тери, да, много бързо минава времето... И на мен ми се виждаха далечни тези дни. Дано да са по скоро.
И да  :D мъжа ми обяснява, колко е горещо около мен, и само се надява той да е причината  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #35 -: Юни 14, 2018, 14:07:57 pm »
Слънцемое, това означава, че заявлението е във фонда. Не са стигнали до твоето номерче просто на разглежданията, за да го гласуват "Одобрено".
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #36 -: Юни 14, 2018, 14:13:31 pm »
т.е. от прието заялвние след още 3 месеца ще напишат направо "Одобрено"?

Поправкааа: за да не стават много постовете и да спамиме само. Маги благодаря за инфото. Тери и на теб също  :bighug: :ballons:
« Последна редакция: Юни 14, 2018, 14:27:21 pm от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #37 -: Юни 14, 2018, 14:19:08 pm »
Не, тия дни трябва да стане одобрено, а ще ти звъннат след три месеца да я получиш.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #38 -: Юни 14, 2018, 15:46:36 pm »
Слънцемое,на мен ми взеха кръв за хламидията.След няколко дни излезе резултата,моята беше стара инфекция.
Дано да ти е отрицателен резултата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #39 -: Юни 15, 2018, 08:29:09 am »
Значи за разните добавки, аз се консултирах с момичетата от Биоконсепт и ми дадоха едни хапчета за подобряване на качеството на яйцеклетките, те са добавки пак.Мисля, че и на Мишето мъжът се консултира, че чакаше след нас :) Та и това беше много полезно да видиш на място добавките и да ти обяснят какъв е смисъла от тях!

Аз днес съм щастлива и успала се.Снощи излизах с едни приятелки и всички са се навили, де за второ, де за трето, много им се радвам!А днес се успах, още имам на лицето си следи от възглавницата  :lol: