0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #900 -: Ноември 27, 2017, 16:43:28 pm »
Бравоооо Тединка това е страхотно, дано вече си се успокоила малко. Малее много се радвам.. Наслаждавай се на бременността и едно прекрасно бебче накрая. Тединка а  вие колко време работихте за бебе?
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #901 -: Ноември 27, 2017, 16:58:47 pm »
Не е много, около година, но с прекъсвания. :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #902 -: Ноември 28, 2017, 08:55:01 am »
Теди, на мен хич не ми се струва малко 1 година. Да расте точицата, че е чакана доста :)
Момичета днес си снимах изследванията, които ми изисква доктора като базова диагностика. Ще ги споделя и тук, това не означава, че и вашите лекари ще ви ги изискват. Но ако знаете, че имате отклонения по някой от показателите, може да ви бъде полезно.
https://drive.google.com/open?id=1jPJ0A_aORIqekB56b3gtqkhvNLyeLLjt
За начало ми се изискват само някои хормони. След това цветна снимка и чак след нея фоликуметрия и другите хормони.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #903 -: Ноември 28, 2017, 10:11:01 am »
Момичета, от 20ти пия Дуфастон сутрин една и вечер една и лекарката ми каза да пия 14 дена, т.е. до 3 ти включително. Обаче по принцип ми се пада начало на цикъла в петък.  Трябва ли да ги продължавам до неделя или?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #904 -: Ноември 28, 2017, 10:40:17 am »
На мен това, което ми обясни предишния гинеколог беше да го пия от 16ти ден на цикъл до 26ти ден и че до 5 дена след приема трябваше да ми дойде. (същото правеше и колежката ми на Дуфастон). Приемах го 10 дена по 2 пъти на ден. Другите ще кажат, може би зависи и от причината  да го пиеш. Аз съм с овулация "тука има тука няма". И двата месеца с Дуфастон имам ранна овулация (според тестове за овулация).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #905 -: Ноември 28, 2017, 11:21:21 am »
Момичета имам въпрос относно яйчниковия резерв. По кое време от МЦ(за целия период) е добре да се провери?
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #906 -: Ноември 28, 2017, 11:27:50 am »
На мен това, което ми обясни предишния гинеколог беше да го пия от 16ти ден на цикъл до 26ти ден и че до 5 дена след приема трябваше да ми дойде. (същото правеше и колежката ми на Дуфастон). Приемах го 10 дена по 2 пъти на ден. Другите ще кажат, може би зависи и от причината  да го пиеш. Аз съм с овулация "тука има тука няма". И двата месеца с Дуфастон имам ранна овулация (според тестове за овулация).
Явно зависи, на мен след овулацията ми каза да го почна и като го свърша да направя тест и ако е отрицателен, да спра дуфастона и до 2-3 дни щяло да ми дойде
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #907 -: Ноември 28, 2017, 13:07:28 pm »
Ох, момичета, сега бях на преглед да търсим жълто тяло. Гледа ме на коремен ехограф.Каза, че лигавицата ми е 12 мм и да чакам М. Имало нещо около 13 мм, но не било нищо. А аз искам хормон да изследвам.
« Последна редакция: Ноември 28, 2017, 14:28:00 pm от mary cherry »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #908 -: Ноември 28, 2017, 13:10:22 pm »
Момичета имам въпрос относно яйчниковия резерв. По кое време от МЦ(за целия период) е добре да се провери?

Изследва се между 2-5 ден на МЦ, хормони, преглед с ехограф за антрални фоликули.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #909 -: Ноември 28, 2017, 17:27:35 pm »
Момичета имам въпрос относно яйчниковия резерв. По кое време от МЦ(за целия период) е добре да се провери?

Изследва се между 2-5 ден на МЦ, хормони, преглед с ехограф за антрални фоликули.
А има ли значение дали ще е при АГ или специалист и дали с коремен или вагинален ехограф? Извинявам се за въпросите, но искам да знам, защото януари сме на преглед в Надежда и да знам за кога да си запазя час. Или да си ходя при АГ, защото имам важащо направление. Благодаря Ви :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #910 -: Ноември 28, 2017, 17:53:20 pm »
Момичета, от 20ти пия Дуфастон сутрин една и вечер една и лекарката ми каза да пия 14 дена, т.е. до 3 ти включително. Обаче по принцип ми се пада начало на цикъла в петък.  Трябва ли да ги продължавам до неделя или?


А, защо го приемаш този прогестеронов препарат, защо ти е назначен имам предвид?
Последно премахвахте полип в матката, ако помня правилно и той беше посочен като вероятна причина да не можеш да заченеш нали така?

Тединка, много се радвам! Чухте ли сърчицето?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #911 -: Ноември 28, 2017, 18:12:07 pm »
Момичета имам въпрос относно яйчниковия резерв. По кое време от МЦ(за целия период) е добре да се провери?

Изследва се между 2-5 ден на МЦ, хормони, преглед с ехограф за антрални фоликули.
А има ли значение дали ще е при АГ или специалист и дали с коремен или вагинален ехограф? Извинявам се за въпросите, но искам да знам, защото януари сме на преглед в Надежда и да знам за кога да си запазя час. Или да си ходя при АГ, защото имам важащо направление. Благодаря Ви :)

Само при репродуктивен специалист, много рядко обикновените знаят какво да гледат.Гледа се с вагинален ехограф.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #912 -: Ноември 28, 2017, 21:42:15 pm »
Момичета, от 20ти пия Дуфастон сутрин една и вечер една и лекарката ми каза да пия 14 дена, т.е. до 3 ти включително. Обаче по принцип ми се пада начало на цикъла в петък.  Трябва ли да ги продължавам до неделя или?


А, защо го приемаш този прогестеронов препарат, защо ти е назначен имам предвид?
Последно премахвахте полип в матката, ако помня правилно и той беше посочен като вероятна причина да не можеш да заченеш нали така?

Тединка, много се радвам! Чухте ли сърчицето?

Не знам, доверила съм се на докторката, след махането на полипа, пропуснахме един цикъл и после като ходихме на преглед, каза кога трябва да е овулацията и каза след това да го пия.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #913 -: Ноември 29, 2017, 13:26:38 pm »
Вистал, повика ме в понеделник, защото имам още един преглед от направлението с коремен ехограф. Не сме го чули. Видяхме ембрионче и жълто тяло на коремен ехограф. Нормално ли е да не се чуе сърчице?
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #914 -: Ноември 29, 2017, 15:31:14 pm »
Здравейте! От около 4 месеца правим опити за второ бебече. Много ми е трудно да си изчисля ову.,защото продължителността на МЦ всеки месец е различна(м/у 24-29 дни) , както и дните на кървене (м/у 6 до 8 дни).  На 9-ти ми дойде и според календара от 17 до 21 са плодовитите дни.На 26 много ме боляха гърдите , но следващите 2 дни , сякаш само леко  бодежи , а от снощи отново ме болят доста. Преди 6г. , когато бях бременна на сина ни , нямах никакви симптоми , освен , че ме болеше само едната гърда  :oops: Мислите ли , че е рано за симптоми? Знам , че при всеки е различно , но ще се радвам да чуя мнения или опит :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #915 -: Ноември 29, 2017, 16:06:49 pm »
Здравей мрд_84. Мога да те посъветвам да пробваш с тестове за О, вършат работа :). Второ доста момичета са казвали когато са има по 2-3 бременности симптомите са им са различни, тъй че няма да се учуда ако и при теб е така. Желая успех и дано скоро има  :bfp:.

А пък аз се чудя дали днеска да си направя единия от двата теста за О. Мъжа ми нещо е болен и нз дали да не отложим опитите за догодина... Вие как мислите. Пие предимно прахчета и витамини. Дано се размине и с антибиотика, но нз какво да правя...
И друго да питам вече имам направление за ендокринолог - можете ли да ми препоръчате някой. Трябва ми да ме прегледа и да ми даде направление за изследванията :) Благодаря ви предварително

Кукапетал нещо все ми се губиш... никаква те няма.
Пламена как си мила?
« Последна редакция: Ноември 29, 2017, 16:21:13 pm от Слънцемое »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #916 -: Ноември 29, 2017, 17:27:10 pm »
mrd_84, добре дошла! Според мен около 5-ти декември си направи тест. Дано да е положителен!
Слънцемое, как си мила? Стискам палци да си имате Коледно чудооооооооо!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #917 -: Ноември 29, 2017, 17:29:03 pm »
Добре съм Тединка ама мъжа ми е болен и се чудя дали да го тормозя :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #918 -: Ноември 29, 2017, 17:41:03 pm »
Ох не знам мила какво да ти кажа... :( Дано да се оправи бързо!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #919 -: Ноември 29, 2017, 19:34:56 pm »
Слънцемое, изключително съм доволна от Д-р Темелкова в Александровска болница, в клиниката по ендокринология работи. Аз също се чудих къде, при кой... Препоръчаха ми я, оказа се, че била доста известна в тези среди. Прегледа мина много добре, обърна ми внимание, мила жена. Назначи ми лечение и след това пак я посетих, за да видим дали всичко е наред. Оказа се, че го е нацелила още от първия път и показателите ми са пушка  :D
Препоръчвам ти я с две ръце!