0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #80 -: Декември 06, 2016, 16:43:23 pm »
Valerie, вероятно така ще стане. Забелязвам, че вече доста внимание се обръща на това. Преди едва ли някой е обръщал особено внимание на ТСХ на бременните :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #81 -: Декември 06, 2016, 20:44:23 pm »
Момичета включване и от мен днес бт спадна и както си знаех отдавна лелката отново дойде....,но какво да прявиш такъв е живота.Мисля за месец или повече да спра с тестовете и меренето на бт явно не ми се отразяват добре пък каквото стане.Не знам дали бебето се бави,защото съм с обърната матка или нещо друго,но дано скоро успеем.Желая на всички успех и стискам палци.💋💋💋
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #82 -: Декември 06, 2016, 22:59:39 pm »
Обърнатата матка е физиологична особеност, която се среща при много жени, и не възпрепятства по никакъв начин забременяването. Може би просто не сте улучили момента. Успех следващия месец!

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #83 -: Декември 06, 2016, 23:20:02 pm »
Попринцип и аз така съм чела и гинеколожката така ми каза,но не знам явно просто си има момент,в който на всеки му е писано,а моя още не е дошъл.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #84 -: Декември 06, 2016, 23:27:51 pm »
Даная, успех другия месец!





Бореща се за една мечта.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #85 -: Декември 07, 2016, 14:45:59 pm »
Даная, дори и при напълно здрави партньори, зачеването често отнема известно време. Недей да мислиш, че непременно има някакъв проблем. Аз също съм с обърната матка  :) Това, което можеш да направиш в момента е да ограничиш вредните навици (пушене например), ако има такива, а също и партньора ти. Късмет на всички !!!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #86 -: Декември 07, 2016, 17:23:50 pm »
Благодаря ви момичета,ние с мъжа ми не пием и не пушим и нямаме други вредни навици.Успех и на вас.💋💋💋
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #87 -: Декември 10, 2016, 19:16:46 pm »
 osi_17 osi_17
Ехооо,момичета,къде сте всички?  Няма ли нещо някой да се похвали?
Или бъркате кекс усилено и сте заети :D
 :bighug:
При мен нищо ново,освен, че не чакам цикъл след няколко дни.Този път нямам никакви надежди. Дано догодина вече да е моята година .
« Последна редакция: Декември 10, 2016, 19:20:13 pm от Елица84 »
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #88 -: Декември 10, 2016, 19:27:26 pm »
Елица84
Здравей,и аз се чудя къде са всички :)
Аз тези дни трябва да съм в овулация,но тъй като съм решила,че до 4-6 месеца сериозни опити,няма да си правя тестове и да меря температура,мога само да се надявам да улучим момента.
При мен основния проблем е нередовен цикъл,въпреки,че в последните 5 месеца се регулира в някви нормални граници -28-35 дена. Старая се да не се филмирам много,защото знам,че в момента съм подложена на много стрес и организмът ми няма как да е ок да се справи и с една евентуална бременност,но ако имам късмет- ще стане. Да мислим положително :)
Любовта е сила !

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #89 -: Декември 10, 2016, 21:51:28 pm »
Ами при нас няма кекс има гостенка хаха чакаме да си отиде и нови опити,нов късмет.Успех на всички!💋💋💋
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #90 -: Декември 11, 2016, 07:48:41 am »
Елица84
Здравей,и аз се чудя къде са всички :)
Аз тези дни трябва да съм в овулация,но тъй като съм решила,че до 4-6 месеца сериозни опити,няма да си правя тестове и да меря температура,мога само да се надявам да улучим момента.
При мен основния проблем е нередовен цикъл,въпреки,че в последните 5 месеца се регулира в някви нормални граници -28-35 дена. Старая се да не се филмирам много,защото знам,че в момента съм подложена на много стрес и организмът ми няма как да е ок да се справи и с една евентуална бременност,но ако имам късмет- ще стане. Да мислим положително :)
Да,стараем се да мислим положително.Понякога се получава,понякога абсурд. :D
Желая ти още този месец да хванете овулацията и бебето да е станало при вас.
Познавам много момичета,които още втория,третия месец опити са бременни,така че.....всичко е възможно.Не е задължително да има проблем.
Даная,стискам палци и на теб,да свършва,та да се почва :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #91 -: Декември 11, 2016, 14:56:26 pm »
Благодаря,Елица84 успех и на теб!💋
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #92 -: Декември 11, 2016, 15:53:40 pm »
И аз съм тук.От работа нямах време да влизам и чета.И при нас нищо ново.Имах закъснение този месец, цикъла ми който е по-часовник се обърка.Само ме хвърли в размисъл и ми изнерви.

Ели, Даная, Шуши, стискам ви палци момичета!

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #93 -: Декември 11, 2016, 19:18:16 pm »
Magi_st стискам палци и на теб нов месец,нов късмет дано да има много поводи за радости този и другия месец 💋💋💋
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #94 -: Декември 13, 2016, 13:38:07 pm »
Момичета,
дойде ми нивото на Анти Мюлеров - 2,9, (от 1-6.8). На 38 съм това тр. да е нормален резултат според възрастта ми нали?
Решила съм по празниците, (ще имам малко повече време) да ида на ендокринолог, др. Начев, ако и този месец не стане...така се заинатих, да мине и този месец. Просто не ми се ходи на следващия лекар, не точно сега. Пък и опитваме 5 месеца, не е като да е повече....ей така, налагам си спокойствие.
Сигурно е смешно...обаче като не можем да контролираме зачеването, поне посещенията при лекар да планираме . :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #95 -: Декември 14, 2016, 19:25:37 pm »
valerie, добра е стойността на АМХ, дано това да е успешният ти месеци и да не се наложи да се консултираш с ендокринолога :). Успех и весели празници!  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #96 -: Декември 15, 2016, 20:11:23 pm »
Здравейте, моля ви за съвет, тъй като всичко ми е твърде ново. Този месец пробвахме за бебе, но не се получи. Правихме секс само веднъж, 8 часа след положителен тест за овулация, после лежах по очи цялата нощ, закъсня ми с два дни и хоп дойде ми снощи през нощта... за капак пих аспирин протект, уж за задържане, а от него кръвоизливи, неприятна работа.
Сега след около 12 - 13 дни малко след Коледа е следващата ми овулация и се колебая от кой ден преди нея да започнем с опитите, да лежа ли после, през ден ли, всеки ден ли, моля ви за съвет, притеснявам се, че няма да успеем и нещо ми има.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #97 -: Декември 15, 2016, 20:35:36 pm »
bunnylove

Здравей,очевидно си леко "изперкала". Бебе не се прави насила,бебе се прави при максимално спокойствие и любов. От толкова мн истории знам,че спокойствието е много важно. Ако не си си направила годишния аг преглед,направи си го,за да си " чиста".
Кога се правят опити - преди,по време и 1-2 дена след овулация. Реално не е въпросът колко често е,а дали се улучва моментът.
"По очи" ако това означава по корем,не е правилно,по-скоро с вдигнати крака и възглавничка под дупето. Идеята на цялата схема е да подпомогнеш спермата да не се стича навън. И в крайна сметка мн жени забременяват и без тези схеми,т.е нищо не е задължително.
С риск да бъда досадна - започвай с фолиевата киселина. Аз давам и на мъжа ми 1 таб вс ден + 1 таб вит Ц (антиоксидантно,важно за подвижността на сперматозоидите). Не сме правили спермограма все още,но не му вреди да пие витамини.
Тва е от мен релакс и вс ще се получи,аз се старая да не полудявам,защото това не води до нищо добро.
Любовта е сила !

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #98 -: Декември 15, 2016, 20:58:25 pm »
Shushi18, здравей, пия фолиева киселина от вече 7 месеца и ще продължавам. Мъжа ми я пие от около месец - два. Пия и други добавки, имам си хашимото от около година. Лежа по корем, защото имам обърната матка и някой ми беше казал, че жени с обърната матка забременяли като лежали по този начин. Признавам, доста често полудявам, понякога дори плача. Ще опитам да се успокоя. Благодаря за съветите, много сте полезни за мен.
Проблема е тъпото хашимото - хипофункция, цикъла ми ту е обилен, ту оскъден, иначе е редовен на 28 дни. По принцип искахме бебе, но сега задействахме по - бързо нещата, защото с прогреса на заболяването не се знае какви щети ще има, а то удря точно там.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #99 -: Декември 15, 2016, 21:06:27 pm »
Хашимотото ако ти го следят няма какво да го мислиш. Когато тсх е в норма вс е добре. Просто се иска поддържане.
Трудно е да не изперкваме,на мен пък допълнително ме притискат и от семейството,на вс отгоре съм подложена на огромно напрежение с тези държавни изпити,че ще е цяло чудо да забременея при всичкия този стрес. Чувала съм,че понякога смята на местоживеенето помага. Примерно летните почивки на морето,планината,ако имаш възможност идете по време на овулацията ти някъде на спокойствие. Желая ти успех,дано скоро всички да сбъднем мечтите си.
Любовта е сила !