0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #240 -: Юни 07, 2017, 11:55:33 am »
Привет на всички , да разкажа на кратичко и моята история. Имам 2 деца /13 и 10год/ живи, и здрави, и палави от първият брак. Със сегашната ми половинка бебеправим  :bori_015: от ноември и все още без резултат... Понеже съм мед. служител потърсих мнение от 3-ма АГ специалисти - имам конизация 2011г , изследваха ми хормони- всичко е в норма , последните две цитонамазки при различни специалисти - 1ва група, откриха ми кистичка 30мм за която пия дуфастон-2х1т за 10 дни от 15тият ден на цикъла , който е 26-27дни с овулация на 11 - 12ден. Дуфастонът щял да помогне и за бебето. Последната М ми беше на 17 май , сега не я очаквам , но предполагаемата дата е 12 юни...
Пожелавам Ви много положителни емоции  и тестчета   :bfp:  :bfp:  :bfp:
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #241 -: Юни 07, 2017, 18:45:33 pm »
Привет на всички , да разкажа на кратичко и моята история. Имам 2 деца /13 и 10год/ живи, и здрави, и палави от първият брак. Със сегашната ми половинка бебеправим  :bori_015: от ноември и все още без резултат... Понеже съм мед. служител потърсих мнение от 3-ма АГ специалисти - имам конизация 2011г , изследваха ми хормони- всичко е в норма , последните две цитонамазки при различни специалисти - 1ва група, откриха ми кистичка 30мм за която пия дуфастон-2х1т за 10 дни от 15тият ден на цикъла , който е 26-27дни с овулация на 11 - 12ден. Дуфастонът щял да помогне и за бебето. Последната М ми беше на 17 май , сега не я очаквам , но предполагаемата дата е 12 юни...
Пожелавам Ви много положителни емоции  и тестчета   :bfp:  :bfp:  :bfp:
Добре дошла, x.vylchinovа!
И на теб желая късмет, дано това да е успешният ти цикъл!  :)

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #242 -: Юни 14, 2017, 09:56:59 am »
Привет на всички , да разкажа на кратичко и моята история. Имам 2 деца /13 и 10год/ живи, и здрави, и палави от първият брак. Със сегашната ми половинка бебеправим  :bori_015: от ноември и все още без резултат... Понеже съм мед. служител потърсих мнение от 3-ма АГ специалисти - имам конизация 2011г , изследваха ми хормони- всичко е в норма , последните две цитонамазки при различни специалисти - 1ва група, откриха ми кистичка 30мм за която пия дуфастон-2х1т за 10 дни от 15тият ден на цикъла , който е 26-27дни с овулация на 11 - 12ден. Дуфастонът щял да помогне и за бебето. Последната М ми беше на 17 май , сега не я очаквам , но предполагаемата дата е 12 юни...
Пожелавам Ви много положителни емоции  и тестчета   :bfp:  :bfp:  :bfp:
Добре дошла, x.vylchinovа!
И на теб желая късмет, дано това да е успешният ти цикъл!  :)

Благодаря , но се оказа че не е... след два дни закъснение преди минутки злата вещица ме навести /не съм напълно сигурна/ надявам се да е зацапване , но едва ли тестовете ми са отрицателни  :balk_145: :balk_145: :balk_145:
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #243 -: Юни 14, 2017, 17:11:31 pm »
Благодаря , но се оказа че не е... след два дни закъснение преди минутки злата вещица ме навести /не съм напълно сигурна/ надявам се да е зацапване , но едва ли тестовете ми са отрицателни  :balk_145: :balk_145: :balk_145:
Късмет в следващия цикъл, x.vylchinova, прегръдка от мен!

Бих препоръчала в този цикъл да включиш и тестове за овулация, тъй като има разлики в продължителността на цикъл, така с по-голяма точност ще определиш предполагаемите дни за овулация. Успех!  :)

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #244 -: Юни 15, 2017, 10:58:17 am »
Благодаря , но се оказа че не е... след два дни закъснение преди минутки злата вещица ме навести /не съм напълно сигурна/ надявам се да е зацапване , но едва ли тестовете ми са отрицателни  :balk_145: :balk_145: :balk_145:
Късмет в следващия цикъл, x.vylchinova, прегръдка от мен!

Бих препоръчала в този цикъл да включиш и тестове за овулация, тъй като има разлики в продължителността на цикъл, така с по-голяма точност ще определиш предполагаемите дни за овулация. Успех!  :)

И аз Ви прегръщам и благодарности за подкрепата  :balk_7: Нямам месец без тестове за О. пръв приятел са ми  :lol: :lol: :lol:
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #245 -: Юни 29, 2017, 16:02:34 pm »
Здравейте, мили дами.
Момиче на 20 години съм. С приятеля ми сме заедно от детинските години общо взето. Цикъла ми е смахнат има периоди, в които е като часовник, но има и такива в които ми подранява с до 7 дена. Миналият месец ми дойде на 22, при което този месец го очаквах на 19. Е да ама нее. На 11.06 се появи едно двудневно кафеникаво зацапване с лека болка. Закъснява ми вече 10 ден и имам някои симптоми на бременност: болезнени зърна, болки ниско в корема като при мензис но сравнително по леки, главозамайване, повишен апетит и леко гадене. На 4 ден от закъснението прави тест за бременност(лентичка) резултата беше(-). Вчера (9 ден от закъснението) направих още 2 лентички пак бяха(-). Днес се пада 10 ден откакто ми закъснява а главата още от сутринта ме разби, нямам апетит, понеже постоянно ми е едно такова гадно, хем ми се гади хем не.
Може ли според вас да има налице бременност и да пробвам ли с друга марка тест?
А и нещо друго което ми се стори много странно вчера умирах за кисели краставички.  :blush:
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #246 -: Юни 29, 2017, 16:05:58 pm »
Направи си кръвен тест.Ако е - посети лекаря си .Успех.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #247 -: Юни 29, 2017, 17:49:02 pm »
Само ще добавя- за да е показателен резултатът от кой да е тест, ако не си следила О , трябва да са минали поне 12-13 дни от последен сексулаен контакт за кръвен тест, и поне 15-16 от последен сексуален контакт за уринен тест :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #248 -: Юни 30, 2017, 17:26:33 pm »
Привет Дами,
правих си два теста тази сутрин, първият be.live, вторият sure check и при двата ми се появява втора бледа линия едва забележима.
По принцип утре очаквам МЦ. Какво ще кажете, това положителен тест ли е?
« Последна редакция: Юни 30, 2017, 17:31:20 pm от el_mar »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #249 -: Юни 30, 2017, 18:55:29 pm »
Абсолютно да моя беше същия даже още по-бледа на шуър шек,а на престо пак бледа,но по-видима и аз правех теста 1 ден преди мц.Честито и безпроблемна бременност.😝👶🏻
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #250 -: Юни 30, 2017, 19:09:35 pm »
Привет Дами,
правих си два теста тази сутрин, първият be.live, вторият sure check и при двата ми се появява втора бледа линия едва забележима.
По принцип утре очаквам МЦ. Какво ще кажете, това положителен тест ли е?
Виждам втора бледа черта. За по-сигурно си направи кръвен тест в някоя лаборатория или изчакай 1-2 дни и пак си направи.
Успех!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #251 -: Юни 30, 2017, 21:11:36 pm »
Благодаря за отговорите ви !
Странното е, че се чувствам сякаш всеки момент ще пристигне цикълът, имам си болките в слабините, а с тези бледи линии, чувството е сякаш 50 на 50 си бременна, ама че трудно се запазва търпение в подобни случаи, да не знаеш дали да се зарадваш. За кръвен тест ми казаха да изчакам поне седмица още...
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #252 -: Юни 30, 2017, 22:20:00 pm »
Блазе ви, как ми се иска и на мен :( Тайничко влизам тук да почетат за симптомите. Тези дни неочаквам цикъла, но почвам да усещам напрежение, което никак не ми харесва :(
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #253 -: Юни 30, 2017, 22:29:18 pm »
el_mar кръвния отчита по-рано от домашния тест.Можеш още утре да си пуснеш.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #254 -: Юни 30, 2017, 22:32:53 pm »
Благодаря за отговорите ви !
Странното е, че се чувствам сякаш всеки момент ще пристигне цикълът, имам си болките в слабините, а с тези бледи линии, чувството е сякаш 50 на 50 си бременна, ама че трудно се запазва търпение в подобни случаи, да не знаеш дали да се зарадваш. За кръвен тест ми казаха да изчакам поне седмица още...
Не е рано за кръвен. След като утре е денят за цикъл, кръвният тест ще отчете, ако има бременност.
С кръвните тестове се процедира така, правиш тест и след 2 дни правиш втори тест, би трябвало да има приблизително удвояване на стойността за около 48часа. Така че дори и да е ниска стойността на ЧХГ, резултатът след два дни дава информация дали всичко е наред с развитието.
Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG) 

el_mar, според мен тестът е положителен, вижда се бледа втора черта на снимката. При уринните тестове за бременност дори и да е бледа втората черта, означава положителен резултат. Ако след два дни направиш отново уринен тест, би трябвало чертичката да е по-наситена. Или пък кръвен тест, както предпочиташ.
Другият вариант е да изчакаш десетина дни и да отидеш на преглед за регистриране на плодно сакче.
« Последна редакция: Юни 30, 2017, 22:39:27 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #255 -: Юни 30, 2017, 23:02:53 pm »
El_mar в началото и аз имах болки като преди цикъл 2 седмици пиех нош па и лежах без вдигане на тежко и секс.Успех! Momiche_f и твоя ред ще дойде и се надявам да е този месец 💋 обаче не мислете,че бременността е лесно нещо аз преди си казвам само да забременея и всичко ще е ок,обаче понякога нещата не седят така.Ще успееш сигурна съм стисксм палци и ти да ни зарадваш с + тест.🤞🏻🤞🏻🤞🏻
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #256 -: Юли 01, 2017, 08:50:13 am »
Добро утро Дами, много ми помагате, ще си направя още един тест утре ако дотогава не ми дойде, от 2 дни ми се гади сутрин особено от парфюми и кафе....ако пак даде бледа черта отивам на кръвен!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #257 -: Юли 02, 2017, 22:05:36 pm »
Изминаха 2 дни и все още няма цикъл, направих си нов тест положителен!!!, но се вижда ясно този път, само че имам болки ниско долу, тъпи но неприятно, притеснявам се дали всичко е наред, личната ме посъветва да чакам още седмица преди да ме прати на преглед, аз незнам какво да направя, дали да не ида на своя глава при гинеколог и дали толкова рано 3 дена след закъсенението на цикъла може да се види нещо?
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #258 -: Юли 02, 2017, 22:23:17 pm »
Елмар,тихичко честито :D.Много е рано за преглед,няма да се види нищо.Можеш да отидеш 10 дни след закъсненуето Относно болките е нормално,не се притесняваи,повечето момичета ги имат
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #259 -: Юли 03, 2017, 10:49:58 am »
el_mar, нормално е да има напрежение и тъпа болка. За регистриране на бременността на УЗ трябва да изчакаш десетина дни след закъснението.
Има смисъл да се отиде по-рано на преглед, ако се появи кървене или силна болка, за оценка на състоянието, евентуално назначаване на медикаменти за запазване на бременността или каквото лекарят прецени.
Честито и от мен, вярвам че всичко ще бъде наред  :). За твое спокойствие може да пуснеш кръвен тест през два дни.