0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #40 -: Юни 15, 2018, 09:01:28 am »
Нека Маги. Да си починеш и ти малко. Малко ли километри навъртя за няколко седмици.
На Мишето мъжа мен много ме впечатли. Самоинициативно си отиде при мадамите и седна. Дали защото бяха три млади мадами, дали заради добавките кой знае :D Важен е резултатът. Тръгна си с пълна торба с добавки.
Я да питам сега нещо. Сториха ми се на мен 7 дена да чакам за лечение много при наличието на моята прекрасна флора. Та реших да си купя Гинофилус (на Фани пробиотика на глобули) преди да стартирам с лечението на д-р Петрова. Докторката ми е казала, че по принцип има някои глобули, които се слагат и по време на цикъл. Та затова на своя глава реших да си взема Гинофилус. Той е само лактобацили. Слагам си от вчера. Правилно ли разсъждавам, че на теория няма как да навреди след като е по време на цикъл, най-много да не подейства изобщо?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #41 -: Юни 15, 2018, 09:09:25 am »
Аз мисля, че няма как да навреди.Поне ще започнеш опити да си оправиш флората, че изглежда е паднал много имунитета при теб.Мисля, че тия пробиотици ще помогнат най-много.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #42 -: Юни 15, 2018, 11:30:00 am »
На мен миналата година ми предписаха глобули с уточнението, че не е проблем да ги слагам и по време на цикъл, но не си спомням какви точно бяха.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #43 -: Юни 15, 2018, 11:37:30 am »
Благодаря, момичета.
Неделя наближава, Танче мисля те. :bighug:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #44 -: Юни 15, 2018, 14:16:05 pm »
Момичета, не съм влизала отдавна, но сега имам сериозен проблем и търся информация за добър невролог в София. От известно време имам световъртеж, все едно ще падна всеки момент, много ми е тревожно, работя с деца и ме е страх да не падна пред тях. Правих си вливане с интралипид миналия месец за високи НК клетки, незнам дали има връзка, приемам и Б12 и вит.Д. Ако предозирам дали може да има такава реакция, нямам идея. Не искам да ходя при случаен лекар, а тези дни е нетърпимо замайването.
Успех Маги, Хриси и Таня! Не пиша често, но много силно ви стискам палци!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #45 -: Юни 15, 2018, 14:17:00 pm »
Да не е от интрапилида, знам че има такива странични ефекти той.Също си провери кръвното.

Тия дни мислех за теб!

ПП. виж тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49933.msg1035136#msg1035136
« Последна редакция: Юни 15, 2018, 14:19:13 pm от magi_st »

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #46 -: Юни 15, 2018, 14:21:12 pm »
Благодаря, Маги! Взаимно се мислим! Спокойствие и много любов на твоето бебче в корема и щастлив 9 месечен финал!
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #47 -: Юни 15, 2018, 15:24:49 pm »
Тери, всички ме мислят :D Едната колежка още днес искаше да си правя тест или да си пусна кръвен. Гошо и той ме пита как съм, как ми е БТ :D. Пък аз спокойна, даже още тест не съм си взела. Викам има време. Неделя, понеделник все ще го направя :P Обаче гърдите ме болят сериозно. Даже докато ходя усещам напрежение. Така не помня да е било, ужас.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #48 -: Юни 15, 2018, 15:51:57 pm »
Да, да всички чакаме положителен тест и за това стискаме палци много силно!

*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #49 -: Юни 15, 2018, 16:14:23 pm »
Таня, признак са си гърдите... Хайде дано да е заради бебе :) :stroller:
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #50 -: Юни 15, 2018, 19:47:35 pm »
Здравейте на всички. На 39 г. съм, като от 1 г правим опити за бебче. Преди половин година ми откриха Хашимото,  ТСХ беше 7, казаха ми че нямам шанс за забременяване преди до го сваля около 2. При последните ми изследвания миналата седмица ТСХ беше 2.1, МАТ над норма. Вече се надявам да имаме успех. Има ли някой с подобни проблеми?
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #51 -: Юни 15, 2018, 20:07:32 pm »
Таня май ние всичките нямаме търпение вече за теста. Силно стискаме палци да има 2 чертички. Завиждам на спокойствието ти хаха
Арилена други изследвания правилили сте? Дано се задържиш малко в тази темичка :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #52 -: Юни 15, 2018, 20:20:50 pm »
Слънцемое Благодаря :wink: Специфични изследвания с проблем при забременяване не съм правила. През последните месеци се борех с автоимунното заболяване. Ще пробваме няколко месеца и след това ще направим.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #53 -: Юни 15, 2018, 20:34:31 pm »
Бих те посъветвала, ако ми позволиш, поне една спермограма направете. При доста от момичетата тук, вкл. И в нашия случай, имаме проблем със спермограмата. Не са толкова скъпи, но според мен е едно от нещата което трябва да се направи при определено време в което бебето ме става. Радвам се че сте се справили с хашимотото и си смъкнала тсх-то, но опитай да убедиш мъжа ти за спермограма.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #54 -: Юни 15, 2018, 20:51:07 pm »
Благодаря за съвета. Да той има желание да си направи. Така че и това ще проверим.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #55 -: Юни 15, 2018, 21:24:25 pm »
Arilena здравей. Аз миналата година по това времв си изследвах ТСХ - то и моето беше почти 7,за няколко месеца го смъкнах, но ми поставиха диагноза и Хашимото. Все още сме с неизяснен проблем. Надявам се да не останеш дълго в тази група :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #56 -: Юни 15, 2018, 21:43:27 pm »
Magi mei благодаря дано. И аз съм с автоимунен тириодит-големи трудности с лекари, дози, симпноми и др. Дано при вас се изяснят нещата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #57 -: Юни 15, 2018, 21:52:42 pm »
Здравей, Арилена. Не ме разбирай погрешно, не се опитвам да бъда груба с това, което ще напиша. Но мое лично мнение е, че Хашимото се овладява. Неговите антитела трудно се свалят драстично, важното е да се знае, че го имаш. Много момичета забременяват след като свалят ТСХ-то (моя братовчедка го свали и забременя на първия месец с Хашимото). Според мен факторът, на който трябва да се наблегне е възрастта. А вече 1 година правите опити. Наистина е редно да се обърнете към специалист по репродуктивна диагностика, защото годинките си вървят и яйчниците се изчерпват. Моите лекари ми казват така: "Млада си, имаме време да пробваме и с инсеминации". Но ако бях 10 години по-възрастна с мъжкия фактор на мъжа ми, никой лекар нямаше да ми даде да си експериментирам и да си губя ценното време.
Така че според мен е добре да направите една хубава диагностика при вас  и да се види как е положението. (Може да изследваш и АМХ за проверка на яйчниковия резерв).
И само да споделя: Катя от темата ни е на 40 години и забременя от първа инсеминация. 20-30 годишните не успяват от първа. Така че при добра диагностика чудото се случва. Много успех ти пожелавам и скоро да гушкате поне едно бебенце.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #58 -: Юни 15, 2018, 22:03:53 pm »
Права сте за всичко което сте написала. Ще предприемем нужното най-скоро. Много мило благодаря за пожеланията.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #59 -: Юни 15, 2018, 22:15:13 pm »
Арилена, това което Тери написа е много вярно, потърсете и намерете лекар, който да ви обърне внимание и работите по въпроса. Не се обиждай. Тук сме се събрали все момиче които имаме проблеми и си помагаме с това да се изслушваме и да си помагаме. Така че първо поговори с мъжа ти, защото и двамата трябва да поемете по този път, а те понякога не приемат сериозно тези неща, но когато сте двамате, помагате си и се подкрепяте е много по лесно.  :bighug: