0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #800 -: Ноември 20, 2017, 14:20:46 pm »
Ох момиче, прегръщам те.Важното е че действате, ще стане ще видиш!

Извинявайте, че не пиша.Нещо нямам настроение тия дни.И мъжът претърпя операция и в къщи е едно тегаво....

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #801 -: Ноември 20, 2017, 14:31:16 pm »
Магииии и аз теб!  :bighug: :bighug: :bighug:
Бързо възстановяване на мъжа ти!

Липсваше ми, както и Кикчето!

Вистал и Тединка, целувки и за вас!

Слънце мое, бъди силна, както и всички момичета тук! Един ден ще гушнем децата си, дано е по-скоро!
На мен сега ми дойде цикъла...
« Последна редакция: Ноември 20, 2017, 14:49:06 pm от Kukapetal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #802 -: Ноември 20, 2017, 14:52:42 pm »
Слънцемое, в Цибалаб, пакета който ти трябва е Лейди Плюс, той включва:

Естрадиол
Тестостерон
Пролактин
ЛХ
ФСХ
ТСХ

Това е твоя пакет, около 60лв. е цената.

А, прогестерона е около 20лв. пак в Цибалаб, който трябва да направиш 7-8 дни след като се докаже овулация.

Успех на всички!

Маги, бързо възстановяване на мъжа ти!

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #803 -: Ноември 20, 2017, 14:58:13 pm »
Така... днес ме болят още повече гърдите и изтичах до аптеката за тестове. Купих 4 експрес теста, чувствителност 10, без значение по кое време се прави, според производителя. Направих си първия току що - отрицателен. Все повече се доближавам до хидротубацията  :( с моя нередовен цикъл нямам идея кога ще ми дойде (28-37 дневен мц, най-често 30), но щом се появи -звъня в клиниката да запазя час и почвам с овулите за подготовка. И пак мислите "Колко е несправедлив животът" и "защо на мен".  :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #804 -: Ноември 20, 2017, 15:18:58 pm »
Plamena88, защо си се ориентирала към хидробутация, а не цветна снимка. На мен дори не ми сложиха под въпрос кое от двете. Води се, че цветната снимка е по-точна. Ако не се лъжа дори magi_st е писала, че на нея се й правили хидробутация, чиито резултати са били различни от тези на цветната снимка.
Kukapetal, мъчно ми стана за теб като прочетох през какво си минавала и минаваш. Аз имам сериозни съмнения за себе си за тръбите и съм си начертала път при всички възможни случаи и ако се стигне до инвитро смятам директно в Мемориал в Турция. Няколко двойки заченаха там от първия опит и няколко неуспешни тук. Не мисля, че бих имала твоята сила да се надявам толкова години. Хубаво е, че не сте се отказали. Знам за една жена, която 10 години не се е отказвала и сега плете пуловерчета за бебешончето. Така че имай надежда и не губи вяра. Сигурна съм, че ще ти се случи. Едно по едно, спермограмата се е оправила, това е много важно.
magi_st, у нас е същото. Само че, съпругът е опериран от варикоцеле. Преди две-три нощи се събуди, видях го, че го боли, но реших да се правя на умряла, с какво можех да му помогна все пак, пък бях на работа на другия ден. Оказа се, че хайвана се е опитвал да стигне шишето с водата, но цитирам: "ти спеше толкова сладко".
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #805 -: Ноември 20, 2017, 15:27:53 pm »
Кукапетал хвана ли сте посока и пътя и ще си го извървите до края. Ще видиш всичко ще стане когато най-малко го очакваме. Прегръщам те милаа  :bighug: стискаш зъби и продължаваш. Просто нямаш правото да се отказваш. Все пак ние всички сме една зад друга да се подкрепяме в лоши и добри моменти. Сега малко спокойствие пийни си едно довечера да се отпуснеш по4ини си една седмица докато мине Ц и после с нови сили :*.

Вистал много благодаря. Утре сутрин с първи петли пред лабораторията, че трябва да тичам за работа после... и като излезнат резултатите ще ви ги покажа... Мисля дали да не пусна и едно ПКК и за кръвната захар? Вие как мислите или да не бързам чак толкова много с всичките изследвания?

Маги_ст ние всики заедно и на един път те прегръщамеее  :grouphug2: дано мъжа ти се оправи по скоро и дано не е било нещо сериозно. И това ще отмине само си бъдете заедно и се обичайте.

Тери и на твоя мъж по скорошно възстановяване :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #806 -: Ноември 20, 2017, 15:37:00 pm »
Слънцемое, така или иначе си в лабораторията пусни си и една ПКК и кръвна захар. Когато хормоните ми бяха като по учебник  ендкриноложката ме накара да пусна и ПКК и кръвна захар. Та да си спестиш разкарвания. Интересува ги ранен стадий на диабет дали има. После се оказа, че и при специалиста по стерилитет задължително ми искаха тези изследвания. Явно имат някакво отношение.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #807 -: Ноември 20, 2017, 15:57:58 pm »
Явно има те си знаят. Ще ги пусна на един път, и за по натам тези за щитовидната жлеза. Тери в другата тема ти писах нещо за да не спамиме и тук може ли да погледнеш и да ми отговориш. Мерси предварително.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #808 -: Ноември 20, 2017, 16:12:15 pm »
Хидротубацията е с физиологичен разтвор под ехографски контрол, цветната е с контрастна маса под рентгенов контрол... определено съм съгласна с моя д-р, че на този етап при мен следва хидротубация.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #809 -: Ноември 20, 2017, 16:18:28 pm »
Благодаря ви за подкрепата, Тери и Слънцемое! Страхотни сте!
 :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #810 -: Ноември 20, 2017, 16:28:43 pm »
Пламена, хидротубацията е по-неточен вариант за мен.Аз съм пример, предпочитам да ме облъчат веднъж, но да знам какво се лсучва, защото имам снимка.А на хидротубацията, трябва да разчиташ на правилния поглед на човека на ехографа.Е при мен сгреши.Последва и лапароскопия за прекъсване, на иначе прекрасната тръба от хидротубацията.Така че аз не я подкрепям, лош опит.

Мъжът е опериран от хидроцеле.Нещо като на Тери мъжа като болка, ама като сложност е по-леко.Абе болен и обездвижен мъж в къщи, красота!


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #811 -: Ноември 20, 2017, 16:46:33 pm »
Облъчването е минимално, хора, не е опасно. Повече радиация получаваме при 3 часов полет със самолет. По- добре да има снимка.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #812 -: Ноември 20, 2017, 18:03:11 pm »
 Не искам да споря с вас, няма смисъл. Има достатъчно информация и за двете процедури и недостатъците и предимствата на всяка една от тях се знаят. Изборът на лекар и доверието в него е друг момент. Също така, това че ще направим хидротубация не изключва цветна снимка като по-следваща стъпка. Дано скоро всичко приключи и не се стига до там. Егоистично или не, наистина не мога да повярвам, че ми се случва всчико това.  osi_8
 Съжалявам за горчивия ти опит, Маги.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #813 -: Ноември 20, 2017, 19:13:32 pm »
Момичета, помощ  8O 8O 8O 8O
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #814 -: Ноември 20, 2017, 19:16:38 pm »
Ще се побъркам вече! Виждате ли я???
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #815 -: Ноември 20, 2017, 19:17:37 pm »
Аз виждам втора, много бледа черта. Утре сутринта си направи пак или най- сигурно си пусни кръвен. Дано всичко да е наред :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #816 -: Ноември 20, 2017, 19:20:14 pm »
Не мога да повярвам  8O  ще ми се пръсне  :heartbeat:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #817 -: Ноември 20, 2017, 19:34:40 pm »
 :bfp: :cheerleader:

... и аз я виждам - страхотна новина!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #818 -: Ноември 20, 2017, 20:26:25 pm »
Леле, аз помислих, че е тест за овулация. Дано е да има бебенце на път
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #819 -: Ноември 20, 2017, 23:31:59 pm »
Стискам палци, вижда се чертата!