0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #860 -: Ноември 22, 2017, 23:06:38 pm »
Прегръдки и наръс за всички! Чакам ви положителните тестчета!!  :pink_dust_1: :green_dust_1: :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #861 -: Ноември 22, 2017, 23:59:37 pm »
Здравейте момичета!  Чета ви от известно време, но за първи път пиша, та въпросът ми е по принцип цикълът ми е 30-31 дена, миналия месец трябваше да ми дойде на 21,но ми дойде на 26 т.е закъсня с 5 дни, не си меря БТ и не правя тестове за овулация разчитам основно на ЦС, та този месец по мои изчисления ову-то беше на 22 ден от цикъла, чудя се сега  кога да Не го чакам на 26 или на 28-29? Не знам дали ще ме разберете за ковто се извинявам :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #862 -: Ноември 23, 2017, 08:46:49 am »
Един гинеколог ми е казвал, че на теория лутеалната фаза (времето между овулация и цикъл) е фиксирано на 14 дена. На практика дали е така при всички не мога да съм сигурна. Забелязала съм зависимост : при ранна овулация подранява цикъла и обратно, така че за мен важи.
А какво разбираш от ЦС - цервикална слуз ли? Защото е малко трудно да разчиташ на нея, ако това имаш предвид. Поне при мен е така, аз този месец на 9ти ден имах положителен тест за овулация, а цервикалната слуз се промени чак на 16ти ден.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #863 -: Ноември 23, 2017, 08:57:32 am »
Привет момичетаа :) тези дни само набързо ви прочитах и нямах никакво време да пиша ( очаква се да ми се струпа многооооо работа в офиса за което се радвам, за да не мисля толкова много).
На мен почти ми свършва и  :bed: :bed: :bed: :bed: :bed: като се надявам мъжа ми да не е много изморен, че понякога горкия няма сили и не иска :( имам два теста за О и ще си ги направя другата седмица сряда-четвъртък да знам горе долу какво се случва. Относно изследванията (благодаря на всички за отзивите и коментарите) ще видим и какво ще каже докито, но за сега не мисля да предприемам нищо относно пиене на хапчета и т.н.

Тединкаааа мятам се бързо под прашеца и с нови сили за Коледно чудо. :) ти как си забрави ни нещо :) :*
Пламена88 кураж и търпение и ако не издържаш прави кръвен, ако не се отпусни и по натам направо кръвен, но поне изчакай 30 ден :) стискам палци силно силно силноо
Евелинапа и Павла момичета успех с инсеминацията този месец, дано да ви е на късмет и си получите прекрасния коледен подарък. :)  :bighug: :babyflips:
Тери ти как си :)
Даниела07 видях някаква бледа чертичка и ти казвам тихичко честито. След 2 дена пак и да ни пишеш и да ни поръсиш с прашец :) Успех
Милоанна здравей и добре дошла :) и Успех
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #864 -: Ноември 23, 2017, 09:14:25 am »
Здравейте момичета!  Чета ви от известно време, но за първи път пиша, та въпросът ми е по принцип цикълът ми е 30-31 дена, миналия месец трябваше да ми дойде на 21,но ми дойде на 26 т.е закъсня с 5 дни, не си меря БТ и не правя тестове за овулация разчитам основно на ЦС, та този месец по мои изчисления ову-то беше на 22 ден от цикъла, чудя се сега  кога да Не го чакам на 26 или на 28-29? Не знам дали ще ме разберете за ковто се извинявам :D

Здравей, Милоанна, добре дошла!  :)
Ако правилно си отчела деня за овулация (22-ри ден от МЦ), очаква се този месечен цикъл да е с продължителност около 36 дни (менструацията се очаква около 14 дни след овулация).  Явно и предишният ти цикъл е бил около 36 дни.
Така че след като началната дата на последния месечен цикъл е 26.10 и ако предположим, че правилно си отчела овулацията този месец, то вероятната дата за начало на следващия месечен цикъл би трябвало да е около 30.11 - 1.12

Успех на всички! :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #865 -: Ноември 23, 2017, 09:46:44 am »
Здравейте. Тединка, красив прашец, събирам си малко  :D Моя мц все повече наближава. От днес има и гадене към букета усещания, а тестът и днес за мен е отрицателен, макар да се набелязва някаква чертичка  :?  Спорен ден на всички  :balk_193:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #866 -: Ноември 23, 2017, 12:04:41 pm »
Много благодаря на всички за бързите отговори!  Хубав ден ви желая!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #867 -: Ноември 23, 2017, 13:14:33 pm »
Здравейте на всички! Аз се разболях в деня на цикъла ми и само лежа, гърло, хрема, темп. е 37,1, но нямам никакви сили. Притеснява ме, че ми вървя само 2 дни, на третия ден и днес - много малко, почти нищо. Пия нурофен и вит. Ц, възможно ли е от това да ми е по-оскъден цикъла?
Успех,момичета, чета ви редовно, дано са успешни инсеминациите и чертичките да се затвърдят на чакащите! Няма да ви изброявам поименно, но от сърце желая на всички успех!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #868 -: Ноември 23, 2017, 13:25:01 pm »
Същото нещо с цикъла се случи този месец на една колежка и тя го отдава на Витамин Ц (но тя пие от 20 дена всеки ден).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #869 -: Ноември 23, 2017, 13:39:53 pm »
Моя цикъл миналия месец беше така, само 2 дни с разликата че не съм пила никакви хапчета. Според мен е от времето.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #870 -: Ноември 23, 2017, 13:47:31 pm »
Витамин ц забавя идването на мц или ако е дошъл - приключва по-бързо. "Бабешката рецепта" е ядене на много лимони за момичетата, които искат да им закъснее мц един два дни по едни или други причини  :D  8)  :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #871 -: Ноември 23, 2017, 13:49:28 pm »
Kukapetal здравей миличка  :P по принцип по колко време ти тече. Да се оправяш бързо :) :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #872 -: Ноември 23, 2017, 14:43:23 pm »
Здравейте и от мен! Днес имам пробождания в десния яйчник, където по принцип ми беше доминантният фоликул. Понеже от понеделник приемам по 2 таблетки дуфастон, възможно ли е от него да е, или пък да не се е пукнал фоликулът и чак сега? Въпреки че събота пак усетих краткотрайно пробождане, а днес повече пъти, снощи надвечер също усетих на моменти.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #873 -: Ноември 23, 2017, 17:20:24 pm »
Здравей, momiche_f, аз 2 месеца пих Дуфастон и при мен наблюдавах много странични ефекти: гадене, вдигах кръвно, пулса ми ставаше 97 при нормален 65. А покрай овулация и няколко дена след нея имах точно такива пробождания от яйчника, който овулира.
Слънцемое, радвам се, че ще си имаш занимавка, нека се поразсееш малко. Би било да е някоя по-приятна занимавка от работа, но и това става. Да не работиш в някой магазин и да очакваш бум на черния петък? Аз съм  се подготвила за лудото пазаруване утре. Съпругът ми каза, че е в болничен и не си бил изхарчил заплата. Щял да ми я даде за коледни подаръци (очите ми станаха на доларчета). Така че аз съм добре, в някакво много дзен състояние съм, а очаквах, че ще чакам цветната снимка като на тръни. Тези месеци знаем, че не стават за правене на деца и всъщност много добре ни се отразиха. Гледаме се, готвим си, правим секс, когато ни се прави.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #874 -: Ноември 23, 2017, 20:55:14 pm »
Слънцемое,  :bighug:
по принцип ми върви 3 дни нормално течение и още 2 дни много слабо. Този път 2 дни и сега само зацапва, предполагам, че е от лекарствата.
Тери, приятен шопинг!  :wink:

Momiche_f и Plamena, дано скоро ни зарадвате с хубави новини!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #875 -: Ноември 24, 2017, 08:49:33 am »
Хей добро утро момичета :) тери90 и работа да е пак е нещо, че ми писна вече. Искам някакво разнообразие да направя нещо различно, защото от сумаити месеци само това бебе ми е в главата и вече почвам да блокирам. Моя другият месец е командировка ( е ще се прибира от време на време ) и мисля да се разнообразявам по-малко в нас. Имам стар гоблен, който като малка бях почнала да шия, но така и не съм го довършила може би сега е момента (ако някой се сети за друго приятно занимание да пише). Искам да спра да го мисля, опитвам се поне...

Кукапетал може от лекарствата , времето и на мен ми се е случвало, понякога в последните дни няма нищо няма нищо и си казвам а много рано свърши и по едно време оп пак текне лекичко хахха луда работа..
Пламена какво става с теб???
Успех момичета и прекрасен ден, но не се лъжете много по този черен петък...
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #876 -: Ноември 24, 2017, 13:05:01 pm »
Здравейте и от мен  :balk_64: Няма някакво развитие при мен, 28ми ден, болят ме гърдите, БТ 37.3 и една чертичка сутринта на теста. Надеждите ми се изпаряват и сякаш усещам леки ПМС. Вчера си купих овули Гинексид да съм си готова за проверката на тръбите. ММ би трябвало да си направи нова разширена спермограма в клиниката, старата му е в обикновена лаборатория, но както споменах, той не мисли че имаме проблем и не смея да го пришпорвам. Поплаках си снощи, на моменти не мога да се сдържа, много емоционална съм станала  :?  И така, чакам си... Довечера след работа ще се разходим да видим "намаленията", да уважим Черния петък все пак.  :lol: Хубав ден момичета и само разумни покупки   :balk_115:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #877 -: Ноември 24, 2017, 16:15:42 pm »
Пламенка не се мъчи с тези пикливи тестове. Пусни си един кръвен другата седмица ако не ти е дошло все още.
Днес бях на преглед при моя АГ и видя един доминантен фоликул 19мм и мъжо като си дойде го хващам за ушите да му разкажа играта  :D :D :D
Имам и едно питане към пациентките на Надежда - кой специалист бихте ми препоръчали д-р Персенска или д-р Тихомирова, защото след Нова година ще ходим на преглед в София да видим какво става, че си имаме неизяснен стерилитет, а това е най-мъчителното като нямаме проблем, а не става. И ако може някоя от вас, която е имала инсеминация да ми пише на лично и да сподели колко е излязла процедурата. Благодаря ви много.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #878 -: Ноември 24, 2017, 19:47:29 pm »
Пламена чак мо става жал за теб с това чакане пусни  си кръвен началото на другата седмица и да се знае, че много е натоварващо това чакаме стискам палци да са се случили нещата.
Таня раздаите се както се казва  :bed: :bed: :bed: :bed: :bed: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: и ще се случат нещата.
Аз от няколко дни не мога да се позная... едно ми е приповдигнато такова, много странно... може защото си записахме час за преглед при специалист... И дано се задържа така не го мисля, не планувам ако стане сега какво ще трябва да правя, кога ще се роди и т.н.
Надявам се да съм се  успокойла вече... чувствам се някак лека и летяща... хей да не ме помислите за луда, просто мисля че ще успея да намеря хармонията с себе си. Приятна вечер
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #879 -: Ноември 24, 2017, 20:02:10 pm »
Слънцемое не си луда  :P Така трябва да е, да бъдеш спокойна и да не си го поставяш като фикс идея. А ние няма да се раздаваме, мъжо е шофьор и го задържаха на границата. Но и утре е ден, така че ще наваксваме :)