0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бремена ???
« Отговор #220 -: Април 08, 2017, 18:36:52 pm »
AZZIA_BO, изчакай кръвния тест. И пробвай да се свържеш с лекаря.

Re: Дали съм бремена ???
« Отговор #221 -: Април 09, 2017, 01:48:01 am »
Тъмо,не е чиста кръв не е и зацапване.Няма как да се свържа с клиниката,не работят,чак понеделник.
Re: Дали съм бремена ???
« Отговор #222 -: Април 09, 2017, 08:51:08 am »
Нямат ли дежурни екипи,спешен тел.за имвитро процедурите?
Не спираи нищо в такъв случай
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #223 -: Април 09, 2017, 21:13:24 pm »
Здравейте момичета, получих отговор на съмнението ми . Отидох на гинеколог 2 пъти . Като първия път не се е виждало нищо и ми каза за по- сигурно да отида и другата седмица .. и се оказало съвсем друго нещо :( ;( имала съм задържан фоликул  тоест поликистозен, а това е кофти защото е предпоставка по нататък да де образува киста и оттам поли от гръцки означава много и кистозен нали киста затова като има повече  от 3-4 задържани фоликула е напълно възмозно да се образува и много добре ми обясни докторката  ,също така и на самите ехографии ми обясняваше че единия яйчник е по-голям от другия и не е настъпила оволация и общо взето затова са се случили резки промени с организма ми ... а аз толкова много се зарадвах че този път е станало но уви ...  отнсно възстановяването ми на организма и усвояването на липсващия или просто е ниско количеството на хормона и ми предписа хапчета  който ще го регулират .. и така много обстоино ме прегледа лекарката в петък ... единия на празен пикочен мехур после се наливах с кола и на пълен мехур и така много жалко но все пак продължаваме напред и дано другия път да се получи ... стискам палци на всички тяхната мечта скоро да им се осъществи:)
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #224 -: Април 10, 2017, 09:20:16 am »
Здравейте момичета, получих отговор на съмнението ми . Отидох на гинеколог 2 пъти . Като първия път не се е виждало нищо и ми каза за по- сигурно да отида и другата седмица .. и се оказало съвсем друго нещо :( ;( имала съм задържан фоликул  тоест поликистозен, а това е кофти защото е предпоставка по нататък да де образува киста и оттам поли от гръцки означава много и кистозен нали киста затова като има повече  от 3-4 задържани фоликула е напълно възмозно да се образува и много добре ми обясни докторката  ,също така и на самите ехографии ми обясняваше че единия яйчник е по-голям от другия и не е настъпила оволация и общо взето затова са се случили резки промени с организма ми ... а аз толкова много се зарадвах че този път е станало но уви ...  отнсно възстановяването ми на организма и усвояването на липсващия или просто е ниско количеството на хормона и ми предписа хапчета  който ще го регулират .. и така много обстоино ме прегледа лекарката в петък ... единия на празен пикочен мехур после се наливах с кола и на пълен мехур и така много жалко но все пак продължаваме напред и дано другия път да се получи ... стискам палци на всички тяхната мечта скоро да им се осъществи:)
Здравей Ари, извинявай, но това описание на състоянието ти звучи доста абсурдно. Не знам, ти ли не си разбрала лекарката, или тя нещо не е в час.
 ПОЛИКИСТОЗНИ ФОЛИКУЛИ не съществуват. Има диагноза ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ. Прилагам описание на синдрома: http://www.lekar.bg/2017/01/22/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B8-%D1%8F%D0%B9%D1%87%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/ . Ако състоянието ти е такова, трябва да се направят обстойни изследвания 3-4 по-големи фоликула в единия яйчник, не могат да са индикатор за поставяне на такава диагноза.
Не знам какви хапчета ти е предписала. По принцип при консервативно лечение СПКЯ се изписват противозачатъчни.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #225 -: Април 10, 2017, 09:30:35 am »
Ари, мила , и аз докато четях си казах - или не си разбрала, което е напълно нормално, когато докторите обясняват неясни за нас неща, или докторката ти нещо....тя не разбира. Поликистоза е диагноза, която се поставя на база на изследване на хормони плюс проследяване поне няколко цикъла.  Кати ти е дала статия, плюс има много инфо и в интернет :) Успех :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #226 -: Април 10, 2017, 10:54:47 am »
Извинявам се не съм се изразила правилно поликистозен яйчник е . И да предписа ми противозачатъчни , фемикур и дуфастон ...
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #227 -: Април 10, 2017, 11:01:57 am »
Ари,момичетата по-горе са ти писали,че тази диагноза ей така от един преглед не се поставя,съответно от 1 задържан фоликул.Хубаво е ,че ти е изписала лечение(за този фоликул),но според мен трябва да се проследиш в няколко цикъла и да си пуснеш необходимите изледвания,а не на сляпо да продължиш с леченито
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #228 -: Април 10, 2017, 11:13:47 am »
Те фоликулите са повече от един 3 или 4  ми каза  .... просто левия яйчник е по голям от другия ... не знам не ми се вярва да е объркала нещо в диагнозата ми и начина на медикаментозно лечение
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #229 -: Април 10, 2017, 11:38:48 am »
Ти си знаеш най-добре,аз лично бих потърсила второ мнение или бих се проследила и в следващи месеци,бих си пуснала изледвания,има доста информация по темата(момичетата дори са ти дали линкове),навсякъде където съм чела е описано ,че от еднократен преглед/случай не се поставя тази диагноза.Може жената да е права,никой не е казал ,че не трябва да приемаш лечението,просто имай едно на ум
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #230 -: Април 10, 2017, 12:08:46 pm »
Да така е прави сте , разбирам ви ... Аз 100% ще отида на преглед и другия месец за ме прегледат пак и да се види дали има някаква промяна .... много ви благодаря момичета за подкрепата ще пиша другия месец и ще ви следя ... пожелавам на всички ВСиЧКо НАЙ-ХУБАВоО!!!!!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #231 -: Май 05, 2017, 23:56:39 pm »
Здравейте, имам въпрос може ли да се забременее 3 дни след менструация. През март ми дойде на 26, а през април на 21 . Свърши ми на 26. На 29 април правих секс без предпазни средства, с приятеля ми повторих и потретихме . Не е свършвал в мен, но ме изпръска със сперма. . На другия ден като си погледнах календара се оказа, че съм била в онези благоприятни дни за забременпване , а овулацията ми е била на 3.05. Минимален ли е шанса в моя случай.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #232 -: Май 06, 2017, 10:27:36 am »
Здравей TreliKardia,случай има всякакви.Има момичета с години опити,но без успех,има и такива,който "хващат от въздуха".За мен вероятността е найстина минимална
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #233 -: Май 06, 2017, 10:59:27 am »
Здравей, TreliKardia! След като предишният цикъл е с начало 26.март, а следващият- 21.април, то продължителността на цикъла при теб е 26 дни. Всеки месечен цикъл ли е с такава продължителност или има и по-продължителни? При цикъл 26 дни овулация се очаква около 12-ти ден от цикъла, за последния цикъл при теб  2-ри май (най-вероятни дни за зачеване 1, 2 и 3 май). Но ако имаш цикли с по-голяма продължителност, може овулацията да не е в посочените дни, а след тях.
Има вероятност този месец, уринен тест може да направиш около 14 дни след предполагаема овулация.
« Последна редакция: Май 07, 2017, 22:56:48 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #234 -: Май 07, 2017, 18:50:56 pm »
Благодаря, момичета.
От два дни усещам тъпа болка ниско , усещането е сякаш ще ти дойде МЦ. Не  е постоянна, появява се и спира. После пак.
Не съм пила хапчета.
Ще изчакам до утре. И без това ще имам свободен дшн може да отида до личната лекарка.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #235 -: Май 07, 2017, 22:11:11 pm »
С Аг специалист се консултирай, а още по добре и сигурно можеш да си направиш и тест.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #236 -: Май 20, 2017, 15:24:33 pm »
Здравейте, още не ми е дошло.
Болят ме гърдите от три седмици. Имам някакви бели пъпчици около зърната, освен че болят гурдите и са подути. Болките ниско в корема отшумяха. От време на време ме боли десния яйчник. Спя много. Вчера спах 16 часа, днес ме боли главата. Ще ходя на лекар в сряда. Тест не съм си купувала. Ще изчакам доктора.
Благодаря за мненията.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #237 -: Май 20, 2017, 16:32:36 pm »
Ами симптомите са като при стандартно ПМС или бременност.Имаш ли закъснение, колко време е?

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #238 -: Май 20, 2017, 19:59:20 pm »
4 дни.Болките в корема не бяха като пмс, а по-силни, досега не бях изпитвала такива болки. Чак си взех болнични.  :( :?
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #239 -: Май 20, 2017, 21:40:07 pm »
4 дни.
При такова закъснение един тест ще даде отговор на въпроса .
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.