0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #180 -: Август 26, 2017, 07:39:04 am »
Добро утро момичета.От снощи имам доста силни болки ниско долу в дясно( мислих си че нещо от сраствания от операциите и то там точно където имах дренове) но е толкова силна че отидох ме до болницата.Гинеколога който ме прегледа казва че правя хидронефроза ,а аз си имам проблеми с бъбреците и от години знам как ме боли когато правя хидронефроза .После ме попита дали съм оперирана от апандисит казах не и моят мъж му каза че се съмнява за това а той му отвърна че дори и хирург не може да разбере не дай си боже ако е апандисит защото съм била бременна.Не съм спала пих папаверин пих нош па поотмина малко но пак си болеше.Ходих си по нужда до тоалетната.Нз освен да му пиша на моето аг да видим той какво ще кажи.
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #181 -: Август 26, 2017, 09:08:27 am »
Кисми според ме кажи на аг-то ти да го има на предвид най-малкото. Ако прецени и да те види и той. Това не са малки болежки щом не си могла да спиш цяла нощ. Но най-важното е да си спокойна. Успех!

Аз пък момичета, не знам дали да ви споделя но снощи съседката ми се самоуби с огнестрелно оръжие. Полиция и линейка идваха. Постарах се да запазя спокойствие, та чак безразлична бях почти. Имах притеснение, че може да не заспя и се чудех дали да не пия някакво успокоително но се отказах. Мъж ми се постара и той да е спокоен за да не ме изнерви въпреки че и той даде показания като останалите съседи. На този фон вчерашните неприятни усещания с педиятрите направо ги забравих. И така.
Спокойна събота и неделя! :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #182 -: Август 26, 2017, 09:41:33 am »
Оххх Ефра и теб само неприятности те преследваха през отминалата седмица.Ама нова седмица ново начало ;) Писах му на аг -то че вече ми е неудобно и да му пиша.Той е мн добричък ама за най малкото и го притеснявам.Дано по бързо да види и да отговори.
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #183 -: Август 26, 2017, 14:26:06 pm »
Здравейте, момичета. Присъедиянвам се към вас :) миналата година бях тук, както се вижда от подписа ми и сега повтарям :)


*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #184 -: Август 26, 2017, 16:05:48 pm »
Ефра,   8O Да почива в мир жената! Сигурно е имала сериозна причина да вземе такова решение. :-(((

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #185 -: Август 26, 2017, 19:01:33 pm »
Ефра,   8O Да почива в мир жената! Сигурно е имала сериозна причина да вземе такова решение. :-(((
Еми, жената е разведена без деца. Около 50г. алкохоличка. Казала че вече не вижда смисъл в живота. Не мисля, че трябва да обсъждаме такива тежки теми а и тук не му е мястото. Само ще кажа, че независимо човек дали е намерил или не половинката в живота и дали може или не да има собствени деца, не трябва да се оставя така. Вземи и си окинови дете и да знаеш защо живееш дори и да си самотен родител.

Иначе от няколко дни съм спряла утрогестана. От 1 месец до сега го слагах, нямах търпение да го спра. Имам чувството че бебо е слязъл надолу. Вече нямам тази ненормална жажда като жаба. Вече нямам нужда да хода до тоалетната през 5 мин и то за няколко капки. Нормализирват се нещата. Само сега е проблема този хемороид. Явно бебо като е слязъл и  натисна червата още повече. Сутрин като се събуда се е свил но станали и се надува. С мазането само му премахвам дразнението.

Сън смайл добре дошла при нас. Ти не си си губила времето, печете второ бебче. Съвети можеш да ни даваш значи, опитна си вече.Пожелавам ти пухкав финал. :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #186 -: Август 28, 2017, 10:42:27 am »
Здравейте :) нашата принцеса Габриела се роди на 25,08- секцио. 3,370 кг и 47 см.
Още сме в болницата и се адаптираме една към друга :) Голямо щастие. Пожелавам го на всички!
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #187 -: Август 28, 2017, 11:06:58 am »
Честита рожба, позволявам си да пусна темичката за това чудесно дългочакано събитие. :D

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52138.0
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #188 -: Август 28, 2017, 22:46:44 pm »
Здравейте, момичета,

Прекрасно събитие, Шуши! Нека Габриела бъде много здрава и да ви носи само щастие и радости!  :D :welcome_1: :hbirth:

Ефра, много кофти случка. Да почива в мир жената. Аз лично много изживявам такива неща. Браво на теб, че си успяла да се съхраниш. Сега най-важното е с бебето да сте добре!  :bighug:

Кисми, дано този лекар да не е прав и бързо да ти отмине проблемът. Да видим какво ще каже и АГто ти.

Сън смайл, добре дошла! :)


*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #189 -: Август 29, 2017, 11:50:27 am »
Ефра, не всеки става за родител и не всеки иска да има дете. А и не на всеки едно дете би ми осмислило живота. Имам моя близка, която не е алкохоличка, но на 60 и малко и не вижда смисъл в живота. Проблемът е друг при нея. В липсата на интереси, в сприхавия характер, в резултат на който няма и приятели. Но аз не мога да й дам смисъл на живота. Искам да й помогна, но не знам как. Опасявам се, че никой не може.

Лека бременност, момичета, и само хубави мисли!

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #190 -: Август 30, 2017, 14:14:18 pm »
Момичета здравейте какво ще кажете за панцев в 26 г.с.Изписан ми е за бактерия която излезе в МБ от влагалищен секрет.
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #191 -: Август 30, 2017, 15:48:05 pm »
Kissme, аз съм пила този антибиотик в началото на бременността, към 7-8г.с и тогава АГ-то ми каза, че без него няма да се оправя (кашлях като магаре).
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #192 -: Септември 02, 2017, 21:15:44 pm »
Здравейте момичета :)

Честита щерка, Шуши! Да ти е жива и здрава Габриела!!!
Аз съм си все още на същото дередже, с контракции и корем на камък.. но се държа. Броя дните и чакам времето да минава, момата да мине поне 37 седмици..
Бях на видеозон и на лекар миналата седмица, имам си една бузанка, на 3Д снимка ми я изкараха, с коса, ама много... И едни бузи извади.. цяла топка!!!  :P
Според мерките е над 1500гр вече.. аз съм в 29гс.. До 39гс ако задържи, не знам една дреха от тези за новородени дето имам, ще и стане ли  :D :D :D
Насрочихме дата за секцио за 10ти Ноември.. Вече започва да ме пристягва гърлото..
Момчетата ми почнаха предучилищна на 17ти Август, за поредна седмица са болни, с много бухане и яка кашлица, направо съм се спекла от страх да не я лепна и аз.. Миналата година като почнаха почасовата предучилищна ( по 3 часа на ден, 4 дена в седмицата) що бацили ми домъкнаха.. и всичките ги изкарахме и ние с баща им след тях.. Само, че в пъти по-зле..
Насред Септември карах някаква настинка, мъкнах си я една седмица и след седмица се влоших, ударих го на синузит! Цели 2 месеца го влачих, щях да загина от главоболие.. Никога не бях боледувала от синузит през живота си.. И така.. сега си примирам от страх да не лепна пак някой упорит бацил, че не знам какво ще правя..
Споделете за храни, които за подходящи при анемия?   :)

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #193 -: Септември 02, 2017, 22:10:18 pm »
Гальонди, анемия имаш предвид намалено желязо ли? Че аз нали се боря с такъв тип анемия. Като започнах да пия сокчето Феротон забравих кои храни бяха за желязо. Сещам се само за червеното цвекло. Потърси в нета, аз от там гледах.
За контракциите не ти ли изписаха магнезий? Аз когато спрях изведнъж утрогестана и корема ми се втвърди. Пак започнах да го ползвам и постепенно го намалявах. Да не би да имаш нужда от прогестеронов препарат за корема, ползваш ли?
Относно бацилите, мога да ти препоръчам за имунната система Клеева тинктура или директно домашен мед. Както за децата става така и за теб. Няма да ти навреди.

Аз в понеделник съм на жк, ще си правя последните изследвания и на тонове. Иска ми вече бебо да излиза, че ми писва.

Хубава вечер
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #194 -: Септември 02, 2017, 23:51:02 pm »
Ефра, имаш още време. :-) Не бързай! Нека да си качи грамчетата бебето! А и момченцата обичат да закъсняват (въпреки че аз бебета преносвам всякакви).

Лека бременност, момичета!

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #195 -: Септември 03, 2017, 00:01:01 am »
Ефра, имаш още време. :-) Не бързай! Нека да си качи грамчетата бебето! А и момченцата обичат да закъсняват (въпреки че аз бебета преносвам всякакви).

Лека бременност, момичета!
:) благодаря блу скай, аз започнах вече 37 г.с. и бебо се очертава голям. Доста ми е голям корема. Всички като ме видят  и смятат, че ще раждам скоро а те мина е чак на 30септември. А ако расте още бебо ще ме натискат за секцио а аз искам нормално да се пробвам. Така, че ако реши да тръгне скоро нямам против.
Мн ми се спи а ми е нервно и не мога да заспя. Не мога да се отпусна, усещам напрежение.
Лека нощ!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #196 -: Септември 03, 2017, 00:14:26 am »
Лентичката ти показва 35 седмица. Дано да можеш да родиш естествено, щом искаш. Моят син също не беше от най-малките, но не съм раждала със секцио. Дъщеря ми беше "дребосък" за 42 седмица, само 3050 гр, но при нея едната артерия към плацентата не я кръвоснабдяваше винаги добре, та втората половина на бременността правех доплер всеки път. Беше си лека, но растеше и затова максимално я чакахме да излезе сама. Накрая пак ми предизвикаха раждане. Нищо, че акушерката още в 36 седмица взе да ми обяснява как коремът ми е паднал и сигурно ще раждам скоро. Мадмоазел си стоя на изходната права без да бърза да излиза. :-)

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #197 -: Септември 03, 2017, 07:19:09 am »
Ефра, да, намалено желязо е. Не е кой знае колко ниско, но за да не се влоши, исках да пробвам с храни, вместо с добавки.. Имам проблеми със запек и без това, ако почна и желязо се опасявам, че ще стане още по-лошо..
Исках да ви споделя, че с лекарката се уговорихме по време на секциото да ми отстранят и дясната тръба, за да не се налага да ползвам противозачатъчни, след като се роди момата.. Цял живот се борихме за деца, не съм пила никога (освен 6 месеца след като се оженихме с мъжа ми, че "не исках да бързам с децата"
Та сега момата като ни изненада, ми се иска да е за последно 😂 3ма Мускетари ще са ми идеални!! 😂
Мислех само да си "вържа" тръбата, но пак се опасявам да не вземе да пропусне 😆 Нали все пак досега се предполагаше, че е запушена 😂

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #198 -: Септември 03, 2017, 11:22:10 am »
Лелее момичета как се стъмни в София, все  едно е 18ч. Очаквам да завали.

Еми Гальонди щом така сте преценили. По тази тема се сещам за един случай. Приятелка на моя приятелка и отстраняват уж запушена тръба в Надежда. Само да добавя, че жената прави инвитро опити за забременяване и те са неуспешни. И след няколко месеца усеща силна болка от страната на операцията. Отива в Надежда и се оказва извънматочна бременност в тръбата, която уж е махната. Доки казал мед чудо. И сега дали само са срязали тръбата и тя се е залепила отново или е била изрязана и отново се е възстановила, не знаем. Лошото в случая е, че жената забременява спонтанно но тръбата трябва отново да бъде премахната.
Така, че каквито и планове да си правим не зависи всичко от нас.
По канал TLC има такова предаване-Незнаех, че съм бременна. Е там и такива случаи има. До колко са вярни и това незнам. 8O
« Последна редакция: Септември 03, 2017, 11:24:23 am от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #199 -: Септември 04, 2017, 07:49:22 am »
Ехо, момичета! Чета ви, добре сте :)
Аз и Митачето също сме добре. Въпреки че той има още жълтеница и ми е много мъчно за малкото човече...
Да, гледала съм го това предаване! Не знам как е възможно да не навържеш 2+2 и да не разбереш, че си бременна! Но винаги гледам сериите с интерес  :lol:
Относно докторските изцепки - нямам думи!! След като изсипах 1 торба пари за "прегледи" без документ (бон, фактура) на Николов, той нито ме отвори, нито ме затвори на раждането. Появи се само да извади бебето. И не знам кой малоумник ме ши, но сега имам някакво разминаване, което си личи там където минава линеа негра. Не е болка за умиране, ама що така ме сглобиха, не ми е ясно...