0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #360 -: Октомври 04, 2017, 19:50:19 pm »
Благодаря веднага щом разбера на 100% ще кажа.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #361 -: Октомври 04, 2017, 20:13:11 pm »
Стискам палци
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #362 -: Октомври 04, 2017, 22:57:01 pm »
Lalra, според мен е добре и ти да се консултираш с ендокринолог. Моите стойности също бяха на горната граница и след лечение смъкнах TSH под 2. Но изследвах също и FT3 и FT4, както ТАТ и МАТ, за да се изключат и други заболлявания. Успех
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #363 -: Октомври 05, 2017, 09:22:17 am »
Lalra, много е вероятно да си бременна, направи ли тест с първата урина сутринта?Независимо от всичко отиди на ендокринолог да ти вкара в норми ТСХ.Много е важно по време на бременност да е около 1,5 и се следи цялата бременност.Тези референтни ги оставете, оптималните са важни в този момент, а те не са 4,5 със сигурност!

tanq88, направете консултация с уролог или андролог за спермограмата, вашия личен гинеколог няма какво да ви каже, той просто не е учил за това.Ще ви каже това което аз казвам дали са подвижни, каква е морфологията и до там.Не омаловажвам лекарите, но всяка жаба трябва да си знае гьола, че от много разбирачи накрая ние пациентите страдаме.

Успех момичета!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #364 -: Октомври 05, 2017, 10:29:37 am »
За ТАТ и МАТ съм си правила и всичко е наред. Не съм си правила днес сутринта тест защото на единият ми календар показва че днес трябва да ми дойде на другия показва за утре че трябва да ми дойде и ме беше страх да си направя защото имам чувството ме ще ми дойде всеки момент. Усештам доста напрежение в яйчниците. А днес ще ходя да си взема направление за ендокринолог. Знаете ли за колко време ще станат изследванията ако си пусна за ЧХГ
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #365 -: Октомври 05, 2017, 10:34:49 am »
Забравих имам и FT4 резултата ми е 1.18 от 0.89-1.76
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #366 -: Октомври 05, 2017, 10:45:45 am »
ЧХГ-то става за няколко часа.До обяд ще знаеш какво става.
Няма значение, че другите хормони са ОК, може да си в хипо или хипер функция на жлезата и само ТСХ да не е добре.Като се разбъзикат и другите става още по-сложно.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #367 -: Октомври 05, 2017, 11:14:07 am »
Ами ще видя да ида сега ако може да ме вземат и да си пусна да разбера със сигурност. Сега си направих тест sure check и ми показва много бледа розова чертичка
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #368 -: Октомври 05, 2017, 11:22:06 am »
Направи го най добре със първа сутрешна урина, както е по указание и както казват някой лекари. Възможно е да си бременна наистина.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #369 -: Октомври 05, 2017, 11:30:54 am »
Само дето ми е странно защото е по бледа от вчерашния тест който беше престо за ранна бременност.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #370 -: Октомври 05, 2017, 11:41:56 am »
Не си губи време и пари с тези тестове.Пусни един кръвен,там няма гадаене ама сега кой показва вярно кой не.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #371 -: Октомври 05, 2017, 11:53:48 am »
Lalra shuer check е с по-голямо ниво на чхг 30,а престо е с 25.Аз правех първия престо беше бледа черта,на 2 ден shuer check  беше още по-бледа (той не е ранен) и изчаках след 7 дни пак с shuer check чак тогава ми даде 2 еднакво наситени.Не се притеснявай.Честито и успех!Посвти лекар за хормоните обаче щом не са в норма.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #372 -: Октомври 05, 2017, 12:07:59 pm »
Пуснах си кръвен тест, утре сутрин ще е готов. Задължително ще посетя ендокринолог тези дни но исках първо да съм сигурна има ли бременност или няма защото от няколко дни не съм на себе си и само мисля някакви глупости заради тези хормони... 🙂
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #373 -: Октомври 05, 2017, 13:46:26 pm »
Lalra, още днес ще е готов ЧХГ, провери го привечер за най-сигурно. За ТСХ, това, че преди 2-3 месеца е било 4.7, не означава, че и сега е такова.
Аз бих пуснала едно ТСХ да видя за какво иде реч с днешна дата и ако ЧХГ е положителен, и ако ТСХ е над 1.5-2 бих си записала час веднага за ендокринолог.

Момичета, продължавам да стискам палци за всички. При мен ситуацията е гадене и пак гадене, лошо ми е почти целодневно, обзаведох се и с кандидомикоза, пълен купон, но да не си помислите, че се оплаквам  :D!
Имахме екшън снощи, открих забит кърлеж в главата на дъщеричката ми, та по никое време търчахме да го махат, сега ми е едно свито, да не даде реакция и да излязат резултатите от кърлежа дали е вирусоносител (занесох ме го за изследване), а също в къщи да не се е поръсила още една такава гад, че пък качи ли се по мен с сегашното състояние, ужас просто!
Ей, такива работи при мен.
« Последна редакция: Октомври 05, 2017, 13:49:15 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #374 -: Октомври 05, 2017, 14:22:01 pm »
Не знам къде да го проверя понеже те не са ми дали някакъв код за преглед във интернет казаха на место че трябва да видя. Иначе ще си пусна пак изследване да видя само да се потвърди със сигурност защото бях до личния днес за едно направление и му показах снимките от тестовете казах му как стоят нещата той вика за мен е отрицателен изчакай 7 дни и си направи нов. Но не му се доверявам много защото според мен не е много компетентен в тази област.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #375 -: Октомври 05, 2017, 15:18:11 pm »
Мисля, че успях да променя настройките и вече е в подписа ми :) Но, като вляза се появява само текущия месец. Предишен не виждам. Потребителското ми име там е Lady011.
Марси, благодаря за съветите  :D
Да, сега всичко е наред, графиката се вижда.
Lady01, при отваряне на календара виждаш текущия месец, а над него има възможност да зададеш в кой месец искаш да отидеш (отбелязваш месец и година). Освен това има малки стрелки вдясно и вляво от брояча, чрез които може да прехвърляш месец след месец в предишни или в следващи месечни цикли.
Също има възможност да преглеждаш всички предишни графики. Оранжевата колона вляво от календара, кликваш върху  лични графики и се отваря страница, на която ще видиш всичките си графики досега, като най-отгоре е последната.
« Последна редакция: Октомври 06, 2017, 09:05:45 am от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #376 -: Октомври 05, 2017, 15:49:00 pm »
Благодаря ти magi_st за съвета. Ще потърся и ще се консултираме.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #377 -: Октомври 05, 2017, 22:27:39 pm »
Lalra shuer check е с по-голямо ниво на чхг 30,а престо е с 25.
Даная shuer check отчита при 25 или поне до преди година беше така,едва ли са го променили.Сигурна съм в това,защото когато аз правех моя беше отрицателен,а 2часа по-късно пуснах кръвен и беше 26.1 и се чудех как не е отчел(нямаше и бледа черта).
По този повод :Момичета вместо да си купувате по Н на брой домашни тестове и да си играете с нервите си,просто отидете в най -близката лаборатория и си пуснете кръвен
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #378 -: Октомври 06, 2017, 08:59:07 am »
Момичета кръвният ми тест е готов. Пише референтна стойност 5.0 а резолтата ми е 73.2. Как да го разбитам
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #379 -: Октомври 06, 2017, 09:00:39 am »
Положителен е, честито!