0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #120 -: Август 16, 2017, 02:39:08 am »
Колко сте изписали, не мога да сваря да ви чета :)
Даная, последно като ми мериха шийката в 24 седмица беше 2.40см, оттогава съм на прогестерон, вагинално.. Имам още седмица-две докато отида пак, да мерим.. Искаха чак в 29 седмица да ме видят..
Утре ставам на 27 седмици, за статистиката на мамите преполовили бременността.. Само се моля да избутам до 38-39 седмица. Близнаците родих почти в 36 седмица, и бяха едни малки мишоци.. (по 2440 и 2490 гр) За моя радост, здрави! Не сме били в неонатология, прибрах си ги дома, единия на 5ти другия на 6ти ден ( че единия беше с жълтеница) заедно се прибрахме всички.
Лориан, дано излязат нормално твоите бебоци, ние със секцио излязохме, защото единия хубавец не се спря, през цялото време беше в някакви ненормални пози :) но никога с главата надолу :) И док каза "избирай, нормално раждаш първия, ама този шебек ако не се завърти надолу с главата, ще се наложи секцио" Много пъти го обсъждахме, с нев, с мъжа ми, беше много готина, не ме е "натискала" за секцио. Аз сама си го реших..
Шуши, за инфекция ми вземаха проба от влагалището и така изследвахме. Нямаше инфекция, само остатъчно показа "trace" от гъбичките и ми дадоха още един хап да си ... сложа :) Може би да попитам пак следващия път..
В 28 гс имам записан час за теста за гестационен диабет.. Ъхх... 2 тона захар, и после шугар раш!
Аз сладко почти не ям, имам приливи и отливи, но през повечето време само от плодове ми е захарта.. Дано няма проблем..

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #121 -: Август 16, 2017, 08:15:37 am »
Гальонди, много е гадно това с пиенето на захарта, само като се сетя и ми се повдига... Пробиотици може да се пият през цялата бременност. Аз взимам на Джеймисън, защото е само по 1 на ден. Скъпички изглеждат, но опаковката стига за 2 месеца, което ги прави изгодни...
И моят бебок го дават с голяма глава. Това е и една от причините за ЦС.
Даная, пробвай някои бахови капки и аз пиех Седатиф като ми беше нервно. Не се подавай на депресии, бебо има нужда от усмивки. Сигурна съм, че не ти е лесно да лежиш, но се опитай да вземеш максимума - чети, учи, научи някое ново хоби...
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #122 -: Август 16, 2017, 10:40:24 am »
Подкрепям Йоли. Има момичета, които като бременни започват да плетат или да шият за бебето. Сигурна съм, че в ютюб има много клипчета дори и за начинаещи.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #123 -: Август 16, 2017, 13:29:09 pm »
И аз пия желязо но не съм се лишила от млечните продукти. Аз пия Феротон, това са сокчета, че др не ми понася и даже час след него мога да ям. Но понеже пия и Л-тироксин за ЩЗ и доки ми е казал, че между Желязото и Тироксина трябва да има 8 часа. Затова като пия сутрин Тироксина и Желязото ми се пада чак следобед да го пия. И затова нямам проблем да консумирам мл продукти сутрин и вечер. Даже четох, че сега в 8 м е най-важно да се приема калции и желязо. Но за Магнезия знам че трябва с Тироксина да има 4 часа но сигурно това правило важи и за Желязото. Но аз пия Желязото поне 2 часа след Магнезия.
« Последна редакция: Август 16, 2017, 13:46:16 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #124 -: Август 16, 2017, 13:37:09 pm »
Здравейте,мина биохимичния скрининг,всичко е нормално,риска за
хромозомни болести  е нисък,бебчо махаше с ръчичка и си беше дигнал крачетата,не знаем още пола :lol:.Премериха ми и шийката-3,6.
Намалиха повечето от лекарствата,даже някои ги спирам.Остана  ми една цяла кутия кринон гел 15 бр.закупени от Истанбул,ако някой има нужда, да ми пише.
Питах и за магнезия,може до го пия вече 2*1 на Магнерич.
« Последна редакция: Август 17, 2017, 00:21:30 am от blue_sky »
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #125 -: Август 16, 2017, 13:54:41 pm »
Супер Санита!Щом вс е ок с бебо от това по хубаво няма.
Оффф момичета ако не е едно ще е друго.
Днес мн ме болят бъбреците най вече в .ляво и болката отиво ниско долу.
Пих нош па звъннах на доктора но той явно има работа и не ми вдигна надявам се да върне обаждане.А ако не пак ще му звънна.Че нито седнала нито права ,направо не мога да си намеря място!
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #126 -: Август 16, 2017, 14:20:10 pm »
Момичета доктора ми изписа и папаверин и спазмалгон за болката,но чета че спазмалгона не се препоръчвал много по бременност.
Вие пие ли ли сте!Или да взема да пия само папаверина с неоронала.
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #127 -: Август 16, 2017, 14:28:03 pm »
И аз знам,че спазмалгона никак не се препоръчва.Знам,че може нош па и папеверин на мен дори ми биха това на инжекции и пих доста време от тях.Но не съм лекар и не знам.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #128 -: Август 16, 2017, 15:09:33 pm »
Момичета и аз пия желязо. Обаче сега с този гестационен диабет трябва да ям млечни продукти на всяко ядене и ме карат даже да ям 5 пъти на ден, просто няма как да има 4 часа от приема на желязо...много ли е важно това правило? Този месец пък няма да си изследвам хемоглобина няма да разбера дали се е качил...

сунита само така, хубави новини и да напредва бременността безпроблемно!

кисми не мога да ти дам съвет за лекарството, но но шпа не ти ли помогна? То поне знам, че не вреди на бременни.

Гальонди, аз най-много се опасявам да не стане както казваш - първото нормално а второто секцио. То нали като излезе първото, второто има много място и за нула време може да се обърне...Ще видим какво ще стане. С първото раждане ми беше много тежко, надявам се поне второто да ми мине горе-долу нормално, но с близнаци си е сложна работа...
Успех на теста с глюкозата. Ти щом си имала гестационен диабет преди си се научила да се храниш и това, че не ядеш сладко е много добре. Дори да нямаме диабет това сладко е много вредно и няма никакъв смисъл да се яде. С първата бременност се тъпчех с бисквити и резултат качих 18 кг.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #129 -: Август 16, 2017, 17:32:46 pm »
Лорейн,аз знам че трябва да минат 2 часа от кафе и млечни,за да се пие желязото.Така и съм правила през цялата бременност.Също така ме караха на гладно,защото се усвоявало по-добре.На много момичета им става лошо така,но аз си бях ок.
Кисми,да,не е препоръчително спазмалгон,но доктора си знае работата.До колкото знам се използва в краен случай.Със сигурност знам,че вредите са по-малко от една силна бъбречна криза.Пробвай се без него,но ако не можеш го включи.Пий много вода.Има хубави чайове,но те не са ок за бременни.Салата от магданоз помага,но прочети колко е добре за бременни
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #130 -: Август 16, 2017, 17:42:22 pm »
Благодаря ви момичета.Не издържах и пих спазмалгон и ми по отмина ,но определено няма да го пия отново защото и преди и сега мн ми дразни стомаха!
Да чета че не се препоръчва но пък аг ми го изписа а й отделно сега една позната разбба че е бременна и нейното аг и изписал спазмалгон!
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #131 -: Август 16, 2017, 17:51:09 pm »
Bebeshok, мерси. Ще се опитам да го пия на гладно сутрин, но после не е проблем ако закуся с кисело мляко нали?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #132 -: Август 16, 2017, 18:58:47 pm »
Лорейн аз също пия желязото с 2 часа разлика от млякото. А следобед стомаха ми е празен и дефакто е на гладно.

Момичета, да ви питам с какви препарати перете дрешките на бебетата или с какви смятате? Чудя се какъв препарат да купя!

Хубава вечер! :hangclothes:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #133 -: Август 16, 2017, 20:43:02 pm »
Ефра,

След известно лутане намерих препарат, който пере добре и е много нежен към кожата на бебето, а и няма аромати. Това е препарата на DM - Denk Mit ultra sensitive.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #134 -: Август 16, 2017, 21:03:36 pm »
Аз смятам да пера с тео бебе.  Него сме прали дрешките на племеника и съм доволна. :)
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #135 -: Август 16, 2017, 22:30:33 pm »
Лорейн,няма проблем после да си закусиш с мляко,както казах стига да са минали 2 часа.
За препарата аз съм с Ариел бебе.Има лека миризма,на мен ми харесва.На беба мисля,че и понася,не е проявила алергия или нещо подобно.Изпира добре,само тези дни докато преминем от един номер памперс на друг, дрехите бяха по- зацапани,но аз пера на по-ниски градуси и кратка програма,просто тези ги пуснах на по-високи градуси и са като нови :D
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #136 -: Август 17, 2017, 08:04:20 am »
Ефра, аз по препоръка от курса който посещаваме, ползвам препарат и омекотител Сано.
Всичките ми приятелки мами потвърдиха, че това за тях е най доброто.
Пере се винаги машинно, с течен препарат, слагат се само 2-3 лъжички от количеството като доза за едно пране.
Аз малко се поувлякох и сипвах по 50гр на пране, в резултат всичко мирише на бебе сега.  :lol:
Относно гладенето, казаха че не е задължително. Само при желание за по-прегледен вид на бебето. Но аз си изгладих първата партида, за да ми е по-подредено.

Вчера в МД ми засякоха контракции и док се притесни да не се разраждам по-рано. Сега иска да лежа и да пия магнезий, а аз имам 100 неща да свърша...
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #137 -: Август 17, 2017, 17:48:26 pm »
Благодаря момичета,
ще ги разгледам в магазина. Даже от тази марка Сано ползвам препарат за почистване на под и съм мн доволна. И на мен ми бяха казали, че е хубав за детските дрешки, икономичен, даже май бил еврейски/то ясно защо е икономичен :wink:/.

Да ви питам, не е проблем в 8 м да пия парацетамол, нали? Днес отново ме заболяха костите на ръцете но пак силно. Свиквам с този Вигантол ли, незнам. Гърбът и раменете ме болят, от няколко дни ме боли едното коляно, явно не издържа на тежестта. Днес нервна криза направих и после имах бодежи в гръдната област. Искам вече да излиза бебето...

Хубава вечер! :(
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #138 -: Август 17, 2017, 19:16:46 pm »
Ефра ,Можеш да пиеш парацетамол.За нервната криза вземи нещо от рода на мента,глог и валериан.Има на билкова основа лекички.На бебо му трябва здрава мама.Ако те е страх,чаша вино,бира няма да му навреди.Наслаждавай се сега  на алкохола(в умерени количества),че после ако кърмиш,ще трябва да забравиш за него.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #139 -: Август 18, 2017, 08:30:41 am »
Подкрепям за чашата алкохол. Не взимай билкови неща, пробвай го тоя Седатиф и РР капки на Бах. Вчера ми беше нервно и като дръннах 2 хапченца всичко си ми мина :)