0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Правим опити за бебе - Тема 10
« -: Юли 27, 2017, 07:59:08 am »
Желая на всички успех и много положителни тестове в новата тема  yahoo_17  :),
Дано да ни е на късмет и скоро всички да сбъднат мечтата си за детенце!  :)

Това е обща тема за споделяне, за всички които планират бременност или правят опити за бебе. Разговорите тук са в по-широк диапазон, може да споделяме за всичко, което ни вълнува около забременяването - овулация, секс, очакването на теста, проблеми, симптоми, емоционално състояние, да си оказваме подкрепа.

Линк към предишната тема: Правим опити за бебе - Тема 9
« Последна редакция: Юли 27, 2017, 08:10:12 am от petqst »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #1 -: Юли 27, 2017, 10:59:47 am »
Цоп първа :) Няма ли някой да мине да ни поръси за късмет?
Дано ни е на късмет тази тема и много положителни тестове да има!

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #2 -: Юли 27, 2017, 11:08:59 am »
Аз ще ви поръся успех момичета 💋💋💋 :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #3 -: Юли 27, 2017, 12:08:18 pm »
Хоп и аз под прашеца  :D :ywoohoo: :ywoohoo: :ywoohoo:
Благодарим Даная!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #4 -: Юли 27, 2017, 16:01:26 pm »
Момичета, аз реших да си пусна пак хормоните, и искам да ми кажете мнението си, май не са толкова хубави като юни месец, визирайки най-вече естрадиола, какво ви е мнението?
И двата пъти ги пусках на 4ти ден от цикъла, а естрадиола беше тогава около 190... ТСХ беше тогава 1.300.....


TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.800   mIU/l   0.300 - 4.200

Prolactin ( Пролактин )   242.10   mIU/l   125.00 - 635.00

LH ( Лутеинизиращ Хормон )   6.94   IU/l   фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59

FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   7.01   IU/l   Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8

Estradiol (Естрадиол)   55.38   pmol/l   фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201

Testosterone ( Тестостерон )   0.83   nmol/l   0.22 - 2.90

Progesterone ( Прогестерон )   0.523   nmol/l   Фол. 0.18-2.84; Овул.0.38 - 38.1; Лут. 5.82 - 75.9; Мен. < 0.4
« Последна редакция: Юли 27, 2017, 16:05:00 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #5 -: Юли 27, 2017, 18:47:37 pm »
И аз съм на линия в новата тема.Успех на всички и много +тестчета  :bighug:
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #6 -: Юли 28, 2017, 08:05:13 am »
Включвам се и аз, дано новата тема да е късметлийска.

Vistal, всичко изгелжда в норма. Много не разбирам от изследвания, но не би трябвало да има място за притеснение.  И аз като теб като видя нещо близо до реф. стойност и си мисля, че не са наред нещата. Коментирайте ги с гинеколога ти, ще ти стане по-спокойно.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #7 -: Юли 28, 2017, 08:18:16 am »
И аз при вас  :D
Късмет и сбъднати мечти  на всички!
Аз си чакам цикъла тези дни и ще започнем с едно инсе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #8 -: Юли 28, 2017, 08:50:32 am »
Вистал, изследванията ти са добре. Естрадиолът е малко нисък, но може да е заради по- късна О или инцидент. Не миля, че е обезпокоително.
Късмет на всички :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #9 -: Юли 28, 2017, 09:51:59 am »
Здравейте момичета, ето ме и мен. Търкул в прашеца...
Вистал, нищо не разбирам от тези пусти изследвания. Съжалявам, че не мога да помогна.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #10 -: Юли 28, 2017, 10:15:41 am »
Всички сме в кюпа.На мен ми мина овулацията, ама беше на яйчника без тръба.Надежда нямам, взела съм се да си оправям анемията и ходя по доктори, трябва да пусна и контрола на щитовидната, че и там сменихме дозата.Въобще само ходя по лекари и ме бодат.Сефте!

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #11 -: Юли 28, 2017, 10:18:29 am »
ЕЕЕЕ Късмет на новата тема :) Дано да има повече 2 чертички , повече радостни родители на много много дечица :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #12 -: Юли 28, 2017, 12:43:59 pm »
Здравейте! На всички желая късмет в новата тема!  :)

Vistal, добри са резултатите от изследването. Добро е нивото и на Естрадиола, и на ТСХ.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #13 -: Юли 28, 2017, 21:50:07 pm »
Марси, благодаря много за отговора!

Pav-la, аз по принцип съм с дълъг цикъл и късна овулация 20-24 ден и не би трябвало това да е причината щом предния път въпреки традиционно късното ову, естрадиола е бил почти тройно по-висок по същото време...

Обаче аз имам едно друго питане и ще се радвам много да ми отговорите и на него ако може...
Понеже днес гинеколожката ми каза, че е в отпуска до 20.08, което освен, че означава, че трябва другия цикъл да чакам чак (който ще е и последен за бебеправене, а нямам време да чакам), трябва да чакам да ми каже имам ли полип или не, понеже трябваше след няколко дни (първия ми чист ден) да отида да ме види, което явно няма да стане. А, понеже реших този цикъл целия да си проследя хубаво хормоните и тъй като четох, че второто замерване трябва да е в средата на цикъла (а на прогестерона ясно 7-8 ден след ову), пък при мен е много дълга фоликулярната фаза и няма реална среда (като 14/15 дена на 28-30 дневен цикъл), та кой ден горе-долу да ги замеря според вас, ако речем, че ову ще ми е от 20ти ден нататък така или иначе?

П.С Отделно не знам дали течността зад матката ми е намаляла или се е резорбирала (за това също исках да ме види), но 2-3 дни преди МЦ се бяха поуспокоили нещата и на втория ден след като ми дойде пак почнаха засилени болки в кръста, над опашната кост, напрежение в областта на секциото и чувството, че не си изпразвам докрай пикочния мехур (не като при цистит), все едно нещо го притиска и пишкам по 12-15 пъти на ден, като по цял ден имам чувството, че стискам и не съм пишкала. Та сега и това ми е на главата, а според нея беше в следствие на напрежението от тая въпросна течност и обърнатата матка всичко това, а аз вече не знам какво се случва... Някакви идеи и по този въпрос?

Ужасен дискомфорт ми създава това, вече месец и половина...

Аз съм някакъв нереален случай просто!
« Последна редакция: Юли 28, 2017, 22:12:47 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #14 -: Юли 30, 2017, 09:06:11 am »
......
А, понеже реших този цикъл целия да си проследя хубаво хормоните и тъй като четох, че второто замерване трябва да е в средата на цикъла (а на прогестерона ясно 7-8 ден след ову), пък при мен е много дълга фоликулярната фаза и няма реална среда (като 14/15 дена на 28-30 дневен цикъл), та кой ден горе-долу да ги замеря според вас, ако речем, че ову ще ми е от 20ти ден нататък така или иначе?
.....................

Vistal, естрадиолът трябва да достигне определено ниво преди овулация. Когато при мен е правено проследяване, лекарката е изхождала от размера на фоликула преди О., но при теб, след като няма да има УЗ проследяване, може би да използваш за ориентир тестовете за овулация. Евентуално да изследваш естрадиола в деня с положителен ову. тест. А след това, 7 дни след предполагаемият ден за овулация, да изследваш прогестерон.
Макар че според мен това изследване на естрадиола може да го пропуснеш, правете си опитите този месец, радвайте се един на друг и дано да ви е на късмет. С тестовете е добре да започнеш около 17-18 ден, тъй като имаше цикъл с положителен тест на 19-ти.
Успех ти желая!

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #15 -: Юли 30, 2017, 14:11:46 pm »
Хайде и аз под прашеца.. Пожелавам новата  темичка да я напълним с  :bfp1: тестове.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #16 -: Юли 31, 2017, 21:10:59 pm »
Малко ще наспамя темата с две мнения едно след друго. Извинявам се предварително... но никой не пише.. надявам се защото ще имате хубави новини. Аз днес успях да си запиша в надежда час за репродуктивен специалист..за 13 септември, за спермограма след 15-ти август, че сега са отпускари. Предварително си направих списък с какви изследвания да отида...че да не се мотаем там и да ни върнат.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #17 -: Август 01, 2017, 10:51:10 am »
Kikcheto, предполагам че всички сме в очакване на "нещото".  :D За това има затишие, поне при мен  :lol:
Страхотно е, че сте си записали час за консултация и си следвате плана. От сърце ти желая чудото :bfp1: да стане и да отмениш часа :bighug:
А аз пък вчера успях да си запиша час за ендокринолог чаааак на 24.08 при д-р Темелкова в Александровска болница. Това беше първият свободен  :( естествено като за човек с направление!!!
Така че се забавят нещата с цял месец, но се старая да вярвам, че така е писано.
Това е за сега от мен.
Момичета, как сте?
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #18 -: Август 01, 2017, 11:31:10 am »
Kikcheto, Lady01,  аз няма с какво да се похваля, освен че отново си ми дойде по график... 27 дена и цоп... чакам и се надявам последен месец, след това ще стратираме ин витрото септември или октомври.
Дано всичко да е наред, предвид че съм с 1 цял яйчник и 1/3 от другия,  но като гледам малко са тези, които успяват от първия път. Така че имам чувството, че и там няма да ми е леко. Страхувам се , гадно ми е ... чета ви момичета, но не искам да ви депресирам с моите проблеми и тъжни мисли.
Късмет на всички  и дано чудото да ни споходи скоро.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #19 -: Август 01, 2017, 11:41:55 am »
Lady, защо не отидеш при др. Емил Начев в Майчин дом? Мога да ти дам негов телефон и да си запишеш час при него.. не работи с направление... прегледа последно беше 40лв.

To4ica стискам ви палци да не се налага инв....

Целувки на всички ви!