0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #340 -: Ноември 20, 2016, 16:05:11 pm »
Разбирам се с работодателите, дума не са казали. Обаче колегите... Не поемат моята работа и те така, после се натрупва, а е края на годината, приключване, инвентаризация и т.н Мария е по добре, само сополите са и в повече. Тя преди да се разболее беше на изопринозин и полза не видях от него. Лошото, е че не иска лекарствата защото са прекалено сладки, виж хексалгин, гадни хапчета за дъвчене и нещо горчиво с охота взима. Та все мислим с личната най горчиво лекарство. Абе, рачешка история :)
Ако и сополите спрат, ще съм ОК. Лошото е, че покрай болестите започна да се напишква през нощта. От лекарствата ли, но спи толкова дълбоко че я пребличам, местя и не се събужда. А като е здрава и от най малкият шум се буди и не се напишква
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #341 -: Ноември 20, 2016, 18:48:26 pm »
Изопринозина не е никак леко лекарство. Отделно има ммого странични реакции. Моника се изприщи от него.
Аз върнах нощния памперс след летните боледувания. По- добре с памперс от колкото напикана, преобличане и т.н. Ще го махне.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #342 -: Ноември 20, 2016, 22:56:08 pm »
Смайлс, зима е, нормално е да боледуват повече отколкото през лятото. Знаеш сама. Не мисля, че е от ваксината. Дано се закрепи скоро пак Дани!
Моята пикла още е с нощен памперс. От другата година уж смятам да го маха, ама ако пак ми изкара две седмици без нито една суха нощ, ще се наложи да си преосмисля позицията.
Иначе покашля госпожицата от известно време. Нищо нямало в дробовете, сигурно вирус, каза педиатърката и толкова. Но друго й няма. Явно вече ги кара на крак.
Стоека, не се впрягай толкова на тия сополи! Ако не й пречат да спи, слагай там капки една седмица и толкова. Промивай, ако се наложи! Ще минат. А през зимата и когато не са ходили толкова на ясла, си ги влачат някои тук по цяла зима.
« Последна редакция: Ноември 20, 2016, 23:01:37 pm от blue_sky »

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #343 -: Ноември 21, 2016, 08:49:04 am »
Стоека, не се впрягай толкова на тия сополи! Ако не й пречат да спи, слагай там капки една седмица и толкова. Промивай, ако се наложи! Ще минат. А през зимата и когато не са ходили толкова на ясла, си ги влачат някои тук по цяла зима.
И по цял месец сме ги влачили тези сополи. Неприятно, но вече спрях да им се впечатлявам толкова. Капя разни капки, с тях и без тях все тая в повечето случаи и за това основно промивки със солени разтвори и смукане на секретите ... И определено с внимание към цвета и консистенцията на секрета.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #344 -: Ноември 23, 2016, 14:10:34 pm »
И ние да не се делим от групата сме от вчера болни. Габи вдигна в понеделник след детската градина 39° температура и цяла нощ я поддържаше. Вчера ходихме на преглед и се оказа че има зачервено гърло. Сега ще стои няколко дни в къщи, добре че антибиотик не трябва да вземаме.
В понеделник и на първи преглед при зъболекар ходихме. И двете деца се държаха много добре. Марти имаше малка дупчица и разреши дори да му направят пломба. Зъболекарката беше голяма професионалистка, в началото като му разказа как работят машинките и като чу звуците се поуплаши, но успя да го убеди като му показа какъв цвят пломби има  :lol:. Той си избра синята, но момичетата в детската градина не я харесали че не била в розово  :lol:.

Бързо да оздравяват всички дечица, че да се радват на идващите празници!


*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #345 -: Ноември 23, 2016, 16:01:42 pm »
Както Авалон каза, много е важен цвета на сопола.Щото нашия позеленя.И от там капките станаха сериозни.Надявам се искрено в понеделник вече да е на ясла.

Рачко съжалявам, че и вие сте в отбора на болните.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #346 -: Ноември 23, 2016, 16:36:28 pm »
Маги, не че ми е работа да се меся, ама на зелен сопол бих пуснала секрета на изследване и антибиограма съответно. Много са упорити гадините и ако ще са антибиотични капки, поне да са точните, за да не стане рецидив и после айде пак АК...... Аз още малко и професура на тема сополи смятам... :x
Бързо да оздравяват всички!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #347 -: Ноември 23, 2016, 16:50:35 pm »
Авалон, аз също, ама баща и ходи с нея на лекар и я гледа.Обяснявах, говорих и накрая нищо от това което казах не беше свършено.Пак съм доволна, той взе болничен, а аз работя, че точно сега ми е абсурд да отсъствам.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #348 -: Ноември 24, 2016, 08:33:05 am »
Ние си изпихме АБ, кашлиците и температурите спряха, но на мен ми остана един жилав секрет и предполагам и на тях, кво хванахме тоя път, не знам  :x Странното е, че баткото след първи ден в ДГ пак покашля  :(
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #349 -: Ноември 24, 2016, 10:50:39 am »
Ох и Моника е точно зелен сопол жилав, ужасен.Днес е по-добре вече.Капките за нос си казват своето.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #350 -: Ноември 24, 2016, 11:24:35 am »
Здравейте, аз малко да сменя темата. Ние пък от два дни отказваме да сядаме на гърнето. Опикахме си всички дрехи, защото ставаме  от гърнето и демонстративно се изпикаваме на пода. Много съм ядосана.  :(  :(
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #351 -: Ноември 24, 2016, 11:52:38 am »
Кати, всички майки който познавам и слагат детето си от рано на гърне минават през тази стачка.Абсолютно всички минават през такъв период.Кофтито е че е студено и не е приятно да ти опикае апартамента.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #352 -: Ноември 24, 2016, 12:31:46 pm »
Ох да, така е. :-(
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #353 -: Ноември 25, 2016, 09:34:21 am »
Кати, ние също сме така, ако това ти е някакво успокоение де..
Казва "ако" и "пиш", но след като е свършила работата. А на гърнето са едни ревове и истерии. Вдигам ръце и когато, тогава.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #354 -: Ноември 25, 2016, 10:03:39 am »
Момичета, малки са ви децата.Моника я отучих за два дни от памперс и се напика точно веднъж на 2г и 4 месеца.Нямаше никакви драми.Точно след седмица махнахме и след обедния памперс.Все още има нощен, но тя пие вечер мляко и няма как да стане.Сега вече се напикава нарочно, от инат, на пук на мен.Но и това е рядкост.Без да я натискам, без да я карам да седи на гърнето, нез такива драми.Сега имаме друг проблем, може да откара до 2 часа седнала на гърнето.Значи изпикала се е всичко е готово и тя седи и си играе.Та мисля тия дни да скрия гърнето и да преминем към седалката на тоалетната.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #355 -: Ноември 25, 2016, 10:28:31 am »
При нас пък е тотален бойкот на гърнето от самото начало. Нито съобщава каквото и да е, нито сяда за повече от 5 сек. В яслата ги върши работите, но ако уцелят  момента. Там също мълчи като партизанин.
И да ви кажа, отказвам да се напъвам и да пера килими посред зима. Нора е съвсем наясно какво се иска от нея но си играе на инат.... омммм. Ще се наиграе
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #356 -: Ноември 25, 2016, 11:39:35 am »
 :) Добре, че в нас няма килими. Дъщеря ми не съобщава нито за пиш, нито за ако. Но тя не казва нищо разбираемо, иначе не спира да си дрънка някакви бебешки неща.  Днес пък сме на вълна да ползваме гърнето като столче. Изобщо.....

Да попитам мамите на по-големите деца кога започнаха горе долу да казват 8, или повече думички?
« Последна редакция: Ноември 25, 2016, 11:46:22 am от kati_vm »
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #357 -: Ноември 25, 2016, 11:57:43 am »
И единия килим, който слагам зимата откак проходи ми стига, а има и още дивани, спални и прочие рискови зони  :wink:, а там почистването е и по-сложно. Вчера килима надлежно беше омазан със сок от морков - красота.
Е, то гърнетата са с много предназначения Кати - за столчета, за стъпала, за шапки .... в момента една маймуна е курдисана там за да ака (по заместване хаха), не отдавна котката се опитваше да бъде натъпкана там.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #358 -: Ноември 25, 2016, 12:14:07 pm »
Авалон е абсолютно права.И Моника така правеше.Слагаше кукли, мъкнеше го на главата, подреждаше топки в него?!

Авалон, Нора е дете с характер.Да ви е много здрава, а вие с яки нерви :)

Кати, на колко беше малката.Аз не помня много, но Моника не казваше много думи.Мучеше, издаваше едни звуци като мучене.Около 2 годишна започнах да и казвам, че не я разбирам да ми обясни или каже, защото я виждах вече че знае думи, но не и се занимава.Тя знаеше, че ние я разбираме, а пред други хора казваше думички.Някъде пак на 2г и 3 месеца се отпусна и почна да прави изречения.Сега на 2г и 9 месеца, не млъква.Но това е много индивидуално.Познавам деца проговорили по-рано или по-късно.Относително е.

Не бързайте, децата ще пораснат.Ще проговорят, ще си казват всичко.И тогава ще ви е тъжно, къде заминаха бебетата.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #359 -: Ноември 25, 2016, 14:11:47 pm »
Ще проговорят и ще ви се иска да имат копче за изключване.  :lol: Особено като заговорят двамата заедно, докато аз се опитвам да говоря с четвърти човек. Дребната се чувства някакси пренебрегната, ако брат й дълго време разказва нещо и започва да го прекъсва, говорейки си някакви съвсем други неща.
Иначе проговориха след 2-годишна възраст (синът ми със срички, сестра му май беше малко по-бърза, но не кой знае колко). На тригодишна възраст на младежа имахме профилактичен преглед при логопед, на който ни казаха, че бил назад с говора и прочие. Ами, човекът е с три езика. Какво да се направи?! А логопедката живее в държава, където страшно много деца са триезични. Не знам защо така се беше хванала. Разбира се, сега говори много и като начин на мислене е по-напред от връстниците си (според мен). Така че, ще проговорят децата, ще проходят, ще започнат и на гърне да ходят. За ината ви желая здрави нерви и по-малко да се връзвате. Дъщеря ми е голям инат, но гледам за определени неща да не й се впечатлявам и не ми е трудно с нея. Тя е човече със самочувствие, за разлика от брат си, и съм сигурна, че някой ден и вкъщи, и в работата ще е шеф.  :lol: Също като Елена на Стефи.
Вчера беше с температура. Днес вече е без и пее и танцува. Правихме и Коледни сладки. Явно вече расте и боледува по-бързо и леко.

Хубав ден, момичета!

П.с. Извинявайте, ако ви звуча назидателно. Не ми е това целта. Просто искам да ви кажа да не се впечатлявате толкова за разни дреболии. Децата ви са напълно нормални и здрави и всичко ще си дойде на мястото. Нямате причина да се притеснявате.