0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #220 -: Септември 11, 2017, 15:43:25 pm »
Здравейте момичета,
Днес ходих на тонове и вс е наред. С мб също. Днес ми мериха  таза и казаха 20, че било но какво е незнам. Но било добре за разширен таз,поне така разбрах. Бебо като кг май е някъде около 3.500кг.отговаря спрямо кг за 40г.с. и доки без да ми каже реши да види ръчно какво ми е разкритието на шийката на матката. Да не ви казвам как извиках. Притесних се да не уплаша мъжа ми. Той каза, че така съм извикала като на умряло. Страшно мн ме заболя. Даже и кръв имам. Като излязох от стаята всички ме гледаха, явно са ме чули 8O та разкритието е към 1,5см. Доки каза, че така ме била напънала та съм щяла да почна да имам контракции и може и само да си тръгне. В петък пак ще отида да ме види и ще видим кога ще предизвикваме раждането. Можи би този уикенд или понеделник или вторник. Ще пробваме нормално и ако не стане секцио. Уж всичко е наред за нормално.
Иначе вече креватчето го сглобихме и подредихвсичко.
Кажете ми, да си взимам ли предварително крем за зърна или да изчакам?
Ех, момичета идва и моя ред, ще се мре :lol:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #221 -: Септември 11, 2017, 16:20:59 pm »
Аз бях си взела,даже се мажех от края на 8м,но това не попречи да ми се разранят,е да не беше чак толкова много,както описват някой.
Стискам ти палци Ефра за възможно най-леко раждане
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #222 -: Септември 11, 2017, 16:38:08 pm »
Ефра, ако смяташ да кърмиш те съветвам да си вземеш крем за родилното. С баткото ми свърши много добра работа Лансинох. Помпа също си бях взела, но не ми потрябва.
Успех и леко раждане на момичетета на финала, а на останалите лека бременност!
Аз утре съм при анестезиолога, много почна да ми тежи не знам как ще се замъкна до там  :D А и сега контракциите ми намаляха, по две три на ден имам, а би трябвало да е обратното...поне за това спрях да се притеснявам, утре влизам в 34 гс.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #223 -: Септември 12, 2017, 08:15:56 am »
Ефра стиснати палчета всичко да мине по вода с раждането и най - вече да сте добре с бебчето.Успех !
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #224 -: Септември 12, 2017, 09:37:35 am »
Ефра, крем за зърна е добре да си вземеш. Аз се мажех от 7 месец с Лансинох по веднъж-два пъти дневно, за да подготвя кожата. След като родих започнах да се мажа обилно след всяко кърмене. Сега се мажа само когато усетя дискомфорт по кожата на зърната.
Според мен помага, успех с раждането и дано всичко мине леко!!!
ПП. това с прегледа е гадно, и на мен не ми се размина, въпреки че бях планово секцио ;)
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #225 -: Септември 12, 2017, 14:31:09 pm »
Привет, привет, привет!  :hello:

Вчера бях на преглед. Докторът ме вика сега на всеки три дни за да ми следи промените в шийката, разкритието, тоновете на бебето. Вече имам два сантиметра разкритие и вчера ми ги увеличи с ръка. Малко напрежение и дискомфорт, но не ме заболя, изтърпях, за добро е. Чакаме, но нещо контракции никакви не се появяват, да видим. Имам още малко време до термин, но бебето си е абсолютно готово вече, минах 38 г.с., да видим кога тялото ми ще отговори...

След прегледа имам кръвенисто зацапване и ми е леко особено като при цикъл, но четох че е нормално. Мажа лансинох от няколко седмици, но не съм особено редовна, лявото ми зърно е леко по - твърдо и чувствително, като го мажа ми е леко неприятно. Да видим...

Всеки ден почти ходя по 8 - 10 км. пеша и това ми помага много, бебето слезна ниско и шийката е изтъняла, което доки каза, че е най - добрия вариант, иначе може само едното или само другото. Каза, че бебето вече се чуди къде да си намести главата, мощно натиска надолу.

Ох, дано раждането мине леко и е скоро. Стискайте палци.


Успех от мен на останалите мами, които очакват бебета :) Леко раждане!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #226 -: Септември 12, 2017, 17:35:34 pm »
Благодаря момичета!
Ще си взема този крем.
Вчера си имах ярко червена кръв, явно сериозно са ме разкървавили. Имах и болка като по време на цикъл. Днес вече е кафяво но болка нямам. А и контракции нямам за разлика от последните седмици. Все едно няма да раждам скоро.  :D

Добре, а преди секциото ви или предизвикано раждане как спахте? Аз се съмнявам, че ще мога да заспя и после като трябва да напъвам няма да имам сила, ще съм мн уморена.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #227 -: Септември 13, 2017, 00:38:18 am »
Вълнувахме се. Не помня дали спах добре, но когато съм развълнувана, не мога да спя непробудно, както обикновено.
Ще се справиш, Ефра. Не е лесно, но минава и заминава. Стигнала си дотук. Сега те чака най-голямото предизвикателство в живота ти. Няма да те лъжа. В началото е трудно поради много причини. Но в един момент наистина ще се наслаждаваш на майчинството. А ние сме тук и ще те подкрепяме, когато имаш нужда.
Бебето е с прекрасно тегло. :-)

Леко раждане, момичета!

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #228 -: Септември 13, 2017, 08:40:31 am »
Спах си и не съм го мислила много, въпреки че съм чувствителна натура. Бях си взела работа и си преглеждах разпечатки докато чаках в предродилна. Имаше и една готина девойка в стаята и си говорихме, не усетих как мина времето!
Малко се сдухах в операционната, но анестезиоложката ме разсейваше. Постоянно ме караше да слушам радиото. Юначето се роди на парчето  I want to break free!!! :D
Ако ти е много тревожно вземи си успокояваща хомеопатия
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #229 -: Септември 13, 2017, 09:46:57 am »
Спах си непробудно предната вечер.В предродина зала изкарах над 2 часа с ММ,шегувахме се,нямаше притеснение,после в залата имаше доста емоции,но няма как без тях.Екипа се постара да ме разсее така,че да не го мисля
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #230 -: Септември 13, 2017, 13:13:10 pm »
Успех на всички и леко раждане! :)
« Последна редакция: Септември 13, 2017, 14:56:10 pm от nomnomCat »
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #231 -: Септември 13, 2017, 22:15:38 pm »
Ех, момичета идва и моя ред, ще се мре :lol:

Спокойно Ефра!!! Дотука избута геройски, ще мине и финалния зор  :DИ мен ме обземат едни мисли откачени, притеснявам се за това секцио... И то заради отвеяната ми лекарка, не за друго.. Някак никога не сме на "една и съща страница" аз ли си въобразявам, тя ли наистина е много отнесена, или просто има много пациенти.. не знам..
Вчера ми звъни някаква асистентка, да сме записвали дата за секцио? Бе джанам аз нали го записах вече, преди почти 2 седмици.. Че и за друга дата ми говори.. викам и, вижте, аз друга дата избрах, за да ние по-лесно с децата, избрах Петък, че после няма училище 2 дена, и мъжа ми ще може да седи при мен в болницата, а баба им ще ги гледа!! Та по този повод се размислих след това, не за първи път се случва да се почувствам неразбранаи аз да мисля едно, а доки друго.. защото не е запомнила.. Аз верно, че съм малко склери, в момента, нооо записки си водя за важните неща... и така  :?
На вас откога започнаха да ви мерят тоновете? Че аз чак в 36гс почвам?? С близнаците още от 26гс се слушахме??

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #232 -: Септември 14, 2017, 00:00:00 am »
Гальонди, мен в 35г.с. започнаха да ми следят тоновете. Щом си със секцио, явно са преценили, че има достатъчно време. Мен 5 седмици подред ме следят а след термин било всеки ден. Незнам как е в държавните болници.
А относно доки и при мен е подобно. Даже и не ми се обажда дори да сме се разбрали. Всеки път трябва да и напомням какво сме говорили а и последните изследвания така и не ги погредна. То и аз не и напомних защото знам че са добре. Просто си имат мн пациенти.

Утре имам час при нов педиатър. Уж е съгласна пък да видим какво ще каже. Навсякъде е с часове.
Да питам нещо. Това с ръчната проверка на шийката на матката, дали и по този начин не премахват тапата?
Лека нощ момичета!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #233 -: Септември 14, 2017, 15:37:35 pm »
Момичета , ходих до педиатърката. Държа се доста добре. И тя каза, че имала мн деца. Това щяло да е последното. :lol: уж се разбрахме. Каза като ни изпишат и тя на следващия ден щяла да дойде. В Софиямед е дано са читави. Оказа се, че в 22 дкц нямали скенер, лаборатория и това ме накара да се замисля, че трябва да гледам и тези неща. Не просто да намера педиатър.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #234 -: Септември 14, 2017, 19:05:40 pm »
Тебе са те излъгали точно за лабораторията -имат ама незнаеш къде да гледаш. В детското отделение нямат, но в страни на няколко крачки има Бодимед, както и в централната сграда имат лаборатория, ама кой да гледа  :o
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #235 -: Септември 14, 2017, 21:45:58 pm »
Оказа се, че в 22 дкц нямали скенер, лаборатория и това ме накара да се замисля, че трябва да гледам и тези неща. Не просто да намера педиатър.
По изисквания, наредба, закон ... както и да се нарича - ДКЦ без лаборатория не може да съществува. Без скенер може, той не е задължителен, но пък не се използва за рутинни плегледи, още повече при бебета и деца и не е фактор липсата на такъв.
ЕФРА, важно е педиатърът да е добър диагностицик и да познава  и помни здравните "възможности" на децата си.  Да не изписва АБ за щяло и нещяло или другата крайност - да набляга на сладките гранулки наречени хомеопатия. Поне за мен това беше важно. Нашата педиатърка не е нито особено любезна, нито особено словоохотлива, но е страхотен лекар. С 3 думи точно на място , точното лечение, понякога и с отказ за лечение, ако е преценила, че организмът на Нора сам ще се справи. Само за захранването не ми допадна, защото е по старата школа тя.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #236 -: Септември 14, 2017, 22:23:18 pm »
Към изискванията на Авалон бих добавила и да е близко,не за една бележка да се разхождам до другия край на София.Относно хранене/захранване и аз май оцелих греда,ако бях слушала педиатърката до сега да съм приключила с кърменето.Уча се да отсейвам информацията
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #237 -: Септември 14, 2017, 22:54:06 pm »
Тебе са те излъгали точно за лабораторията -имат ама незнаеш къде да гледаш. В детското отделение нямат, но в страни на няколко крачки има Бодимед, както и в централната сграда имат лаборатория, ама кой да гледа  :o
Да ти кажа даже не съм и ходила. Моя съседка, личния и лекар е в 22 дкц и тя го е питала и той и е казал. Или той е излъгал или тя не е разбрала.
И аз не си падам по аб но тези които харесвам не ни искат. Тази педиатърка ни я препоръчаха. И на мен ми се иска да ми е близко но 17дкц не става, др са ми далече. Така или иначе ще трябва с кола да пътуваме за 5 мин.няма значение на къде точно, важното е да е читава педи и да имат апаратура.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #238 -: Септември 18, 2017, 19:04:36 pm »
Момичета,

вчера след голям зор за ходене до 00 преди да си легна си ударих един душ и забелязах парченце от тапата на всекидневката ( аз си ги влача тези превръзчици заради прогестерона, който трябва да слагам вагинално до 36гс)
Нямаше кръв, само едно тъмно бяло-светло жълто парче от тапата! Колкото 5 стотинки...
Четох, четох из нета, случвало се често още от 30гс да започне да пада, но се възстановявала..
На някой да му се е случвало толкова рано? Аз в Сряда правя 32гс.. И честно, малко ми е притеснено..

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #239 -: Септември 18, 2017, 23:12:47 pm »
Гале, с първата ми бременност имах един такъв момент с чуденка това жилесто парче върху тоалетната хартия да не е тапата. Бях в 20 г.с. Притесних се и отидох на лекар. Всичко ми беше наред. Дано и при теб е така.



   La vita è bella