0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #300 -: Август 09, 2017, 12:14:30 pm »
Аз не виждам нищо.Ако искаш да си сигурна направи кръвен тест за бременност, веднага ще разбереш има ли нещо.

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #301 -: Август 09, 2017, 14:10:31 pm »
Аз виждам нещо като черта,но при такова закъснение би трябвало да има по-ясна освен,ако ову не ти е по-късна.Препоръчвам ти да вземеш тест престо те са 2 в опаковка и с 1 сутрешна утре да пробваш пак.Др вариант е кръвен тест (най-добре).Успех!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #302 -: Август 13, 2017, 00:53:41 am »
Здравейте момичета,
аз съм нова.Отскоро с моя мъж правим опити.На 23-ти юли ми дойде и от 1 август не се пазим.Овулацията си я сметнах нещо 3-4 август,тъй като имам нередовен цикъл.Значи два три дни преди по време на овулацията и два дена след това.Даже тея дни почти всеки ден.Можи би е рано,но си взех тест и е отрицателен с надеждата за две черти чертички.Изчетох много и просто главата ми е празна. :bfp:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #303 -: Август 13, 2017, 17:00:54 pm »
Деси, ако последната ти менструация е започнала на 23-ти август, ти дори нямаш закъснение на цикъла, за да има някакъв шанс да се позитивира теста за бременност. Предполагам, че си младо момиче и не си се интересувала от тези неща, затова ти препоръчвам да започнеш да използваш нашия овулационен календар. Той е безплатен, на български e и ще ти помага да се ориентираш какво се случва. Прочети указанието му, ще ти е полезно.

Отделно, ако имаш нередовна менструация, е добре да посетиш лекар, за да се види какъв е проблемът.

Поздрави и успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #304 -: Август 19, 2017, 12:12:09 pm »
Здравейте!Не знам дали това е точната тема в която трябва да пиша за това предварително се извинявам. Ето каква е моята история: на 9ти юли правих секс без предпазни средства(знам, че не трябваше, но стана работата...) Попринцип цикълът ми е много точен(28 дена) и ми дойде на 12ти юли. Беше много обилно. В следващите дни бях много притеснена( не искам бебе). Не изпитвам огромен глад,ям си малко,нямам болки в гърдите,но понякога ме пристяга точно под пъпа или под слънчевия сплит. И така чаках да ми дойде цикъла. Дойде ми 2-3 дена по-рано. Много се уплаших. Беше по оскъдно,но пак си ми вървеше 6 дена. След цикъла веднага ми се появи бяло течение,слузесто,много е обилно. Правила съм един тест за бременност преди да ми завърши втория цикъл(отрицателен). Много съжелявам за подробното описание,но съм много притеснена. Приятелките ми казват,че не съм бременна, но бих искала да чуя и вашето мнение. Благодаря предварително! И успех на всички които искат да бъдат мами
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #305 -: Август 19, 2017, 14:13:40 pm »
Radost, ако си правила тест поне 20 дни след половия акт, и тетсът е отрицателен - нямаш повод за притеснение  от бременност  yahoo_33
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #306 -: Август 30, 2017, 10:27:33 am »
Здравейте, 

3 поредни дни си правя тест след 2 дни закъснение и всичките изглеждат по този начин? На какво се дължи според вас?

Поздрави,
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #307 -: Август 30, 2017, 12:02:00 pm »
Според мен е невалиден.Вземи си нов
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #308 -: Август 30, 2017, 12:15:30 pm »
More1512, понякога това "размиване" се случва и когато течността (урината) е в повече. Опитай следващия път с 3-4 капки в пригоденото отворче.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #309 -: Септември 07, 2017, 00:13:46 am »
Здравейте,
На 11.09 се пада да ми дойде цикълът, но вече 5-ти ден вечер чувствам гадене, което ми минава за няколко часа, на следващия ден ми няма нищо и вечерта - отново гадене. Не ям дразнеща храна, а в повечето случаи се повтаря храната от обеда. От вчера усещам, че леко ме болят гърдите (отгоре и встрани), което за мен е странно, защото моят цикъл не е съпроводен с болки в гърдите. Правих тест за ранно диагностициране на бременност, но е отрицателен (Clear test). Всъщност на самия тест не пише колко ранно е това диагностициране. Имате ли представа? Знам, че още малко трябва да изчакам, но много се вълнувам.
И същевременно се притеснявам за друго - във времето около овулацията направих тежка мигренозна криза и се наложи да пия на два пъти течен аналгин. Гинеколожката ми каза, че в периода докато правя опити и ме заболи главата, мога да се спасявам с аналгин, но сега се разтревожих и за това (това, последното, може би е за друга тема, но не открих такава, така че не ми отговаряйте, ако прецените, че не е на място :)). Благодаря ви предварително за отговора, момичета! :) 
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #310 -: Септември 07, 2017, 08:36:46 am »
Здравей lea_lea.Прекалено е рано да усещаш каквото и да е било.В желанието си повечето от нас търсейки винаги са намирали необичайни симптоми.Ако цикъла ти е 28-30 то ти имаш още 5 дни до него,което означава ,че О ти е била презди около седмица.За да започне да се отделя ЧХГ (хормона,който засичат тестовете)трябва да има имплантация,която може да е веднага,но може да е късна (до няколко дни след О).ЧХГ в уринните тестове засичат много по-късно от кръвните.Повечето засичат при ЧХГ 25.Така,че на този етап не мисля,че някой тест би отчел,дори и кръвния в момента,макар че той може да се прави 7 дни след доказана О.
За аналгина по време на опити не мога да дам коректен коментар,но гледай по малко да се замисляш над тези неща,защото ако от сега започнеш да мислиш какво приемаш за да не навредиш,то когато дойде бременноста какво ще правиш?.
Стискам палци
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #311 -: Септември 28, 2017, 13:38:36 pm »
Здравейте, закъснява ми цикъла вече 3 дни. Направих си тест / шуърчек / преди малко и имам бледа втора чертичка. Дали е бременност?
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #312 -: Септември 28, 2017, 14:47:35 pm »
Възможно е, да, в такива случай казвам направи кръвен бета ЧХГ кото със сигурност ще потвърди или отхвърли бременност.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #313 -: Септември 28, 2017, 15:02:55 pm »
latiara1, тестът изглежда положителен  :).  При тестовете за бременност дори и да е по-бледа тестовата черта, означава положителен тест. Може да повториш теста след един-два дни като е по-добре да тестваш с първа сутрешна урина, тогава концентрацията на ЧХГ в урината е по-висока. Дано всичко да е наред!
За по-сигурно може да направиш кръвен тест, ако имаш възможност (във всяка лаборатория, не е нужно да е на гладно, цена около 20лв.).

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #314 -: Септември 28, 2017, 15:21:47 pm »
Ами май трябва да изчакам и да направя нов тест :) , имам някакви леки болки все едно че ще ми идва МЦ, :) това ще е евентуално втора бременност, забравила съм при първата как беше преди 16 г. :), нямам напрежение или дискомфорт... А при първа възможност и кръвен тест :)
« Последна редакция: Септември 28, 2017, 16:00:52 pm от latiara1 »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #315 -: Октомври 04, 2017, 15:32:15 pm »
Здравейте и от мен 🌞
Здравейте,

На 11.06.17 направих спонтанен аборт в 5-6 седмица, след отлепване всичко падна само.

След което цикълът ми дойде от 31.07 до 05.08
Следващ
29.08 до 04.09
Трябваше да се пазим до три цикъла.
Следващият цикъл трябва да ми е сега от 27.09, обаче септемви не сме се пазили на 11.09 получих кафеникаво зацапване за няколко часа. Днес ми е 7 ден закъснение, направих пореден тест по обяд. Този път виждам една едва забележима втора чертички. Ще добавя снимка. Взела съм си час за преглед след една седмица, беше за контрола, да видим какво се случва след аборта. На калрндара ми показва овулация на календара на телефона ми я показва на 13.09.
Дайте някакеи съвети! Благодаря! Това зацапване го имах и предния път.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #316 -: Октомври 04, 2017, 16:00:24 pm »
Аз не  виждам втора черта, този тест ми се вижда отрицателен. Защо не пуснеш кръвен бета ЧХг - това е най сигурният вариант. Това зацапване може и да е имплантация, и е възможно да е било рано за тест. Най добре пусни кръвен тест, той ще ти покаже със сигурност.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #317 -: Октомври 04, 2017, 18:08:15 pm »
Аз също не виждам,но може да е от снимката.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #318 -: Октомври 04, 2017, 23:10:00 pm »
Правих и престо послр, вижда се по-добре на него, но за късмет пак някакво черврникаво.зацапване. Чух се с докито и каза , че се случвало и хормоните се обърквали. Почнах Утрогестан и час срядата на преглед. Чудя се кога да пусна чхг-то.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #319 -: Октомври 04, 2017, 23:23:50 pm »
Чхг още утре.Успех!🤞🏻