0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #400 -: Декември 01, 2016, 10:28:49 am »
Педиатърката ни е на мнение от петия месец. И мисля да я послушам.
Здравей Поли,
за повръщането, както и другите момичета са ти казали, не се притеснявай. Моята дъщеря също много повръщаше - след кърмене, при поставяне по корем. Разбира се, се посъветвай и с педиатъра ви.

За зъбките ние ползвахме гел на Бочко и гел Дентинокс, ако много загрубее работата. Ако бебчо пие водичка, може и Дентокинд да му разтваряш в шишенцето. Донякъде върши работа.

За захранването - ние почнахме от края на четвъртия месец, но много бавно. Практически петия месец бях дала тиква, пащърнак и картоф, защото нещо ми повърна от моркова на Хип и направи някаква алергия неясно дали от него, или от АМ, което също бях включила, защото кърмата ми намаля.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #401 -: Декември 01, 2016, 17:39:46 pm »
От 2-3 дни мажа с гелчето на Бочко и давам Дентокинд. Не знам дали е от тях, но днес на обед спа 2 часа, което не се е случвало сигурно от 2-рия му месец. Все сме на 30 минутни дрямки.
Днес му върнах бибата с една дупка и за сега не е връщал.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #402 -: Декември 02, 2016, 13:15:03 pm »
От 2-3 дни мажа с гелчето на Бочко и давам Дентокинд. Не знам дали е от тях, но днес на обед спа 2 часа, което не се е случвало сигурно от 2-рия му месец. Все сме на 30 минутни дрямки.
Днес му върнах бибата с една дупка и за сега не е връщал.
А да, това за биберона с една дупка е добра идея. Забравих го. И ние дълго време бяхме на биберон с 1 дупка, поне докъм 8-я месец, или нещо такова. Бях я пробвала с две дупки, но се давеше.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #403 -: Декември 02, 2016, 13:15:54 pm »
Момичета, успяхте ли да купите играчки от Лидъл? Ние взехме доста дървени играчки на мноого изгодни цени. Много съм доволна!
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #404 -: Декември 02, 2016, 13:27:21 pm »
Лидл, КОмсед, Хипо, от всякъде пазарувах.Чакам си последната поръчка от Хипото и още два четвъртъка в Лидл и съм финиширала с подаръците на Моника и племенниците.Просто вече и финансово и физически нямам сили и нерви.
Аз още миналата година взех на Моника от Лидл играчки дървени.Хубави са им, а и са с добро качество.След като оцеляха цяла година, значи са идеални.А дървения конструктор е на 2 години.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #405 -: Декември 02, 2016, 22:07:27 pm »
Успяхме. Вчера грабнах последните 2 останали. Много съм доволна.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #406 -: Декември 03, 2016, 10:40:12 am »
Момичета, успяхте ли да купите играчки от Лидъл? Ние взехме доста дървени играчки на мноого изгодни цени. Много съм доволна!
Сестра ми беше в отпуск и успя да вземе, но е било голямо лудница.
В 8.30 сутринта вече е нямало релсите, които аз исках (едни с едно кръстовище), но взехме други и така.

Иначе и аз с детските подаръци поприключих - основно Лего-та от промоцията с 30% взех.

ПП. Маги, вече от две места ми казват, че на Лидлските релси им се чупят свръзките (едни кръгли такива). Но имат гаранция 3 години и си пазете касовите бележки  :D
« Последна редакция: Декември 03, 2016, 10:42:58 am от 47 Smiles »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #407 -: Декември 05, 2016, 09:05:56 am »
И аз имам  едно разочарование от  играчки на Лидъл . Аз  бях купувала едни дървени пъзели  във форма на гъсеничка се редяха .Разочарована   съм  -  точно облите  връхчета за свързване се  отчупиха , а  картинката , която е залепена отгоре ,се разлепи .


*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #408 -: Декември 05, 2016, 09:29:44 am »
Нимика, мал шанс е било.Нашите още са здрави взехме куче и дракон :) Моника ги редеше доста дълго време.Просто наистина мал шанс.
Ние за сега взехме само за племенницата комплект за рязане.За Моника моя мъж е решил да вземем една палатка дето се оцветява.Да има да драска.Та този четвъртък пак ще ходи на там.

Племенника се опъпчи с варицела точно тая събота и неделя.Моника беше в постоянен контакт с него.Сега броя 14 дни и да видим тоя път дали пак ще я прескочи или новогодишно ще ми се опъпчи.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #409 -: Декември 05, 2016, 17:02:45 pm »
Ние имаме два комплекта влакчета и всичко е здраво.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #410 -: Декември 10, 2016, 23:21:04 pm »
Здравейте мами! Нямаме много време за писане като гледам  :lol:  Ние се подготвяме вкъщи да празнуваме първият рожден ден на Дани и много се вълнуваме, като знаем колко години сме го чакали ...
Искам да честитя и първия рожден ден на Андреа на мама Нелка, да расте здрава, умна и послушна!  :P





Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #411 -: Декември 11, 2016, 17:27:13 pm »
Здравейте мами! Нямаме много време за писане като гледам  :lol:  Ние се подготвяме вкъщи да празнуваме първият рожден ден на Дани и много се вълнуваме, като знаем колко години сме го чакали ...
Искам да честитя и първия рожден ден на Андреа на мама Нелка, да расте здрава, умна и послушна!  :P
Благодаря за пожеланията! Беше ми абсолютна лудница вчера. На 12.11. малката се пусна и проходи, затова направихме и прощъпалника вчера - Анди хвана отвертката (инженер, архитект...).
На вас, Руми, пожелавам един изпълнен с приятни емоции и игри празник :)
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #412 -: Декември 12, 2016, 08:53:18 am »
Честит рожден ден на всички порастващи дечица.Да са много здрави, щастливи и да имат най-хубавото детство!

Хайде напазарувахте ли коледните подаръци?Какви ще са тази година?На мен ми остават още няколко за приятелски деца, но там мисля да наблегна на книжки :)

Какво правихте почивните дни?Използвахте ли ги на макс, с това хубаво време?

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #413 -: Декември 12, 2016, 09:41:03 am »
Добро утро и спорна седмица.
Честити да са рожденниците!
Уикенда беше с бонус страхотно време. Използвахме го на макс , въпреки махмурлука и недоспиване от коледни празненства и банкети.
С подаръците  сме донякъде, някои купени, другите поне са измислени. Таблет, кухня, количка с бебе и шейна . Тази година елхата е голяяяяма и ... "so beautiful". Проблема е само опазване украсата от котката. Всяка свалена украса я закачвам на по-горен клон, до Коледа сигурно върха ще е натъпкан с украса. :D
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #414 -: Декември 12, 2016, 10:11:11 am »
Хахаха, Авалон ти я пазиш от котката, а аз я пазя от Моника.Тя я прережда през ден.Сваля всички топки, маха половината гирлянди и я прережда.И двете котки нямат никакъв интерес към елхата.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #415 -: Декември 12, 2016, 11:04:31 am »
И близнаците така се държат с елхата - вчера уж подреждаха, единия слага на елхата, другия събира играчките. В крайна сметка я оставиха с 4-5 топки по горните клони, дето не могат да ги достигнат, и лампички. Та малко ни е постничка, ама да се надяваме дядо Коледа да разбере ситуацията.
Хубавото време и ние го използвахме максимално - игра, тичане, че даже и следобеден сън в количката на открито направиха.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #416 -: Декември 12, 2016, 12:46:20 pm »
Благодаря Нелка! И при нас се очертава да е лудница, поне за мен. А Дани още не смея да го пусна да ходи сам, защото сме натясно, много мебели и ме е страх да не се удари на някой ръб. Иначе ходи стабилно, вчера на разходката го държах само за качулката.
Елхата ще я редим днес или утре, незнам как ще мине, ще пиша.





*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #417 -: Декември 12, 2016, 13:14:50 pm »
Хубавото време беше използвано и от нас на макс за разходки и срещи с Дядо Коледа. Иво си иска багер, камион, трактор, та е ясно на какво да наблягам. Получи вече един миникомплект строителни машини от едно детско парти в неделя. Елхата я завързвам на секцията и засега няма проблеми, тъкмо има стимул да яде, за да порасне и да стига до нея,  :mrgreen:

Румито, има протектори за ъгли. За твое успокоение най-вече, има ги по детските магазини, в ДМ също.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #418 -: Декември 12, 2016, 13:51:02 pm »
Честити рождени дни на малчовците! Да растат здрави и щастливи!

И ние още нямаме елха. И тази година ще заложа на сигурното - елхата да е високо и здраво закрепена :). Тази работа с подреждането нещо не ни се получава. Подреждаме с интерес и в следващия момент с един замах разваляме  :lol:. Опитвам се да разпределя по някакъв начин подаръците - кой за кого е, от кого е, пък в яслата за тържеството, пък за у дома. В яслата си били поръчали кукла и робот  8O. Вкъщи такива желания не съм чула. Затова канализирам поръчките  :D. Най-вече се радвам, че имаме шанс децата тази година да присъстват на коледното тържество в яслата. Миналата година бяха болни.

Rumito, хубав съвет ти дава rtfrtf. Все пак е хубаво да се престрашиш да го пускаш сам да се държи по мебелите, децата някак си се опазват от ръбовете.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #419 -: Декември 12, 2016, 13:57:14 pm »
Здравейте,
и ние се възползвахме от хубавото време, така чак госпожицата не пожела вчера да спи следобеден сън и почти цял ден изкарахме навън.
Коледна украса още не сме правили. За първа година купихме изкуствена елха. Аз предпочитам естествените, но ще го преживея. Предполагам, че веднага ще бъде нападната от дъщеря ми, но все някоя играчка ще оцелее.
Подаръците ги купихме още като бяха намаленията в през ноември. Едно Lego Duplo и една писта с колички от нас, от едната баба ще има музикален комплект - да видим, колко ще се занимава с него, а от другата баба и дядо едно бебе с гърне и шише за хранене.
Честито на рождениците! Много здраве и детски усмивки им желая!