0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #80 -: Септември 10, 2016, 21:37:40 pm »
И аз имах и Ники има. Забелязвам че след два часа в парка и здрав сън минават.
[/url][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #81 -: Септември 10, 2016, 22:29:48 pm »
Пеше, мажи я с някакъв масажен крем/гел вечер. Аз предпочитам Алгасан, но има доста видове.
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #82 -: Септември 11, 2016, 08:49:44 am »
Пеше, дай доза обезболяващо на детето. Нурофен е добре, има и противовъзпалително действие. Помага и мазането с арника или Волтарен. Болките може да са от растежа, особено ако са симетрични в крайниците. Някои от вас знаят, че при моето дете в началото на лятото се появиха болки в тазобедрената става, само в едната. Оказа се реактивен артрит, вследствие на зъбен абцес. Затова, ако кризата се повтори, е добре да се направят допълнителни изследвания и консултации.
     
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #83 -: Септември 12, 2016, 15:40:33 pm »
Нурофен давах. Но си мисля, че е малка за болки на растежа, пък и тя не е пораснала на височина много, та знам ли ..... Ще видим утре какво ще каже ортопеда. Иначе детски ревматизъм и аз имах, ама на по-късен етап някъде.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #84 -: Септември 12, 2016, 16:47:56 pm »
При нас тръгването на ДГ мина успешно. Още ходи с голямо желание. Не знам какво ядат, изнасяли меню за деня по някое време, но не сме го виждали. Явно вида на храната е различен и получавам описания от рода на "едно такова квадратно"  :lol: плодове нямало. Първият ден го излъгали да спи, но повече не  :lol: Забравих да занесем букет  :oops:
Букета  може и на официалното откриване на учебната година  - предполагам ще имате такова на 15,09 или  на друга дата .
 При нас уж има инициатива  да не се носят  букети ,а  парите , които сме решили да заделеим за цветя  , да дарим  - после градината ги дава за някаква кауза . Само че пак всички носят и букети .
А каузата  миналата  година беше  за постардалите от наводнението в  Долно Езерово -квартал на  Бургас - което мен много ме издразни  като идея за кауза .   Те не са си направили застраховки , сега от някакви левчета от детската градина , няма да се оправят   и  са като капка в морето.
Да се дарят на дете в нужда  или със специални потребности , на някоя школа  за обучение  или нещо такова , или просто използват за  самата градина .
Ама това са си мои разсъждения. 

А плодове не може да няма - по  наредбата за здарвословно  хранене  е задължително навсякъде .



Аз също израстнах доста рязко на височина и ме боляха много краката  , но мисля това беше към 2-3 клас .


 Pesheck ,dani_ j  ,  ще споделите ли просто информативно -аз не съм запозната и искам да  знам - как се определя  реактивния артрит  /  детски ревматизъм при децата  ?
« Последна редакция: Септември 12, 2016, 16:50:22 pm от nimika »