0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #160 -: Януари 14, 2017, 11:58:53 am »
Бъни честито и от мен
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #161 -: Януари 14, 2017, 17:34:32 pm »
Благодаря много и от сърце на всички за подкрепата.
Предстоят изследвания още в понеделник, заради хашимотото и куп други неща.
Пожелавам на всички останали да се похвалят по - скоро и да имат успех, ще продължавам да ви чета, защото сте много полезни за мен !  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #162 -: Януари 14, 2017, 19:18:56 pm »
Ех че хубаво .....само с такива тестчета  да се напълни темата!!!
Бъни  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #163 -: Януари 14, 2017, 20:22:22 pm »
Ех,че прекрасна новина.Честито Бъни!Лека и безпроблемна бременност и дано Господ ви закриля!💋💋💋
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #164 -: Януари 15, 2017, 14:57:44 pm »
Здравейте момичета,  :hello2:
аз съм нова във форума, тъкмо се регистрирах, но прочетох всичките ви разговори и много ми хареса колко сте позитивни всички и как се подкрепяте. Та... реших и аз да стана част от групичката.
Моята история: Март месец 2016 менструацията ми дойде с малко закъснение, но нямаше нищо необичайно, тъй като винаги е била малко нередовна. Проблема започна след около две седмици, когато кървене продължи и веднага тръгнах по доктори, първо ми казаха че сигурно е от пролетта и не виждат нищо нередно(случвало се при много жени). След още 1 седмица си продължаваше и реших да си купя тест - с учудване видях слаба втора черта - веднага на доктор - прегледаха ме, пуснах ЧХГ и поради ниските стойности ми казаха че явно е имало бременност, но е приключила и просто ми е дошло да не се притеснявам, тъй като организмът ми сам е изхвърлил всичко. Прибрах се аз отново. Драмата обаче продължи и след още 1-2 седмици започнаха страшни болки... и изведнъж ШОК и по спешност в операционната. Оказа се, че съм имала извънматочна бременност и тъй като никой не забеляза вече беше късно, корема ми беше пълен с кръв, маточната тръба се беше спукала и ми я махнаха.  :balk_144:
След половин година се решихме да започнем нови опити за тъй желаното бебе... И така вече трети месец :( все не става. Вчера отново бях разочарована от лелката, която си дойде по план. Поне М вече се нормализира, макар че периода на цикъла ми е 40-42 дни.
Другата ми тръба е напълно проходима, не би трябвало да има проблем... явно бебчето си избира зодията. Надявам се следващия месец да ви се похваля с  :bfp: :bori_003:
Извинявам се за дългия пост, но много искам да споделя с някой и да си вдъхна кураж.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #165 -: Януари 15, 2017, 19:04:42 pm »
Бъни, честито :-)
Маргаритка, добре дошла, с пожелание за скорошна бременност и живо и здраво бебче на финал.
Момичета, според вас възможно ли е в един месец да има две овулации? Знам, че звучи налудничево, но преди време един лекар (репр. специалист) ми изчисляваше в кои дни да правим опити и казваше освен доминантния фоликул да „гоним” и следващия по големина (с няколко мм по-малък). Мисълта ми е, че аз имам ову около 16-тиден от МЦ и след това също ден-два правим опити, но после правим пауза. Имам чувството, че като мине ову нямам особено желание, но дали пък и тогава нямаме шанс?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #166 -: Януари 15, 2017, 19:27:17 pm »
Здравей, Alexa_C , аз не съм съвсем наясно относно двойната овулация, но се сетих, че попаднах на този цитат в предните странички от темата... Дано ти е от полза.
И все пак и аз мисля, че всичко е възможно. Моя док ми каза, че за да сме най - сигурни в опитите - секс през ден и така няма шанс да изпуснем влака... :balk_105:

Има вариант да имаш двойна овулация,в смисъл в един цикъл да се отделят две яйцеклетки,има и вариант тестът да е бъгнат. Реално шансът за двойна овулация е многоооо малък, ама не пречи да се направи опит. Човешкият организъм е такова чудо, че може да се случи всичко.
Относно двойната овулация, разбира се възможно е да има две яйцеклетки, но според мен две овулации са възможни в рамките на около 1-2-3  денонощия, след това едва ли, тъй като след първата овулация започва да се повишава нивото на прогестерона, а това би попречило на втората овулация, прогестеронът потиска спукването на фоликула (овулацията), затова противозачатъчните са на база прогестерон. А примерно, ако се изписва прогестерон за подпомагане на жълтото тяло, то е задължително след О. 
Макар че, както казваш, в човешкия организъм вероятно са възможни всякакви противоречащи на логиката варианти  :)

Shushi18, желая ти успех в опитите и бързо да се прехвърлиш в темата на бременните момичета! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #167 -: Януари 15, 2017, 21:34:46 pm »
Margi, благодаря за цитата :-). Значи не е невъзможно, но по-скоро е изключение. Ние също правим опити през ден преди, около и след ову, но след това сякаш се отказваме за известно време.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #168 -: Януари 15, 2017, 21:52:13 pm »
Бъни, честито :-)
Маргаритка, добре дошла, с пожелание за скорошна бременност и живо и здраво бебче на финал.
Момичета, според вас възможно ли е в един месец да има две овулации? Знам, че звучи налудничево, но преди време един лекар (репр. специалист) ми изчисляваше в кои дни да правим опити и казваше освен доминантния фоликул да „гоним” и следващия по големина (с няколко мм по-малък). Мисълта ми е, че аз имам ову около 16-тиден от МЦ и след това също ден-два правим опити, но после правим пауза. Имам чувството, че като мине ову нямам особено желание, но дали пък и тогава нямаме шанс?
Възможно е, разбира се :) Така стават разнояйчните близнаци :) Но и аз смятам, че двете овулации настъпват в кратък интервал от време, защото след О започват да доминират хормони, които подтискат нова О :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #169 -: Януари 15, 2017, 22:15:18 pm »
Момичета, още по-интересното е, че ако има две овулации и контакт с двама различни мъже в рамките на около 48 часа (защото овулациите са в кратък интервал), то може да се заченат близнаци от двама бащи. Тези случаи са много редки, но съществуват.  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #170 -: Януари 15, 2017, 22:40:47 pm »
Момичета, още по-интересното е, че ако има две овулации и контакт с двама различни мъже в рамките на около 48 часа (защото овулациите са в кратък интервал), то може да се заченат близнаци от двама бащи. Тези случаи са много редки, но съществуват.  :D

Хахаха какво нещо е живота.... Някой се молят за едно, други се оказват с две, че и от различни татковци... Неведоми са пътищата Господни.... :balk_602:
Alexa_C не е добре, че се отказвате, но за успокоение не сте единствени - ние правим любов само няколко пъти около О и това е, а и двамата искаме бебе, просто мъжо няма желание за любов напоследък. Отдавам го на неуспешната бременност, тъй като преди не сме имали подобен проблем. А така ми се иска по често... шанса за успех е по - голям, а и всички знаем, че опитите са..... приятни :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #171 -: Януари 16, 2017, 08:29:06 am »
Добре дошла Margaritkaaa успех ти желая и дано скоро всички сме с 2 чертички !💋💋💋
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #172 -: Януари 16, 2017, 08:58:04 am »
Добро утро и добре дошли на новите попълнения.Радвам се, че има нови лица в темата ни.Дано бързо я напуснете и се пренесете в бременната!

Да може да има овулация от двата яйчника, но като се пукне единия фоликул се пука и другия, независимо дали е зряла яйцеклетката.

Момичета не се вторачвайте в овулацията.Правете любов.Иначе каузата е изгубена и става малко на сила.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #173 -: Януари 16, 2017, 10:59:30 am »
 :smiley_abxb: Здравейте, отново благодаря за позитивизма :) И аз ви желая от сърце много скоро да видите  :bfp: и да се порадваме заедно.  :heartbeat:
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #174 -: Януари 16, 2017, 21:13:51 pm »
Здравейте, днес бяхме на преглед в Плевен в инвитро клиниката за първи път. Оказа се, че пак ще ми правят лапароскопия заради ендометриозна киста ( правена ми е в Русе, но там диагнозата ми беше " вероятно е ендометриоза"). Аз като ги питах в клиниката ли я правят ми казаха, че на друго място, но не ми казаха къде. Вие знаете ли в болницата ли ги правят или в друга клиника и колко дни се лежи. После и инжекциите ли в клиниката ги поставят или сами си ги поставяте. Извинявам се ако въпросите ми са глупави. Благодаря.  :oops: :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #175 -: Януари 17, 2017, 14:30:41 pm »
В коя клиника бяхте, че те са две?И при кой лекар?Аз съм от Плевен и знам, че ако сте в КИРМ най-вероятно лапароскопията ще ви я направят в Авис Медика.Ако сте в Репромед, ще ви насочат вероятно към Света Марина.Самия ин витро опит се извършва в клиниките.Може и сама да си слагате инжекциите, зависи от практиката на доктора.Ще се разберете.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #176 -: Януари 17, 2017, 18:23:09 pm »
В КИРМ при д-р Бързашки. А знаете ли дали може с придружител и да си избираш стая примерно с едно или две легла и как става в болницата ли се обаждаш предварително, на доктора ли казваш или на място и къде може да се видят цените за избор на стая с или без придружител
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #177 -: Януари 17, 2017, 18:33:55 pm »
В Авис медика, стаите са с легла по двама.Има само една с 3 легла или 4, но е само една.Без придружител е.Има фоайе в което могат да те изчакат.Говори с доктора, предполагам Бързашки ще ти прави лапароскопията.Трябва да видиш между които дни беше операцията, като ти дойде цикъла му се обаждаш и той ще ти запази час и за операция или ще ти каже да се обадиш на регистратурата за операцията.Вземи си направление от личен лекар, защото цената с или без направление е различна.Плаща се на рецепцията накрая.Мисля в сайта има цени.Болницата е частна, дали си с или без избор на екип цената е една и съща.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #178 -: Януари 17, 2017, 19:21:09 pm »
Благодаря ти  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #179 -: Януари 18, 2017, 10:18:54 am »
Това са насоки.Говори си с лекаря и се разберете.Аз съм лежала в Авис медика и там раждах, но ен знам къде правят лапароскопиите, че са две сгради.Но аз лично там съм получила отлично отношение от персонала.