0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #120 -: Юни 17, 2018, 23:05:44 pm »
Здравейте момичета и аз се записвам в темата.  :oops: Дълго ви следя, но все ме досрамяваше да пиша :oops: Опити за бебе правихме 6 месеца преди да открием проблема (мъжки фактор) и от началото на тази година сме по лекари и изследвания. Избрахме да сме при др Петрова Ню лайф. Този месец трябваше да започнем стимулацията, но трябваше да отложим. Отново съм на противозачатъчни, като на 19-ти съм на преглед и се надявам този път всичко да е наред и да започваме.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #121 -: Юни 17, 2018, 23:29:24 pm »
sweety_pie Добре дошла и да не се задържаш много в темата. Това е хубаво че на време сте предприели някакви мерки.. повечето двойки чакат с години докато се решат да отидат на преглед. Всичко ще бъде наред. Мисли позитивно. Можеш да ни питаш за всичко без да се притесняваш.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #122 -: Юни 18, 2018, 09:12:11 am »
Христинче, много се радвам за теб. Вярвам че всичко ще е наред този път. Хайде от тук нататък само хубави новини и положителни тестове да има
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #123 -: Юни 18, 2018, 09:28:14 am »
Голямото чакане започва. Пуснах кръвен. Довечера или утре сутринта ще е готов.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #124 -: Юни 18, 2018, 09:36:11 am »
Божееее, Христинче, как се зарадвах... Стискам палци всичко да е наред! Прегръдки!
Успех на Таня и Маги! 💞💋💖
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #125 -: Юни 18, 2018, 09:40:56 am »
Хриси, мисля, че повече е чакането до втория кръвен тест. Този е ясен, че ще е много положителен. Напрежението е до удвоената стойност (При теб се надяваме направо на четири пъти по-голяма). При такава ясна дебела черта има голяма вероятност за двечки.
sweety_pie, добре дошла сред нас и с пожелание бързо да ни напуснеш :)
Аз се зачетох доста относно тези резултати на Мишо от swim up и много се настройвам директно за инвитрото. На някакъв мъж след swim up на спермограма оставали 10 млн и лекарите им казали, че може инсеминация, ама не е много добре за спермограма. А при нашите 1.29 млн, даже нямам намерение и да се пробвам. Ще видим какво ще каже д-р Мели, но при 40 млн подвижни да остават само 1.29 млн на swim up си е направо трагично.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #126 -: Юни 18, 2018, 10:48:58 am »
Боже, Хриси, тия тестове в друг град ли ги пращат.Направо ще умре човек докато чака резултата.

Успех момичета и добре дошли на новите попълнения!Да не се задържите дълго.

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #127 -: Юни 18, 2018, 11:34:41 am »
Тери, гаранция няма дали ще стане. Знае ли човек, при вашите 1.29 млн може да излезе един, който да си свърши работата :D Ние на първата бяхме с 21.42 млн, на тази ги видя 27.62 млн. И какво стана - нищо :) Имаме още две да направим и си мисля, че резултата пак ще е същия. Имам едно такова вътрешно усещане за това. И после ако не се е получило подаваме и ние документи да си чакаме реда.
Маги, ти как се чувстваш? :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #128 -: Юни 18, 2018, 12:13:30 pm »
Христинчееее 🤗🤗🤗🤗много се зарадваах! Тихичко честито, а и съм сигурна че ЧХГ ще е супер. Този път всичко ще е наред вярвам!
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #129 -: Юни 18, 2018, 12:18:40 pm »
|Magi, дааа... В нашия град има Рамус, само там мога да пускам хормони... в болницата лабораториите не правят.. Та Рамус ги пращат в София. Иии за това е много чакане.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #130 -: Юни 18, 2018, 12:32:55 pm »
Това е древен вид китайско мъчение, шъ знайш :)

Ох и аз нямам нерви да чакам ама седя и си мисля за други неща.

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #131 -: Юни 18, 2018, 15:06:28 pm »
Момичета едно питане и един съвет ако може :)
Задължително ли се прави ЦС на тръбите, ако ще трябва да се прави направо ин витро?
На моя резултатите излезнаха и... никак не е розово положението. Новата и втората за фонда (и двете са правени в Надежда) са почти едни и същи. Мнооого малко се е повишила концентрацията, но за сметка на това пък подвижността е намаляла. За морфология нищо не се знае още - пуснал е разширена и ще е готова другата седмица :(
Та е ясно вече че няма да се прави инсе и се чудя дали да си тормозя организма с ЦС?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #132 -: Юни 18, 2018, 15:10:49 pm »
Слънцемое, да хубаво е.Ако има хидросалпингс, той опорочава опита.При хидрослапингса се образува отровна течност, която се излива в матката и убива ембриона.Така че, за да изключиш тази възможност я направи!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #133 -: Юни 18, 2018, 15:13:44 pm »
Задължително ЦС!!! Може да има хидросалпингс и да ти отиде опита. Съжалявам, Слънце. Ама какво да ти кажа, с времето не изглежда толкова страшно инвитрото. Гледай Маги и Хриси, даже не ги разбрахме кога го започнаха и минаха. На есен с песен сме май всичките: аз, ти, Точица.
Много се надявам Таня да не стига дотам. Танче, мисля си, че при теб трябва да се направят още изследвания. Както ти казах Инсулинова резистентност например. Ако я има налице, качеството на яйцеклетките не е добро. Мисля си, че може да се окаже, някой лек проблем, който просто трябва да се открие и да си станат нещата. ТАТ и МАТ не си споменавала също изследвани ли са (за тях не знам отколко значение са, но всички ги изследваме).
Маги, стискай зъби още седмица. Ти взе ли болничен да мътиш ембриона на спокойствие?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #134 -: Юни 18, 2018, 15:24:19 pm »
Дам, добре :) благодаря Ви на всичките!
Утре или други ден ще отида да ми вземе микробиология и дано да успея да я направя Юли?
Нещо все повече почва да ми се върти в главата да пробваме на ЕЦ - нз защо. АМХ-то ми е 3 и мисля, че може и да се случат нещата. Реално като цена няма ли да излезне малко повече от едно инсе? Или другият вариант е да си починем малко лятото и после на есен с песен както каза Тери. Тя нашата се надявам за октомври - ноември да сме я взели вече :)
Аз и в началото нямах против за инвитро, ама моя мъж нали си е традиционалист иска си момчето по нормален начин, ама другия път ахахаха
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #135 -: Юни 18, 2018, 15:32:21 pm »
Танче, днес как си? Мисля те :D
Маги и теб! Пиши как се чувстваш.
Хриси, стискам палците! Чакаме добри резултати...
Добре дошли на новите момичета  :goodluck:
И се чудя от известно време, Тери, защо името ти е в друг цвят (горе в списъка с хора, които преглеждат тази тема)?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #136 -: Юни 18, 2018, 15:35:56 pm »
Слънцемое, ЕЦ се препоръчва при намаляващ ЯР, защото е по-щадящо и се изкарват, подобри като качество яйцеклетки.

С твоето АМХ и добре проведена терапия на една процедура, можете да изкарате добър брой яйцеклетки и да замразите.Не че нещо, но сигурна ли си, че искаш толкова много поредни пункции, щото аз вече не ща!Макар последната да ми беше песен.А и не излиза толкова евтин ЕЦ, смятай колко е пункцията, оплождането и трансфера и сумата се натрупва.Не са само лекарствата.

Тери, на работа съм!АКо седя в къщи ще откача!         

За името на Тери, защото е член на Зачатие :)

Аз съм добре, все някъде ме боли и придърпва.Задъхвам се, яде ми се, не ми се яде.Абе всичко ми има и ми няма!               

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #137 -: Юни 18, 2018, 15:42:21 pm »
Маги тъй като аз все още има неща за който нз много, като например разяснението което ми направи за ЕЦ ви питам постоянно и искам мнение. Благодаря за мненията които пишеш, много ми помагаш и ти и всичките момичета. Права си че е по-добре хубава стимулация и повечко яйцеклетки, за да може да си се замразят, за да има по-малко на брой пункции и да има сладоледчета за запаса ако нещо не стане :)
Стискам ви палци на всички и много се радвам когато някоя от вас види 2-те чертички. Маги и Христи желая ви УСПЕХ! И двете го заслужавате :) Само не разбрах с Таня какво стана?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #138 -: Юни 18, 2018, 15:57:41 pm »
Слънцемое, аз за това обяснявам!Нормално е да не знаете :) И аз не знаех.

Макар пункцията да е изключително лека процедура под пълна упойка, аз я мразя.Не ме питайте защо, мразя я.Мисълта, че ще ме приспят, после цял ден ми е едно никакво, спя, събуждам се, спя.Абе мразя я.Толкова притеснена бях на моята пункция ужас, а съм правила 3 преди това.А и после все нещо те боли.Знам, че на ЕЦ много момичета правят пункция без упойка и не ги боли, ама аз не бих си го причинила.Сигурно съм лигла  :lol:

И аз чакам Таня!

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #139 -: Юни 18, 2018, 16:34:20 pm »
Аз продължавам да ги гледам двете С и не мога да разбера, как така са еднакви резултатите
02.2018 / 06.2018
брой С: 17,84 млн /мл   17,6 млн/мл
общ брой С: 60.66 млн  / 66.88 млн

Бързо подвижни: 16.92% / 11.67% 
Подвижни:   18.46%  / 15%
Бавно подвижни: 11.46 % / 13.33§
 Сборно от трите 46.84% / 40%
Общ брой подвижни сперматозоиди: 28.41 млн / 26.75 млн

Все ме гложди това , че преди 3 месеца беше болен и пи антибиотик, а реално тези сперматозоиди трябва да са се образували тогава??? Горкия ми какво ще го правя довечера нз... колкова хапче, инжекции и т.н. и нищо...