0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #900 -: Юли 05, 2017, 15:29:54 pm »
Изобщо не знаех, че пролактина се влияе от стреса, аз съм перменентно в стресово състояние, пулса ми се разбива от най-малкото напрежение (докарах се до бетаблокери за сърцето април заради три месеца постоянно ускорен пулс ежедневно), та се чудя как пролактина изобщо ми беше в норми миналия месец като се тествах.
Левкоцитите ми от август-септември 2016 стоят на абсолютния минимун и не могат да се вдигнат каквито и имуностимулатори да пия, а винаги съм била с добри левкоцити преди това раждане, с други думи имунитет нямам никакъв, постоянно боледувам, така здраво ме е сграбчил стреса от преживяното и постоянните ядове до момента, че няма оправия.
Чудя се обаче сега, щом така играе на стресова основа този пролактин, аз всеки месец като ми дойде го изживявам ужасно дни наред, ако пролактина е възможно да скача в тези моменти, то докато ме пусне нервата и вече е формиран доминантния фуликул, никога няма да се пръкне качествена яйцеклетка вероятно, ако това влияе на качеството й...
Останаха ми още 3 опита и край...

silvia_90, дано поне ти ни зарадваш с :bfp:!


« Последна редакция: Юли 05, 2017, 15:34:27 pm от Vistal »
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #901 -: Юли 05, 2017, 16:19:00 pm »
Vistal, трябва да се успокоиш.... и аз... и всички в темата. И да не изживяваме толкова драматично нещата.
Тия душици трябва да ги отпуснем малко, че всичко ни е на топка от напрежение и мисли.
 :drunk:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #902 -: Юли 05, 2017, 18:25:29 pm »
Ох, така е, ама аз лично за себе си си мисля, че след загубата на детенцето ни, никога просто няма да се успокоя наистина, дори да успея да забременея по чудо сега... Струва ми се напосилно примирението и успокоението, поне на този етап със сигурност...
« Последна редакция: Юли 05, 2017, 18:27:11 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #903 -: Юли 05, 2017, 18:40:37 pm »
Вистал, опасявам се, че нямаш избор. Трябва време и съм сигурна, че нова бременност ще намали болката ти. Помисли за хората, които губят вече отгледани деца! Но и те нямат избор. Научават се да живеят с това и продължават напред.
Желая ти много сила и успех!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #904 -: Юли 05, 2017, 22:59:33 pm »
Благодаря blue_sky!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #905 -: Юли 05, 2017, 23:59:44 pm »
 :bighug:

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #906 -: Юли 06, 2017, 11:22:03 am »
Вистал, и да искам не мога да си представя болката ти.Ужасна е тази загуба.Стискаме палци и сме до теб.Дано успеете!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #907 -: Юли 06, 2017, 15:06:34 pm »
Момичета, всеки месец след като се разочаровам за пореден път, си спомням поговорката, че всяко зло е за добро.
Нашите бебоци чакат най-подходящия момент, за да дойдат при нас. Имама примери около себе си и се убеждавам, че чакането си е заслужавало. Друг е въпроса, че ние мечтаем за тях и искаме час по-скоро да се случат нещата.
Vistal, бъди силна. Знаеш, че алед всяко лошо нещо в живота идва и нещо хубаво. Не спирай да вярваш и всичко ще си дойде на мястото  :bighug:
Успех момичета!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #908 -: Юли 06, 2017, 18:55:29 pm »
Момичета, може ли някой да ми разчете снимките, че понеже гинеколожката видя нещо дето може да е полип (декември уж махах един и вече ми иде да се гръмна ако се окаже това, защото край с опитите тогава), та се пищисах и забравих да питам за размер на доминантен фуликул и тн, а нищо не разбирам от снимките, знам само, че още не се е спукал, та моля помагайде с разчитането...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #909 -: Юли 06, 2017, 23:25:01 pm »
Да добавя, докато още никой не се е включил с мнение, че днес ми е 17-18 ден, а овулацията настъпва след 20-21ви поне при мен обикновено... И още нещо, ако това 28.55 е размера на фуликула в десния овулиращ яйчник, не е ли твърде голям вече (миналия месец по същото време ми е бил 17.25)? И другото, в левия яйчник тя каза, че си почива той този месец и че няма нищо, тогава това 23.09 там какво е измерено според вас?

Важно ми е да отговорите...
« Последна редакция: Юли 07, 2017, 01:13:17 am от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #910 -: Юли 07, 2017, 00:26:27 am »
Дано не бъркам, но над 30 мм се води киста.

Марси, така ли беше?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #911 -: Юли 07, 2017, 01:05:57 am »
Въпроса е, че още не е дошло съвсем времето за овулация и този размер, ако е на фоликула ме озадъчава...
Просто не разбирам какво се случва вече! Сега пък това.
Както и в левия размера замерен на снимката на какво е...
« Последна редакция: Юли 07, 2017, 01:41:42 am от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #912 -: Юли 07, 2017, 10:05:11 am »
Vistal, принципно фоликулът преди овулация се очаква да е с размер от 17-18мм до около 24мм, но тъй като е индивидуално, може да достигне и малко по-голям размер. Ако правилно разчитам, размерът е 28,50мм, но това е по-дългият диагонал. Според мен има смисъл да правите опити днес-утре, може евентуално да е по-рано овулацията в този цикъл, и след два дни да отидеш на преглед за проверка дали фоликулът се е спукал.
Това в ляво не мога да кажа какво е, но може и да не е фоликул, по вид и форма изглежда по-различно, може и някаква сянка да е.
Евентуално да отидеш след два дни на УЗ, за да поговориш и с лекаря за тези снимки, но най-вече да бъде измерен отново фоликулът вдясно, и дано да се е спукал.
« Последна редакция: Юли 07, 2017, 21:44:37 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #913 -: Юли 07, 2017, 11:20:40 am »
   Здравейте момичета,от повече от година съм тук,но досега не съм писала въпреки,че ви чета всеки ден.Днес се престраших ,защото много съм притеснена.От три месеца пия дуфастон.От този месец  съм и на клостилбегит, предписан  е от специалист.На 9-ти ден видя 3 фоликула с добри размери.Очаквах овулация на 11-12 ден.На 22 ден си направих ранен тест за бременост-беше положителен с бледа ,но явна черта.Направих го защото имах странно усещане ,безсъние , гадене и вече имам едно дете,признаците са ми познати. Днес на 24 ден направих нов тест –беше отрицателен.Тези дни нямам възможност да си направя кръвен тест.Очаквана менструация е в неделя или понеделник.Незнам какво да мисля вече ,защото от 2 години опитваме за второ дете ,а съм на 33години.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #914 -: Юли 07, 2017, 12:06:19 pm »
На една марка ли бяха тествовете?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #915 -: Юли 07, 2017, 12:22:59 pm »
Ами в сряда си купих тестове двойка на be.live.Ранния го направих веднага и бе положителен.Реших да направя днес нов,но нямаха същата марка и взех друг пак ранен (същата чувствителност)-беше отрицателен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #916 -: Юли 07, 2017, 12:41:42 pm »
Странно препоръчвам ти да опиташ и с друг утре.Тези беливе не съм ги ползвала аз заложих на Престо не ме е лъгал никога.Шуър шек вече е за по-натам той отчита по-късно.Успех дано другия да е пак +🙂
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #917 -: Юли 07, 2017, 12:47:13 pm »
Благодаря danaq999, ще търся Престо.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #918 -: Юли 09, 2017, 13:25:19 pm »
Здравейте,милички.Минавам да ви кажа,че след две години и половина опити и след десет дни закъснение,теста ми е положителен и аз съм на седмото небе.Благодаря на всички за съветите и подкрепата.Желая на всички да изпитат тази радост.Ето прашец от мен за зараза,макар и много рано
 :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #919 -: Юли 09, 2017, 13:46:07 pm »
Здравейте,милички.Минавам да ви кажа,че след две години и половина опити и след десет дни закъснение,теста ми е положителен и аз съм на седмото небе.Благодаря на всички за съветите и подкрепата.Желая на всички да изпитат тази радост.Ето прашец от мен за зараза,макар и много рано
 :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1:
Една ранна честитка от мен 😇
Толкова мило ми стана, въпреки че не сме комуникирали 😀
Желая ти спокойно бременеене. Всичко да бъде наред! Даваш ни сили и кураж, за което ти благодаря!
Взех си малко прашец  :oops: