0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #40 -: Октомври 11, 2017, 16:28:08 pm »
До петък сопола трябва да е уморен, а тя здрава.
:lol:
Маги, напълно те разбирам  :). Знаеш как безславно завърши първата ни седмица на детска градина- едната с посещение два дни, другата- три. Тази седмица реших и понеделник да си останат вкъщи, за да съм сигурна, че няма и следа от сопол. Отиваме във вторник и гордо обяснявам, че вече децата са добре, а госпожата усмихната ми отвраща: "Много се радвам! Днес две деца си тръгнаха заради някакъв друг вирус с болки в коремчето и разстройство".  Иначе беше мила и усмихната. И аз също!  :)
« Последна редакция: Октомври 11, 2017, 17:32:29 pm от marsi »

*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #41 -: Октомври 11, 2017, 20:00:14 pm »
Ох, "любима" тема. Нора си ходи вече почти месец безпроблемно. Много й харесва градината, но ... Аз съм се простряла вече два дни с някакъв гаден грип и ми става още по-лошо като си помисля, че като нищо ще й го предам. Гледам да съм надалеч уж, ама то все се навира "цуни, гушни ме". Днес за сефте са имали плуване - чак превъзбудена се прибра. И пак липси - очилата, хем надписани и пак изчезнаха. Ако до утре не се "обадят" от някъде ще купуваме нови за в петък. Аман вече с изчезнали работи.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #42 -: Октомври 12, 2017, 07:53:39 am »
Здравейте  :D
Аз май не съм писала в тази тема, но и Стаси още е на градина, 4-та група е- значи съм за тук!
Бързо да оздравяват всички дечица и родители и да не повтарят, че е много неприятно!
Стаси ходи на градина целогодишно, с изключение на отпуската през август, а и когато се разболее - но това вече е по-голяма рядкост! Пупупу. Май наистина като пораснат и по-малко боледуват! Дано!
Авалон, такива са децата - забравят кое къде са оставили и после...
Стаси ходи на плуване от март месец. Вече няколко пъти си е забравял очилата, но веднага го връщам до басейна и да си ги вземе. Във вторник обаче реши, че е голям и сам влезе в мъжката съблекалня - сам се е облякъл, отишъл на тренировка и след това - душ и отново облякъл дрехите. Но когато излезе по джапанки се сети, че маратонките му липсват 8O. Треньорката го пита къде са, а той - при мама! Да бе да! Отивам аз и го връщам долу в съблекалнята да провери отново - е нямало ги! Идва разреван и не знае какво да каже. Оглеждам се аз в чакалнята и ги виждам под седалката, където се е преобул  :D. Значи - той дори не се е сетил да си ги прибере - добре, че никой не си ги е харесал :) Та такива ми ти работи! Още колко ли пъти ще забравят....
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #43 -: Октомври 12, 2017, 10:35:14 am »
Здравейте  :D
Аз май не съм писала в тази тема, но и Стаси още е на градина, 4-та група е- значи съм за тук!
Бързо да оздравяват всички дечица и родители и да не повтарят, че е много неприятно!
Авалон, такива са децата - забравят кое къде са оставили и после...
Ами аз не очаквам още от Нора да има отношение към вещите си, да си ги пази и прибира  - тя няма и 4 години. Установявам липсите чак у дома, когато разтоваря раничката. Затова надписвам и очаквам това от възпитателите и помощниците там. За сега успяваме (почти) със шишето за вода. Очилата ги намерихме. Изчезналите дрехи се появиха поетапно, с изключение на едно клинче, което очевидно някоя мама се прави на разсеяна вече две седмици, развали хубавия лот, но нищо.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #44 -: Октомври 14, 2017, 23:37:38 pm »
Здравейте и от нас!

Нашите деца си ходят с удоволствие на градина, даже Габи от една седмица плаче като я вземам ,иска да стои с приятелката си. :) За загубените неща в градината да не говорим. Почти всеки ден ни липсват фибите или ластички. Миналата събота купихме нова диадема и във вторник вече я нямаше.  :( Викам на баща и че момичетата в това отношение действат доста разоряващо. За сега сме здрави, само през едни сополи преминахме.
Ние с Марти сме и на вълна училище вече, преди две седмици ходихме да разгледаме училищата около нас. Докато го запишем в начално училище и трябва да почваме да оглеждаме гимназиите. Кога пораснаха, така бързо отлита времето.

Прияна недели и здрави дечица и родители!


*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #45 -: Октомври 17, 2017, 09:24:28 am »
Ние си имаме пак подсмърчаща Моника с раздразнен ларингит, та е в къщи с баща си.От 32 деца група, 14 са на градина.Красота!Тя е щастлива де, баща и също :) Иначе изрежда и тя с кой си играе и с кой не, кой и е приятел.Много е готино.

Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #46 -: Октомври 17, 2017, 09:30:28 am »
magi,
Тъкмо почнах да пиша по повод болестите...
Нашият през нощта буквално излая няколко пъти /толкова силно, че си помислих, че е влязал някой у нас/, на сутринта също, но без сополи и температура. Звъннах на яслата да го водя ли /да ми се чуди човек/ и ми казаха, че ако не кашлял постоянно и няма секрети и температури да го заведа. Е, заведох го, сега съм на тръни дали ще ми звъннат да го взема и ме е яд, че въобще го пуснах /все пак изкара цял един месец без болести  8O/. И при нас от 32-33 деца, вчера бяха само 16  8O. Явно сега ще започне при нас поредицата :(
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #47 -: Октомври 19, 2017, 08:04:46 am »
Добро утро момичета и Ра40,

Маги, Бонболини, дано им се размине леко на мъничките.
Ра4ко, много хубаво, че на Габи толкова много й харесва на градината.
При Дани в момента има явно нежелание да ходи. Вчера каза, че в градината било страшно. Лелките били страшни, защото се карали. Та днес мисля да им се обадя, че като го вземам няма как да говоря с тях, за да ги питам дали не е ставало нещо.
Но и сънят му е неспокоен. Буди се често, по няколко пъти на вечер, иска да го гушкам, а сутринта от 5.30 изобщо не успя да заспи.
Иначе да стискам палци за боледуванията, засега се държи, но и аз съм на тръни непрекъснато при всяко покашляне. Предстои ми тежък сезон в работата и не знам как ще ги съчетая нещата, ако влезне в серия.

Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #48 -: Октомври 19, 2017, 09:11:37 am »
Смайли, добре сме, но от вчера решихме да останем вкъщи. Правим инхалации и пием разни витамини и добавки /след среща с лекар де  :D/. Нищо му няма като цяло, но сутринта влезе в серия кашляне, затова и днес ще сме вкъщи. Иначе е весел, с апетит  :D За мен това , че изкара 1 месец на градина е рекорд... Доволна съм. Ако се размине и антибиотикът, ще черпя  :wink: Дано Дани и всички деца не боледуват или да се разминава бързо, бързо  :D
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #49 -: Октомври 19, 2017, 09:38:30 am »
Добро утро, момичета :)
И Алек май ще се разболее...за сега само сополи и малко грачи, но да видим :) благодарна съм че изкара месец без нищо...инак ходи с желание
Днес е рожденник :) да са ни живи и здрави дечицата!
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #50 -: Октомври 19, 2017, 10:04:32 am »
Алекс, да е много здрав и щастлив!Ехее, кога порасна и той?

*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #51 -: Октомври 19, 2017, 10:31:35 am »
Алекс, да ви е жив и здрав рожденика :) Много палав и щастлив! :)
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #52 -: Октомври 19, 2017, 11:06:29 am »
Е, не така с лошото де, може само със сополите да остане  :wink:
Здрав и щастлив да е Алек!!!!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #53 -: Октомври 19, 2017, 13:10:09 pm »
Честит рожден ден на Алек! Да е здраво и весело дете!
Леле, кога порасна наистина .... Чак се върнах да видя подписа на Алекс дали става на 2 или на 3  :lol:
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #54 -: Октомври 19, 2017, 13:28:17 pm »
Алекс, и тук да ти честитя празника  :), много весели игри пожелавам на порасналото момченце, здраве и щастие за всички :)!  Тортата е страхотна  :D

Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #55 -: Октомври 19, 2017, 17:59:59 pm »
Момичета благодаря ви :)
И аз се чудя кога минаха 3 години....
То да си призная и аз "пораснах" миналата седмица :lol: чукнах 40 :wink: ама са ме налегнали здравословни притеснения и не знам къде се намирам...
Да сме здрави пък другото ще се нареди някак...
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #56 -: Октомври 27, 2017, 10:18:56 am »
Значи, много сте несериозни, ако не пиша ви няма :) Я кажете как са децата?Здрави ли са?И сега въпроса за 1 000 000 лева, какво ще купувате за Коледа?

*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #57 -: Октомври 27, 2017, 10:50:19 am »
И сега въпроса за 1 000 000 лева, какво ще купувате за Коледа?
Отговавям веднага - китара, хем да е детска, ама да е и истинска.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #58 -: Октомври 27, 2017, 11:53:54 am »
Здравейте,
Ние миналата седмица си поседяхме вкъщи 3 дни, че малкият много кашляше. Тази седмица я изкара уж безпроблемно. Иначе ни предстои рожден ден - 06 ноември и се оказва, че рожденикът прави подаръчета на децата  :lol: /сега ще мисля какво да слагам в пликчета/. Преди месец някакво момиченце празнуваше и дадоха на децата по едно сладкишче, балон и свирка/, нещо такова ще мисля и аз :wink: освен тортата за децата, почерпка за госпожите и т.н. Така, че това ме вълнува сега, след месец ще мисля за Коледа  :D
*
Re: Есенна, градинска/яслена тема за най-малките
« Отговор #59 -: Октомври 27, 2017, 16:03:34 pm »
Нашата китара е такава https://www.igra4kite.com/product_info.php?products_id=1250, получи я миналата година.Има перце и е с истински струни, дори имаше резервни.

Бонболини, питай дали дават да се внесат торти и какви, защото не навсякъде дават.При нас не дават и правят вътре празника с картонена, а после раздават на децата каквото са донесли родителите за тях.Това на тръгване.