0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #840 -: Януари 26, 2018, 19:55:28 pm »
Хриси, стига си чела закона. чети по-весели неща за бременност <3
На противозачатъчните пише, че ако пропусна една таблетка може да забременея. Освен да пропусна някоя 😁😁
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #841 -: Януари 26, 2018, 20:02:19 pm »
Момичета, в момента, в който си намерих специалист се поуспокоих. Прави се нещо, някак си се канализират усилията. Сигурна съм, че и вие ще се почувствате по- добре :)

Днес бях на преглед. Всичко е наред. Направо не камък, а не знам какво ми падна от сърцето. Сега започва да се събира нов, естествено. Първо ще гледам физически всичко да е наред, но ще се опитам и психически да се запазя.

Късмет на всички и не съм пуснала палците все още за Петя!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #842 -: Януари 26, 2018, 20:02:44 pm »
Хахах Тери пропусни ;)

Ох нищо за бременни не ми се чете на този етап... докато не се докаже на ехограф... записах си час за 1.02 надявам се да се види точица...(прегледа е при нова АГ) не съм ходила при нея, всмисъл нова за мене ще е нова... а иначе на 17.02 имам час при моята си АГ... а за 14.02 записах при проф.Паскалева да я видим тази тромбофилия и дали фраксито ще си е от 0,4 и аспирин дали ще включваме... а бе плана ми е съставен... само да има жива точица(може и две) ;)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #843 -: Януари 26, 2018, 20:20:36 pm »
Хриси, много си уравновесена. Адмирации за това.
Павла, живот и здраве оттук нататък работата ти ще бъде само да се притесняваш за тази точица, която ще порасне голям човек. Та чак до старост все ще си измисляш за какво да се притесняваш.

Говорейки за старост, майка ми ми каза, че баба чакала да й се обадя за Нова година. И аз питам: "Е аз кога съм й звъняла за Нова година, та тя е чакала тази година?" и мама каза: "Ами тя всяка година чака" :(
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #844 -: Януари 26, 2018, 21:24:04 pm »
Момичета, извинявайте, че ви прекъсвам, сериозни неща обсъждате, само нещо да попитам. При прием на Дуфастона, има ли течение и мокрота, защото през деня ми се случва да ми се зацаоат гащичките, както преди да ми дойде, а в момента ми се подтиска менструацията заради него. След като има такова течение, означава ли че не се е получило? 😑 Понеделник чак трябва да направя тест и ако е отрицателен да спра Дуфастона.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #845 -: Януари 26, 2018, 21:48:59 pm »
Какво е това течение? За бяло цапане ли? Ако да е нормално... Дуфастона както знаеш е прогестерон, жълтото тяло също синтезира прогестерон а от там следва и бялата кремообразна течност... аз съм така след всяка ову... пък сега като го пия този утрогестан хубаво си цапам .... Стискам тии палци да е същото като при мен 😘

Не трябваше ли 10дни да го пиеш дуфастона?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #846 -: Януари 26, 2018, 21:51:07 pm »
Аз не съм забелязала Дуфастона да ми е предизвикал по-обилно течение. Но ето този месец в един момент имах мноого и на другия ден нищо. Стига да нямаш сърбежи или болки си е сигурно цервикална слуз. Илии...Чела съм, че някои момичета са си носили течение от началото на бременност, та чак до края. Дано това е случаят и при теб.
Аз когато пих дуфастон го взимах от 16ти ден на цикъл до 26ти, за да може към 28ми ден да ми дойде.На мен ми го даваха за регулиране на цикъл.
« Последна редакция: Януари 26, 2018, 21:52:44 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #847 -: Януари 26, 2018, 21:59:30 pm »
Момичета, днес взех по-висока доза еутирокс и не се чувствам добре, вие ми се свят, лошо ми е. Тези, които са взимали, нека споделят дали е нормално.
Прегръдки на всички и успех на  Маги мей утре, всичко да мине добре!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #848 -: Януари 26, 2018, 22:22:05 pm »
Благодаря ви момичета,ще се успокоя сигурно както казвате след прегледа.Тери ще ходим в Надежда при д-р Цветков,надявам се да се окаже добър специалист и да ни обърне внимание,защото при ендролога почти никакво внимание нямаше.Набързо видя С и „нищо ти няма”,ама защо преди това 2-те бяха кофти,не е ясно.
Кукапетал аз пия еутирокс и като ми се увеличи дозата нищо ми няма,но е до организъм.Имам приятелка с много проблемни хормони на щитовидната,и просто не може да го пие еутирокса,защото и става лошо от него.И както става при всички наши приятелки,един единствен път са пробвали е сега гушкам малката всеки път като се видим.
Аз мога да ти препоръчам още 1-2 дни да го пиеш,и ако не се чувстваш добре,да се допиташ до лекарката.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #849 -: Януари 26, 2018, 22:23:47 pm »
Ами като белтъкообразна е, но по-гъста, но не такава лепкава. Нямам сърбеж, но такова течение имам винаги преди  и да ми дойде.
Дуфастона трябва да го пия 14 дни. То този цикъл ми е вече 30 дни... До понеделник ще ми станат 32 дни. Някак си не се чувствам да се е получило, едно никакво ми е, толкова време вече мина, все не се получава и вече съм се оставила на течението, каквото ми каже лекарката изпълнявам и до там.

Днес само като се прибирах по пътя усетих за момент кратки и леки пробождания от яйчника, в който имаше овулация. Иначе никакви, ама никакви симптоми нямам.

Оо, и най-смешното, след овулацията ми се прииска газирано, хвана ме гърлото, оттам дни наред кашлях и то с напъване, та пак глупости ми минаха, че и да се е било закрепило нещо, от кашлицата се е отделило, вижте какви глупости ми минават, та пак се чудя възможно ли е...
« Последна редакция: Януари 26, 2018, 22:30:55 pm от momiche_f »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #850 -: Януари 26, 2018, 23:08:53 pm »
Ама и верно глупости ти минават през главата 😄
Виж ме мене... цяло доказателство че става точно когато не очакваш!

Маги меи бъди спокойна др. Цветков е страхотен лекар, и ние бяхме при него. Аз съм доволна...знаех какво ще го питам предварително и винаги ми е отговаял точно и ясно без заобикаляне дори когато е ставало за цени на процедури...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #851 -: Януари 26, 2018, 23:26:25 pm »
Ми дано не съм права, в понеделник ще стане ясно.
Да, това че сте успели, ни дава кураж!
Лека нощ и спокойни сънища 🤗
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #852 -: Януари 26, 2018, 23:31:41 pm »
Момичета, днес взех по-висока доза еутирокс и не се чувствам добре, вие ми се свят, лошо ми е. Тези, които са взимали, нека споделят дали е нормално.
Прегръдки на всички и успех на  Маги мей утре, всичко да мине добре!

Аз съм на най-ниската възможна доза елтирокс, обаче от както го пия много ми скача пулса, чак се будя от сърцебиене и не мога да спя.
Миналата година по същото време разеих тахикардия от всичкия стрес, пих бетаблокери, гадна работа, викам си, егати съвпадението една година по-късно съм пак така, но по друг повод, дано само не ми се налижи пак бетаблокери да пия, че това е голяма гадост, камоли при бременност.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #853 -: Януари 27, 2018, 08:03:27 am »
Аз не пия Елтирокс, но четох, че пак е на хормонална основа, затова ще споделя моя опит с Дуфастон. Пила съм го два месеца само (нормалната доза). От него ми се повръща (тоест води до халюцинации за бременност :D), вдига ми кръвното драстично (от 60/90 на 90/120), получих 2-3 пъти сърцебиене (пулс 97) и ми докарва жестоки депресивни състояния. Първия месец реших, че си въобразявам, все пак някои хора го пият като бонбонки. Но като всичко се повтори втория месец, реших на своя глава да го спра. Предполагам по някое време ще ми предпишат отново Дуфастон и ще се надявам да има заместител.
Висталче, кога е дългоочаквания ден, аз както те смятам трябва да е на пролет?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #854 -: Януари 27, 2018, 08:14:55 am »
Тери, заместител на дуфастон е утрогестан... малко по-скъп и пречистен продукт... дуфастон е синъетичен прогестерон а утрогестана не е...човешки си е май....( ако ен се лъжа извлечен от урината на бременни) нещо такова бях прочела.... А за бетаблокерите аз съм от 5г на хапчета за кръвно и бетаблокери... има и такива които бременни могат да ги пият не се притеснявай за това... само да не се стига до там.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #855 -: Януари 27, 2018, 10:49:29 am »
Здравейте :)
Отново много сте изписали, но после ще ви чета  :wink:
Сега да дам отчет - фоликулите си растат. Вече са по 17мм.. :) Лигавица-перфектна - 9 мм. :)
Ще изчакам и хормоните да излязат, за да знам какво и колко да бода :)
Пункция, евентуално вторник :)
Ами, това е от мен! Благодаря Ви, че стискате палци! Продължавайте още малко :) Благодаря!
Лека и слънчева събота от мен! :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #856 -: Януари 27, 2018, 11:02:37 am »
Браво, Пете. Само така. Да станат две хубави ембриончета. Пази се от грипа, доколкото е възможно. Няма да пускаме кръстосаните пръсти още някоя седмица. Вярвам, че като толкова хора си пожелават нещо хубаво да ти се случи, все ще е за добро. :balk_118:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #857 -: Януари 27, 2018, 11:27:46 am »
Добри новини Петя... стискаме палци :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #858 -: Януари 27, 2018, 12:05:34 pm »
Пете, зарадва ме със ставането ми. Всичко ще мине нормално. Стискаме всички палци, с които разполагаме :D :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #859 -: Януари 27, 2018, 12:40:12 pm »
Благодаря ви, момичета :)
д-р Петрова току що ми звънна с указанията :)
Утре бия Овитрел-а и във вторник росна, прясна на линия :)