0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #200 -: Септември 12, 2020, 18:15:19 pm »
Здравейте! Възможно ли е да забременея с такива резултати?
*

Мели

• Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12029
  • Timeo Danaos et dona ferentes
« Отговор #201 -: Септември 22, 2020, 10:51:20 am »
Здравейте! Възможно ли е да забременея с такива резултати?

Здравей, venijjmj!

В тази спермограма проблем са антиспермалните антитела. За да се прецени доколко е възможно да се постигне бременност на техния фон, трябва да се потърсят причините за наличието им и да се проведе лечение. Тази статия ще ти е от полза Антиспермални антитела.

Поздрави! :)

"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
« Отговор #202 -: Септември 29, 2020, 12:43:11 pm »
Здравейте!
След една година опити и 2 пъти хим. бремености през тази година, започнахме с по- разширени изследвания и консултации с репрод. спец. От микробиологията излезе, че имаме уреаплазма, която с два курса различни АБ неможахме да я махнем. Два месеца след последния прием пуснахме СГ, която я качвам.
Сега започваме започваме лечение на уреаплазмата с доксициклин, дали причината за тези резултати може да е тя? 😒 И може ли да се надяваме за естествено забременяване?
Очаквам вашите коментари..
*

Мели

• Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12029
« Отговор #203 -: Септември 29, 2020, 21:37:14 pm »
Здравейте!
След една година опити и 2 пъти хим. бремености през тази година, започнахме с по- разширени изследвания и консултации с репрод. спец. От микробиологията излезе, че имаме уреаплазма, която с два курса различни АБ неможахме да я махнем. Два месеца след последния прием пуснахме СГ, която я качвам.
Сега започваме започваме лечение на уреаплазмата с доксициклин, дали причината за тези резултати може да е тя? 😒 И може ли да се надяваме за естествено забременяване?
Очаквам вашите коментари..

Здравей, sisink@!

Доксициклин е средство на първи избор при лечение на уреаплазма, ако не е проведено такова, горещо ви съветвам да го приложите. След което контрола на инфекцията и нова спермограма. Да, може възпалението да е причина за недобрата сперматогенеза. Разбира се, това не изключва търсенето и на други причини, но така или иначе е редно първо да се проведе лечение.

Поздрави! :)

"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
« Отговор #204 -: Септември 30, 2020, 17:36:19 pm »
Здравейте, д-р Даскалова! И ние с моят мъж искаме да си имаме детенце, но се оказа много сложно... 10 месеца след спонтанният ми аборт успях да го накарам да си пусне спермограма и резултата ми се струва, че е обезкуражаващ. Аз съм на 39 г., той е на 41 г. Очаквахме да има някакви отклонения заради възрастта, все пак е и пушач, но нещата май са доста по-зле. При мен също има някои проблеми, но през изминалите месеци се опитвам да ги боря.
Прочетох, че пътя напред е консултация с андролог, нова СГ след месец, някакви добавки. Отказ от цигарите съм почти сигурна, че няма да настъпи, но ще положа усилия и в тази посока.
Въпросът ми е има ли надежда с този резултат от СГ за спонтанно забременяване, след като веднъж се случи, макар и неуспешно или сме направо за асистирана репродукция?
Правилно ли разбирам, че този резултат си е доказателство за мъжки фактор и може да се мисли за кандидатстване през ЦАР?
Изобщо какви са ни перспективите?

Благодаря ви предварително за отделеното време и съвети!
*

Мели

• Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12029
« Отговор #205 -: Октомври 03, 2020, 09:48:56 am »
Здравейте, д-р Даскалова! И ние с моят мъж искаме да си имаме детенце, но се оказа много сложно... 10 месеца след спонтанният ми аборт успях да го накарам да си пусне спермограма и резултата ми се струва, че е обезкуражаващ. Аз съм на 39 г., той е на 41 г. Очаквахме да има някакви отклонения заради възрастта, все пак е и пушач, но нещата май са доста по-зле. При мен също има някои проблеми, но през изминалите месеци се опитвам да ги боря.
Прочетох, че пътя напред е консултация с андролог, нова СГ след месец, някакви добавки. Отказ от цигарите съм почти сигурна, че няма да настъпи, но ще положа усилия и в тази посока.
Въпросът ми е има ли надежда с този резултат от СГ за спонтанно забременяване, след като веднъж се случи, макар и неуспешно или сме направо за асистирана репродукция?
Правилно ли разбирам, че този резултат си е доказателство за мъжки фактор и може да се мисли за кандидатстване през ЦАР?
Изобщо какви са ни перспективите?

Благодаря ви предварително за отделеното време и съвети!

Здравей, estrela!

Да, правилно си разбрала, че тази спермограма показва безплодие, свързано с мъжки фактор и е основание да поискате финансиране от държавата за ин витро оплождане.

Преди това е възможно да се опитат няколко неща:
1. Да се открият рисковите фактори - тютюнопушенето напр., възрастта може би, а вероятно и други неща от начина на живот и професия. Това става най-лесно с въпросник за самооценка - Въпросник за репродуктивна оценка на мъжа.
2. Да се потърсят други здравни проблеми, които имат отношение към сперматогенезата - инфекциозни, хормонални, метаболитни и т.н.
3. Да се проведе лечение. То може да бъде с хранителни добавки, както и с лекарства или оперативно, в зависимост от това, каква причина за безплодието се открива.

Тези стъпки са полезни, дори да се прави ин витро оплождане, тъй като от добри гамети има по-голям шанс да се получат добри ембриони и да се роди здраво бебе.

Разбира се, трябва да спре да пуши. :)

Димитър Кудоглу