0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #720 -: Януари 23, 2018, 11:58:51 am »
Даа доста ти е скочило тсх... Час за ЦС се записва като ти дойде цикъла... така по рано може да се объркат нещата ако подрани или ти закъснее... Поне на мен така ми казаха...ама ти си знаеш
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #721 -: Януари 23, 2018, 12:07:31 pm »
И на мен така ми казаха. На първия ден от цикъла звъниш. За пропадналата ми ЦС се обадих на трети ден, че беше НГ.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #722 -: Януари 23, 2018, 12:08:37 pm »
Кукапетъл най-добре е в петък като отидеш да питаш. Когато имаше вариант аз да правя ЦС ( то за мен все още си го има ама ще видим какво щее стане на ММ с С), докторката ми каза между 8-12 ден от МЦ и 1-2 дни преди снимката ПКК и СУЕ. Тъй че като идеш ще питаш те са много любезни всички и ще ти кажат :) Териии това за никаквия секс изобщо не го знаех хахаха
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #723 -: Януари 23, 2018, 13:07:04 pm »
Момиче, без дуфастон колко дена след О ти е МЦ? Ако съм разбрала правилно е 7 дена само. Пий си го както ти е изписан. ЛФ трябва да е минимум 10-12 дена,, за да може да настъпи бременност.

Христинче, в 4та седмица си, ако се брои от предполагаема О.

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #724 -: Януари 23, 2018, 13:20:48 pm »
Висталче, как са резултатите?
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #725 -: Януари 23, 2018, 16:27:47 pm »
Момиче, без дуфастон колко дена след О ти е МЦ? Ако съм разбрала правилно е 7 дена само. Пий си го както ти е изписан. ЛФ трябва да е минимум 10-12 дена,, за да може да настъпи бременност.

Христинче, в 4та седмица си, ако се брои от предполагаема О.

Късмет на всички!
Не, над 10 дни след това. Ето скрийншот, започнах Дуфастона на 16ти и излиза, че трябва до 29ти да го пия. А виж предполагаемото начало на цикъла новия ми е от днес 23ти? И всичко ми се размества..
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #726 -: Януари 23, 2018, 17:00:49 pm »
Ти си отбелязала О на 9ти, но ходи и на фоликуметрия и ти казаха, че най- вероятно ще е на 12-13ти, а от 14 да започнеш Дуфастона. Това означава, че така или иначе този цикъл ти е бил с късна О и от там е щял да се измести, а Дуфастонът само подпомага ЛФ. Самото ти "изместване", ако го има е 2 дена разликата от започването на хапчетата.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #727 -: Януари 23, 2018, 17:48:03 pm »
Ти си отбелязала О на 9ти, но ходи и на фоликуметрия и ти казаха, че най- вероятно ще е на 12-13ти, а от 14 да започнеш Дуфастона. Това означава, че така или иначе този цикъл ти е бил с късна О и от там е щял да се измести, а Дуфастонът само подпомага ЛФ. Самото ти "изместване", ако го има е 2 дена разликата от започването на хапчетата.
Не, просто на 9ти и 10ти беше положителен тестът, а след това ми бяха свършили и нямаше как да продължа с тестовете, казаха ми че петък ще ми е овулацията, но тъй като петък, събота и неделя имах особено болки, в яйчника направо все едно си усещах фоликулите, като се сдвижех и ме болеше, и затова изчаках с приема на Дуфастона и от вторник го почнах, защото не усетих да е минала овулацията
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #728 -: Януари 23, 2018, 19:18:00 pm »
От О до цикъл трябва да имаш 12-14 дена. Така че не си изместваш цикъла с Дуфастона, защото той така или иначе щеше да се измести, ако нямаш проблем с ЛФ. Другото са само дати.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #729 -: Януари 23, 2018, 19:21:11 pm »
Напълно подкрепям Павла, Цикъла не ти се измества от дуфастона а от изместената овулация... не се тревожи момичее 2 дена не са от кой знае какво значение... Важното е лутеалната фаза да ти се оправи и да е на 12-14 дни.. за да може да има в бъдеще бременност...

Аз си усещам моята ову... и след това броя 14/15 дни... е идва ми по-часовник с тази схема. Бъди спокойна!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #730 -: Януари 23, 2018, 19:23:26 pm »
От О до цикъл трябва да имаш 12-14 дена. Така че не си изместваш цикъла с Дуфастона, защото той така или иначе щеше да се измести, ако нямаш проблем с ЛФ. Другото са само дати.
Явно аз не мога да обясня или не разбирам. Ако овулацията ми е била на 12ти и днес трябва да ми дойде, е точно интервал от 10 дни, а сега като пия Дуфастона, менструацията се забавя и на 30ти като направя тест и е отрицателен, и спра Дуфастона, ще ми дойде, т.е. вместо днес, ще дойде чак другата седмица цикълът. Не знам дали успях да обясня  :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #731 -: Януари 23, 2018, 19:24:43 pm »
Напълно подкрепям Павла, Цикъла не ти се измества от дуфастона а от изместената овулация... не се тревожи момичее 2 дена не са от кой знае какво значение... Важното е лутеалната фаза да ти се оправи и да е на 12-14 дни.. за да може да има в бъдеще бременност...

Аз си усещам моята ову... и след това броя 14/15 дни... е идва ми по-часовник с тази схема. Бъди спокойна!
Добре, доверявам ви се и ще си го изпия до края
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #732 -: Януари 23, 2018, 19:28:27 pm »
Тоест до 25-ти включително трябва да пиеш дуфастона нали?

Ама недей да си много сигурна че ще ти дойде...  Не пречи на 26ти да си направиш тест...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #733 -: Януари 23, 2018, 19:29:28 pm »
Маги Ст., влияе ли се TSH от стрес? Снощи имахме голямо скарване с половинката, не се и наспах добре, предполагам това се е отразило за пролактина, но незнам дали влияе и на TSH. От една година ми е в норми и сега доста е високо, опитвам се да си обясня на какво може да се дължи.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #734 -: Януари 23, 2018, 19:57:25 pm »
Тоест до 25-ти включително трябва да пиеш дуфастона нали?

Ама недей да си много сигурна че ще ти дойде...  Не пречи на 26ти да си направиш тест...
Не, до 29ти трябва да го пия, каза ми 14 дни да пия по 2 на ден. За сигурността, не знам, не усещам да се е получило нещо :( Един месец вече бях пробвала с Дуфастон, но нищо, само дето следващия месец нямах овулация, и се притесних да не е от приема му.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #735 -: Януари 23, 2018, 20:16:19 pm »
ЛФ трябва да е поне 12 дена. Ако не 14 ти е била О, то на 26 минимум трябва да ти е новият МЦ. Ако е 14 дена- на 30ти.
Не мисля, че прогестеронът може да възпрепятства О в следващ цикъл. Ние така или иначе си имаме прогестерон от жълтото тяло, а медикаментите само подпомагат ЛФ.
Изследвала ли си някога  прогестерон 7 дена след О?
Колко дена ти е ЛФ, но след О засечена на ехо, а не тестове, защото на обикновените лентички аз вяра нямам?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #736 -: Януари 23, 2018, 21:38:31 pm »
Христинче, честито!!! Толкова много се радвам, при теб е доказателството, че няма невъзможни неща!

Три момичета за януари от тук се похвалиха, че са забременели накрая, и едно края на миналата година, плюс бебето, което се роди декември на Даная, какво по-хубаво закриване на старата година и стартиране на новата!
Хайде скоро още положителни тестове да валят!!!

Благодаря за подкрепата момичета, мина много тегаво обременяванетопак, но за сега резултата е добър, ще повторя и в 28г.с. обременяването пак и ако тогава всичко е наред ще съм безкрайно по-спокойна...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #737 -: Януари 23, 2018, 21:45:43 pm »
ЛФ трябва да е поне 12 дена. Ако не 14 ти е била О, то на 26 минимум трябва да ти е новият МЦ. Ако е 14 дена- на 30ти.
Не мисля, че прогестеронът може да възпрепятства О в следващ цикъл. Ние така или иначе си имаме прогестерон от жълтото тяло, а медикаментите само подпомагат ЛФ.
Изследвала ли си някога  прогестерон 7 дена след О?
Колко дена ти е ЛФ, но след О засечена на ехо, а не тестове, защото на обикновените лентички аз вяра нямам?
Не съм изследвала прогестерон. За фазата не знам, но след овулация, поне 12 дни са минавали.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #738 -: Януари 23, 2018, 21:53:03 pm »
Вистал, това е чудесна новина. Вече си с една идея по спокойна. И на следващото обременяване резултата ще е хубав, ще видиш ;) И след това ви чака появата на малкото човече :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #739 -: Януари 23, 2018, 22:39:52 pm »
Висталче, благодаря. радвам се че всичко е наред... ама какво е това обременяване извинявам се за невежеството...пу много съм глупава  :oops:

 Лелее след утрогестана вечер се чувствам като парцал.. след като го изпия, след 30-40ми. почва едно главоболие нолки в слепоочието и очите ми се затварят.... и това цял 1час... после минава.. а сутринта проблеми нямам... мноого странно