0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #180 -: Март 16, 2018, 13:20:17 pm »
В последно време не съм влизала да ви чета, гледам да не мисля много за всичко, защото се бях зачела, че ако тръбите са запушени, се прави лапароскопия, че като взех да чета какво представлява и направо се стреснах.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #181 -: Март 16, 2018, 14:59:04 pm »
Момичета, всичко ще е наред с тръбите ще видите. Казвам ви: при мен има съмнения за прекарана хламидия, 6 месеца възпаления на тръби, хорнично възпаляващ се яйчник по едно време. Направо ги бях отписала, пък какво се оказа. Не се притеснявайте. Знам през какви тревоги минавате, но това си е една крачка до така желаните пухкави бебнца.
Пожелавам ви много успех и само положителни мисли  :bighug: :bighug: :bighug:

А какво ли стана с Милиарда и нейния тест  osi_17
И Хриси се губи, дано е добре и да е задействала процедурите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #182 -: Март 16, 2018, 17:09:19 pm »
Момичета здравейте и от мен. Отдавна не съм писала, само ви чета. Аз днес ходих да аи пусна хормонални изследвания. Може ли да ми помогнете с резултатите. В понеделник ще ходя при гинеколога да каже какво следва оттук натам. Имам ПКЯ и се чудя какво ще става оттук нататък.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #183 -: Март 16, 2018, 17:29:48 pm »
Здрасти, Теди. Точно за самите стойности не мога да ти кажа, моите бяха FSH 6.8 и LH: 8.26, при реф. ст-ти и за двете до 12.5. Казаха ми, че са добре. Но се гледа и съотношение FSH:LH, то трябва да е 1:1. Аз имам леко отклонение, но не ми преписаха нищо. При теб отклонението е по-голямо, може да ти дадат нещо.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #184 -: Март 16, 2018, 17:45:46 pm »
Не ме е викал, но другата седмица като си взема резултатите ще искам да ме погледне.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #185 -: Март 16, 2018, 18:03:19 pm »
По-добре така. Да се играе на сигурно, да стане после едно хубаво бебче. Аз и този месец имах О и още един фоликул, който не се пукна, но той си регресира. Така че предполагам, че и твоя ще се е смалил до другата седмица. Ти каза ли на бъдещите баби и дядовци, че започвате инсеминация или не искаш да те мислят? И имаш ли си на идея те ли ще ти пукат фоликул с Прегнил или мъжа ти всеки ден ще трябва да е в очакване да дава материал? (И аз се подготвям за инсе и се чудя)
« Последна редакция: Март 16, 2018, 18:05:53 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #186 -: Март 16, 2018, 19:00:23 pm »
Здравейте момичета! teri_90 в неделя кръвния беше 62,640,после във вторнук 191,600,добре се покачва и доктора ми предписа дуфастон и но-шпа. Лошото е че преди да е регистрирана бременноста никой не ти обръща внимание. Аз съм с кафяво зацапване вече 9 ден, добре че казахме за случая на свекъра и той ни каза за техен много добър гинеколог в майчин дом, и в понеделник росна прясна в 9 часа съм там дано се види нещо тогава ще ми е 38-ми ден от цикъла. И така с мен и аз си мислех че зора е да забременея, ама май май не е баш така. Нищо надявам се всичко да се развие по най добрия начин за мен и за мойта точка.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #187 -: Март 16, 2018, 20:02:58 pm »
Старшите знаят :D Ама ги скастрям по малко :lol: Щом ще се боцкам ще е пълна програма, не искам да се тормозя с въпроси - ама кога ще се спукат, защо не се пукат. А и да не мъча Гошо :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #188 -: Март 16, 2018, 20:04:08 pm »
Много добре се покачва, направо се утроява. Пу-пу, нека порасне хубавата точица. Зацапването може да е от нисък Прогестероно, което Дуфастона да регулира
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #189 -: Март 16, 2018, 20:22:00 pm »
Ами от понеделник го пия и файда йок. Лежа си вкъщи, днес излезнах за малко, раздвижих се и веднага го усетих да зацапва направо ужас. Надявам се в понеделник ако трябва някакви изследвания да пусна на прогестерона да видим дали е от него, ако не да търсим другаде причината. Момичета това и само да лежиш не си е работа.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #190 -: Март 16, 2018, 22:13:23 pm »
Момичета здравейте и от мен. Отдавна не съм писала, само ви чета. Аз днес ходих да аи пусна хормонални изследвания. Може ли да ми помогнете с резултатите. В понеделник ще ходя при гинеколога да каже какво следва оттук натам. Имам ПКЯ и се чудя какво ще става оттук нататък.

tedit0u, при ПКЯ често има превес на ЛХ спрямо ФСХ, при теб не е така.
Стойността на Пролактина е близка до горна граница, но е важно при изследване на този хормон да са спазени определени изисквания, тъй като е стресов хормон и лесно може да се повлияе. Изискванията са: сутрин на гладно, предишната вечер по-лека храна, без секс и без дразнене на гърдите, непосредствено преди изследването в лабораторията успокояване и почивка 20-30мин.
В изследването липсва стойността на тестостерона.
Как беше поставена диагнозата ПКЯ, какви изследвания са правени преди днешното?

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #191 -: Март 16, 2018, 22:32:41 pm »
Здравей Марси. Всички условия са спазени освен за 20-30 мин. почивка преди изследването. Попринцип мен ме е страх от взимането на кръв та приятелят ми беше с мен. Започва да ме боли корем, обливат ме вълни, разтуптява ми се сърцето и тн.
 Ходих на редовен преглед (не бях ходила от 1 година :( ) и се видяха кистичките. На левия са доста, а на десния по-малко.
Аз се чудя какви изследвания мога да си направя допълнително, за да знам дали всички си ми е наред.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #192 -: Март 17, 2018, 03:02:38 am »
Моят пролактин е също почти на горна граница, без почивката от 20-30 мин преди изследването. Лекарите казаха, че е супер при положение, че не съм лежала.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #193 -: Март 17, 2018, 12:29:11 pm »
Момичета борете се. В момента пазя един рожденик да не се събуди преди празненството си. Ей, няма по-сладко нещо от това да гледаш как спи малко бебенце. Въздиша си и се усмихва. Пък като се събуди ще иска да си играеееем <3
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #194 -: Март 17, 2018, 21:38:56 pm »
Тери борим се... нали всички тук това правиме.
И аз съм на приливи и отливи... не че ми иде да се откажа ама пусти яд че не става... после рязко се изправям и с нови сили в бурята.
Мисля пак да си купя този месец тестове за О... замислих се и да ида на преглед да видя какво ще ми кажат, ама ще го отложа за другия месец... само не ме съдете за това че не съм направила ЦС. Все се надяваме с мъжа ми че няма да се наложи да стигнем до там. Наистина се моля всичките хапчета и инжекции които пие да дадат ефект и да си станат нещата както си му е реда.
Маги ти ходили на преглед да видите дали е имало О. Дано да сте се постарали с мъжа и хубави резултати после.  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #195 -: Март 17, 2018, 23:27:53 pm »
Здравей Марси. Всички условия са спазени освен за 20-30 мин. почивка преди изследването. Попринцип мен ме е страх от взимането на кръв та приятелят ми беше с мен. Започва да ме боли корем, обливат ме вълни, разтуптява ми се сърцето и тн.
 Ходих на редовен преглед (не бях ходила от 1 година :( ) и се видяха кистичките. На левия са доста, а на десния по-малко.
Аз се чудя какви изследвания мога да си направя допълнително, за да знам дали всички си ми е наред.
Емоционалната реакция, която описваш, може да е причина за тази стойност на пролактина.
Относно ПКЯ, добре е да се направи проверка на щитовидната жлеза (хормони и антитела) и изследване за инсулинова резистентност. Също изследване на андрогените.
Най-добре е да се консултираш с репродуктивен специалист, за да направи отново ехографска проверка на яйчниците и евентуално по-пълно изследване на хормоните:
-LH, FSH, E2, 17OH Progesteron - на 3 ден от МЦ
-Тестостерон, Андростендион,
а може би и още нещо по преценка на лекаря.
Прегледай тези статии от библиотеката на Зачатие, предполагам ще намериш полезна информация Синдром на поликистозните яйчници - д-р Н. Генов
Какво представлява болест на ПКЯ (болест на поликистозните яйчници)?
« Последна редакция: Март 17, 2018, 23:42:51 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #196 -: Март 18, 2018, 07:58:39 am »
Слънцемое, как ще те съдим за това, че нямаш ЦС. Единствено би било проблем, ако минаваш стимулация. Съвсем нормално е като намерите проблем да се фокусирате да си го лекувате. Аз направих ЦС заради мои личностни притеснения. Кой месец ви е контролната спермограма? С каквито темпове се беше повлиял мъжа ти, надявам се скоро да го зарадваш много :)
Милиарда, дано си добре и успех на утрешния преглед.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #197 -: Март 18, 2018, 08:40:14 am »
Събуждам се днес и хоп - цикъл! 😞 Всичко ок,нищо ново, но защо толкова рано! 1 седмица по-рано ми дойде, очаквах идната неделя....
Толкова къс цикъл не съм имала до сега. Трябва ли да се притеснявам?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #198 -: Март 18, 2018, 10:06:00 am »
Momiche_f, следихте ли овулация този месец? На мен ми се случва подравняване с по 4-6 дена в ановулаторни месеци.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #199 -: Март 18, 2018, 11:10:16 am »
Momiche_f, следихте ли овулация този месец? На мен ми се случва подравняване с по 4-6 дена в ановулаторни месеци.
Не, този месец не са ме гледали, правих единствено микробиология. Сега като ми свърши цикъла отивам на ЦС