0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #180 -: Януари 19, 2017, 11:36:07 am »
Здравейте по темата с клиниката в Плевен на мен там ми е правена операция и ми я прави професор Горчев и поради голяма киста на левия яйчник ми го махна заедно с тръбата , каза ми че след тази операция мога да имам деца дори и с един яйчник , но стана с моя мъж вече две години се мъчим за бебче но така и не става вече нз какво да правя и къде да ходя, а всичко е наред с двамата.Този месец ми беше закъсняло с 17 дена и си направих тест беше положителен но след 5 дена след теста ми прокърви и се обадих на генеколожката ми да ме прегледа и когато отидох уж виждаше нещо също се и съмняваше и за извън маточна бременност , а бяхме толкова щастливи че виждаме  :bfp: и ме накара да направим кръвен тест който излезе отрицателен.Направо света ми се срина , а толкова много искаме бебе и тея две чертички да ги видим пак  :( stork-girl
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #181 -: Януари 19, 2017, 16:16:20 pm »
Ангелче, в репродуктивна клиника ходиш ли?Защо ти е махнат и яйчника?Какви изследвания имате?

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #182 -: Януари 19, 2017, 22:51:00 pm »


Пол: Жена
Мнения: 0



Профил Ел. поща Лично Съобщение (Online)
   

Имам вече едно невероятно момченце,което скоро ще направи 2г.,с приятеля ми правим опити от началото на месеца за 2-ро детенце,трябваше да ми дойде на 17.01,но не ми идва,днес си направих тест,но излезе отрицателен,а от преди около седмица и нещо ме боли ниско долу и яйчниците,от днес също така и гърдите ме болят и са увеличени,често съм раздразнителна,сменям настроения и нз дали е възможно да е още рано теста да е отчел или да ми закъснява от внушение нз.С 1-вата бременност пак си ги имах същите болки,но теста 2-3 дена след закъснението ми отчете положителен,а сега не Sad
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #183 -: Януари 19, 2017, 23:03:14 pm »
Здравей, Ружина!
Направи още един тест, но най-добре сутрин с първа урина (концентрацията на ЧХГ в урината е по-висока). А ако правиш тест денем, да е след 2-3 часа въздържане от прием на течности.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #184 -: Януари 20, 2017, 00:19:10 am »
Здравейте дами, аз пак да питам за лапароскопията в Плевен при д-р Бързашки. Трябва ли ми направление и колко ще струва лапароскопията?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #185 -: Януари 20, 2017, 09:38:08 am »
Вземи си направление от личния лекар.Лапароскопията е някъде към 600 лв.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #186 -: Януари 20, 2017, 12:09:22 pm »
Magi_st не ходя в такава клиника но мисля да отида в Тутракан и там пак да ме погледнат вече истински доктори и да ми помогнат за нашето бебе и най накрая да видя тези  :bfp: . Махнат ми е яйчника защото имах голяма киста ендометриоза и просто трябваше да бъде махнат но професора ми каза че дори и с един яйчник мога да имам дете.
Изследвания правихме всякакви и всичко е ок но само дето ми малко по късна овулацията смисал на 17-18 ден казаха ми че трябва да сме спокойно макар че аз съм доста нервна и трябва да си успокоя нервите иначе нямаме други проблеми.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #187 -: Януари 20, 2017, 12:24:28 pm »
angel4eto1986, а след като е установена ендометриоза, видяха ли се някакви други последствия от нея, освен кистата? Сраствания, огнища? Какво е реалното състояние на другата тръба? Проведено ли е някакво лечение? Това е заболяване, което за жалост, рецидивира, ако не се вземат съответните мерки. Хубаво е, че си се насочила към репродуктивен специалист, за да се изяснят тези неща.
Междувременно, във Форума има доста писано по темата за Ендометриоза, може да се поровиш и прочетеш.
Успех и дано скоро тези тревоги останат зад гърба ти.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #188 -: Януари 20, 2017, 13:11:26 pm »
Съветвам те абсолютно същото като Златето.За мен махането на цял яйчник е прекалено драстично и крайно решение.Трябва да е много увреден и целия погълнат от кистата, за да се стигне до там.Препоръчвам ти веднага да се обърнеш към клиника по репродуктивна медицина и да не изчаквате повече, защото това заболяване рецидивира. Много често след операция пациентките са подложени и на хормонално лечение.

Във форума има много информация.Почети, може да питаш в съответните теми.Сигурна съм, че момичетата ще ти отговорят дори с малко забавяне.Успех и питай, ние сме тук да помагаме!

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #189 -: Януари 21, 2017, 10:57:30 am »
Благодаря Ви за подкрепата да минах през лечение което ми беше казано от професора и всичко е добре и до тези дни ходя си редовно на преглед и нямам огнища няма и сраствания.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #190 -: Януари 24, 2017, 14:30:12 pm »
Здравейте, отново имам тъп въпрос пациентка съм на д-р Бързашки, назначими лапароскопия разбрахме се и за ден, това означава че той ще ми я прави нали?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #191 -: Януари 24, 2017, 16:01:44 pm »
Да, това означава.Не се притеснявай питай за каквото се сетиш.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #192 -: Януари 25, 2017, 21:40:15 pm »
Здравейте, резултаните от нашата спермограма са тератозооспермия(може и да не съм го написала правилно) да попитам аз съм със съмнение за ендометриоза след една седмица ще де разбере със сигурност, има ли шансове за естественно забруменяване или инвитро и тази зиатноза теранозооспермия лесува ли се и как? Има ли забременели с такива диагнози?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #193 -: Януари 26, 2017, 08:30:38 am »
Ето тук има доста теми и писано по въпроса.Може да зададеш въпроса си директно в темата на Медицинския консултант.Мисля че е по-добре да не чакате чудо, а да тръгнете към АРТ
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=7.0

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #194 -: Януари 26, 2017, 08:53:27 am »
И аз съм на същото мнение.ММ със същата диагноза.Аз пък имам конизация.Докторите казваха само по себе си  не пречи да станат нещата по естествен път просто,ако при перфектни резултати е необходимо 6 м,то при нас 1 г.,но така и не се получиха нещата близо 2 год.Лентичката в подписа ми е в резултат на първи опит инвитро  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #195 -: Януари 26, 2017, 12:24:29 pm »
Благодаря ви отново.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #196 -: Януари 27, 2017, 19:06:40 pm »
Здравейтее мили момичета.Искам да ви попитам случвяло ли ви се е вечер,само вечер дс вдигате телесна температура 37-2,3 без да сте болни.Благодаря предварително.💋
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #197 -: Януари 29, 2017, 19:44:03 pm »
Вечер не е правилно да се мери базална температура,защото идеята е да се мери в покой рано сутрин.
Любовта е сила !

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #198 -: Януари 29, 2017, 20:21:26 pm »
Аз не съм мерила базалната,а телесната си температура.За базалната иначе знам кога се мери меря я от 6 месеца сутрин без да ставам в 7-7.30.Но не за нея питах.Благодаря все пак.🙂🙂🙂
« Последна редакция: Януари 29, 2017, 20:23:22 pm от danaq999 »
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #199 -: Януари 30, 2017, 13:17:33 pm »
Даная,моя грешка,извинявай. Относно телесна темо 37,2-3 това е субфебрилитет и може да е начало на някаква инфекция. Може и да е просто прегряване от движение,околна температура и т.н. проследи я няколко дена
Любовта е сила !