0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #420 -: Декември 13, 2016, 13:09:43 pm »
Честито на рождениците и от мен! Ейй, ама кога се извъртя тая година! Лети времето!

Ние пък тази година за първа сме с естествена елха. Много сън против, ама с ММ не можах да изляза на глава. Искал да му мирише на елха. Досега не е имал такива мераци   osi_10
Че и на всичко отгоре е над 2 м. Малката не ходи да я закача, казва "много боц" и не припарва да нея, та ще оцелее.
Подаръци още не сме купили, не знам за кога се мотаме, ама все си казеам има време.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #421 -: Декември 13, 2016, 15:41:17 pm »
Ха-ха, за коледни желания в детската градина гледам, че пишете. На списъка в нашата срещу името на Мите се кипри така желаното "хлябче". Той още от лятото разправяше, че Дядо Коледа носел на деца "Тляб", демек "хляб" и си държи още на тази версия. Та мисля върху подаръка-играчка, какъвто така или иначе съм взела по мой избор и за него и брат му да прикрепя опаковано в прозрачен целофан, така че да си го познае от далече ,едно хубаво кръгло малко хлябче.
По същия начин за Кире, който пък винаги радостно се провиква, че иска "пат-е-е" ще опаковам едно най-обикновено гумено пате, като знак, че Дядо Коледа е разбрал и изпълнил скромните им желания. Пък догодина вече сигурно ще сме със списъците из "Хипо", "Джъмбо" и пр. И ще си мечтаем някога да поискат пак нещо такова простичко и наивно.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #422 -: Декември 13, 2016, 22:33:52 pm »
Благодаря за идеята за протекторите. Ще видя в ДМ.
Елхата я подредихме, Дани само възкликваше от изумление  :lol: Сега ще видя ще оцелее ли, защото е достъпна все пак.





*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #423 -: Декември 14, 2016, 09:35:12 am »
Ха-ха, за коледни желания в детската градина гледам, че пишете. На списъка в нашата срещу името на Мите се кипри така желаното "хлябче". Той още от лятото разправяше, че Дядо Коледа носел на деца "Тляб", демек "хляб" и си държи още на тази версия. Та мисля върху подаръка-играчка, какъвто така или иначе съм взела по мой избор и за него и брат му да прикрепя опаковано в прозрачен целофан, така че да си го познае от далече ,едно хубаво кръгло малко хлябче.
По същия начин за Кире, който пък винаги радостно се провиква, че иска "пат-е-е" ще опаковам едно най-обикновено гумено пате, като знак, че Дядо Коледа е разбрал и изпълнил скромните им желания. Пък догодина вече сигурно ще сме със списъците из "Хипо", "Джъмбо" и пр. И ще си мечтаем някога да поискат пак нещо такова простичко и наивно.
Ах, колко хубаво прозвуча! Сладурите малки! Да са живи и здрави!
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #424 -: Декември 14, 2016, 09:35:38 am »
В яслата срещу името на Моника пише МЕЧЕ.В къщи имаме цяла зоологическа градина от плюшени играчки и аз отказвам да купувам още едно дето ще се чудя къде ще седи.Така че нейния подарък ще е пъзел, мемо игра и една книжка.Стига и толкова.

Руми, то това е чара на Коледите сега.Елхите всеки ден са с различна украса, децата се радват и им светят очичките, правите заедно коледни сладки, след което цялата кухня е за чистене, а човечето за баня.Но няма по-хубаво прекарване на празниците от това.Аз мисля тези дни да правим сладки с малката, ще е веселба.После цялата кухня е наистина за чистене, но тя е толкова доволна от себе си!

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #425 -: Декември 14, 2016, 09:37:20 am »
В яслата срещу името на Моника пише МЕЧЕ.В къщи имаме цяла зоологическа градина от плюшени играчки и аз отказвам да купувам още едно дето ще се чудя къде ще седи.Така че нейния подарък ще е пъзел, мемо игра и една книжка.Стига и толкова.

Руми, то това е чара на Коледите сега.Елхите всеки ден са с различна украса, децата се радват и им светят очичките, правите заедно коледни сладки, след което цялата кухня е за чистене, а човечето за баня.Но няма по-хубаво прекарване на празниците от това.Аз мисля тези дни да правим сладки с малката, ще е веселба.После цялата кухня е наистина за чистене, но тя е толкова доволна от себе си!
Маги, да те попитам, Моника от колко малка започна да харесва плюшени играчки, защото моята дъщеря не им обръща никакво внимание и ние не й купуваме.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #426 -: Декември 14, 2016, 10:01:50 am »
След 2 годишна взе да се заглежда по тях.И то харесване е силно казано.Подрежда ги на една калъфка да спят, разнася ги из апартамента, пъха ги в една палатка.Това и е играта с тях.Плюшките са и подарени от наши познати и приятели, това лято за първи път и взех един плюшен кон, малък щото орева света за него.Ела да видиш, че сега е забравила дори че съществува.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #427 -: Декември 14, 2016, 10:10:48 am »
Ха-ха, за коледни желания в детската градина гледам, че пишете. На списъка в нашата срещу името на Мите се кипри така желаното "хлябче". Той още от лятото разправяше, че Дядо Коледа носел на деца "Тляб", демек "хляб" и си държи още на тази версия. Та мисля върху подаръка-играчка, какъвто така или иначе съм взела по мой избор и за него и брат му да прикрепя опаковано в прозрачен целофан, така че да си го познае от далече ,едно хубаво кръгло малко хлябче.
По същия начин за Кире, който пък винаги радостно се провиква, че иска "пат-е-е" ще опаковам едно най-обикновено гумено пате, като знак, че Дядо Коледа е разбрал и изпълнил скромните им желания. Пък догодина вече сигурно ще сме със списъците из "Хипо", "Джъмбо" и пр. И ще си мечтаем някога да поискат пак нещо такова простичко и наивно.

Хоуп да ги намачкаш тези двамата.  Просълзих се чак за хлебчето.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #428 -: Декември 14, 2016, 10:34:41 am »
На дъщеря ми пък й ги подаряват баба й и дядо й. Новите ги прегръща, целува ги, но всичко е за ден, най-много два и после край.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #429 -: Декември 14, 2016, 11:08:45 am »
И у дома на плюшените играчки се радвам предимно аз  :D. Съвсем от скоро децата преоткриха един плюшен мишок, подарък още за първия им рожден ден, и го третират като бебе - разнасят го, повиват го, лекуват го, хранят го. Имаме и бебета кукли, но с тях почти не се занимават. Ани не проявява никакъв интерес към кукли, явно й е рано още.
За яслата съм приготвила по книжка и малка играчка и за двамата.

Маги, много ми харесва идеята за правенето на коледни сладки заедно. Обаче мисля да я оставя за следващата Коледа :). Нещо ми подсказва, че не само кухнята ще е за чистене след това упражнение, а цялата къща  :lol:.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #430 -: Декември 14, 2016, 11:32:26 am »
Маги, много ми харесва идеята за правенето на коледни сладки заедно. Обаче мисля да я оставя за следващата Коледа :). Нещо ми подсказва, че не само кухнята ще е за чистене след това упражнение, а цялата къща  :lol:.
И аз първоначално се замислих над идеята, но не знам до уикенда как ще възприема и идеята за чистенето след  това.
От плюшените само на едно куче на фишер прайз обръща внимание, защото пее и говори. Иначе купчината расте, като само един тигър е от нас.
Ще им дойде времето и на плюшките, също и на куклите. :)
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #431 -: Декември 14, 2016, 11:43:17 am »
Аз вече имам опит с правенето на сладки с дребната.Оттринирана съм :) Още като лазещо човече набара чувала с брашното и се къпахме и чистих след нея.Та го преживях.Тя вече си знае, има малка точилка, давам и едно малко парче тесто и една формичка и правим сладки.Естествено по време на рязането на сладките взима и други формички или разваля някоя и друга сладка ама здраве да е.Само като ме види, че ще правя кекс и се нарежда до мен с купа и бъркалка в ръце :) Абе веселба е.

*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #432 -: Декември 14, 2016, 12:03:49 pm »
И ние имаме 2 бебета кукли, на които не обръщаме никакво внимание.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #433 -: Декември 14, 2016, 18:33:23 pm »
За  правенето на сладки -  не се въздържайте  - давате им парче тесто да мачкат и месят  или  да слагат ядка отгоре  и е радост .Само  пазете пакета с брашно  прибран и няма да има за чистене . Ние  с Кало двамата от малък тренираме . Помагал ми е да  пълни  чушки , да посолява патладжан , да оформя кюфтета ...


*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #434 -: Декември 15, 2016, 14:49:57 pm »
Здравейте мами! Искам да споделя с вас моята радост. На този ден преди 1 година се роди моето момченце. Мога да кажа, че това е най-хубавата година от живота ми! Незабравими са първата усмивка, смях, първото зъбче, протегнатите ръчички, първата думичка, първата крачка... и всичките 11 месеца, в които кърмих. Както се казва "грабих" с пълни шепи от тези моменти. Няма по-прекрасно нещо от това да си майка, особено когато си се борил 15 години.
Пожелавам на всяка бореща се жена да го изживее!





*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #435 -: Декември 15, 2016, 14:56:47 pm »
Здравейте мами! Искам да споделя с вас моята радост. На този ден преди 1 година се роди моето момченце. Мога да кажа, че това е най-хубавата година от живота ми! Незабравими са първата усмивка, смях, първото зъбче, протегнатите ръчички, първата думичка, първата крачка... и всичките 11 месеца, в които кърмих. Както се казва "грабих" с пълни шепи от тези моменти. Няма по-прекрасно нещо от това да си майка, особено когато си се борил 15 години.
Пожелавам на всяка бореща се жена да го изживее!
:balk_7: :balk_19: :balk_12: :balk_7: Честит Рожден Ден на маликя юнак! Да е жив и здрав, а детството му да е пълно с усмивки и безгрижни игри!
На теб Руми се възхищавам, че след толкова години си успяла да постигнеш мечтата си! Желая ти много здраве и семейно щастие!
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #436 -: Декември 15, 2016, 15:06:08 pm »
Руми, пожелавам ти още много много години така осъзнато да "грабиш"  с пълни шепи от това щастие .
Много да ти е здав и не по-малко щастлив малкия, пораснал мъж!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #437 -: Декември 15, 2016, 15:21:36 pm »
Руми, просълзих се! Да ти е живо и здраво момченцето и много да ви радва. А ти пожелавам и в най-скоро време да го дарите с братче или сестричка(защо не и двете).


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #438 -: Декември 15, 2016, 16:46:13 pm »
Rumito,  да ви е жив и здрав рожденника! Пожелавам му щастливо детство и безгрижни игри.

Честити рожденници и на останалите мами, които празнуваха през седмицата.

И ние от две седмици сме на вълна правене на сладки. На всеки съм осигурила по точилка, че настава кавга. :lol: Габи малко по-трудно се справя, но има желание. Наистина след това цялата къща е за чистене, но си заслужава преживяването. Днес си купихме и сладки от деската градина, че децата тази година правиха и събираха пари с благотворителна цел. В нашите градини няма такива тържестава, коледните празници се състоят в правенето на бисквитки и Коледна закуска на децата. Подаръците ще ги остави Дядо Коледа под нашата елха, която ще купим тази събота. :)

Утре ще празнуваме рожденният ден на Марти в един детски кът, много е развалнуван от събитието.

Приятен ден на всички! И здрави родители и дечица!


*
Re: Есенна тема за най-малките
« Отговор #439 -: Декември 15, 2016, 18:23:29 pm »
Rumito, да е много здрав и щастлив малкия мъж!