0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #280 -: Юли 11, 2017, 13:59:48 pm »
Marsi, първия ден на последната ми менструация беше 1 юни.
Относно всички останали мами:) Стискам ви палци всичко да  е наред и да ви се случи най-прекрасното. Само не се шашкайте, паниката хич не е добре в никой случай.
При мен като допълнителни симптоми са ужасен ураган от емоции, плач, без причина, 3 дни голям рев му ревах и не можах и да открия конкретна причина, просто преливах от емоции...
Но това са си хормоните! Изпитвам умора и сънливост, като изцедена съм и не ми се яде, тъпа се насила за да има нещо в стомаха. 
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #281 -: Юли 11, 2017, 14:40:48 pm »
Marsi, първия ден на последната ми менструация беше 1 юни.
...............
el_mar, както предположих, при теб цикълът е по-дълъг (към 30 дни) и се очаква овулацията да е малко по-късно - около 17 ден от цикъла (не около 14-ти, както е при 28 дневен цикъл) и вероятно от там се получава това разминаване в гестационните седмици.
Всичко е наред с отчетените гестационни седмици и размерът на плодното сакче. Лека бременност още веднъж!  :)

sharki, направи ли втори кръвен тест? Трябва да има приблизително удвояване на стойността през около 48часа. Дано всичко да е наред! Пиши като излезе резултатът от втория тест!
« Последна редакция: Юли 11, 2017, 17:05:29 pm от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #282 -: Юли 11, 2017, 14:50:34 pm »
Правих си тест тази сутрин и излезе невалиден...
Ще повторя довечера или утре сутрин. Температурата ми обаче спадна малко, а вчера и днес мерих по едно и също време, така че си е реален спадът.

Buhtichka, тъй като става въпрос за много ранен етап и ако има бременност нивата на ЧХГ в урината са все още ниски, възможно е тестът да не ги улови. Затова най-добре е да правиш тестовете с първа сутрешна урина, тогава концентрацията на ЧХГ в урината е по-висока. Или ако тестваш денем, да е след 2-3 часа въздържане от прием на течности.

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #283 -: Юли 11, 2017, 16:59:04 pm »
Buhtichka, тъй като става въпрос за много ранен етап и ако има бременност нивата на ЧХГ в урината са все още ниски, възможно е тестът да не ги улови. Затова най-добре е да правиш тестовете с първа сутрешна урина, тогава концентрацията на ЧХГ в урината е по-висока. Или ако тестваш денем, да е след 2-3 часа въздържане от прием на течности.
Благодаря, ще тествам довечера със задържана урина, защото още една нощ да не спя нормално от вълнения и притеснения просто не искам.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #284 -: Юли 11, 2017, 21:42:13 pm »
Съжалявам, но не можах да открия опция за редакция. Повторих теста и е положителен  :bfp:
Втората черта е малко бледа, но напълно отчетлива.
Пожелавам много такива на всички ви в скоро време!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #285 -: Юли 11, 2017, 21:44:53 pm »
Честито бухтичка!!!😌😌😌Лека и безпроблемна бременност ти желая!
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #286 -: Юли 11, 2017, 22:11:04 pm »
Чудесна новина, Buhtichka, лека бременност ти желая!  :)

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #287 -: Юли 11, 2017, 22:31:23 pm »
Супер ,новини  :balk_46: :balk_46:
Честито !!!
Е и тази вечер няма да спинкаш,но от хубави емоции :D
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #288 -: Юли 12, 2017, 08:28:23 am »
Честито и от мен Бухтичка, прекрасна бременност ти желая:)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #289 -: Юли 12, 2017, 09:48:52 am »
Много ви благодаря на всички и да ви се връща  :D
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #290 -: Юли 12, 2017, 10:45:01 am »
Ехеее, Buhtichka честито!  :D
Лека и безпроблемна да е!  :D
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #291 -: Юли 13, 2017, 16:03:28 pm »
Здравейте. Не разбирам особено от тези неща и точно за това се притеснявам и пиша тук. Цикълът ми дойде на 31.5. и приключи около 6.6. няколко дни след това го направих с приятеля ми като половият акт беше без предпазни средства, но с прекъсване като се стигна до оргазъм от негова страна 15-20 минути след прекъсването на акта, съответно и извън мен. следващият ми цикъл беше на 1.7. пак със същата нормална продължителност. четох доста за симптоми и подобни, но не засичам голяма част от тях. последните няколко дни стомахът ми се чувства малко странно. нямам силни болки, дори никакви, просто го чувствам малко подут. четох доста статии за това дали можеш да забременееш от пре екулационна течност и навсякъде пише различно. за това ако може да чуя няколко мнения? може и да си внушавам от притеснение защото не е сега момента но трябваше да попитам.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #292 -: Юли 13, 2017, 16:38:48 pm »
Здравейте. Не разбирам особено от тези неща и точно за това се притеснявам и пиша тук. Цикълът ми дойде на 31.5. и приключи около 6.6. няколко дни след това го направих с приятеля ми като половият акт беше без предпазни средства, но с прекъсване като се стигна до оргазъм от негова страна 15-20 минути след прекъсването на акта, съответно и извън мен. следващият ми цикъл беше на 1.7. пак със същата нормална продължителност. четох доста за симптоми и подобни, но не засичам голяма част от тях. последните няколко дни стомахът ми се чувства малко странно. нямам силни болки, дори никакви, просто го чувствам малко подут. четох доста статии за това дали можеш да забременееш от пре екулационна течност и навсякъде пише различно. за това ако може да чуя няколко мнения? може и да си внушавам от притеснение защото не е сега момента но трябваше да попитам.

Здравей, lissandra!
Явно месечният ти цикъл е около 31 дни.  При тази продължителност на цикъла се очаква овулацията да е около 17-ти ден от МЦ  (най-плодовити дни  около 16-17-18 ден от цикъла).
В настоящия цикъл се очаква овулацията да е около 17 юли и е възможно симптомите, които описваш, да са свързани с предстоящата овулация.
За твое спокойствие може да направиш кръвен тест за бременност (може по всяко време, не е задължително да е на гладно, цена около 20лв.), но според мен е свързано с предстоящата овулация, тъй като си имала нормална менструация в този цикъл, така че бременност е малко вероятна.
« Последна редакция: Юли 13, 2017, 16:46:33 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #293 -: Юли 13, 2017, 16:45:42 pm »
Благодаря за отговора, Марси. Но въпросът ми за възможност за забременяване от пре екукационна течност си остава.. Тъй като половият акт не е завършен и единственото ми притеснение е точно от тази течност. Наистина четох доста, но не ми стана напълно ясно защото на някои места пише че е възможно, но шансът е минимален, на други че е невъзможно и исках да попитам за мнение на тази тема тук.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #294 -: Август 05, 2017, 17:18:13 pm »
Здравейте нова съм във форума , искам да ви попитам според вас бременна ли съм ? Закаснява ми вече 9 ти ден правих 3 теста които са отрицателни но не ми идва . Дали може да се вярва на уринните тестове за бременност ?
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #295 -: Август 05, 2017, 19:40:59 pm »
Здравейте нова съм във форума , искам да ви попитам според вас бременна ли съм ? Закаснява ми вече 9 ти ден правих 3 теста които са отрицателни но не ми идва . Дали може да се вярва на уринните тестове за бременност ?
Здравей, Ivelina95! Кога прави тестовете? Може тестовете да не са уловили все още ниското ниво на хормон в урината. Уринните тестове е най-добре да се правят с първа сутрешна урина  (тогава концентрацията на ЧХГ в урината е най-висока), а ако тестваш денем да е след 2-3 часа въздържане от прием на течности (отново заради концентрацията на ЧХГ в урината).
Другият вариант е да направиш кръвен тест за бременност, ще получиш категоричен отговор дали си бременна. Почти всички лаборатории правят този тест- по всяко време на деня, не е нужно да е на гладно, цена около 20лв.
Стискам палци за положителен резултат!

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #296 -: Август 08, 2017, 13:09:31 pm »
Здравейте,на 29.07 ми беше овулацията,и на следващия ден правухме опити за бебече.Опитваме вече почти година.Трябва да ми дойде на 13-14.На 4,5 и 6 имах много слабо кафеникаво зацапване,което на 6 вечерта завърши с една червена точка и спря.От 4 корема ме наболява и ми придърпват леко яйчниците.Днес обаче освен корема цял ден ми се гади,ям на сила и ми е едно такова безтегловно,смотано,уморено,а
няма от какво,работя на бюро и то доста спокойна работа.Правих си тест в неделя,но беше отрицателен.Дали са признаци за бременност?Гадното е че така се чувствам и понякога преди да ми дойде,но досега тръгне ли ми кафяво течение не спира до цикъла,за сефте спря. :?
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #297 -: Август 08, 2017, 15:16:47 pm »
magi mei, направила си теста около 7 дни след овулация, много е рано за тест.
Кръвен тест би отчел най-рано около 11 дни след зачеване, а за уринен тест е добре да се изчакат около 14 дни. Стискам палци за положителен резултат този месец!  :)

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #298 -: Август 08, 2017, 15:24:21 pm »
Благодаря marsi. Гадничко си е това чакане :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #299 -: Август 09, 2017, 12:11:49 pm »
Здравейте с приятеля ми бебеправим от 3 месеца но мисля че този път е станало.Последния ми цикъл беше на 4.07.2017 в овулация бях на 16,17,18 и 19.Съмнявам се,че на 17 са станали нещата.Преди 11-12 дена започна едно придърпване долу ниско ту в ляво ту в дясно,таза,главоболие,безсъние и чувствителност в зърната.5 дена след това започнах по-често да пишкам и едно оригване.Трябваше да ми дойде на 1.08.2017 но лелката е няма,тест отрицателен.След 5 дневно закъснение на 6 тото отидох на гинеколог.Според него не видя нищо не отрича бременност но и не признава.Изписа ми дуфастон за 10 дни 2х1 ако до 2-3 след 10 те дни не ми дойде пак да отида евентуално да е минало месец от предполагаемата дата.Поради безсънието ми нощно време не мога да мигна и преспивам през деня.Днес направих тест но не е с първата урина защото нямах теста под ръка и го направих по-късно.Моля за мнение на снимките който ще прикача и евентуално като не спинкам кога най-рано да си направя сутрин нов тест.