0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #20 -: Юли 12, 2016, 23:31:57 pm »
Супер е това, Джам! Един ден учене и един ден навън на слънце! Аво Бел са най-доброто училище по английски. Много ги харесвам. А от колко до колко часа се случва всичко това? :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #21 -: Юли 13, 2016, 11:06:26 am »
Раши, в 8:30 го оставям, в 17:30 си го вземам. Тази форма на занималня предлагат в трите клона на Аво-Бел в София - Младост, Граф Игнатиев и Дондуков. За съжаление, програмата завършва в края на юли. За първа година я предлагат и се надявам да я има и догодина, защото е наистина много удачна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #22 -: Юли 13, 2016, 23:44:42 pm »
Мерси, Джамче:) Много хубави часове! Догодина може да запиша и Никол, ако детската почива Юли. И без това ще бъде за първи клас тогава и може да ни "изритат" от градината през лятото.  :lol:
За това лято имах идеи да я записвам на плуване и балет. Никаква не я свърших. Покрай двете ми провалени ИКСИ та и усложнения свързани с тях, фокусът ми се поизмести. Но, да сме здрави всички е важното. Интересни занимания ще има и занапред.  :wink:


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #23 -: Юли 14, 2016, 08:40:53 am »
Раши, за „изритването“ от ДГ да ти кажа - няма такъв филм. Когато Марто на Джам завършваше, тя писа надълго и на широко и наредбата публикува. Когато още тая есен нашите госпожи се опитаха да ми обясняват, че трябва да завърши на 31.05. попитах Джам, тя ме посъветва да проверя в общината и аз им писах. Мейл им писах, ама отговориха хората бързо. После и до инспектората писах и те отговориха. Пазя си мейлите и ако на някого му затрябва тази информация догодина, д попита тук.

Моята девойка още ходи на градина и то с кеф, иска си при децата и това е. Даже наскоро научих, че понеже няколко деца от тяхната група са при най-малките, са си ги разпределили и се „грижат“ за тях. Аз казвам нещо като шефство, а баща ѝ - като домашни любимци :lol: Но се забавляват децата.
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #24 -: Юли 14, 2016, 13:06:46 pm »
Здравейте и от мен :)
Да се включа и аз по темичката :)
Раши, и в нашата градина няма такива моменти - децата могат да останат в градината до септември месец. Никой не ги кара да се отписват - просто са в сборни групи, но те всички са в сборни- и малки и големи.
При нас:  В края на май месец в градината направиха изпращане на децата от ПГ6 /Подготвителна група 6 годишни/, след което някои родители си изписаха децата, но има деца, които са в градината - Стаси още е 2-ра група, но при тях дойдоха 4 или 5 деца и от ПГ6. От началото на юли - всички са в сборни групи - например Стаси го преместиха в другата втора група, заедно с още 5-6 деца от неговата група - там има деца от 2-ра, ПГ5 и ПГ6 групи - но всички са доволни и си играят много добре. /е има  и деца изключения - не искат сборни групи и родителите на ги водят, но явно има кой да ги гледа :)/
Стаси помрънка само първият ден от юли, но после - в 7.00 го будя и в 7.15-20 вече е в градината - ходи с огромно желание :)
Само да са здрави децата!
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #25 -: Юли 14, 2016, 13:25:17 pm »

Стаси помрънка само първият ден от юли, но после - в 7.00 го будя и в 7.15-20 вече е в градината - ходи с огромно желание :)


Петя, кажи как го правиш този номер!  8O Моите, като ги събудя, първо толемият мрънка или се киселяви поне 15 минути, после още толкова да се облече или го обличам аз, ако бързаме, София се облича сама, после се занасят до масата да закусват, големият се точи като боза, ако се присети нещо, маршрутът рязко се променя, седнали веднъж блеят, мислят, говорят, чак тогава почват да ядат. След това ходят да се мият - лице и зъби. И около час след ставането успешно можем да тръгнем. И дано не съм вече вкисната и аз!  :lol:
« Последна редакция: Юли 14, 2016, 15:46:09 pm от blue_sky »

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #26 -: Юли 14, 2016, 13:34:14 pm »
Хахахах, Блу - аз съм майка на войник :)
София и Кай са свикнали в къщи да закусват - при нас не е така!
От както е тръгнал по ясли и градини - в нас не се закусва! Там си им дават всичко. През почивните дни е друго :)
А Стаси от малък си е такъв - иска да е първи на ясла и градина, но в последно време не му минава номера - има и по-ранобудни деца и родители от нас :) В началото се сърдеше, че не е първи, но сега свикна :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #27 -: Юли 14, 2016, 21:40:46 pm »
Покана от Асоциацията на пациентите с болест на Бехтерев

Имам удоволствието да Ви поканя на спортен празник в парк "Възраждане" до МОЛ София на 16 и 17 юли 2016г. от 11:00ч.

Планирали сме следните мероприятия:
Демонстрационен волейболен мач между отбора на БСБББ и Аматьорска лига София
Загрявка за пациентите с болестта на Бехтерев
Гимнастика за гърба
Игри за деца (Фризби;, „Съблечи-Облечи се“;, Състезание със сапунени балончета)
Игри за цялото семейство:  (Скачане с чувал;, Пренасяне на надуваема топка;, Преминаване през обръч;)

Изключително сме щастливи, че волейболиста Евгени Иванов - Пушката ни подкрепя в постигане на целта ни за повишаване на информираността за болестта на Бехтерев.

Очаквам Ви!

До събота.

инж. Живко Янков
председател на УС БСБББ - АС
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #28 -: Юли 15, 2016, 00:19:22 am »
Да, Пеше, Пете, четях ги аз тогава тези теми. И понеже съм сигурна, че не директорката, но някоя госпожа или лелка ще се опитат да ми кажат, че е по-добре да не ходи лятото, съм се подготвила за борба. Написах го така с идеята, че няма да се дадем ;)

И при нас са сборни групи - две за цялата градина. Сега като ги гледам колко са незаинтересовани госпожите, които ги гледат (не са от нашата група), и оценявам нашите две госпожи колко са добри!  Едната от "летните" госпожи е на 20 години и не мърда от пейката. Другата госпожа е енергична, но прави забележки на родителите какво ли не и така клюкарства на висок глас, че децата нищо полезно не научават от нея. Всички приятелчета на дъщеря ми не са на градина в момента и понеже нямат, нито уроци, нито допълнителни занимания, тя леко скучае. Догодина бих я записала Никол на английски или нещо друго поне за 10тина дни лятото.
« Последна редакция: Юли 15, 2016, 00:33:26 am от Раши »


*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #29 -: Юли 16, 2016, 21:55:46 pm »
Моите, юни ходиха на лятната занималня, на която ходи Ели миналата година 2 месеца. Доволна съм, че ми е близо освен това е директно до детската площадка. Един ден в седмицата ги водят на еднодневна екскурзия. По желания на родителя и допълнително заплащане ги водят на плуване. Иначе през деня, играят, творят разни неща, имат и учителка и си четат книгите, а и понаписваха по някоя диктовка.

Сега от началото на юли са на "турне". Първо бяха за седмица в Плевен при свекърва ми. Тая седмица са с леля ми на Еленския балкан, на едно село (голям кеф, от ония селца, без магазин в които карат хляб с  кола веднъж седмично). Звънях им да ги чуя, голяма радост, крави видели, кози, пуйчета, за билки ходели и по цял ден навън тичали. Понеделник, се връщат за седмица в Търново и след това една седмица пак в Плевен. За първата седмица на август сме на село Баня, Банско и там освен кисненето в топлия басейн, обмисляме да качим Вихрен. После като се приберем, ще видим кой ще ги иска, че у дома почваме ремонт и е по добре да не са в София, иначе както се казва, занималнята работи. А първата седмица на септември, ще се отчетем и на морето.

Стефи, и ние на Мусала, отдавна сме му хвърлили око, дори аз не съм го качвала, та ще видим дали можем да го реализираме тази година...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #30 -: Юли 19, 2016, 16:01:19 pm »
Гери, живи и здрави ще докладвам след 2-3 дни как е маршрута до Мусала. ☺️
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #31 -: Юли 28, 2016, 14:05:38 pm »
« Последна редакция: Юли 28, 2016, 15:49:33 pm от StefiZ »
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #32 -: Юли 29, 2016, 21:12:25 pm »
Благодаря, Стефи! Страхотни снимки и много полезна информация. Ние другата седмица, ще се пробваме на Вихрен, а Мусла ще остане за към края на август.
Иначе, Мусла, Никола го е качвал, но на мен притесненията са ми за Стефан, че на моменти търчи по ръба, като планинска коза и ме е страх да не се срине надолу. А пък ни се води ни се кара, поне така беше като правихме обиколка на рилските езера, преди 2 години...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #33 -: Юли 30, 2016, 14:38:29 pm »
Тъкмо ще разкажеш за Вихрен, ние сме ходили само до хижа Вихрен :)
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #34 -: Юли 30, 2016, 15:00:11 pm »
Страхотни снимки, Стефи, личи си, че сте си изкарали чудесно  :)

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #35 -: Август 10, 2016, 19:26:01 pm »
Да се отчета за Вихрен... Не знам за Мусала, но тук денивелацията е 1000 метра, така че си има доста изкачване. От хижа Вихрен по табелка е 3 часа ходене, на нас ни отне около 3 часа и 15, 20 минути. Като по-бавни бяхме аз и Ели. Стефан го взе за под 3 часа, като търчеше както обикновено като планинска коза и без да му пука дали ни вижда или не. Но както той твърди, движел се бил по "уликите". На връщане, на мен и Ели ни беше още по трудно, тъй като най-горната част е само камъни и на места са във вид на сипеи и доста се хлъзга, за това слизахме бавно и внимателно, а и мен така ме боляха коленете, че не е истина. Другите се справиха по бързо. Стефан направо прелиташе над камъните, как не падна и не се преби идея си нямам. Никола го настигна по едно време и спряха да ни изчакат, но после той пак нямаше спирка и ни заряза и тръгна с някакви хора ("като ни демонстрира, как си намираш други родители и си тръгваш с тях"). Като това последното го беше обяснил на едно дете предната вечер, когато то каза, че не можеш да си тръгнеш сам без родители.

Съвет към всички които решат да атакуват Вихрен е да си носят вода, тъй като има само долу на хижата. Иначе имаше доста деца, включително и една група от детски лагер, с деца между 5 и 11 - 12 години.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #36 -: Август 10, 2016, 19:33:42 pm »
Казваш и Вихрен да отложим за догодина :lol:
Аз надолу нямам грижи, много съм бърза и аз като адаша, обаче на горе едва дишам :(
Но пък очевидно децата не ги затруднява, така че май сега е момента за този вид приключения, преди да станат тийнове и да започнат да ни мрънкат как не им се ходи :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #37 -: Август 10, 2016, 22:21:33 pm »
А и за нас си е сега момента за качване, че догодина знае ли човек. Аз с моите кокали, които са на минимум 60 години изобщо не знам до кога ще мога да се катеря. Иначе моята Ели и сега си промрънква, ама тя си е мрънкало по принцип, а и природата я обича в по малки количества, но въпреки това като слязохме долу, въздъхна и каза: "това беше най-дългия ми ден, но и най-хубавия" :).

И забравих да кажа, че ние спахме в село Баня, което е на 4-5 километра от Банско, но пък има топла минерална вода и като се прибрахме в хотела се накиснахме в басейна, което мисля повлия добре на мускулите ни, говоря за нас възрастните, иначе децата нищо не ги болеше, нито имаха мускулна треска.

Другата препоръка е да се тръгне по рано с цел да има къде да паркирате на хижа Вихрен. Ние сме си поспаливи и стигнахме към 10, но все пак паркирахме сравнително близо до хижата, но се качвахме в четвъртък, т.е. почивните дни може би има повече хора.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #38 -: Август 11, 2016, 15:28:54 pm »
Така е, ама няма отпуска вече, ще го оставим за догодина, който има желание :lol:
Мрънкахме в началото, че голяма ваканцията - 4м., почиват децата, ама минаха, още малко и пак влизаме в матрицата :?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #39 -: Август 23, 2016, 08:52:59 am »
 Момичета, споделете мнения за раница за първолак...., марка, размер, опит с раниците споделен от майките на по-големите дечица....