0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #800 -: Юни 12, 2017, 23:02:01 pm »
Вистал... след всичко през което си преминала.. направо ми се къса сърцето... Силно се надявам да не ти идва този месец защото си бременна... Стискам палци и на ръцете и кракат хихи. А аз утре ще си направя още един тест с първото пико... и ако е - ще ида на АГ да видим защо не идва... На мен рядко ми се случва да ми закъснее.... +- 1 ден..
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #801 -: Юни 12, 2017, 23:35:21 pm »
Kikcheto, благодаря миличка <3!

Стискам всички палци и аз тестът да е положителен, защо не пробваш все пак и с кръвен първо, ако пак уриинния покаже ' -'?
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #802 -: Юни 13, 2017, 08:29:07 am »
Момичета, стискам ви палци на всички. Ние  с нови слили започваме опите за този месец ... планът е да правя тестове за овулация .. и да се старая да не го мисля толкова много.

Успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #803 -: Юни 13, 2017, 08:59:52 am »
Както вече казах, напълно отрицателен :-( Една лентичка си направих тази сутрин и не видях втора чертичка, а ми закъснява три дни...ще го отдам на времето засега, пък да видим кога ще реши да се появи този МЦ най- после, че поне нервите ми да се стабилизират, че яко ме тресат... :-) И вече съм го решила, та ще си пусна от следващия цикъл едни хормонални изследвания, да видим какво ще излезе. На всички останали желая късмет и + тестчета :-) Прегръщам ви силно :-)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #804 -: Юни 13, 2017, 09:11:21 am »
И при мене тази сутрин теста е отрицателен. Да хваща да идва че другата седмица изчезвам малко на Гърция.. :) Незнам дали има смисъл да давам вече пари за тестове... ще си го чакам да дойде ако ли не дойде на доктор.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #805 -: Юни 13, 2017, 16:23:09 pm »
Кикчето, аз не бих издържала от любопитство какво се случва и бих направила кръвен, поне така ще е ясно със сигурност  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #806 -: Юни 13, 2017, 16:26:13 pm »
Минава ми през акъла утре да направя един, пък ще видим. Както се казва докато не дойде лелката има надежда :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #807 -: Юни 13, 2017, 16:51:26 pm »
Абсолютно  :)!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #808 -: Юни 13, 2017, 18:55:39 pm »
Аз пък съм на вълна ову тестове :) Бях ги спряла за два месеца, но днес пак ги възобнових :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #809 -: Юни 13, 2017, 21:48:07 pm »
momiche f .. тоо всички сме така.. вариантите са два.. кой на ову тестове, кой на тестове за Б... общо взето едно и също... айде да е късмет и да ги махаме тези тестове... вместо да си купуваме други къде къде по-хубави неща.. ние даваме пари за тестове... :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #810 -: Юни 13, 2017, 22:06:09 pm »
Аз сега имам едно интересно питане, хрумна ми тези дни  :D...

Относно жълтото тяло, то съществува 8-9 дена, ако няма оплождане и после край, но ако има оплождане то остава и синтезира прогестерон до трети месец, когато тази роля се поема от плацентата.
Сега интересното е, ако след 9ти ден то е още там, което ще значи бременност, защо гинеколозите не могат да установят такава едва до към месец след зачеването да речем? Невидимо ли става тогава това жълто тяло да му се невиди, защото след овулацията го виждат, по което установяват, че е минала и е имало ову...
Защото ако има бременност, жълтото тяло още го има, значи трябва да е видимо както след ову, така и докато синтезира въпросния хормон при зачеване та чак до трети месец (после ясно си е вече ембрион с плацента и тн.) 
Странно ми е?!?

Не знам дали правилно си обясних въпроса...
Някой по-запознат да изнищи мистерията, ако изобщо има такава де 😃
« Последна редакция: Юни 13, 2017, 22:21:16 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #811 -: Юни 13, 2017, 22:45:10 pm »
Ехаа много интересно питане имаш.. ама същото нещо и аз си мислех вчера.. Дано някой отговори. Аназ друго питане имам.. пикливите тестове за бременност  до колко време след закъснението можем да не им вярваме когато са отрицателни? 1,2,3 седмици? Или по-скоро до колко дни след овулацията.. Има ли вариант теста да отчете чак след 20дни и повече след овулацията а преди това да показва че няма бебе. Аз някави надежди си имам до утре преди да направя кръвния.
« Последна редакция: Юни 13, 2017, 22:48:50 pm от Kikcheto »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #812 -: Юни 13, 2017, 23:41:52 pm »
От моя скромен опит, казвам скромен, защото първия път разбрах чак в средата на втори месец, че съм бременна тъй като упорито отказвах да си направя тест, понеже си имах ПМС и с нередовен дълъг цикъл, наивино бях сигурна, че не съм бременна (и понятие си нямах, че тези симптоми са почти същите като при бременност).

Вторият път вече, два дена след закъснението и на петия ден от закъснението имах втора бледа черта и на двата теста (и съм с късна овулация респективно)...
« Последна редакция: Юни 13, 2017, 23:44:46 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #813 -: Юни 14, 2017, 08:54:47 am »
Kikcheto, пикливите тестове отчитат със сигурност 14 дни след ДОКАЗАНА О, а ако не си сигурна кога е била О- се смята 16 дни след последен полов акт ( 16, защото слек контакт до два -три дни живеят сперматозоидите, така че оплождане може да настъпи в рамките и на тези 2-3 дни плюс още 14). Самите тестове засичат  на 14 ден, а при някой жени и по-рано, защото имплантацията на оплодената яйцеклетка настъпва между 6-10 ден след О. В момента на имплантация ЧХГ нараства на 5. От там удвояването на ЧХГ е на всеки 48 часа. При имплантация на 6ти ден - 5, 8 ден -10, 10 ден - 20 ( и тук още при някой жени тест ще отчете). При късна имплантация - на 10ти ден - ЧХГ - 5, на 12ти ден -10, на 14ти ден - 20( и тук тест ще отчете).

Vistal,жълтото тяло не изчезва, а просто започва да се смалява и за това е трудно по него да се регистрира бременност :) Изчезва при появата на цикъла чак, когато вече може да се провери с тест дали има или няма бременност :)

Успех мили момичета :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #814 -: Юни 14, 2017, 11:30:52 am »
Добавям само ,че повечето тестове за Б отчитат при ЧХГ 25 (Шуърчек е един от тях).Когато аз правих моя тест беше напълно отрицателен,два часа по-късно резултатите от кръвния бяха 26.1(9 ден след трансфер на 5 дневен бластоцист,което е точно 14 дни след О).
Успех момичета.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #815 -: Юни 14, 2017, 13:27:29 pm »
Здравейте момичета. Моя кръвен е твърдо отрицателен .. 2,6... ама добре че го направих... че да съм си сигурна и да не чакам :) успех на всички ви :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #816 -: Юни 14, 2017, 17:19:06 pm »
Lilitu, благодаря за разяснението.

Kikcheto, съжалявам много! Възможно ли е заради поликистозата да закъснява?

При мен леки болки в яйчника, който овулира този месец, леко напрежение долу... Подготвя се явно за МЦ.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #817 -: Юни 14, 2017, 20:50:48 pm »
Vistal нищо чудно да е от това.. ама такова закъснение не съм имала пъ миналата година.. тогава мц беше 39дни... Докторката каза да изчакам около 10тина дни и ако не дойде ще ми даде хапчета. Иска другия месец да стимулиря ову... ноо не сме го коментирали по-подробно. Ноо все пак съм прочела достатачно и без спермограма и проходимост няма да пия хапчета.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #818 -: Юни 14, 2017, 22:31:08 pm »
Пустата проходимост и на мен само ми се върти в главата, щом хормоните и спермограмата са наред, а имам вече и редовно дълъг цикъл с овулация по едно и също време общо взето (докато беше задържания фуликул само беше объркано всичко, но мисля, че се нормализира), нали казват, че след коремни операции може да се получат сраствания при тръбите и да ги запушат, а две секцио са си две коремни операции реално, а всяка следваща такава операция гарантира повече и повече сраствания, знам ли...
« Последна редакция: Юни 14, 2017, 22:34:01 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #819 -: Юни 14, 2017, 22:36:30 pm »
Някъде по темите бях питала дали след секцио може да се запушат тръбите, но ми казаха ме неможело... И въпреки че аз имам една бременност от преди 5 години...все си мисля че това не означава че след тези 5 години не би могло да се случи нещо.. я да се запуши тръба или спермата да хване да се прецака нещо... Мисля си това да направим другия месец Юли направо да записвам и за двамата часове и да отиваме за тези изследвания.