0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #300 -: Септември 26, 2017, 08:48:07 am »
Здравейте, знам че хормони се изследват 3-5 ден, но днес ми взеха кръв за профилактични прегледи във фирмата. Втори ден ми е, като вчера беше почти нищо. Дали е удачно да поискам изследване на хормони или няма смисъл.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #301 -: Септември 26, 2017, 09:38:17 am »
mary cherry, когато ми правеха проследяване всеки месец, отивах на 2-3 ден на преглед и тези хормони се е случвало да изследвам както на 3-ти, така и на 2-ри ден.
Но все пак имаше цикъл вчера нали, не само зацапване?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #302 -: Септември 26, 2017, 09:49:45 am »
Щом е започнал цикъл дори лекичко да е и е тръгнал преди 14 часа, няма проблем на втори ден да се вземат хормони.На мен са ми пускали и на втори ден.

Лейди
, радвам се за добрите резултати, само така.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #303 -: Септември 26, 2017, 10:13:11 am »
Извинявйте, а какви хормони да искам, че трябва да ги продиктувам по телефона
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #304 -: Септември 26, 2017, 10:19:34 am »
ФСХ, ЛХ, естрадиол, тестостерон, пролактин, ТСХ, ФТ3, ФТ4

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #305 -: Септември 26, 2017, 10:20:51 am »
Много благодаря! Страхотни сте!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #306 -: Септември 26, 2017, 19:25:36 pm »
Момичета, отново благодаря за бързата реакция тази сутрин! Получих резултатите, бихте ли ги погледнали, моля.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #307 -: Септември 26, 2017, 19:30:34 pm »
Повтори пролактина, леко е завишен, ако не си спазила изискванията за сън 8 часа, покой в лабораторията, поне 15 минути, без секс предната вечер, на гладно, без кафе. Порггестерон се прави 7 ден след доказана овулация и не е показателен. Фсх е на долна граница, не виждам нищо притеснително в резултатите.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #308 -: Септември 26, 2017, 19:46:25 pm »
Не знам дали чакането на опашка се смята за покой  :). Сънят ми беше малко под 8 часа. Излязъл е и  Естрадиол- 149 pg/ml. M 25.8 - 60.7;Жф.ф 12.4 - 233,ов.ф41.0 - 398;лут.фаза 22.3 - 341;постменопауза <5.0 - 138.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #309 -: Септември 26, 2017, 20:06:26 pm »
Мисля, че  хормоните са добре, естрадиола е в нормата ФсХ, мъничко под нормата, и пролактина малко над горна граница, но всичко ми се вижда добре.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #310 -: Септември 26, 2017, 20:56:56 pm »
Може би да повториш пролактина?

Marsi ако може да каже за ЛХ и ФСХ съотношението?
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #311 -: Септември 27, 2017, 08:18:31 am »
От опит знам, че пролактина е доста чувствителен хормон и дори малко стрес би довел до скачането му. А чакането на опашка си е изнервящо... може би на това се дължи лекото завишение. Според мен него и ТСХ е добре да ги пуснеш отново, когато имаш възможност.

Аз ТСХ миналия месец го пусках два пъти- през 14 дни,  и резултатите бяха с една единица разлика, и всичко това защото бях пила 2 кафета преди  първото изследване.

Така че никакъв кофеин и никакъв стрес, за да са коректни резултатите.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #312 -: Септември 27, 2017, 09:40:03 am »
Висталче, мисля си аз, че всичко е от хормоните. Сугурна съм обаче, че щом си го открила навреме, той няма да расте повече :bighug:
Чудя се, на какво ли още ще ни подложи съдбата, докато не стигнем до целта?!?
Просто трябва да се справяме с препятствията едно след друго.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #313 -: Септември 27, 2017, 14:45:13 pm »
mary cherry, и моята препоръка е да повториш изследването  и тогава да се прави заключение. Някои стойности не са в оптимални нива, но може да се дължи на странични фактори.
- ТСХ е в референтни граници, но при опити за забременяване се препоръчва нивото да се поддържа около или под 2. Добре е да провериш отново щитовидната жлеза (хормони и антитела): ТСХ, ФТ3, ФТ4, ТАТ, МАТ.
Принципно съществува зависимост между щитовидната жлеза и нивото на пролактина, понижената функция на щитовидната жлеза (високо ТСХ) може да доведе до повишаване на пролактина, но е необходима още една проверка на пролактина и пълни изследвания на ЩЖ.
- Пролактинът е висок, но е добре да се направи още едно изследване, тъй като е стресов хормон и лесно може да се повлияе. Изискванията са: сутрин на гладно, предишната вечер по-лека храна, без секс и без дразнене на гърдите, непосредствено преди изследването в лабораторията успокояване и почивка 20-30мин. Срещала съм и препоръка да е на чист ден, не знам доколко може да повлияе, най-добре е лекарят да уточни.
- Прогестерон- нивото е добро за начало на цикъла. Може да бъде изследван и във втората фаза от цикъла (около 7 ден след доказана овулация), за да се провери работата на жълтото тяло. А изследването му в началото на цикъла носи друга информация, примерно при киста нивата му в началото на цикъла може да са високи, при теб е добре.
- съотношението ЛХ:ФСХ би трябвало да е приблизително 1:1, при теб е 1.63, но все пак е добре да се провери отново.
Поради това, че има превес на ЛХ спрямо ФСХ, може да се направи проверка на андрогените. Тестостерон си изследвала и е в норма, може да бъдат проверени още: Андростендион (без значение деня на цикъла), DHEA-S/Дехидроепиандростерон сулфат (без значение деня на цикъла), 17ОН Прогестерон (3-ти ден от МЦ).

Ако решиш отново да изследваш половите хормони, най-добре е с УЗ проверка на яйчниците на 2-3 ден от цикъла, за да се провери дали всичко е наред, след което изследване на хормоните  LH, FSH, E2(Естрадиол) на 3-5 ден от цикъла (по-добре на 3-ти). Но може би да направиш консултация с репродуктивен специалист и след ехографски преглед той да препоръча какво е необходимо да се провери отново, тъй като не са малко нещата и цената на пълното изследване не е за пренебрегване.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #314 -: Септември 28, 2017, 22:19:08 pm »
Благодаря ви, момичета!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #315 -: Септември 30, 2017, 15:07:47 pm »
Здравейте на всички нова съм в сайта и няма от кого да взема мъничко инфо за моя проблем днес ходих на лекар от една седмица имам адски болки ниско в корема днес бях на ехограф само че нищо не разбрах не ми казаха нищо съществено питаха ме бременна ли си казах че преди месец правих тест и е бил отрицателн последва а пила ли си хапче преди теста казах че съм пила цикълът ми предният месец не беше ок М ми е 5 дни първият втория нормално и на третия спря сутринта и вечерта пак имах  зацапване само че беше розово и така до петия след това направих тест излезе отрицателен много съм объркана не съм в България и незнам какво се случва бременна ли съм или коремът ме боли без причина и цикълът също е такъв без причина  :( :(
« Последна редакция: Септември 30, 2017, 15:09:43 pm от Памела »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #316 -: Септември 30, 2017, 15:56:59 pm »
Памела имаш отговор на същия въпрос в другата тема
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #317 -: Септември 30, 2017, 20:34:38 pm »
Ако въобще сте прочела внимателно споменавам че днес съм посетила доктор и че имам болки в корема престанете да спамите щото всеки има право да пише по колкото иска и когато иска  :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #318 -: Септември 30, 2017, 20:51:52 pm »
Подрепям мнението на останалите да направиш Бета ЧХГ, кръвеп тест - това е най сигурният вариант да разбереш бберемнна ли си. Тезиболки д корема могат да бъдат всичко.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #319 -: Септември 30, 2017, 21:30:11 pm »
Памела ,много внимателно съм прочела.Направила съм си труда да ти отговоря даже.Това,че не те удовлетворява е друг въпрос