0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #60 -: Август 28, 2016, 21:18:47 pm »
Провери валидността на изследванията, че едните важаха седмица, а другите 3 дни.
Пижами виж в Лидл, няма ли, защото са им хубави и трайни.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #61 -: Август 28, 2016, 21:25:23 pm »
И да не го изпратиш с пижама ,а просто с тениска ,удобна за сън и гащета,няма да го върнат :) .
Лятото Калето спи по тениска и слипче.
Макар ,че в градината точно  обичат да си показват кой имал с батман ,кой имал пижама с миньони ,та спалната мода е важна :)
От Магазините тип левче за покупка точно на пластмасови изделия аз бих се въздържала-често продават изделия с неясен състав и произход ,освен ако няма гаранция за вида и качеството . За пластмасата всички знаем за вредни съставки.


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #62 -: Август 28, 2016, 21:30:46 pm »
Ааа, нашите чашки ги ползва да си сипе вода, като рисува само. Поне у дома де, ама май и в градината.
Но там последната година ни поискаха, та може и за това да е.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #63 -: Август 29, 2016, 07:39:15 am »
И  през ум не ми мина ,че може да е за рисуване :)
Мен май само пиене ми е в главата :)


*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #64 -: Август 29, 2016, 08:32:44 am »
За пиене ще е чашата, с дръжка  :lol:
Благодаря ви за пижамите!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #65 -: Август 29, 2016, 10:02:22 am »
Момичета , тъй и тъй сте на вълна - детски градини , може ли да ми кажете Ния като не е ходила на градина от началото на юли дали ще искат отново изследвания ? Ще тръгне на градина на 12 септември . Събират й се около 2 месеца да не е била .Сигурно ще се наложи да звъня и да питам, но все пак , ако някой знае как стоят нещата , ще съм благодарна да ми отговори , че тя не е ходила много и не съм наясно .


За пижамките - от H&M и ЛИДЛ съм купувала и нямат мърдане . Сега видях и един сайт във фейса, че предлагат пижами за деца като изписват имената на детето та съм се зарибила да й поръчам.Има добри отзиви , но още не съм ги видяла на живо ,дет се вика.
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #66 -: Август 29, 2016, 11:10:50 am »
и аз да се включа за лидълските пижами, страхотни са и не се разкривяват, хубави десени са, абе чудни са, за по 10-12 лв. няма къде да се намери другaде пижама :)
Ние си взехме дечицата от село вече, цял месец свобода, ама свърши ваканцията и туй то, влизаме пак в матрицата :?
« Последна редакция: Август 29, 2016, 11:33:27 am от StefiZ »
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #67 -: Август 29, 2016, 11:25:45 am »
Момичета , тъй и тъй сте на вълна - детски градини , може ли да ми кажете Ния като не е ходила на градина от началото на юли дали ще искат отново изследвания ? Ще тръгне на градина на 12 септември . Събират й се около 2 месеца да не е била .Сигурно ще се наложи да звъня и да питам, но все пак , ако някой знае как стоят нещата , ще съм благодарна да ми отговори , че тя не е ходила много и не съм наясно .

Веднъж се случи Дани да не е ходил 62-63 дни на градина и ми искаха пак всички изследвания. Казаха, че станат ли 60 дни - трябвало да ги правим пак. Предполагам, че такива са правилата навсякъде, ама само предполагам. Най-сигурно е наистина да звъннеш да питаш, но за 2 месеца и половина неходене, както е при вас - сигурна съм, че ще ти искат нови. Аз след този случай, гледам поне веднъж на месец да го пратя на градина, за ден поне и започва да тече нов 60-дневен срок, след последното му ходене и така. Обаче май този път се прецаках, защото и той не е ходил от юли и докато се приберем - ще са минали 60 дни и пак ще трябва да правим изследвания.  :?

Честити ви християнчета момичета! Да са ви здрави и щастливи!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #68 -: Август 29, 2016, 12:07:32 pm »
Благодаря ти , Jbrul за отговора ! :)

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #69 -: Август 30, 2016, 10:57:52 am »
Ако не са ви спешни пижамките за детската градина, изчакайте до следващия понеделник. Вчера бях в Лидл и видях, от 5 септември ще има детски пижамки по 9.99 лв.
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #70 -: Август 30, 2016, 12:23:35 pm »
Дидомира, и при нас за отсъствие повече от 60 дни се искат всички изследвания наново. Явно това е правило за всички ДГ.

Цяло лято си ходят на градина моите деца с прекъсвания като ходехме на почивки.

Моите сега ще са първа подготвителна група (въпреки, че Юлияна е малка, за да ми е удобно на мен, тя върви с брат си заедно:))))))), но заради голям ремонт в градината се очертава заниманията да започнат към 15. 09., та сборната им група продължава все още- на тях им писва без занимания, смесени деца от различни групи и гледам да ги взема към 16.00- 16.15 часа и да ги изведа навън, че госпожите им предпочитат да ги държат вътре натъпкани като сардели (явно ги е страх как ще ги озаптят навън такива смесени деца.
 
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #71 -: Август 30, 2016, 15:19:15 pm »
Сия, много благодаря!
МариАл, много странни лентички, нещо сгрешено ли е или?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #72 -: Август 30, 2016, 16:33:43 pm »
И Калоян като остане малко по- дълго с мен у дома   , пощурява и му доскучава -на градината направо си му е добре   да играе с  децата  и е свикнал .
 Още повече , че аз сега не мога да съм все  в движение с него , нито да го водя на плаж , че ми прилошава, така че  няма как да му осигуря движение и забавления  .
В нашата градина , макар и сборни  групи ,  поне  ги зивеждат и сутрин и следобяд на двора. Даже следобяд има случаи като отида към 16,15 - точно ги зивеждат и той се сърди , че не бил си поиграл и да съм отидела по-късно  да го взема  :)
Е , нямат търпение да си бъдат в тяхната група с тяхните госпожи   . Странното е, че тяхните госпожи в момента са на работа  , но в други групи -не може да разберем как правят графика и разпределението и защо поне  децата , след като  техните госпожи са на работа   , не са си  с тях .

 mari-al , тя Юлето е толкова активна и оправна  , че тя ще помага на брат си , вместо той  на  нея  , нали ?  :)
« Последна редакция: Август 30, 2016, 16:36:06 pm от nimika »


Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #73 -: Септември 01, 2016, 15:11:26 pm »
М-и, няма грешка в лентичките, децата ми имат 5,5 месеца разлика- дъщеря ми е осиновена.
Нимика, тя и сега си го строява и се спуска да му обува или да му вади подходящи сандали, да му слага тениската и тем подобни....

 Отварям една друга тема сега: покрай една позната, която разправяше, че нейното дете на възраст 7-8 години все се оплаквало, че го болят краката, и го завела на ортопед, където казали: сега детето расте активно, мускулите не могат да сварят да поемат натоварването на удължаването и израстването на ставите, затова е необходимо да им се подпомогне с добавки. Тя започнала такъв курс с омега някаква и нещата се нормализирали.
Та аз си направих извода за моя син, който за няма 2 месеца дръпна с повече от 10 см- той напоследък все се оплаква, че е уморен, явно е малък да осъзнае дали го болят краката, колената или друго конкретно по ставите и така си изказва болежката. Та и аз му взех днес Омега 3 с витамин Д 3.
Вие имате ли подобни наблюдения по вашите деца ?
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #74 -: Септември 02, 2016, 06:45:58 am »
През зимата всеки ден давам вит. Д и омега на Ники, ама по-скоро откакто в разговор стана тема, че при дефицит на вит. Д имунитета се срива. Та факт, миналата зима с толкова вит.Д изкара един отит ноември, варицела и ентеровирус за цялата зима (октомври-април).
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #75 -: Септември 08, 2016, 21:32:16 pm »
да припомня за детския спортен празник на АГ Център Димитров:

Цитат
Скъпи приятели, помните ли, че през юни ви поканихме на празник, ала дъждът ни обърка плановете. Тогава обявихме, че само отлагаме във времето тази инициатива.
Е, дойде време за „Моят първи урок по тенис". Точно след месец, на 18 септември – неделя, ще съберем отново „нашите" деца на спортен полуден.
Той ще се проведе в СК „Дема". Началото е в 16 часа.
Каним нашите малчугани да се присъединят и да направят своята първа среща с най-интелигентния и благороден спорт – тениса. Лично д-р Йосиф Димитров ще изпълни началния сервиз за старт на тенис урока. В групата на начинаещите тенисисти ще се включат и децата на партньорите от Сдружение „Зачатие”. Не са забравени и най-малките. Дечицата под 6 години, на които им е трудно да държат все още ракета, ще се забавляват на воля с аниматори, които са им приготвили страхотни изненади и игри. А накрая, всички ще си тръгнат с грамоти и като победители - спечелили много настроение и нови приятелства.
Желаещите трябва да потвърдят присъствие с имейл office@invitro.bg или на телефон 02/9547340 до 10 септември. Необходимо е да съобщите и възрастта на вашите дечица, за да знаем в коя група да ги разпределим. Спортното облекло и маратонките са задължителни
Ще завършим с коктейл.
Здрав дух в здраво тяло! Очакваме Ви!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #76 -: Септември 10, 2016, 08:57:32 am »
При нас тръгването на ДГ мина успешно. Още ходи с голямо желание. Не знам какво ядат, изнасяли меню за деня по някое време, но не сме го виждали. Явно вида на храната е различен и получавам описания от рода на "едно такова квадратно"  :lol: плодове нямало. Първият ден го излъгали да спи, но повече не  :lol: Забравих да занесем букет  :oops:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #77 -: Септември 10, 2016, 10:22:10 am »
mari-al, точно снощи пак бяхме на тази въртележка - „болят ме крачетата“. Имаме час за ортопед за 13.09., не е като да съм я зарязала така (каквото и да си мислят свекитата). Започва с оплакване от болки в прасците и после минава на сгъвките на краката до слабините. Направо полудявам, защото не знам как да ѝ помогна. А нея явно много я боли. Та това с Омега нещо си ми харесва, но ще питам първо ортопеда.
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #78 -: Септември 10, 2016, 10:30:30 am »
Чувала съм за болки на растежа в костите и ставите, по-скоро, но си мисля, че се проявява при малко по-големи деца. Така че консултацията с ортопед е задължителна. :)
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #79 -: Септември 10, 2016, 15:42:15 pm »
Помня, че като бях 7-8 годишна много ме боляха коленете. водиха ме по разни лекари, но мисля че не откриха нищо специално. най-вероятно са били точно такива болки на растежа. Ще рапитам майка ми дали помни.
<br />[link=http: