0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #280 -: Септември 21, 2017, 11:54:40 am »
Привет, момичета! Първо честито на Вистал за положителния тест. Как хубавите неща се случват неочаквано :)
Засега при нас няма нищо ново. Успяхме да хванем ОВУто и се възползвахме. Дано сме успели. Ще разберем след десетина дни. Дотогава се надявам, че още някоя от нас ще се похвали с хубава новина :)
И аз споделям болките ви - как хора, които не искат и само от веднъж са забременели... много е тежко, около мен всички са бременни и само охкат и пъшкат колко им било хубаво преди това. Но знам, че хубавото тепърва предстои.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #281 -: Септември 21, 2017, 14:39:10 pm »
Дааа, и около мен всичка са или бременни и са родили това лято  :bighug:
Радвам се много за тях, но и мен ме измъчват същите въпроси. Как жена с хашимото (тогава неустановено все още), се е "пазила" и е забременяла? И аз обвинявам себе си... Но психиката ни се натоварва допълнително и така затрудняваме целия процес. При мен също има обезверяване и надежди.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #282 -: Септември 21, 2017, 16:10:00 pm »
Не се отчайвайте момичета, ясно е, че пътят ни е дълъг и труден, но бебета ще има. Аз лично си казвам, че някога всичко това ще отмине, а трудните моменти  и сълзите ще се забравят, изместени от най - чаканият подарък  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #283 -: Септември 22, 2017, 22:00:08 pm »
Както сте я подхванали тая тема ми се иска да споделя,че и аз миналата седмица се чувствах направо срината със земята.Не само,че всички забременяват супер лесно покрай мен,а ми и няй-добрата ми приятелка,на която съм споделяла абсолютно всичко,и колко ми е тежко и как си поплаквам като ми дойде всеки месец,абсолютно всичко и тя не ме пощади.Преди няколко деня,ей така без да я питам и ми казва,че имат две чертички, и чакат второ.Закъсявало и с 2 дена.Не вярвам да е искала да ме нарани,зарадвах се много за нея,но знае колко ми е трудно,според мен можеше да изчака до 3 месец.Мисля обаче,че поне хванахме овулацията този месец и сега съм в очакване.Пожелавам ви успехи този месец момичета и дано скоро всички се похвалим с :bfp: .Прегръщам ви всички и горе главите  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #284 -: Септември 22, 2017, 23:52:02 pm »
Май всички около нас забременяват  :( Дано и на нас скоро ни се усмихне този късмет  :o
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #285 -: Септември 23, 2017, 00:06:08 am »
Момичета, знам, че е нормално да реагирате по-емоционално. Пътят понякога е дълъг и трънлив. Понякога ще изгубите стари приятели (които не ви разбират), но ще намерите нови, с които ще можете да споделяте всичко за трудностите при забременяването. И вашият миг ще дойде, когато ще се усмихнете и разплачете, защото сте бременни. Дано е по-скоро! Късмет!

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #286 -: Септември 23, 2017, 00:06:33 am »
Момичета ще успеете,вярвам.За съжаление всички,които сме тук чакаме по много.Варвайте,че един ден и вие ще успеете и бъдете сигурно,че ще успеете.Както винаги при мен макар и вече бременна трудностите и проблемите не спират.Вече искам да минава времето,което остава и да си гушна детенцето,толкова борба и проблеми.Но оставете ме мен,исках ссмо да ви кажа,че ще успеете днес отново ще ви поръся с прашец и от сърце ви желая скоро чудото да се сбъдне на всички,но и след това да имате лека и безпроблемна бременност. :pink_dust_1:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #287 -: Септември 23, 2017, 00:11:59 am »
Момичета, както нашите близки страдат с нас, така и те очакват да се радваме с тях. На тях им коства повече да ни кажат хубава новина, отколкото на нас да им кажем лоша.
Радвайте се на щастието, което спохожда близките ви.
На нас ще ни се случат хубави неща, но явно малко по- трудно.
Не съм го казвала тук, но след 3 загуби и 3 години опити, 4 инсеминации и 100хил изледвания, стимулации и тн. вече не мога да тъжа, мисля много по- трезво от преди, пречупих се.
Половин година на бях мила прозореца на колата отвътре, защото като ми казаха, че последната бременност е спяла да се развива и се разплаках в колата и опръсках стъклото. Всеки божи ден ми напомняше мъката. Измих го, когато осъзнах, че и това ще мине. Изгубила съм много мили хора, претърпяла съм загуби, но знам, че най- доброто предстои. Вярвам в това с цялото си същество.


Късмет момичета, бъдете силни и знайте, че щастието е зад ъгъла, но пътят до там е различно дълъг.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #288 -: Септември 23, 2017, 12:46:16 pm »
Благодарим Даная,дано твоят прашец ни хване :) Кога ти е термина? Щом е толкова трудна бременност и аз нямам търпение да родиш вече :) Важен е крайният резултат който  ще си заслужава трудностите  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #289 -: Септември 23, 2017, 16:57:13 pm »
Да, най-важен е крайният резултат да го има жив и здрав, а не да минеш през хиляда мъчения като мен 9 месеца, но да се прибереш с празни ръце в къщи, с убито на половин сърце в крайна сметка...
Забременяването е само първата стъпка от голямата борба за детенце, пътя е дълъг и често трънлив за не малка част от жените искащи да станат майки, питам се защо трябва да е така, като единственото ни желание е да дарим живот на този свят и да го отгледаме с любов...
Даная, от все сърце ти пожелавам след трудната бременност да изпиташ най-голямото щастие!!!
А, за всички останали, много, много, много
:pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: 
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #290 -: Септември 23, 2017, 17:16:21 pm »
хоп под прашеца   :ywoohoo: и хубави почивни дни  :balk_177:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #291 -: Септември 23, 2017, 19:05:37 pm »
Много Ви благодаря момичета.За 10 декември е термина стискайте палци да докараме до 9 месец .Успех момичета 🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤰🏻
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #292 -: Септември 24, 2017, 19:28:48 pm »
Стискам палци да стигнеш заветната 37-38 гестационна седмица, Даная!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #293 -: Септември 25, 2017, 10:51:41 am »
Vistal и danaq999 леко бременеене и знайте че едно чудо ви чака накрая ;) Момичета спермограмата е наред, получихме и останалите изследвания. Вече ще я мислим от тук нататък :) Успех на всички и само положителни мисли :) :) :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #294 -: Септември 25, 2017, 11:58:12 am »
Момичета, ще ви чета и в бременната темичка.На мен тоя път цикъла ми взе ума.Ужасна главоболие имах 2 поредни дни, нервност някаква, абе ужас.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #295 -: Септември 25, 2017, 17:09:43 pm »
Момичета, не искам да спамя, аз не съм бебеправеща, но не искам да пускам нова тема, а може би вие сте се сблъсквали. Имали ли сте менструация  без никаки болтки, с кървене биз никакви съсиреци -говоря за нормалната лигавица, и само болки в областтта на яйчниците. Ясно чисто, поти, кървене. Ужасно описание. Но съм далече от док. все още, ще ходя но ще видим кога!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #296 -: Септември 25, 2017, 18:28:33 pm »
Здравейте и от мен!
Аз имам един въпрос, съжалявам ако ви се стори глупав.
Вчера имах разтеглива ЦС, а днес е кремава и лепкава. Сигурно ли е, че овулацията е минала?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #297 -: Септември 25, 2017, 18:51:05 pm »
Танче, много се радвам, че всичко е наред с изследванията ви  :bighug:
Тединка, мисля си, че не може да се разчита само на ЦС, кято метод зя определяне на ову. Нещата са много комплексни.
Ето, аз сега бях на ендокринолог. Свалила съм ТСХ на 3.06. Докторката е доволна и ми увеличи дозата на 50 мкг. Изписа ми и метформин или нещо от сорта на Сиофор, казва се Глюкофаж. Правих и натоварване с глюкоза. Резултатите са в норма, но по-скоро в горната граница. Каза, щом разбера, че съм бременна да спра Глюкофаж. Но задължително да отида на УЗ за устяновяване на ову.
Даная, Вистал, бъдете силни и уверени в успеха :welcome_1: :bori_014:
Хайде, много ни здраве и успех  :D :D :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #298 -: Септември 25, 2017, 19:38:14 pm »
Благодаря Ви момичета!Успех на всички!  :pink_dust_1:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #299 -: Септември 25, 2017, 23:09:02 pm »
И аз благодаря ❤️!

Тединка, така както го описваш точно трябва да преминава овулацията, но аз засичах всичко това и с БТ, както и ову тест лентичките, за да съм сигурна.

Момичета, след силни болки в лявата гърда още от последните дни на МЦ преди да забременея, които после се изродиха съвсем след овулацията и със забременяването, реших да отида на мамолог все пак, за да ми е спокойно поне за това. Днес отидох, в лявата гърда няма нищо, всичко е наред, но в дясната ми откриха фиброаденом, който трябва регулярно да следя и ако нарастне, под ножа. Направо вече не искам да ходя по доктори, все ми откриват по нещо, егати! Не е нищо страшно, ама аман вече...