0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #120 -: Ноември 28, 2017, 18:17:25 pm »
Бонболини, напълно нормални неща са това.Въобще не се шашкай.Говорете, обяснявайте, но всички деца минават през етап да не дават, да бутат, удрят и т.н.Проблем е ако не се обърне внимание и се остави така, тогава вече става агресия.Моника и до момента като не хареса някое дете или е с любима играчка не я дава, пищи и бута всички покрай нея.Просто си харесват една играчка и казват моя е и не я дават на другите.

*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #121 -: Ноември 28, 2017, 21:46:56 pm »
И аз така - съвсем нормални неща и периоди. Само не знам госпожите защо са изненадани. Отстоява си желанията за притежание човека. Това, че трябва да се научи как и до къде може да стигне е друг въпрос и наш ангажимент. Навлизате във фазата "мое"  :lol: . По- би ме притеснило, ако й взимат неща от ръцете и не реагира .
И аз така наказвам  - 2-3 пъти обяснявам, ако няма кой да чуе напускаме  мястото.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #122 -: Ноември 29, 2017, 08:08:45 am »
nimika,чак сега видях че си писала.В близките 5-6 не бях давала нищо ново.Последно се пробвах да вкарвам жълтък и покрай него нищо друго. Педиатърката ми беше казала в рамките на 2 седмици да го вкарвам като започна от 1/4 и стигна до 1/2.Не мисля,че е от него,ако беше щеше да се прояви на 2-3ден поне.
За хартийка или пухче-тя спеше 15 мин.преди това,отвори си очите и аз я взех.Единствения варянт е преди да е заспала...
Определено и имаше нещо .След болницата започна да пропуска с ходенето по голяма нужда,имаше дни в който спеше много през деня,през ноща се въртеше  повече,в момента захранването сякаш го почваме от начало с разликата че преди имаше желание и си отваряше устата,а сега е някаква мъка.Бях пуснала секрет от нослето-чист е.Гърло,гърди и те са чисти.
А аз съм станала ужасна проверявам дали диша,при най малкото мърдане,покашяне през ноща скачам от леглото и съм в бойна готовност.През деня не смея да я оставя сама дори за 2 Мин.Тази нощ  не съм подскачала,надявам се да отминава вече тази параноя.
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #123 -: Ноември 29, 2017, 09:10:17 am »
Бебешок, не че искам да те плаша, но ще те държи доста дълго параноята.И е нормално.Аз изпадах в ужас като се разболееше Моника от страх.И аз съм я проверявала дали диша и дали мърда, будела съм я дори.Като преживееш такъв стрес после правиш нелогични за околните неща.

Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #124 -: Ноември 29, 2017, 10:01:57 am »
Маги,няма какво да се плаша.Нали все гледам да мисля позитивно,та си се надявам да отмине бързо.
Сега пък има обрив на корема.Днес пак сме по доктори.Давала съм само тиква и синя слива.Разликата е че преди тиквата беше от тип Цигулка,сега от една позната баба,която не ги е пръскала с нищо тип Матилда.Козметика не съм сменяла.Давала съм 2-3 дни вит.С,но е 2млг на ден.
Така ще е,трябва да свиквам.
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #125 -: Ноември 29, 2017, 10:13:21 am »
Обрива на корема си е типична алергична реакция.Моника се обрина така от пуешко и от ягоди.Ти кръмиш ли я още, да си хапвала ти нещо по-странно.Някой нов препарат за пране или дезодорант в къщи?Въобще сложно е с децата.Може да ти изпишат капки противоалергични, ще тушират нещата.

Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #126 -: Ноември 29, 2017, 11:38:33 am »
Кърмя си е.И аз си мисля,че е алергия.Аз самата до преди 5год бях с неуточнена хранителни алергии,за това и внимавам и аз какво приемам.Менюто ми не е богато.Козметика и препарати не съм сменяла от години.
Току що излезнахме от кабинета.Да съм я къпела още по-рядк.Къпя я 2-3 пъти седмично.Определено отиваме на дерматолог или алерголог още днес.Въобще не ми прилича на дерматит.
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #127 -: Ноември 29, 2017, 11:51:52 am »
Много е малка за алерголог и почти нищо няма да ти кажат.За дерматит ти трябва дерматолог.То не пречи да отидеш и да я погледнат де.Не изписаха ли някакви капки.Според мен е направила реакция още миналата седмица като беше почнала да се задушава.Така че искай направление и вървете да я види специалист.

Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #128 -: Ноември 29, 2017, 12:28:41 pm »
Нищо не изписа.Записах час за днес в 16.10 за дерматолог.По време на бременността съм ходила при въпросната д-рка и бях много доволна.Работи и с бебета в поликлиниката на ВМА и 20 ДКЦ.Ще пиша после.
« Последна редакция: Ноември 29, 2017, 12:32:45 pm от bebeshok0326 »
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #129 -: Ноември 29, 2017, 19:52:31 pm »
Дерматолога каза ,че съм я претоплила.Обясних и и за предишните петънца и как според педиатърката има атопичен дерматит.Каза,че на базата на това което вижда в момента категорично няма такова нещо и че кожата и е в перфектно състояние.Опита се да ми обясни какво представляват пъпчици при алергия от храна,за да съм подготвена ако се случи.Ореписа и едно кремче,което не е лекарствен продукт и че просто с него ще трябва да мажа по-дълго време.Като цяло съм доволна от отношението и този път.Ще наблюдавам в следващите дни.
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #130 -: Ноември 30, 2017, 15:48:08 pm »
Бебешок, радвам се че си попаднала на свестен лекар на който да имаш довери.Да нацелуваш беборана и дано успееш да се успокоиш.

Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #131 -: Ноември 30, 2017, 16:31:05 pm »
Бебешок, дано се оправи бързо бебка и да нямате такива проблеми повече :)
Алек от вчера пак е в къщи... :) 4 дни ходи, вчера се разплака, че няма да е на градина, здрав съм, мамо само сополи имам :lol:  водих го в работата да го види УНГ много гъст секрет му се стича, пуснах му и микробиология, да видим...инак няма температура, жизнен е, малко апетит няма, но е нормално като не може да диша... като Дарт Вейдър е... :lol: горкия
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #132 -: Ноември 30, 2017, 21:17:22 pm »
Ох, теззи пъпки и обриви много ги объркват педиатрите. Атопичния дерматит за нищо го нямат вече.
Бързо да се оправяте Бебешок. Помисли и за претоплянето.

Иначе да и Нора е със сополи, ама вървят назад и едно кашляне е като заспи, мъка.  Дойде сезона . Аптекарите са доволни. А като гледам в гтадината що мокри носове и кръшни покашляния, няма какво друго да се очаква.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #133 -: Ноември 30, 2017, 21:34:16 pm »
Вярно за нищо го нямат този дерматит.А претоплянето е заради педиатърката пак :D.Последните 2 седмици не спира да ми чете конско как съм я обличала тънко.На 5гр.е с боди, чорапогащи (дебели),подплатени дънки и яке,в количката е завита с тънко одеало има и човалче.Онзи ден на - 5 боди, чорапогащи  и отгоре космонавт.Колко повече да я обличам?В къщи държахме 21-22гр,от миналата седмица вдигнахме на 23-24.Явно в къщи и е топло.Мисля през ноща да намалям парното
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #134 -: Ноември 30, 2017, 22:34:33 pm »
Топло е, ние сме на 21 градуса навсякъде. От бебе е така.

Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #135 -: Ноември 30, 2017, 23:15:22 pm »
Бебешок, 23-24 е много топло...аз вечер в спалнята го намалям на 17 и пак ми е топло ...малко се притеснявах, че той се отвива и му е летен чувала,но пък винаги е топъл като го пипна, та явно не му е студено и на него...
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #136 -: Декември 01, 2017, 08:24:26 am »
Благодаря ви момичета.Предориела съм мерки вече.
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #137 -: Декември 01, 2017, 13:33:21 pm »
Сдружение "Зачатие" кани своите членове и приятели на Коледно парти на 16.12.2017 от 18.00 часа в ресторант "Tozzi onzzi", бул. Йерусалим 6, ж.к. Младост-1 в София.

Молим всички, които искат да присъстват, да се запишат в темата. За децата ще се погрижи аниматор.

Нека се повеселим от сърце и да дарим надежда заедно! По време на Коледното парти ще бъдат изтеглени имената на двойките, които ще получат финансова помощ от сдружение "Зачатие" в рамките на традиционната благотворителна кампания "Коледно желание".

За записване ЛС на мен :)

Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #138 -: Декември 01, 2017, 19:54:48 pm »
Бебешок, аз обожавам 23-25 градуса вкъщи и да си ходя по къс ръкав. Обаче и аз забелязах, че на Дани му е по-добре на по-студено, особено като спи.

Маги, пиши ни мен и Дани за коледното тържество  :P Само да сме здрави и сме там. Трябва ли да платя предварително и на кого?

Да ви го "похваля". Такова пищене, хапане и драскане (за около 5-10 мин) заради адвент календара, защото не му давам да отвори други капачета, освен за 1-ви декември.

*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #139 -: Декември 01, 2017, 21:08:52 pm »
Смайлс, остави го да отвори всички прозорчета, щом иска. Обясни му как е. Другата година ще разбира повече. И София първата година отвори всичко наведнъж. :-)