0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #780 -: Юли 16, 2019, 12:29:44 pm »
Не е задължителна. При мен я искат защото са две и заради възрастта. Иначе с Моника не са ми искали.

Ох и при вас е сложно!

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #781 -: Юли 16, 2019, 14:54:52 pm »
Ехокардиография правих заради възрастта и защото четох една статия  :lol: Обаче като отидох на прегледа чак се почувствах неудоб но, защото ме питаха кой и за какво ме праща, установени ли са някакви проблеми  :oops: И се наложи да обяснявам, че за собствено спокойствие...

Павла, успех утре, дано всичко е наред и не ти налагат ограничения за пътуване и други

Маги, дано урината е чиста!

Аз бебето го усещам по много и често, най-вече като се полуизлегна по гръб. Чудя се, дискомфортно ли му става?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #782 -: Юли 16, 2019, 15:01:13 pm »
Павла,добре съм днес миличка,за сега спря повръщането,имам леко гадене, но не е постоянно. Само немога да разбера от гадненето ли ми е така корема или през час съм гладна,много странна работа.В четвъртък съм на преглед и вече нямам търпение- по мои сметки ще съм тогава в 7 г.с
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #783 -: Юли 16, 2019, 15:10:10 pm »
Ехокардиография правих заради възрастта и защото четох една статия  :lol: Обаче като отидох на прегледа чак се почувствах неудоб но, защото ме питаха кой и за какво ме праща, установени ли са някакви проблеми  :oops: И се наложи да обяснявам, че за собствено спокойствие...

Това в чужбина ли е било или в България? Тук рядко жените ходят на този преглед и е защото някой е видял приблем и насочва бременната към специалист.

При нас много жени правят фетална ехокардиография, защото е добре да се оцени сърцето от кардиолог, ние ги съветваме така, а и на практика понякога се хващат проблеми, които не са оценени преди това. Прегледът е много информатовен, но на някои жени не им се дават допълнително пари и за него, а и някои АГ специалисти си мислят, че виждат всичко, което и специалиста по фетална ехокардиография. Което е супер много далече от истината.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #784 -: Юли 16, 2019, 19:35:00 pm »
Аз ще я правя, защото ми е включена в пакета. Иначе мен не са ме пращали. Казаха ми, че само, ако се види нещо притеснително на ранния скрининг, тогава се препоръчва.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #785 -: Юли 17, 2019, 11:50:22 am »
А в коя седмица ви викат? Тук ми казаха 20-21гс е най- добре, но тогава няма часове. Не искам много рано, за да не е още много малко сърцето, но и много късно не е добре, та се чудя какво да направя, а се взимат часовете като топъл хляб и трябва да записвам.
Тук мен никой ням да ме прати. Даже ще ми се изсмее лекарят ми, че преигравам. С малкото ми казваше, че съм нервна и че трябва някой много уравновесен да ме следи. А аз съм живото спокойствие, просто задавам много въпроси.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #786 -: Юли 17, 2019, 11:58:39 am »
Павла, в моята клиника е от 18 до 22 г.с, аз ще съм в 19г.с и 4 дни и се надявам да се види всичко добре и да не е рано.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #787 -: Юли 17, 2019, 12:08:20 pm »
То такива са нормите. Просто около 20 било най-добре. Почти в 20гс е идеално. Ще смятам още :)
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #788 -: Юли 17, 2019, 12:12:02 pm »
Маги,видях в че в предните странички споделяш за проблем с приема на лекарства.Има една  фирма Better You(английска е  и е от скоро на пазара).Витамините им са под формата на мляко за тяло и орален спрей.Покрай проблемите на малката и мойте съм използвала Магнезия с лавандула ,Магнезий и калции и орален спрей вит.Д.д-р Кадъм ни ги изписа.Много съм доволна.Можеш да ги разгледаш
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #789 -: Юли 17, 2019, 12:41:04 pm »
И при мен се пада 19+4 дни, така че съм почти идеална и то с тия двете.

Бебешок, много благодаря за съвета, ще ги разгледам че е много трудно с тия хапове.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #790 -: Юли 17, 2019, 19:53:13 pm »
Запазих час за фетална ехокардиография за 19+6гс.
Днес вече ни успокоиха. Всичко е наред. Няма отлепване. Тупка си човечето. Запазих час за ФМ и всичко започна да си идва на място.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #791 -: Юли 18, 2019, 06:53:35 am »
Павла страхотна  новина. Много се радвам, че всичко се развива както трябва. Казаха ли ти че няма проблем да пътуваш?
От кога почват да гледат с коремен ехограф?  Аз никакви такива още нищо не съм запазвала. На преглед съм в края месеца и ще говоря с докторката ми. Хубав ден :)
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #792 -: Юли 18, 2019, 08:31:08 am »
Павла, супер новина.Упорито бебе ще е това.

Мен на последната фетална ме гледаха с коремен само т.е. 15-та седмица, но са две.Иначе с Моника от рано ме гледаха с коремен, с едно е по-лесно.

Слънцемое, запазвай за първа фетална мисля, че мас до 13 седмица се правеше.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #793 -: Юли 18, 2019, 09:02:15 am »
Браво Павла, вече може малко да отдъхнеш  :bighug:
Слънце мен ме гледаха на първата ФМ с коремен в 11 г.с, която както каза Маги е до 13 г.с, а по принцип повечето специалисти за заети за около месец напред. Така че се ориентирай от по - рано. Иначе на ЖК при моя си док, в 16 г.с ме гледа и на двата и до колкото разбрах така ще си е до края.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #794 -: Юли 18, 2019, 10:27:26 am »
Здравейте и от мен.Аз мисля за ранната диагностика да се запиша при марков , в 12 гс https://www.mc-markovs.com/ . Имал много хубав апарат, на който пред теб , на монитор (голям) се вижда бебето на 4д. Разбрах от Мишето, че имали такъв в Щерев също. Мисля за смяна на болницата, за проследяване. Ще отида на преглед другата седмица края и да си взема болничен от Надежда. И се отдавам на сериозно търсене. Леко бременеене на всички. Павла, Супер новини! Аз само не разбрах казаха ли ОК за път?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #795 -: Юли 18, 2019, 10:54:31 am »
Благодаря ви момичета. Ще задействам нещата, че то времето си върви. Ама аз оше съм толкова боса в тая материя, че няма до къде. Ама ще влезнем в час. Болките ми дето ви се оплаквах доста намаляха, даже почти ги няма. Само дето заради драмата с тоалетната изглеждам в 5 месец. И много ми се подува корема. Само ходя с широки тениски да не личи и да не се обяснявам. Ние още на никой не сме казали. Все още нямам гадене, за повръщане да не говорим, но пък имам зверски апетит, постоянно съм гладна ама гледам да наблягам на плодове и зеленчуци че то нямам спирка хахах
Лекарката иска от другия път (ще съм 9 г.с.) да ми прави смеха за спиране на лекарствата, ама се чудя дали не е рано?
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #796 -: Юли 18, 2019, 11:16:30 am »
Слънце мое, слушай лекарката. За гадене, повръщане и т.н. не е задължително да имаш. Даже може да нямаш никакъв симптом. Всяка жена е различна!
Питай каквото те интересува, ние ще споделям и изказваме мнения.

Аз също имах тоалетна драма. След перфектни 4 месеца тази седмица нещо се запекох ужасно. Хем ям много плодове и зеленчуци. Нормално е за този месец ама аз изпаднах в паника. Върнах си старите навици закуска с овесени ядки, чия, ленено семе и мляко и нещата се пооправиха.

Лина, каза че Токуда ти е близко, разучи лекарите и се записвай. Базата им е една от най-добрите.

В София имате избор. За това се чудите 😉

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #797 -: Юли 18, 2019, 11:24:24 am »
Маги и аз съм така от около 3 седмици, тъкмо се бях оправила, макар че от снощи пък съм с някакво разтройство. Абе шашави хормони.
Слънце, на мен също в 9г.с ми каза кое кога да спирам, някои неща се спират постепенно с намаляване на дозата, но общо взето до 12г.с спрях почти всичко. С апетита бях по същия начин, но откакто спрях лекарствата се нормализира.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #798 -: Юли 18, 2019, 11:27:21 am »
Разрешиха ми да летя. То трябва постоянно, освен като спа, да нося компресивни чорапи и аз не нося, но за полета е задължително, вода естествено и да ставам да се разхождам. 3ч40мин ми е полетът. Не е драма.
Сигурно и до Пловдив ще отидем. Мели, идваме :D
Иначе ще си седим във Варна. Много поводи имаме-3 рождени дни(всички сме лятото, а с малкото през ден), един имен ден и 5 години от сватбата.

Вече с коремен ме гледат. Със Симеон на първата ФМ и с вагинален  ми гледаха, че не се виждаше добре.

Лина, 4, 20 д не са толкова важни. Отиди си при доказан специалист, а той ще има хубав апарат. Хубаво е да си правиш всички ФМ на едно място.
Аз ходих на 2 тук. Излъгах системата. Тази бременност само при един ще ходя.
Сега ще отида в България и тук, защото трябва по каса, за да ми дадат удостоверение, че съм бременна. Задължително ще направя и неинвазивен тест. Абе, доста неща се заформят, че и за диабет ще правя, всеки месец рубеола и токсоплазмоза, по 3-4 пъти кръвна захар вкъщи...инжекции.
Иначе нямам гадене, все още била с тоалетната. Апетитът ви е същия.
Пак се отнесох. :oops:
Леко бременеене.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #799 -: Юли 18, 2019, 12:10:49 pm »
Д-р Мели, за тук става въпрос, за България. Аз почетох из форумите, че е добре да се мине и този преглед и реших, че ще го правя за собствено спокойствие.

Бях попаднала и на това интервю с д-р Евтимова и съвсем окончателно реших: https://www.puls.bg/bremennost-i-razhdane-c-36/d-r-nataliia-evtimova-koga-i-zashcho-se-pravi-fetalna-ekhokardiografiia-n-15665  Обаче, както, писах, ме посрещнаха с въпроси кой ме праща, дали има съмнения за някакви проблеми, та чак ми стана неловко, все едно съм пропиляла записания час за нищо, но като се замисля, това са важни въпроси, за да знае лекарят какъв точно ми е случаят :)

Момичета, радвайте се, че нямате "бременни" симптоми. Аз си мислех, че е едва ли не задължително и си очаквах гаденето и повръщането, но не ме споходиха нито един път  :D Имах проблеми единствено със запека, но това си ми е отпреди забременявянето. От около десетина дена обаче съм в другата крайност, може и да съм споменала по-назад, но съм с телефона и ми е малко тегаво да се ровя. Подозирам магнезия, който ми е изписан са контракции.

Иначе за много "запечено" състояние ползвах микроклизми Мели-лакс, ефектът е почти мигновен. Взех си и сироп Фрутилакс, но не видях особена полза, а и не ми допадна на вкус  :lol: Иначе четох добри отзиви и за един продукт Eva-Q, беше ми и изписан веднъж, но така и не го взех, та даже не знам под каква форма е, май свещички бяха.