0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #260 -: Юни 06, 2019, 15:05:02 pm »
Хоуп, аз мисля, че вече на тази възраст си личи какви са ни децата, а щом си доволна от него, няма за какво да се притесняваш. :)
Едва ли някоя от нас тук мисли по-различно от теб, т.е. всички искаме да създадем добри и успешни хора. Полагаме много усилия и няма как да не ни се получи, така мисля аз.  :)
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #261 -: Юни 06, 2019, 15:27:45 pm »
Блу, аз четях много Айзък Азимов и Клифърд Саймък на неговите години. Има неща, които са без много научна част и са много хубави- Резерватът на таласъмите примерно. Чисто, неподправено фентъзи не обичам много. Тери Пратчет може да му е интересен, но е малък за него, но не пречи да почете от книгите му.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #262 -: Юни 06, 2019, 20:09:11 pm »
Пратчет има по-детски книжки с разкази.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #263 -: Юни 06, 2019, 20:23:13 pm »
Има, но те май са прекалено детски. "Къде е мойта крава", "Светът на акото" са бебешорски. "Автентичната котка" е голяма забава, но е малко за големи. А, Номите е супер яка! Килимите хора също.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #264 -: Юни 06, 2019, 21:49:45 pm »
Аз имах предвид „прахосмукачката на вещицата“ и „дракони в замъка“.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #265 -: Юни 06, 2019, 21:59:17 pm »
"Дракони в замъка" не я знам. Ще я проверя :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #266 -: Юни 06, 2019, 22:04:28 pm »
Пратчет има една книжка "Ерик", която е за деца, но все пак според мен е за малко по-големи.

нито един от посочените дотук автори не намирам подходящ за 10-годишен.

защо не опита Джани Родари - "Торта в небето" примерно? изобщо, детските книги са си фентъзи пар екселанс.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #267 -: Юни 06, 2019, 22:41:20 pm »
Джаме, на Ерик само илюстрациите са му детски  :wink:
Но си права за другите книжки. И как те се сетих, хем ни е в списъка за четене - Ян Бибиян, бе. От нея по-детска и по-фантастика не се сещам.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #268 -: Юни 07, 2019, 11:14:36 am »
Блу, четох на децата първата част на "Училището за добро и зло":  http://ciela.bg/books/book/uchilishteto-za-dobro-i-zlo/2749. На мен и на баткото много ни хареса, малката много не го вдяна :) Сега се каня и втората част да купя, че и трета излязла май вече на български. Като приказно фентъзи бих го определила.
Иначе и аз не съм фен на фантасмагории. По едно време много беше нашумял "Дневникът на галактическия стопаджия" - пробвах се и до някъде устисках, щото беше мъчение за мен направо.

Хоуп, от сега ме изнервят тези задължителни частни уроци. Не съм ходила на един урок - само на разни ЗИП и СИП-ове. И, поне така си мисля, успях да се образовам добре :) Сега не мога да разбера, училищната подготовка ли е слаба, целелнасочено ли не преподават достатъчно, че да си имат "клиенти на частно" учителите, системата ли не е нещо объркана? А повечето учители са си старите, които и на нас са преподавали - т.е. техните способности сме ги видели и са се доказали. Успех с китарата :) И Божидар сега ще завършва първи курс по китара - по свое желание и много му се радваме. Има моменти, в които го примързява - нормално си е, но дано постигнат успехи китаристите ни!


Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #269 -: Юни 11, 2019, 13:59:27 pm »
Бебе, Божидар от рано  е започнал с китарата, много хубаво! Да му доставя удоволствие и да напредва! Моите 5-годишни дрънкат на игра и припяват измислени от тях песни на китарата на батко им. Чакам някой да каже сам, че иска да опита да се учи да свири на музикален инструмент. Обсъждаме и на какви спортове да започнат да ходят вече от другата година. Нас с баща им хич не ни бива да настояваме децата да се занимават с нещо, опитваме да подсказваме, да насочваме, да покажем нещо, пък те сами да изберат. Хубаво е да им се разширява кръгозора и да имат своите занимания извън къщи и градината/училище.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #270 -: Юни 12, 2019, 08:33:45 am »
Привет!Моника ходи на плуване.Минахме през художествена гимнастика, но и беше много скучно и не изкара много.За сега плуването е фаворит.Надявам се на есен да я накарам да я запиша не пеене.Пее много и правилно, но я е срам.

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #271 -: Юни 12, 2019, 13:15:19 pm »
Хайде, Моника ще пее, а батковците ще свирят на китари! :)Танцьори има ли? /занасям се/ И на мене ми се иска да се занимават и със спорт и с някое изкуство поне в някакъв период от живота им. Не заради родителска амбиция, а защото съм сигурна, че ще се чувстват самите те удовлетворени и щастливи от това в бъдеще. Децата обаче понякога се съпротивляват на едно или друго, предложено от родителите. Тогава - чакаме, както при батко им да си хареса спорт и всичко останало. Не си представям да ги карам по задължение да ходят на някакви занимания, докато са малки. Та така...
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #272 -: Юни 12, 2019, 13:40:54 pm »
Ние може да сме от танцуващите.Не ни се отдава много,но пък имаме голямо желание :).
Виждам,че си говорите за спорт.При нас иска не иска ще трябва да спортува,надявам се да не се налага на сила.За сега рехабилитацията върви много добре,от известно време ходи с желание.Другия месец ще направи по-дълга почивка от нея,но мисля да я запиша и аз на плуване.Лошото е,че е добре да бъде с рехабилитатор,препоръчаха ми една жена в Банкя.Доста далече ми е,но поне известно време ще трябва да е така.Мисля да я пробвам и на  езда.
Вчера ни излезнаха метаболитните изследвания-в норма са.Остават само митохондриалните.Тайничко се надявах,да излезе нещо в тях,защото са по-малкото зло.Сега малко съм в паника,но гледам да се разсейвам.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #273 -: Юни 12, 2019, 13:42:09 pm »
О да, по задължение трудно. Моите минаха през всички спортове кажи речи, Деси ходи на тенис, на баскетбол, на художествена гимнастика, на плуване, на катерене, лека атлека ... ще изпусна нещо, а Ели плюс това и футбол цяла година  :lol: Добре че в ДГ имаше разнообразие, та се отписваха, записваха, пробваха ... :lol:
Важното е че се научиха да плуват (5 г.), плуват прекрасно, карат ски, сноуборд, ролери и са здрави, най-вече, което всъщност е целта на спорта за мен  :)
Нека пробват децата, така ще намерят подходящото за тях занимание, това е моето мнение и така практикувах.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #274 -: Юни 12, 2019, 13:47:54 pm »
Ха, как ме подсети бебешока, и на езда ги водихме цяла година в базата в Божурище :lol:
Бебешок, радвам се че при вас нещата са в правилната посока и стискам палци всичко да мине! :)
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #275 -: Юни 12, 2019, 18:39:11 pm »
На сила хубост не става, но и аз я водя да опитва да видим кое и харесва и защото искам да има физическа култура.Зимата я заведохме на ски, хареса и.Идната зима се надявам да я командировам при сестра ми в София и да ходи с тях на Витоша да кара.Аз няма да съм в състояние да я водя  :lol:

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #276 -: Юни 13, 2019, 16:14:41 pm »
Маги, има и ски училища за деца, можеш да я запишеш, а леля й ще я прибира от автобуса :)
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #277 -: Юни 14, 2019, 00:01:40 am »
Дъщеря ми прочете всички  томове на Хари Потър /на английски/, и всички "Игри на глада" /Въпреки, че учителката й по немски, твърди, че е още малка и тези книги ще ги разглеждат в 12 клас/. Сега чете най-вече фен фикшън истории на хендито. :( :(

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #278 -: Юни 14, 2019, 13:46:09 pm »
Да са здрави,да, и да прекарват повече време навън и в движение изобщо. Дано скоро е наред всичко с детенцето на Бебешок, сили и търпение желая!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #279 -: Юни 17, 2019, 09:49:57 am »
Стефи, тези всичките неща в детстката градина ли ги предлагаха? 8O
В нашата градина имаше само някакви танци, които уж бяха допълнително занимание, но всъщност подготвяха част от танците за единственото тържество през годината-"Празникът на мама". Иначе, започнах вечер да я водя на различни неща, които се предлагат за възрастта й в града -модерен балет, спортни танци, айкидо. Сега през лятото има плуване, вече е достатъчно висока и я приеха, дано да е по-слънчево лятото, че да имат занимания.  Ролери караше, но няма подходяща компания, а аз след двата опита за каране се чувствам като разглобена и се отказах.И караме заедно колело.