0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #800 -: Януари 26, 2018, 13:33:15 pm »
Момичета, искам да ви споделя моите терзания напоследък. Мина вече една година от цветната ми снимка и последващото я лапаро, установи се че единствената ми тръба е проходима, но образува " коляно" в ампуларната част.  След два месеца видяхме положителния  тест но всичко приключи със спонтанен  аборт.
Уж пречка за забременяване няма, но цяла година изтече. Та въпроса ми е според вас дали не е добре да се направи нова цветна снимка? Да я проверим ли пак тръбата?
мира не ми дава мисълта, че е възможно да се запуши ...
Според вас какво да направя?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #801 -: Януари 26, 2018, 13:34:38 pm »
Kukapetal, няма никакъв проблем за микробиологията. Те ти взимат от входа на влагалището. Нито бременност би повлияла на резултата, нито пробата на бременността (все пак се взима микробиология на няколко месеца по време на бременност). Хайде дано  да е чиста и да минеш ЦС, за да ти е мирна главата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #802 -: Януари 26, 2018, 13:36:06 pm »
Точице, а вие не сте ли се ориентирали директно към инвитро. Ако е така, не би ли трябвало тръбата да пречи, само ако прави хидросалпингс?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #803 -: Януари 26, 2018, 13:43:33 pm »
Тъй като не ставаше въпреки опитите, минахме на варианта ин витро. Но не са ни казвали че не може да стане  и по естествен начин... даже напротив. И мен си ме мъчи въпроса с тръбата, тъй като друг видим проблем няма .
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #804 -: Януари 26, 2018, 13:48:16 pm »
Благодаря, Тери! Успокои ме!  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #805 -: Януари 26, 2018, 13:51:31 pm »
Точица а инсе правихте ли?
Кукапетъл  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #806 -: Януари 26, 2018, 13:56:01 pm »
Точица а инсе правихте ли?
Кукапетъл  :bighug:

Слънцемое,     :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #807 -: Януари 26, 2018, 13:57:30 pm »
Еййй вижте на какво попаднах?!?!?!? Дали наистина ще е така????

http://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/ot-nachaloto-na-2018-g-se-uvelichava-broyat-na-fin/

Сроковете за получаване на заповедите за одобрение на кандидатстващите двойки се съкращават от досегашните 10-12 месеца, на 2-3 месеца. Освен това данни за успеваемостта на лечебните заведения, както и на времето за чакане за включване в процедурите, ще бъдат публикувани на страницата на ЦАР.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #808 -: Януари 26, 2018, 14:04:33 pm »
И аз съм го чела и затова преди го бях написала. Беше изказване по време на интервю на някакъв министър. И ви го бях написала тук, но по-скоро отрекоха момичетата. Но може би тогава не е било официално това. Но 100% съм го чела на няколко места. Затова и аз на ум имам едно самофинансирано, но се надявам да спазват сроковете, които обещават. Но това ще се разбере като минат няколко месеца, защото трябва да заработят по новия закон. Но много се надявам.
Но на мен все още не ми е ясно "Сроковете за получаване на заповедите за одобрение на кандидатстващите двойки се съкращават от досегашните 10-12 месеца, на 2-3 месеца", това е крайната дата, откоято започваш опита или те одобряват и чакаш още 2-3 месеца за финансирането?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #809 -: Януари 26, 2018, 14:13:24 pm »
Слънцемое, не сме правили инсе, направо ин витро пробвахме но и там не успяхме.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #810 -: Януари 26, 2018, 14:15:42 pm »
Това, докато не го видя няма да го повярвам и да си кажа, не знам добре ли е или зле.Ще ви обясня защо.Финансирането е определено всяка година, бюджета се разпределя по месеци и се финансират определен брой двойки за всеки месец.От друга страна клиниките са изключително натоварени и става едно претупване на пациенти.В моя случаи с опита ми беше точно така по мое мнение.И накрая си направил нещо ама няма нищо.И като се олекоти получаването на заповед хората ще станат още повече и ще стане леле мале.Видях таблицата за успеваемостите пълна излагация е.Лятото на ДРЗ им предложих 100 пъти по-добра!За съжаление Зачатие, не беше поканено да участва в работната група за съставяне на правилника и се вижда какви убавини се натвориха.
Иначе получаването е срока от който си одобрен до връчването на самата заповед.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #811 -: Януари 26, 2018, 14:16:36 pm »
Петя, стискам палци, късмет, мила!
Благодаря!  :bighug:
Слънцемое, Тери, според мен това е срока за чакането :) Т.е. до сега от подаване на документи до получаване на Заповед сроковете бяха 11-12 мес., в последствие стана около 8-9 мес., а сега вече ще е 2-3 мес. :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #812 -: Януари 26, 2018, 14:21:06 pm »
Има един плюс според мен.. и мисля че бюджета няма да свърши бързо защото... след като те одобрят и ти се обадят да си вземеш заповедта...почват да текат едни 3 месеца в които ако не я вземеш тя става невалидна... През годините има толкова много неизползвани заповеди, които задържат парите от бюджета.... това ще се стори неуместно за някои жени... ама не е редно на 30г да бъдеш одобрена и да задържаш заповед да я вземеш след 10г примерно... защото тези пари биха били нужни на друга двойка която е на 41г и няма време... Та така това е моето мнение...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #813 -: Януари 26, 2018, 14:23:29 pm »
Моята заповед седя години, защото не можах да я взема бях бременна с Моника.И идва въпроса какво става с одобрените, но забременели?Губят ли въобще заповедите си.А и тези хора не са толкова много по мои наблюдения.

Не ме разбирайте погрешно, аз много се радвам, че всичко се подобрява, но ме е страх за пациентите и в това колко коректни ще бъдат клиниките.

Пете
<3

Христинче, как си днес?Тест нов направи ли?

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #814 -: Януари 26, 2018, 14:23:49 pm »
Точице а сега на къде? Ккаво мислите да правите???

Тери аз го разбирам че за 2-3 месеца може да действаш вече. Смисъл сега сета еди кой си номер отива да си вземе заповедта на еди коя си дата и след това се започва с процедурата. Защото сега има 2-3 месеца в който се разбира дали сте одобрени и след това още 8-9 ( сборно стават 12) да се получи заповедта!?!?!?!
Нека и другите си кажат мнението, но ако ще е толкова малко времето това е супер . :)
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #815 -: Януари 26, 2018, 14:32:45 pm »
Пак ин витро .. надаявм се напролет. Ама се питам дали не е необходима нова цветна снимка ?  :ask:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #816 -: Януари 26, 2018, 14:36:02 pm »
Точица, ако ще си спокойна направи нова.Аз исках да направя нова точно преди да забременея с Моника.И аз съм с една тръба и не се знае защо не става.Забременях естествено и износих едно бебе, преди нея имам инсета и ин витро на ЕЦ няколко броя. И след нея едно стимулирано ин витро без резултат.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #817 -: Януари 26, 2018, 14:37:01 pm »
Ако ще действате направо с ин витро няма см от ЦС. Но ако С на мъжа ти е ок и си направиш ЦС пак защо не пробвате с инсеминация ами направо ин витро. Може и аз нещо да съм изпуснала так че извинявам предварително.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #818 -: Януари 26, 2018, 14:43:51 pm »
Ако има минимални дори съмнения за хидросалпингс е добре да се направи нова ЦС, ако тръбата е крива или с коляно не мисля, че е добра идея да се направи инсе, заради евентуална извънматочна, която може да се случи и при естествено забременяване, заради това коляно.Но това го решава лекарят.

*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #819 -: Януари 26, 2018, 14:44:21 pm »
Ще споделя на докторката ми за нова цветна снимка, ще видим и тя какво мисли и тогава ще действаме.