0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #160 -: Декември 07, 2018, 08:46:18 am »
Супер, радвам се за вас, чаках да пишеш!Поне малко да се успокоиш по време на празниците!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #161 -: Декември 07, 2018, 10:22:37 am »
Дай Боже да се оправи детенцето!
С баткото и мен никой не ме изследва за такива "екстри" като Б12 - там цялата борба беше да влезе в 9тия месец младежът. Назначените ми от репродуктивен лекар вливки на Имуновенин се приеха като някаква излишна занимавка. С госпожицата обаче попаднах на Лекар, който следеше много неща и този витамин включително. Слава Богу и двамата се родиха живи и здрави, но бива да си има някакъв задължителен панел с изследвания, за да са здрави и мама, и бебе. Да не говорим, че БХС, например, го включиха по здравна каса, ама повечето лекари не знаят какво да гледат, а УЗ-апаратите им са с чудна разделителна способност, та и да знаят какво да мерят, им е много трудно.


*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #162 -: Декември 07, 2018, 12:07:49 pm »
Бебешок, супер новина. Дано всичко да се оправи като компенсирате липсите!
Винаги ли е имала този проблем с крачето или изведнъж се появи? Аз по време на бременността имах сериозен дефицит и на витД, и на б12. Б12 никой не го отчете като проблем, но аз си взимах. Няма да е лошо да се изследвам пак и като порасне малко младежът да изследвам и него. Тук няма задължителни изследвания или прегледи на 6 месеца или около тях, в България има, нали?
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #163 -: Декември 07, 2018, 14:17:02 pm »
Маги-определено съм по-спокойна,още когато излязоха резултатите,сякаш се молех да е това,защото все пак имам надежда,че след прием на витамини тази драма може да приключи.

Павла-видях го  на 9-10м(при първите опити за ходене).Когато първата невроложка постави диагноза ДЦП,каза че има проблем и с ръката,който  не бях видяла.Същата вечер изгледах всички нейни снимки и с много вглеждане най-рано мога да забележа проблема около 5м възраст,тогава видях и проблема с ръката.А той е много незначителен,по-скоро можеш да кажеш ,че детето ще е левичар.Започна да се обръща в период,сядането също е в период,не се е обръщала/подпирала само на лявата страна.Родена  е в 39г.с,планово секцио,3070гр,изплака веднага.Почти на 100%съм сигурна,че не се е родила така.

Бебе - и Б 12 никой не следи и после до първата годинка примерно едни имунологични изследвания,не преди всяка ваксина както е в някои държави.Веднъж поне,това също е много важно.Макар,че имунолозите от Александровска са внесли искане в министерството да го направят задължително,но едва ли скоро ще ни огрее.
Имам много добри доктори тук,но докато стигнеш до тях си е цяло приключение.А и едно е да  обикаляш за теб,друго е за дете.

Това да е проблема.Дай Боже скоро да забравим за всичко.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #164 -: Декември 08, 2018, 10:04:41 am »
Много хубави новини, Бебешок!
Ако действително проблемът е свързан с вроден дефицит на Б12, обикновено проявата му се забелязва след 4-месечна възраст на бебето. Всъщност, това вече няма значение. Важното е, че има предположение откъде идва проблемът, имате и назначено лечение. Стискам палци за отлични резултати. Отдъхни си малко. Весело посрещане на празниците!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #165 -: Декември 18, 2018, 15:29:52 pm »
Бебешок, радвам се, че се е намерил проблемът и че той е преодолим!
С д-р Кадъм сме съученички от гимназията. Много се радвам, че е станала толкова добър лекар.

Да ви похваля книжката "Приказка-игра". Започнахме да я четем и много се хареса.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #166 -: Декември 19, 2018, 11:43:31 am »
Усмивки, ние сме на Зайчето Питър и всичко от поредицата.Много иска да четем вечер да я приспивам.Истината е, че на мен ми се приспива на второто изречение :) Сега в градината дядо Коледа ще и занесе книжка с динозаври и се надявам да е щастлива.Ние големи изпълнения имахме с тези подаръци в детската.Част от родителите искаха големи подаръци да се носят, другата част искат книжка или пъзел.За мен е направо ненужно това подаряване на подаръци навсякъде.Децата направо губят смисъла на празниците и само чакат някакъв предмет, който ще вземат и захвърлят някъде/.

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #167 -: Декември 19, 2018, 13:20:29 pm »
Е това с големите подаръци в градината/яслата не го разбирам.Кому е нужно?Какво да се покажем,колко имаме и после ,защо децата били такива!Ще бъдат.
При нас Дядо Коледа идваминалата седмица,аз нали обрах Лидъл и Кауфланд с дървени играчки,който съм скрила от нея,та взех едни от играчките,малки,удобни,опаковах и и толкова.Като си я взех  от яслата беше супер превъзбудена и щастлива.Някой е имал рожден ден и са и подарили хартиена торта с лепенка на Мики Маус(голяма фенка му е),освен нея носеше подаръка,едно плюшено коте ,с което спи там.Само повтаряше "Иш"(виж).Едва я замъкнах в колата,там се оказа и другото ни плюшено коте и съответно забрави за подаръка от Дядо Коледа.Отворих и го след 2-3 дни.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #168 -: Декември 20, 2018, 12:41:03 pm »
Aaa,тая драма с подаръците май е повсеместна,неподвластна на географската ширина. И при нас така. Едните искаха да се купят някакви подаръци,но полезни за градината и да останат там за ползване. Другите ревнаха,че не може Коледа без персонални подаръци... Малко в повече се преиграва.После защо става ли комерсиални децата??? Що ли? Нашия всеки ден вече мести календара и брои дните.. Понякога и по два пъти на ден. А празненствата в края на годината за него/и за нас,разбира се/са с едно повече. :lol: Ще се оправдаем,че времето е комерсиално,но това е само част от истината,мисля. Поне в семейството може да ограничим тази комерсиалност,предполагам. Не разбирам,например,как на някои деца всеки ден,след като го вземат им се купува нещо от магазина??? После,се питат учудени родителите,защо плаче това дете ако случайно му откажеш нещо си....
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #169 -: Декември 22, 2018, 14:34:11 pm »
Минавам да пожелая на всички Весела Коледа и Щастлива Нова годиана! tree2a


*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #170 -: Декември 27, 2018, 11:11:48 am »
Честито Рождество и весело посрещане на 2019. Празниците при нас са с един повече. Момчето ни порасна. За това,полага се да почерпя с любимата му торта.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #171 -: Декември 27, 2018, 12:54:52 pm »
Весели празници, здраве и късмет за малки и големи!  :D
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #172 -: Декември 30, 2018, 10:39:32 am »
Весело посрещане на новата година от нас.Чакам с нетърпение да приключи тази,за да оставим всички болести и неприятни моменти тук.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #173 -: Януари 02, 2019, 11:06:16 am »
Честита нова година на всички!Много здраве и щастие да ви донесе новата!

Ние се изпоразболяхме.От Бъдни вечер насам все някой е болен.Последно точно за нова година в 1,30 някъде през нощта Моника вдигна температура, започна да я тресе и така.Добре че си бяхме в къщи, а не тръгнахме по гостита.Та тя е още болна и вече е на антибиотик.Дано не ни върви така годината както почна, че ще е ужасно.

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #174 -: Януари 02, 2019, 14:09:22 pm »
Бързо да се оправите Маги.И ние бяхме така през празниците,малката пи първия си антибиотик,аз си секнах кръста,бъбреците ме боляха,но мина всичко в старата година.
Дано да не ви върви така годината.
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #175 -: Януари 03, 2019, 12:02:14 pm »
Честита Нова Година!
Здраве, щастие и сбъднати мечти пожелавам на всички!
Тези непрестанни подаръци са ми ужас. И безкрайните шоколади...
Има още неотворени подаръци.
А след 23 дни има рожден ден.
Преди около  месец бях срещнала някаква молба за помощ от директорка на детски дом за играчки за децата. И понеже Лора много си пази играчките, а и с повечето пъзели и Legot-та е играла по 1 или 2 пъти й предложих да съберем и изпратим на деца, които нямат играчки.
Тя беше доволна от идеята, но сега не мога да намеря адреса и пакетът стои в хола.
Вчера търсих, но не можах да открия тази статия. Имате ли идея за такива домове, които приемат употребявани книжки и играчки?
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #176 -: Януари 03, 2019, 12:35:15 pm »
Търсеха се дрешки за един дом. За играчки не съм срещала скоро. Най- лесно е да видиш кой е най- близкият дом или център за настаняване и да се обадиш да ги питаш дали имат нужда от играчки.

Да са много здрави децата, а и родителите им.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #177 -: Януари 03, 2019, 17:42:42 pm »
Честита нова година! Здраве за всички, другото все някак се нарежда  :)
     
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #178 -: Януари 09, 2019, 09:36:30 am »
Здравейте дами, как изкарахте празниците, как са дечурлигата?Получиха ли желаните от тях играчки?

Моника е доволна, има тротинетка и ролери.Гъне се като червей с тия ролери и е доста смешна, но пък има желание и вярвам, че ще се научи.Жалко, че нямаме ледена пързалка да я пусна там и да потренира първо с кънки за лед, после с ролери.Изкарахме и един ужасен грип, който премина в бронхит, първо аз, после тя.Да не е спокойно нали по време на празниците!

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #179 -: Януари 11, 2019, 14:43:58 pm »
Здравейте! И Честита нова година! След две-три годишно отсъствие...ще ме приемете ли отново между вас.  :) Влизам тук, започвам да чета и се чувствам като на среща със съученици /в най-добрия смисъл/. Не знам дали ме помните изобщо, но се оказа, че аз помня имената на всички "набори" родени през 2014 г. или малко преди тази година. Обичам и вас и децата ви и пожелавам на всички да сте здрави, щастливи и горди едни с други.