0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #160 -: Август 22, 2017, 19:35:17 pm »
момичета, аз пуснах темичка, нека съберем всички щастливи пожелания в нея.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52133.0
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #161 -: Август 22, 2017, 20:49:51 pm »
При какви хубави новини се завръщам да ви чета!
Йоли, жив и здрав да ви е Димитър! Да расте безгрижно и да ви радва безкрайно!!!
Аз утре ставам на 28 седмици и с риск да се разхленча, искам да ви споделя, че драмата ми е голяма!! Не очаквах толкова зор с едно бебе, при положение, че двама ги износих до 36гс почти, и освен единия ти огромен тумбак, нямах болки, активна бях, дори след като ме оставиха за задържане в болницата ( заради скъсена шийка) и след това пазих леглото (уж) докато се родят..
Сега не мога нищо, нито да ходя, нито да седя, нито да лежа.. Нищо!
Онзи ден в магазина изкарах на мъжа ми акъла, а за мен да не говорим.. Мислех, че там ще си родя.. 10 минути да сме ходили, може би, за униформи на момчетата.. И като ми стана корема на камък, като ме заболя отдолу ( то там ме боли и срамна кост, и вътре във влагалището имам едно чувство за подуто непрестанно) взех да се изпотявам, не мога да мръдна.. Едва излязох от магазина, в нас лежах, ставах, няма оправия.. Въпреки, че корема ми не беше чак толкова твърд като легнах.. До вечерта бях зле, преди да си легнем да спим вече от зор ревнах като магаре.. Усещам, че не са контракции за тичане в спешното, но така ме боли всичко, че не си намирам място.. Не знам какво да се правя..
Този Петък съм на лекар, за теста за гестационен диабет, другата седмица съм на лекар да мерим шийката пак, дано не се е скъсила още повече..
Само из нас ходя и то едва едва, добре, че работя от вкъщи.. Но пак на един стол вися по цял ден.. Не мога да повярвам колко ми е трудно.. Само се моля момата да докара до 37 седмица!
А тя е една акробатка  :P не рита толкова, ами се върти! Постоянно ми стърчи корема отнякъде, защото момата прави салта! Вечер спи и цял ден беснее :) Аз броя дни и седмици.. и чакам да дойде време за раждане :)

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #162 -: Август 23, 2017, 11:32:58 am »
Момичета някоя от вас да е посещавала заболекър по време на Б.В 24 с кое е разрешено и кое не!
Става въпрос за корен
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #163 -: Август 23, 2017, 12:13:19 pm »
Момичета някоя от вас да е посещавала заболекър по време на Б.В 24 с кое е разрешено и кое не!
Става въпрос за корен
Да ти кажа не ми се наложи да хода на зъболекар, въпреки че имах от време на време болка в някой и др зъб. Венците ми се подуваха и си ги миех по 2 пъти на ден с почистване с конец и използвах Листерин вода за уста. Но ако имаш по-сериозен проблем би трябвало зъболекаря ти да знае кое е позволено и кое не.Ако не знае се дописай до АГ-то ти или потърси зъболекар, който работи с бременни. А защо с корен...да не иска да ти вади зъб. До колкото знам не може да се ползва упойка. Потърси специалист! Успех!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #164 -: Август 23, 2017, 12:20:30 pm »
Оф ми от моята немарливост един зъб се разруши и стигна до корен.Леко ми опъва и леко се е подул но силна болка нямам да чукна на дърво.
По принцип съм мн зле със зъбите почти всички са ми пломбирани и винаги се резяждат от шийката.Имам мн висока киселиност в устата.
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #165 -: Август 23, 2017, 12:42:21 pm »
Ако не е толкова зле положениего пробвай с увеличена устна хигиена и виж дали ще имаш подобрение. Ползвай конец за зъби и по силна вода за уста, би трябвало да намали киселинността в устната кухина. На мен все още са ми подути венците но др ми няма, просто поддържам нивото/ползвам най силната вода на Листерин/. Питай в някоя аптека за този проблем по конкретно каква вода да ползваш.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #166 -: Август 23, 2017, 12:49:25 pm »
Вода за уста Еудрил ще ти намали болката и възпалението до някъде
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #167 -: Август 23, 2017, 15:32:25 pm »
Благодаря момичета за съветите.
Моят зъболекар погледна опипа но каза че вс е наред в смисъл да изчакам след като родя ,ако не дай си боже се подуя да му се обадя но засега да изчакам.
Аз си мия редовно зъбите ноооо ...и генът има значение.
Препоръча ми паста пародонтакс и вода за уста пародонтакс без алкохол.
Правих си и жабурене с лайка тез два дни нз дали помага ама :)
Айде дано да не ми създават проблеми :)
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #168 -: Август 23, 2017, 18:37:34 pm »
Напълно те разбирам за гена и аз съм така. Но опредалено от бременността венците ми са по-чувствителни и трябва по-добра грижа. Да знаеш можеш да ползваш клеева тинктура за венци и авти. С клечка за уши да ги мажеш няколко дни след всяко измиване или жабурене с вода и тинктурата. Хубаво е през цялата бременност да ги обгрижваш повече. На мен пастата пародонтакс мн не ми действа. Хубава вечер!
« Последна редакция: Август 23, 2017, 18:41:14 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #169 -: Август 23, 2017, 20:42:00 pm »
Момичета,секциото ми е насрочено за петък...днес почнах вече сериозно да се притеснявам. Познавам всяка стъпка на тази операция,но от другата страна..ще се побъркам!
За зъбите..не мога да се включа,аз съм си с кървящ нос,венците са ми ок.
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #170 -: Август 24, 2017, 02:33:02 am »
Шуши, дишай!!! Всичко ще е наред!
Сърчицето ми се разтупка само като те прочетох, защото аз самата се треса отсега като се сетя какво ми беше след секциото с момчетата..
Един съвет от мен, поне при мен беше така, ставай и ходи да пишкаш.. НЕ знам от операцията ли, от какво, не усещах, че ми се пишка, и като се засилих да ставам на втория ден, пикочния ми мехур пълен... не мога да мръдна!! 20 мин седях и ревах в леглото от болка, щях да полудея.. И нали незнайно защо, измерват колко си пишкал( тук в Сащ поне е така) като седнах в тоалетната, това дето ми го бяха сложили да "гледат" количество урина... преля и аз нямах спиране.. толкова много вода изпиках!!!Иначе оттам нататък, бързо се възстанових, обикалях коридорите, като ме изписаха на 5ти ден, се чувствах добре,  седмица някъде, ми отне да се почувствам като себе си отново :)
Относно зъбите и бременност.. в началото на тази бременност що не се гътнах от инфекция. Повторно ми вадиха нерв, на зъб, който от години е умъртвен..Под коронка! Наложи ми се да пия антибиотик, първо за една седмица, уж ми поотмина, бърникаха ми зъба и след 2 дена с нова сила се върна болката..Айде пак антибиотик.. не съм усещала такава болка през целия си живот, беше страшно.. Вече обмисляхме с моя зъболекар да отваряме венеца, да търси причината в корените отвътре, и болката отведнъж спря.. Аз бях в 7гс..
Оттам нататъка, борба с гъбички.. Заради 2 седмичния курс с антибиотик..
И там беше чудо.. Направо как оцеля това бебе.. не знам! Борбена ще е, като майка си :)
Йоли, устискай още малко да излезе бебока, дано няма сериозно възпаление и да отмине..Но ако те заболи, веднага при зъболекаря  :)

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #171 -: Август 24, 2017, 12:31:01 pm »
Шуши с теб сме :) Всичко ще мине по вода.По гадно е възстановяването,но и то ще отмине.
Момичета всички ми казват че говоря носово а аз не съм болна.В третия даже още във втория спрях цигарите ,с извинение от няколко дни имам храчки дали от носа е нз или се чистя от цигарите макар че моя мъж като де прибере и като запали и аз се напушвам на аванта :) Въпреки че мн ме дразнят вече и направо е ужас особено като е пушил и реши да ме целуне 😆😆😆
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #172 -: Август 24, 2017, 17:40:34 pm »
Аз съм непушач но до преди месец и аз говорех на нос. Нямах хрема а хората само ме питаха дали съм болна. Явно синусита ми се запушваше, което преди не ми се е случвало. Явно е от хормоните. Сега вече нямам. Но ти щом имаш храчки може да се чистиш от цигарите. Или просто да имаш повече слюнчест секрет и това да те дави като храчки. Недей да дишаш дима от цигарите, не ставай пасивен пушач. На мъжа ти не му пречи на терасата да пуши, все пак времето е хубаво.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #173 -: Август 25, 2017, 08:00:46 am »
Добро утро момичета,

Шуши пожелавам ти късмет в днешния важен ден за теб. Всичко да мине по план и скоро да гушкаш малката сладурана. Не го мисли а се впускай в новото приключение. Успех!

Аз да питам вече опитните мами. Мин седмица се чух с една докторка, която се съгласи да запише бебо при нея. Но в последствие разбрах, че е общопрактикуващ лекар и отделно педиатър. Та тя ми разясни, че всъщност бебетата не се записват защото нямат егн първия месец и чак след като го получат. Затова ми поиска 30лв за първото посещение. Аз се изненадах, че си поиска. Това, така ли е? И сега се чуда дали да ида при нея да говорим. Тя др седмица излиза отпуск а ако почна да търся др незнам дали ще намеря. Мн познати казват, че са имали проблем с намирането на педиатър, докитата им отказвали защото имали запълнена квота. Та се чуда да ида ли или да търся др?!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #174 -: Август 25, 2017, 08:51:55 am »
Ефра, ние записахме малкия при настоящия му педиатър още преди да се роди и не са ни казвали да има такива такси за посещение и т.н. Малкият се роди на 06.11.2014, изписаха ни на 12 или 13.06.2014 и още на следващия ден дойде вкъщи, направи обстоен преглед, даде насоки за температура на стаята, излизане и т.н. и не ни е взела и стотинка. Не знам, може би има някаква промяна сега...
Друг е обаче въпросът, че от около една година ползваме услугите на частна детска денонощна клиника и ако, дай Боже, имам второ дете, директно там ще го запиша /а за второ дете даже няма такса/.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #175 -: Август 25, 2017, 09:12:57 am »
Ефра, не трябва да се плаща нищо. В началото бебо още няма ЕГН и затова ти е казала така. Намери си друг, ще ти направи посещението, ще се разберете, очудвам се на тази педи, те си намират начини да си оправят документите докато излезе акта за раждане.





Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #176 -: Август 25, 2017, 10:42:13 am »
Ефра,не трябва да се плаща.Аз също не съм плащала,но някои педиатри имат такава практика и сумата е 30-40лв,някои се оправдават с ЕГН то други ,че посещението е домашно.ЕГНто излиза за около 2 седмици,ние го дадохме след 1м и чак тогава ни записа,а през това време сме имали 1 домашно посещение и още 2 на място без да ни взима пари
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #177 -: Август 25, 2017, 12:55:13 pm »
Шуши късмет и спокойствие днес и  приятно гушкане на госпожицата.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #178 -: Август 25, 2017, 13:27:50 pm »
Момичета да ви разкажа какво стана. Ще се опитам на кратко. Реших да отида до др педиатърка, която като начин на рабога повече ми харесва пак в 17дкц. От една страна съм разочарована но от др ми допада. Та жената мепопита откъде я знам и аз като и казах от нета и тя започна да ми разяснява как всъщност тя обслужва новородените деца на вече нейните пациенти или внучета, роднини и приятели. И как едва ли не аз съм отишла при нея просто защото ми трябва педиатър. Е аз каква майка ще съм ако не търся качествен лекар. Трябваше да и обеснявам как за нея в нета от това дкц има най-добри отзиви. На мен ако само така ми трябва педиатър ще си намеря навсякъде някой с малко опит и... Също така как тя била за кърменето, против лекарствата, против стриктното даване под час на лекарства и кърма...и някакви такива които аз лично също съм за. Но тя така ми казваше все едно съм някаква лигла и да не споря с нея. Разбира се и тя си каза че взима такса 35-40лв за първо посещение. Тя поне си каза, че никой не се грижел за лекарите и затова те си искат. Предполагам, че искат защото не съм с познат. Но тя ме предопреждава била имала мн бебета и все пак да съм потърсела алтернатива и ако не намера ако и се обадим няма да откаже ще дойде. Но това ми звучи като аз ще дойда ама после може др да си намерите. Незнам какви са тия доктори. Аз съм в нейния регион би трябвало да нямам проблем освен ако квотата и е запълнена. Да беше ми отказала а не да ми разтяга локуми. Др седмица ще потърся все пак алтернатива.  :?
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #179 -: Август 25, 2017, 22:43:12 pm »
Ефра какви са тези доктори ,какво е това чудо?Някой ако ми говори така,не бих се върнала въобще.

Шуши,вярвам че всичко е минало по мед и масло и че сте се гушналу поне за малко