0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #560 -: Ноември 01, 2017, 17:20:29 pm »
Възможно е, това вероятно е биохимическа бременност.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #561 -: Ноември 01, 2017, 18:29:35 pm »
Направи го утре, ако има някакви нива- 3-4-5 или повече, най- вероятно е имало бременност.
bonbolini, почти на всички ни се е случвало да има разни промени с МЦ като се започнат опитите. От една страна за, поне аз, за първи път чак толкова се вглеждам в себе си и МЦ, от друга- ами май просто така се случва :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #562 -: Ноември 01, 2017, 19:13:20 pm »
Здравейте момичета, честит празник!
Не съм писала отдавна... Измервах БТ и по мои наблюдения овулация нямаше, нито този, нито миналия месец. Около 16-17.10 изчислих, че трябва да е била, ако се е случила и на 20.10 си записах час при доки. Исках да ме погледне и да каже, аджеба права ли съм.
Тя потвърди опасенията ми. Нямах жълто тяло, всичките бодежи, които чувствах в яйчниците са се дължали на няколко големи кисти. Левия яйчник изцяло е запълнен с кисти, а десния на 70-80%! Плюс всичко това имам и ендометриоза!
Налагало се ЗАДЪЛЖИТЕЛНА операция, ако искам да забременея. След операцията ще премина през тримесечен курс с хормони, които атакуват хипофизата и ще ме вкарат в изкувствена менопауза, за да спрат развитието на всички кисти... А после, не се знае дали хипофизата ще започне да работи, както преди, ще имам ли овулация, ще успея ли да забременея спонтанно, ще имам ли сраствания и т.н. Най-вероятно щяло да бъде всичко наред, защото съм била млада.
Сега седя и се чудя, какво да предприема, а и вчера цикъла ми дойде, което ми показва, че и чудо не се е случило.
 Някой сблъсквал ли се е с такава операция?
И накрая да не забравя, да пожелая късмет на всички вас ❤ Кураж момичета!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #563 -: Ноември 01, 2017, 23:01:39 pm »
Лейди.. мила.. ама какво ти се случва на теб!?!?! Незнам какъв съвет да ти дам... аз ако съм на твое място.. ще направя тази операция.. ако така ще имам шанс да забременея...Мила пожелавам ти успех...

А иначе днес ми сложиха инжекция с цитротид и преди час ходих да ме боцне ЛЛ с прегнила.. в петък рано рано за пункция.. пък да видим какво ще стане...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #564 -: Ноември 01, 2017, 23:19:29 pm »
Kikche  ще стане каквото трябва.  :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #565 -: Ноември 02, 2017, 08:39:53 am »
Лейди, извинявай забравила съм, при репродуктивен специалист ходеше ти нали?Възможно е да имаш ендометриоза, това е много коварно заболяване.Има доста информация в нета и много момичета пишеха преди тук с такъв проблем.Драсни на някоя, ще ти отговори.Сещам се за две от тях вече майки.Има решение, не е лесно, но го има!

Кикче, нямах време да пиша.Хормоните са ОК, с цитротида стопират пукането.Сега чакаме всички петъка с теб!

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #566 -: Ноември 02, 2017, 10:17:00 am »
Magi.. доктора като го видя тоя фоликул.. ако знаеш какви очи опули... той не очакваше явно че ще е толкова пораснал... днес ще се пазя да не вдигам тежко и да натоварвам корема.. че да не го пукна.. ако това има значение де... той ако е решил да се пука ще си де спука...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #567 -: Ноември 02, 2017, 10:40:16 am »
Представям си, още помня Шефкетова как се ококори на моите фоликули при стимулацията.То като е първи път е нормално да не знаят как ще реагираш.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #568 -: Ноември 02, 2017, 12:03:10 pm »
Лейди, всичко, което описваш, е стандартно лечение на ендометриоза. И след приключване на инжекциите (ако не се лъжа се слагат 6 м. или има и голяма доза еднократно), трябва да се пристъпи към опити за забременяване. Бременността влияе положително на ендометриозата. Тук имаме момичета, забременели дори и по естествен път след подходящо лечение. Не се отчайвай!
При кой лекар ходиш? Репродуктивен специалист ли е?
Пиши в темата за ендометриозата, там ще ти отговорят жените, минали по твоя път. И не се отчайвай! А щом си млада, какво по-хубаво от това?!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #569 -: Ноември 02, 2017, 12:23:41 pm »
Лейди, и аз съм с ендометриоза, непотвърдена, разбира се единствения начин е лапароскопия за потвърждение, че е ендометриоза. Аз много четох по въпроса, защото поради ред причини подозирах, че я имам, а като забременях единствено Др.Сигридов потвърди, че гаранция имам точно това, само като му казах оплакванията си без да му казвам, че мисля, че я имам. Другите гинеколози ме гледаха като луда като им го казвах.
В моя случай щом съм успяла да забременея (аз нямам ендометриозни кисти де), най-доброто лечение е бременност, защото няма цикъл и няма от какво да се храни гадината. Факт е, че от както съм бременна част от симптомите отшумяха. АГ на ЖК каза, понеже ако стигна до края разбира се, ще съм секцио (понеже му споменах пък и на него за опасенията ми за ендометриоза) та той каза като ме отвори, ако я има и не се е махнала изцяло щяло да се види.
На теб хубаво, че само 3 месеца, обикновено по 6 месеца са инжекциите за лечението, но гледай операцията да е лапаро, а не коремна, мнго е важно, защото другото е къде, къде по-щадящо!
Убедена съм, че след тази манипулация и лечението ще се оправиш директно! Само се чудя, защо не пробват първо след операцията с инсеминация например да те забременят, преди да прибягват към хормоналното лечение, ако тръбите са ти проходими, тъй като с операцията ще поразчистят пътя така да се каже...
Кикче, Пав-ла, Тединка стискам ви много палци!
« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 12:27:24 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #570 -: Ноември 02, 2017, 19:58:25 pm »
Здравейте момичета, надявам се всички сте добре. Kikcheto стискам палци за утре.
Искам да ви попитам дали след като ми дойде  м.  в понеделник ( беше само зацапване) дали мога утре да пусна хормони?  Знам, че е между 3 и 5 Ден... Утре е 5, но все пак да попитам....Има ли някакво значение и, че днес пак е само зацапване и утре реално няма да съм в м.?
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #571 -: Ноември 02, 2017, 20:03:49 pm »
Според мен е трябвало вчера или днес да ги пуснеш. Казвали са ми, че е хубаво да се правят м/у 2-4 ден от цикъла. Но пробвай ако искаш да видиш какво ще покажат :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #572 -: Ноември 02, 2017, 20:45:03 pm »
Не е проблем, аз никога не ги пускам на 3ти ден. 5ти ден е идеално.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #573 -: Ноември 02, 2017, 21:07:07 pm »
На мен в клиниката ми ги пускаха 2ри ден.. и дето съм чела тогава било най добре... Първия ден на МЦ се брои така.. ако ти е дошло в понеделник преди 12ч на обяд, броиш понеделник за първи ден.. ако МЦ е дошъл след 12на обяд.. броиш вторник за първи ден на МЦ...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #574 -: Ноември 02, 2017, 21:58:10 pm »
Казвам го от личен опит, аз съм пускала и на 6ти ден, но в клиниките е доста по различно. Там на 2ри ден се пускат в повечето случай заради процедури.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #575 -: Ноември 02, 2017, 22:16:03 pm »
Е щом казваш, значи е така ;)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #576 -: Ноември 03, 2017, 02:48:45 am »
И аз исках на 3 Ден, но м пак ме предаде и дойде по- рано. От  утре съм в България затова питам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #577 -: Ноември 03, 2017, 08:54:55 am »
Може на 5-ти ден спокойно!

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #578 -: Ноември 03, 2017, 09:27:43 am »
Здравейтее.. моята пункция мина... не ми сложиха упойка.... имаме си една яйцеклетка.. сега чакаме да извикат мъжлето за материал иии после пак ще чакаме до утре за да се обадят да кажат какво става Simple Smile
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #579 -: Ноември 03, 2017, 14:55:33 pm »
Здравейте мили мои смели майчета. След 2 години пауза, пак съм спред вас. Лека полека ми се иска с ММ да започнем опити за бебече. Не знам дали ще се получи естествено или ще посетим доктор, но ще се радвам да споделям тук с вас. Успех на всички :)