0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #780 -: Ноември 19, 2017, 14:18:32 pm »
ЩЖ е наред, ТСХ е винали около 1, а другите показатели на ЩЖ и те са ок. Желязото е добре, малко Б12 беше ниско, но си го пия на хапчета.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #781 -: Ноември 19, 2017, 14:33:24 pm »
Миналата година по това време ми направиха лапароскопия заради киста която не се повлия от лекарства, оказа се ендо. Изписаха ми золадекс, но не си ги бих. Взех ги единствено за да мога да кандидатствам за процедура. Оказа се,че не мога, защото не е висока степента ми ( поне едно хубаво нещо.Нямам сраствания, огнища и запушени тръби.)
 Февруари тази годна си пуснах тези изследвания.       
                                                     
 FSH 5.66 IU/l                           М(1.010.5)Ж(фол 2.49.3;ов3.913.3;лут0.610
AMH/MIS/АнтиМюлеровхормон  0.638 ng/ml 0.9 1.7
а този месец :-( на 4 ден от МЦ.

TSH 1.94 mcIU/ml 0.27 - 4.20
LH   10.02 mIU/ml Фол.-до12.6, Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4,Мено:до58.5
FSH 18.62 mIU/ml Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до134,8
Prolactin 282.70 mcIU/ml Мъже: 86 - 390: Жени: 72 - 511
Estradiol 31.44 pg/ml Фол:12,5-166:Ов:85.51-498;Лут:43.8-211;Мено:5.0-54.7
(AMH) 0.521 ng/ml 1.00 - 6.80

Чакам в края на седмицата да ми дойде и ще пусна отново ФСХ .

Спестихме пари за един опит...сърце не ми дава да кандидатсвам за тази помощ. Нека се възползват наистина двойки които не могат да си го позволят.  :bighug:
 А аз ще се надявам някой джентълмен да ме оплоди ;-)  :pleasantry: :crossfingers: :eggsperm:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #782 -: Ноември 19, 2017, 14:50:56 pm »
Слънцемое  :bighug:  успокой се, мисли позитивно и всичко ще си дойде на място когато и както е трябвало да стане. Не е задължително да има проблем, ако известно време не се получава бебето. За свое успокоение и сигурност си пусни основните изследвания. Основните ж.пол.хормони се изследват 2-5 ден от м.ц. FSH,LH, Estradiol, Prolactin, може и АМХ, аз ги изследват на 5ти ден. Progesteron се изследва 18-24 ден от м.ц. Кураж, позитивно мислене и  :bed: 
 :bighug: 
Аз съм пак с големия черпак очаквания този месец, не спирам да си откривам симптоми, най-големия от които глад и то още от събуждането та до вечерта  :lol: и тея придърпвания ниско не спират от овуто насам, ту по-силно, ту по-слабо, от вчера и днес има леко гадене и напрежение в гърдите... И пак като всеки месец нямам търпение да си направя тест, макар да знам колко е рано за симптоми и тестове и колко пъти до сега съм се разочаровали... луда работа  :oops: а е едва 23 ден от м.ц.  8O   :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #783 -: Ноември 19, 2017, 17:35:17 pm »
Сили и воля имам и силно вярвам че нещата ще се случат. Във вторник ще ида да си пусна хормоните, утре ще запиша час на мъжа ми за спермограма в Щерев. Записах и час за декември при д-р Андреева пак в Щерев. Ако някой има мнение за тази доктора моля да пише да каже. Четох суперлативи и за Савова но за нея няма свободен час.
На теб кога ти е датата за М. Стискам ти палци силно
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #784 -: Ноември 19, 2017, 18:07:20 pm »
А да ви питам за другите изследвания за щитовидната жлеза мога ли сега да си ги пусна с хормоналните?
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #785 -: Ноември 19, 2017, 19:23:55 pm »
Може, аз и серология за хламидия си пуснах.Всичко, за което се сетих, исках да проверя, понеже хубавата спермограма беше налице, оставаше аз да съм проблемната  :x
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #786 -: Ноември 19, 2017, 19:48:15 pm »
А да ви питам за другите изследвания за щитовидната жлеза мога ли сега да си ги пусна с хормоналните?
Тези изследвания не е влияят от МЦ :) Щом ти е дошло вчера след обяд, не го броиш за ден - днес ти е ден 1-ви, утре втори, значи във вторник ти е 3-ти ден! Идеален за хормони! Успех!
Хрис, и моето АМХ с е понижило :(
Успех и на теб!
Пав-ла - и аз съм с косопад от три-четери месеца някъде, но хормоните на ЩЖ са ми ОК!
Ще търся друго решение! Успех!

И на мен днес вечерта ми прокърви със 6 дни закъснение, но аз го отдавам на стимулацията..
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #787 -: Ноември 19, 2017, 20:56:35 pm »
Моят опит с изследване на АМХ  е малко странен, защото уж АМХ не варира. Пътво изследване 0,75- голям шок за мен, защото бях на 30г., второ, в друга лаборатория- 2 с  инхибин Б 75, но лекарката ми не го зачете, защото беше в друга лаборатория, трети път- 1,4, пак с нормален инхибин б. Всичко това при нормален ФСХ и добър брой атрални. Май по- важното е комплексното оценяване на резерва, а не само параклиниката.
Аз се надявам да ми закъснее малко, че да може още тази година да направим друг опит, защото ММ ще отсъства една седмица и ще е тъпо да се падне тогава.

Късмет на всички :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #788 -: Ноември 20, 2017, 06:15:59 am »
Слънце мое, стискам палци и искам само да вметна, че всъщност прогестерона се изследва на 7-8 ден само от ДОКАЗАНА овулация...
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #789 -: Ноември 20, 2017, 08:48:29 am »
Здравейте момичета много благодаря за подкрепата и съдействието, което ми давате тези дни. От два дена само седя и чета някакви работи. Вчера погледнах в лаборатория Цибалаб какви пакети има и едно не мога да разбера, щом прогестерона се прави след установена овулация  тогава защо в пакетите го има???
"CibaLab ЛЕЙДИ" - тестове
Prolactin ( Пролактин )
LH ( Лутеинизиращ Хормон )
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )
Estradiol (Естрадиол)
Progesterone ( Прогестерон )

Хайде успешна седмица на всички :) :*
« Последна редакция: Ноември 20, 2017, 09:38:50 am от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #790 -: Ноември 20, 2017, 09:33:18 am »
Прогестеронът се прави след овулация. Като гледам пак е част от пакета. Аз също го пусках на 3ия ден, въпреки че знаех, че е грешно. Но в референтните стойности получих норми за фоликулярна и за лутеална фаза. Семейство Даскалови ми видяха хормоните и не ми направиха забележка за прогестерона, че е на 3ти ден. Но мисля, че е защото той се води от хормоните, които трябва да изследвам след цветна снимка и след фоликуметрия.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #791 -: Ноември 20, 2017, 09:54:47 am »
Ми на първо време ще ги пусна така както са в пакета, пък после какво дойде. Успех Тери_90 :) всичко ще бъде наред :) ще се случат нещата когато трябва и когато най-малко ги очакваме, колкото и да ни се иска да е по-бързо и по-скоро...
Кукапетал милааа как са нещата при теб :)
« Последна редакция: Ноември 20, 2017, 09:59:38 am от Слънцемое »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #792 -: Ноември 20, 2017, 10:25:22 am »
И в моята лаборатория беше включен в пакет и ходих допълнително да ми вземат кръв за него на 18тия ден от мц.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #793 -: Ноември 20, 2017, 10:55:12 am »
Слънце мое, имам леки ПМС от 2 дена, в гърдите много лека чувствителност и то не постоянно. Мисля, че ще ми дойде, нямам усещане, че е станало.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #794 -: Ноември 20, 2017, 11:03:56 am »
Дано да са ти грешни усещанията.. силно се надявам. Иначе поне отърсили се малко от мисли за бебенце с разходката извън града?
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #795 -: Ноември 20, 2017, 11:41:15 am »
Благодаря от сърце!  :heartbeat: Изкарахме си страхотно, бяхме с приятели, но мислите за бебенце ми се прокрадваха в главата. Успех на теб в следващия месец, прочетох, че ти е подранило. Успех и на всички останали!  :babyflips:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #796 -: Ноември 20, 2017, 11:53:26 am »
Мерси имам два теста за О останали от миналия месец ще ги пробвам само да видя какво е положението и да пробваме и този месец ама... каквото става нещо ми се подпали главата с всичко това и почвам да давам заето. Ще се опитам малко да се отърся от идея защото по цял ден мисля постоянно за това и малко се натоварвам психически вече... Поне като пусна хормоните ще видя там какво е положението..
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #797 -: Ноември 20, 2017, 12:29:35 pm »
Напълно те разбирам, аз съм се побъркала отдавна... Поне като почнеш с изследванията и знаеш, че правиш необходимото, се чувстваш значително по-добре от това само да чакаш и се надяваш. Пожелавам ти да няма никакъв проблем и скоро да имате коледно чудо!  santa2
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #798 -: Ноември 20, 2017, 13:26:50 pm »
Дай Боже Коледно чудо за всички, които го искат. Ти пускала ли си някакви изследвания. От колко време са ви опитите?
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #799 -: Ноември 20, 2017, 14:15:08 pm »
Опитите ни са от много години - 5 - 6 години... може и повече... Преди повече от година посещавам клиника Щерев, при д-р Юнакова, пуснах си всички хормони - имах много завишен пролактин и TSH, с лекарства бързо влязоха в норма, пратиха ме и на ЯМР, нямам аденом, заради пролактина искаха да проверим това. Изследвания за хламидия, бактерии също правих. Мъжът ми 3 спермограми направи, също изследвания за бактерии, хламидия и хормони и при него. Имаше понижен тестостерон и влошени показатели на първите две спермограми. Бяхме директно за ИКСИ. Посетихме д-р Милен Кацаров - андролог, който му назначи лечение и след него резултатите се подобриха значително. При третата спермограма сега от 5.10. показателите са в норма и се е подобрила морфологията. Не можехме да повярваме, толкова се зарадвахме. Докторът ни посъветва да пробваме по естествен път и ако не стане - инсеминация. Остана да направя цветна снимка, нещо много ме притеснява тя.
Много е дълъг пътя, много разочарования, сълзи и ми е трудно да повярвам, че ще стане при нас по естествен път, всеки ден се моля и се опитвам да запазя надежда...
Тук намерих подкрепа - БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ ВИ ИМА!
« Последна редакция: Ноември 20, 2017, 14:18:38 pm от Kukapetal »