0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #200 -: Януари 08, 2018, 14:33:15 pm »
Здравейте, момичета! Честита Нова година и от нас! Да сме живи и здрави и много щастливи! А децата ни още повече :).

Много са сладки зайчетата на Марси и фурията Нора.

И ние, тъкмо си изкарахме коледното тържество в градината, и се прибрахме с температура. Имахме си по едно болно дете за всеки празник - тя по Коледа, а той по Нова година. Гаден вирус, бавно мина, Пепи трудно сваляше температурата. Надявам се обаче това да не е показателно за новата година :).

И при нас сезонът на празниците е по-дълъг  :D. С коледното пазаруване купих и подаръци за рождения им ден. Сега трябва правилно да насоча желанията им ;) и може да ми се получи. По отношение на играчките прилагам избирателен подход. Оставям им в оборот 5-6 неща, с които се заиграват и, като спадне интересът към тях, ги прибирам и вадя други. Някои играчки са постоянни, защото много си ги обичат и питат за тях, но други са на приливи и отливи. И моето момиче не се заиграва с кукли, но от Дядо Коледа си пожела бебе, което плаче  :lol:. За да го успокоявала. Е, получи две бебета близнаци, но за сметка на това не плачат (по мое предпочитание :)). Лично им спретнах легълца от кутии за обувки (имат нужда от доукрасяване), към тях се прибавиха подходящи подаръци като ваничка за къпане, биберони, купички за хранене и т.н. Тя също обича да реди пъзели, а той едва отскоро "вдяна" за какво иде реч. На него му дай писти, конструктори, влакове. За рождения ден съм им приготвила кухня с прилежащата посуда. Отдавна имат магнитна дъска, но не се заиграха с нея. Други идеи за подаръци са музикални инструменти (наясно съм с риска от тях за слуха на родителите :)), настолни игри (домино, мемори карти), Чичо Доктор. Сега например много се забавляват с едни кегли.

При нас имаше фалшива тревога за варицела в детската градина, но се размина. Все още не сме карали никакви шарки. Моля се да изкараме леко каквото ни се лепне.

Маги, имах желание да се включа в ДРЗ с децата, но някой у дома беше болен по това време. Все ще има първи път :).
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #201 -: Януари 09, 2018, 13:18:40 pm »
Здравейте,момичета /най-накрая/. За много години. Много здраве и щастие във вашите домове да има през 2018. Доста време мина от последното ми писане, :(,но и време ми отне да ви изчета до тук. :) И като ви чета постовете,то все едно,в общи линии все едно за нас са писани. :lol: Та съвсем накратко ,ние в началото на октомври летяхме до Крит за седмица/ако помните/.Вечерта преди да пътуваме/полета от Варна/ нашия младеж повърна два пъти. Съвсем неочаквано. 8O Предположихме,че е нещо от храна.Лека температура. неприятна работа,ни напред,ни назад... :(Бързи вайбър консултации, нещо профилактично за стомаха и толкова. Сутринта рано пътуваме за Варна. Всичко ОК ,но нашия младеж пак върна/заради лошото шофиране на баща му,според майка му.. :wink:/,но беше ни ясно че не е точно така. пак шашка не.Не знаем на къде....Тушихарме пак със сашета за стомаха и половин Сметка, защото имаше вече нужда и от нея и рискувахме. В самолета,няма да ви разказвам,защото не искам даже да си спомням. :( При излитането,а в последствие и при приземяването,писъци,кръжи,рев.... Целия самолет се мръщи. Младежа явно болезнено е понесъл промяната на налягането,в ушите, или се е стреснал от него и здравата реагира. Не знам.Май самолетните пътувания ще ги отложим с година.. А какви планове имахме. :( :( Все се надявахме ,че ще ги приеме полетите по - добре,но ,уви. Уговорката но за почивката беше с приятели от Варна,с деца на 4 и 7 години. Съпруга механик на кораб,всичко разчетено да се прибере седмица преди полета,платени всички разходи и преди да излети от САЩ/там го сменят?някакви административни неуредици го спират.Не можел да напусне,ако корабът му не е все още на пристанище.. Дрън,дрън ,но провал в организацията и ние си заминаваме сами.Не е добре. Ако няма компания за децата,няма други занимания на острова. За малки никак не е удобно.Хотелите не с така огромни като в Турция и детски развлечения обикновено няма,като изключим малко пластмасови люлки,къща,пързалка.А това си е проблем.Самия остров,интересен е ,но ако не се предвижваш за да видиш различни места,просто не нещо впечатляващо.Има две три много,много приятни малки древни градчета,абсолютно запазени,които се посещават.Добре ,че засякохме познати от Созопол/говорещи гръцки/ и се организирахме с две коли под наем да обикаляме. Стана интересно.Но ако не ви изпадне изгодна оферта и не се организирате компания,не виждам смисъл да ви е "специална" дестинация.Тази година,май,че връщаме Турция в почивния календар.На връщане същата ситуация в самолета,даже  на Етна степен,та като слязох на пистата  щях да целувам и аз земята... :Lil: Мани,мани. Но е хубаво да има емоции. До тук с пътуването. Преди да тръгне на градина имаше дата за последна ваксинация и използвахме да свършим и тази работа.Това не му е проблем,но на следващия ден,повръщане,разтройство,температура.Никаква градина. :(И се започна една битка. Три дена зле,после тръгваме към подобряване и уж сме ок ай де пак повтаряме. Какъв беше тоя вирус,какво бе това чудо  8O ???? На три ,четири дена при личния. Откриха и гнойна ангина,за капак. ай де и антибиотик и имуностимулатори.От там пък кашляне,в последствие сополи + повръщане и разстройство. Т май укротихме. Една седмица подобрява ,з ден вдига Т и всичко на ново...Майка  му взе болничен колкото можа,другото време двамата.Става месец. И предния такъв цикъл,когато вече сме на градина на следващия ден... един следобед,за 10 минути направо се скапа ,горкия.Рязко висока Т и направо се отпусна. Държа го направо като суров октопод в ръцете ми,само че топъл,много.
 Ай направление за болница,айде сега прием. АБ и банки..Много.Пълен ужас.Пет дена.Накрая надигна глава. Още десет дена вкъщи. Диета,захранване. Трудно отминава. Добре ,че геройче е малкия. :D Това добре,но кашлянето и сополите не спират. Реки.Айде пак по доктори. Капки и имунни. Други капки,после други...Сто модела сменихме.Няма пресъхване. Уж се оправи малко и го пуснем на градина,те звънят да си ги прибираме...  8O Като виждах,че ми се обажда жена ми и ми се приплакваше чак. И пак се гледаме 3-4 дена и после пак,същото.Работата съвсем съм я игнорирал,ама не може вечно  :wink:.Накрая на УНГ ,познат. Нищо съществено.Малко зачервено гърло.Антибиоргама/последната ни беше преди 6 месеца/.Ясно,бактерия. Тези капки са ок и вече от седмица сме на градина. Сополите и кашлянето осезателно намаляха. Дано да е за дълго. Но имаме варицела в групата,та сме в очакване,а и  сега ни надуват главата с грипната експанзия,та чакаме.. :lol: Иначе,междувременно станахме на 3,на 26.12.17. Затрупахме се от подаръци от Дядо Коледа,в градина,от баба,от леля,после за РД,после за Нова Година. Добре,че предварително поразчистихме старите,незабелязано  :wink: Даже някои ще отидат в яслата. Има още много хляб в тях. :lol:
Спирам,че много ви досадих,но то си беше сага. :lol: :lol: Още много има подробности,но сега се надявам да съм по-редовен и да имам време да се включвам. Не видях отзиви и снимки от Коледното парти?? Или не съм търсил добре.....  :wink: :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #202 -: Януари 09, 2018, 20:42:08 pm »
Ра4о, много се радвам, че писа...
Ама моля те недей повече с такива истории ...! Миличкият Тео и горките вие.
Дано се е закрепил вече за дълго!

С Дани два пъти сме летяли преди да стане на 2 г. и всичко мина по мед и масло. На него  обратно - пътуването с кола не му понасяше, но и това отмина. Като ставатпо-големи всичко е по-лесно. Сега е само като магарето от Шрек: "Пристигнахме ли?" през 2 мин  :lol:

Бонболини, много сме големи фенове на лифтовете и ние  :P

Бебешок, има ли напредък с хапването? Стискам палци за яслата!

За подаръците не знам какви съвети да давам.
И Дани не играе много с магнитната дъска от Икеа. Само ми заема място на този етап.
Хареса си подаръците от Коледа, но вече му омръзват безкрайно бързо, а се пристрасти към получаването им покрай празниците. Сега играем на "дядо Коледа". Слагаме някакъв предмет в кутия или в чорап и си го подаряваме  :lol:
За него най-важни си остават изживяванията. Няма ден, в който да не ме моли да ходим на лифт, тролей, трамвай или метро. А днес се сети за солната стая и иска пак и там  :lol:

Направо не смея да се похваля, че се е закрепил здрав от известно време. Дано тази вълна да продължи, че му предстои първото ски училище от градината в края на месеца.
Да се похваля и, че все по-лесно (без протести) ходи на градина.

С това топло време, вместо на шейна, се вози най-редовно на колелото...
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #203 -: Януари 10, 2018, 09:22:38 am »
Не видях отзиви и снимки от Коледното парти?? Или не съм търсил добре.....  :wink: :wink:

Ето кой не чете "новини" на началната страница на сайта ;)

http://www.zachatie.org/novini/kakvo-pravi-zachatie/1411-koleda-2017-vaucheri



Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #204 -: Януари 10, 2018, 09:29:46 am »
Здравейте и за много години и от мен! Бъдете здрави, весели и доволни от живота и късмет във всяко начинание!
Рачо, радвам се,че писа и сте добре с Тео
Ние бяхме в Истанбул за Нова година.. е Алек го оставихме на баба му и още е там, защото мама е в сесия :wink: миналия ден взех единия държавен изпит остава ще един и се приключва :lol: много ни хареса в Истанбул препоръчвам го на всеки... вече се затъжих за дребния и се чудя тази или другата седмица да си го прибера, но като се сетя за тия вируси и откачам, аз реално се оправих преди 3 дни след месец и антибиотик накрая...
Хубав ден и здрави деца и родители! :)
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #205 -: Януари 10, 2018, 13:34:38 pm »
Аааа,въобще не искам да и пиша и аз тези истории и се надявам да няма повече, :lol:. За сега сме плътно на градина и като че ли всичко отшумя.. Само дето има варицела и чакаме да дойде и при нас. :wink: Ама то това е в реда на нещата. :lol: Усмивке,завиждам ви за полетите... :( От март Райън откриват 5-6 редовни линии от Бургас и много сме се навили.... :wink:
Неда,права си,не чета... :( Все си мисля,че новините ще ги намеря по темите... :wink: И ето,пропуснал съм много важна,Маги спечелила процедура... :D :D Супер.Дано и е на късмет..
Алекс,Истанбул е прекрасно изживяване.. Много ми се ходи,много. Пак. :D
Гледам,децата ни почети на едни години. как се справяте с телефоните и компютрите? Едвам го удържаме... :(
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #206 -: Януари 10, 2018, 16:37:14 pm »
Рачо, ами как да ти кажа...има един стар таблет за него пуска си сам песни и филми на него... :lol: гледам да не прекалява и това е..
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #207 -: Януари 10, 2018, 21:51:24 pm »
Рачо, може би ако вие не ползвате пред него, вероятно и той няма да проявява чак такъв интерес. Моите са вече големи, но докато са будни, гледам да не ползвам и двете, не се опитвам да върша някаква работа (няма да свърша нищо, това го знам, защото някой ще ми висне на главата с желанието да гледа филмче). Телефона ми не желая да го пипат. Той си е лично мой и не искам да пращат съобщения на всичките ми контакти или да изтрият някаква важна информация. Има тя един неработещ без карта и се прави, че говори с приятелките си.  :lol: Брат й няма, въпреки че се прибира понякога сам от училище.
Чат-пат гледат по някое филмче, но това компенсира липсата на телевизор. Знам, че за повечето хора е странно, че нямаме, но на нас не липсва, защото сме така от поне 12 г.
И повече никакви такива боледувания!

Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #208 -: Януари 11, 2018, 09:04:08 am »
Смайл има някакъв напредък.Започнах да давам Камилията пак.Първия ден приключихме с 300гр твърда храна за деня ,100 от който зеленчуци и 2 нощни хранения,втория ден с 200 твърда и 5 нощни хранения.Тази нощ направи 7 часа пауза,което ми се случва за 2ри път от както се е родила.Явно сега всичко идва от зъбите.
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #209 -: Януари 12, 2018, 10:24:10 am »
Бебешок и на Моника Камилията и помагаше при зъби и я успокояваше.Доста добри количества е хапнала.Браво на беборана.

Рачо
, големи приключения сте имали с Тео.От сега си запазете 9.06 в графика и да сте в Плевен, все пак трябва и вие да дойдете на наша територия и тук да си разменят шапките с Моника ;)

Ох Алекс, Истанбул!Много го обичам тоя град.Като отидох там се почувствах у дома.Много странно, но такова чувство имах.

Ние имаме един таблет който не е зареждан от 100 години.Просто тя е забравила за него и не го иска.Зареждаме го за пътувания.Телефона и го давам само като чакаме пред лекарския кабинет.Иначе е в мен, вижда го, знае за какво служи, но много добре знае, че на него не се играе.Има си пластмасови и с тях си говори я с мен, я с баща си и т.н.

Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #210 -: Януари 17, 2018, 09:07:24 am »
Привет на всички  :D
Ние с Дани сме си вкъщи от понеделник. Пипна вирус с ларингит. Подхвана го и гърло, и ухо, та сега е на АБ. Не беше пил повече от 9 месеца, така че го броя за постижение  :lol:
Имаме проблем с даването на лекарствата обаче. Направо си е драма. Мислех, че с възрастта става по-лесно, но уви.

Алекс, браво за изпита!

Бебешок, дано нощните паузи стават все по-големи!

Я кажете, който знае, къде на Витоша или другаде около София е подходящо за шейни?
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #211 -: Януари 17, 2018, 09:14:38 am »
Я кажете, който знае, къде на Витоша или другаде около София е подходящо за шейни?

Ние обикновено ходим на Бонсови поляни - в Люлин планина, малко на Горна Баня.
Този уикенд бяхме на Витоша, Офелиите.



*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #212 -: Януари 17, 2018, 22:47:51 pm »
Авалон, виж тази дъска http://www.ikea.bg/childrens-ikea/children-3-7/Childrens-Toys/Arts-and-crafts/mala-24267/50021076/ нашите са взели нея за Моника за празника и.
Маги, дали има  магнитно покритие някоя от двете повърхности? Съмнявам се, ама да попитам. Писах им на Икеа, ама  ми отговориха на телефон да звъня. Междувременно, ако знаеш...
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #213 -: Януари 18, 2018, 07:37:04 am »
Няма магнитно покритие. Ние имаме, купувана преди доста години, още при отварянето на Икеа. Не вярвам да са сложили сега, но не е изключено де.
Принципно едната страна е черна за писане с тибишири, другата е бяла за писане с маркери :)
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #214 -: Януари 18, 2018, 09:06:49 am »
Стеф, е отговорила, няма магнитно покритие. Ние я искахме заради рисуването, в Икеа продават едни топове хартия навита, а МОника много рисува в момента.Слагам хартията, ще я застопорявам с щипки и да драска.Дори да иска да оцветява нещо по същия начин ще процедирам.Целта е стойката да е права.

Измислихте ли подаръците?Че аз съм до под кривата круша!

Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #215 -: Януари 18, 2018, 11:12:00 am »
Колело с педали има ли си?
Аз това мисля да купувам за РД на Дани. Въобще мисля подаръците да са на тематика - игри на открито  :P
Вкъщи вече сме зарити с всичко.
Може също книжки от поредицата “Защо? Какво? Как?” на Фют.
Или хубава шейна с переспектива да се ползва и следващи зими. Ние взехме такава миналата зима (двойна с кормило).
Може гумени ботуши с хубава пелерина за дъжд.
Такива хрумки ми идват на мен ...

Мерси, Nedda  :P
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #216 -: Януари 18, 2018, 11:48:36 am »
Благодаря, ще отпадне значи. Намерих подобна и с магнитно покритие, да реди букви и цифри.
Няма да се престараваме с подаръците. Кукли - както казва баща й " милиарди"  :lol:, колело има, шейна - също, плейстейшън от лелята,  двете баби пълнят сметки някакви. Книжките са чудна идея, но да има кой да ги уважи, стоят на един рафт, правя опити чат пат, но всеки път ми се грабва от ръцете, прави се чете и чака овации за поклон, и до там.  В  уикенда нещо дребно още , фигурки малки харесва ... имам да ходя в Хиполенда така или иначе, ще измисля в движение.Почерпката в градината ми е противоречива, угодия няма. Вчера една майка отправи коментар по повод Антоновден и почерпките по принцип, как стомаха на щерка й щял да се оцвети вече от тези сокчета от почерпките. То не, че на мен ми се нравят, но не виждам хем да не е вредно, хем да му се радват децата. Мълча си, хората си направили труда, а Нора не може да дочака да се качи в колата и сока чак се задъхва докато го изпие, невидяла горката   :lol:. Ми ... то сокче не, сладък десерт някакъв не , тортата забранена ... е какво да е?. Хартиените торти никак не ги харесвам.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #217 -: Януари 18, 2018, 11:57:17 am »
Сетих се, че вече стават и за Лего Класик (води се за 4+).

Ох, на сокчетата и аз се ядосвам, защото прекалява с тях. Търсим разни “разумни” варианти за вкъщи - домашни сок от бъз, дюля, купен сок от ябълка без захар. Но за РД си е най-удобно с тези малките сокчета със сламките с все химия  :lol:
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #218 -: Януари 18, 2018, 12:07:27 pm »
Усмивки, благодаря за идеите.За сега колело с педали има, нова шейна ще е догодина. Аз си мислех за къща с кукли.Заигра се с една и се чудя да дам ли пари за такова.То ще е от баби, лели и нас, че е скъпо това дето съм харесала  :oops:

Авалон
, няма как да се даде друго на децата.Аз взех от Джъмбо едни кутийки в тях ще сложа по един балон, нещо сладко и една мандарина.Пък ако не им хареса да не го дават!Картонените торти, нали и в тях се слага нещо, не са празни  :? В яслата лелките ми дадоха да занеса домашни мъфини, солети и сокчета.Децата бяха много щастливи, защото яли малки кексчета със сок, все едно са на сладкарница.Бяхме надули и балони и ги занесохме така надути, голяма игра е било.Сега ще говоря пак с госпожите да видим какво ще измислим.

И ние няма да се престараваме с подаръците, мисля тая дъска Икейската от нашите да е и една къща за кукли от нас и другата баба и пра баба и, и стига толкоз.И без това Коледа беше близко и имаме 100 нови играчки  8O

В къщи сок пие или домашен или някакъв без захар.Няма как да я спася.По празниците събра един голям плик с дядо мразовци и тем подобни шоколади.С баща и и помагаме да свършат по-бързо, а на нея и омръзнаха и не се сеща даже да ги яде  :lol: Ама помощниците добре се справят  :lol:

Лего имаме френдс и сити.Френдс и харесва повече ама тя си е момиче, реди ги там едни магазинчета. Чудя се такова дали ще и хареса https://www.hippoland.net/totum-napravi-si-sam-s-m-nista-frozen-t680142 тя играе много с дребни части.

*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #219 -: Януари 18, 2018, 12:23:27 pm »
Маги, това е готино, редят се и се глади с ютията да залепнат. :)