0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #680 -: Януари 22, 2018, 14:24:19 pm »
Благодаря, Маги!  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #681 -: Януари 22, 2018, 14:33:44 pm »
Маги, за фонда не трябва ли да има два критерия при това двата да се повтарят и на двете спермограми или нещо не съм разбрала?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #682 -: Януари 22, 2018, 14:37:39 pm »
Леле, много съм разсеяна, поне да бях влюбена  :oops:
Гледам подвижността и не смятам и си мисля, че е по-ниска.Да така не става факт.Висока е, но пак е хубаво да се вземат горните неща който написах за СГ в предвид.Кога и как е взета, колко време е въздържанието и т.н.Това е от значение.Ние сме правили СГ в различни дни и съм видяла, че при по-малко въздържание е по-добра.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #683 -: Януари 22, 2018, 14:52:24 pm »
Христинче, тихичко честито. Стискам палци всичко да е наред.

Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #684 -: Януари 22, 2018, 14:56:37 pm »
Момичета вече ми дойде :) Както си чаках пред кабинета на АГ нещо ме подтикна да отида до тоалетната. И какво да видя - розова изненада :D И вече ще звъня до Надежда да запазвам час за в сряда евентуално и да започваме от някъде и ние.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #685 -: Януари 22, 2018, 15:04:02 pm »
Мале днеска всички сме с висока активност :) Маги_ст то даже няма разлика от 1 месец а от 10 дни на направените С.
Таня поне дойде записвайте час, мъжа С най-напред и действайте :) късмет.

Кукапетъл радвам се че пак ни навестяваш :) ще се опитам тактично да му кажа довечера :Д:Д:Д кога мислиш да правиш ЦС???

Павлаа ти как си :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #686 -: Януари 22, 2018, 15:09:33 pm »
Аз имам в предвид дните въздържание.При 3 дни има едни показатели при 5 други.Поне при нас е било така.

Таня, записвай час и не чакай.Ние сме тук за помощ и подкерпа.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #687 -: Януари 22, 2018, 15:20:45 pm »
Готово. Сряда в 12:10 съм на преглед. Слънце, ние имаме две хубави СГ, макар че едната е правена в обикновена лаборатория резултатите и бяха сходни с тази, която правихме след това в Надежда. Стартираме операция "Бебе" :lol: :lol: :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #688 -: Януари 22, 2018, 15:24:27 pm »
При нас единият път въздържанието беше 4 другия 3 дни.Един ден пък колко разлика да оказва :) Не знам какви са тези изказвания от специалистите,но ви благодаря за мненията момичета.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #689 -: Януари 22, 2018, 15:29:39 pm »
Маги, ние тази в Надежда я пуснахме на 6 или 7 ден въздържание и беше хубава. А знам че се пускат поне на 3-4 дена без секс.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #690 -: Януари 22, 2018, 15:36:01 pm »
В изискванията е от 2 до 5. Колкото по-малко е въздържанието количеството сперма е по-малко. Колкото по-голямо е количеството е по-голямо, но подвижността не, че замират плувците. Така го знам на теория. Пък на практика ги има и резултати като при на Таня мъжа.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #691 -: Януари 22, 2018, 15:37:26 pm »
Ама я ми кажете как ги броите тия дни на въздаржание....ако в неделя сутринта правиш секс, то примерно в четвъртък сутринта колко дни ще ти е въздаржанието?
При нас по тези дни които описах са записали 4 дни на С която направо преди няколко дни и се чудя др път освен на 3 дни...
Таня ще стискаме палци :)
Маги и на теб силно стискам палци да се наредят нещата  :*
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #692 -: Януари 22, 2018, 15:43:42 pm »
На ММ спермограмите са добри, но най- добри показатели има на 2 дена и даже 36-40 часа.
Ако в неделя се прави секс, то в четвъртък са 4 дена.

Слънцемое, добре съм, благодаря, даже съм прекалено добре. Все още не ми се гади, нищо ми няма. Реших да не се обаждам да си местя часа от петък, ако има нещо да става- ще стане така или иначе. Правя всичко по силите си- бия си инжекциите, взимам си хапчетата, пазя се, храня се нормално... Да минат един път малките седмици, че да си взема глътка въздух. Както казах- ще си купя домашен доплер, за да съм по- спокойна, че тук е ужасно трудно да ги убедя, че имам нужда от по- чести ехографии от 3 пъти за 9 месеца. Професорът, който ми изписа НМХ и Аспирина ще ми напише препоръка. Другият ми лекар и той ще обясни, че съм рискова бременност, че евентуално да стане... Ще се опитам да се следя на две места, но не знам дали и това става, макар на едното да трябва да съм платено. Лудница пълна. И да искаш да си платиш да няма на кого.

*
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #694 -: Януари 22, 2018, 16:26:05 pm »
Момичета, аз съм с казус:  като правих фоликулометрия, лекарката ми каза, че овулацията трябва да ми е на 12ти януари. И от 14ти да започна Дуфастон 14 дни и на 15тия ден да направя тест, ако е положителен да го продължа, ако не, да го спра. Обаче имах силни болки на 13 и 14ти и предположих, че овулацията още не е минала и не започнах Дуфастона. Започнах го на 16ти. По принцип утре трябва да е началото на новия ми цикъл, но ако спазвам препоръката, този Дуфастон трябва още 1 седмица да го пия и много ми се струва, че ще ми се размести цикъла. Искам утре да си направя тест за бременност, и ако е отрицателен, просто да спра Дуфастона, за да не ми обърква новия цикъл, но не знам при овулация евентуално на 12ти-до 14ти в този период ако е имало, ще отчете ли тестът утре или ще е рано?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #695 -: Януари 22, 2018, 16:28:58 pm »
Въпрос към разбиращите: току що ми излязоха резултатите на АМХ:  2.0   ng/ml при реф. стойности   0.7 - 12.6; 3-ти МЦ: 0,7 -10,6;
Чела съм, че интервал 1-2 означава тенденция за намаляване. Да се смятам ли, че освен всички проблеми и намаляващ яйчников резерв имам?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #696 -: Януари 22, 2018, 16:33:18 pm »
Не, нямаш намаляващ яйчников резерв, хубав ти е резерва.Проблем е близко до 1.

Момиче, аз гледам че само с 2 дни си изместила Дуфастона, не е толкова голямо изместването на цикъла.Ако е била на 14-ти овулацията е рано да отчете какъвто и да е тест.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #697 -: Януари 22, 2018, 16:38:53 pm »
Благодаря, Маги. Спести ми инфаркта.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #698 -: Януари 22, 2018, 16:42:45 pm »
Значи, стига с тия инфаркти и аз така си сложих диагноза ИЯР преди едни 7 години, а бях с АМХ 2,3.Направо доктора като видя изследванията щеше да ме набие, каква фантазия имам :)

Тери
, айде лятото на по чаша бира/вино и ще си разправяме колко сме луди на тема изследвания :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #699 -: Януари 22, 2018, 17:04:46 pm »
Pav-la фраксипарин/клексан ли си боцкаш? В корема ли? Ако да я обясни как? И аз трябва да се бода... навремето ходих да ми го боцкат в раката ама при мед сестра.. сега мисля да се справя сама и чета в корема... Ама на едно място пише под ъгъл иглата на друго място пише че трябва да не е под ъгъл